نگاهی به پنج مشکل عمده آشپزخانه های تمام سفید

نگاهی به پنج مشکل عمده آشپزخانه های تمام سفید

آشپزخانه های سفید را با آن زیبایی براق، خطوط تمیز گوشه و کنار و اتمسفر سبک و دلبازش نمی توان دوست نداشت. اما آیا آشپزخانه های سفید واقعا ایده ی مناسبی هستند یا واقعیت آن چیز دیگری است؟ این موضوع به سبک زندگی شما بستگی دارد.

اگرچه در جذابیت این ترند نسبتا جدید شکی نیست اما اگر به فکر تغییر آشپزخانه تان با رنگ سفید هستید، لازم است ابتدا به این فکر کنید که یک آشپزخانه ی تمام سفید تا چه حد می تواند با زندگی روزمره ی شما هماهنگ باشد؛ از برنامه ی آشپزی روزانه تان گرفته تا تعداد دفعات نظافت آشپزخانه و البته با در نظر گرفتن آسیب هایی که به طور طبیعی و در طول زمان ایجاد می شود. اگر ظاهر دست نخورده ی آشپزخانه های سفید رنگ شما را هم وسوسه کرده است، قبل از اینکه دست به کار شوید این پنج سوال بسیار مهم را از خودتان بپرسید.

۱- چقدر می خواهید هزینه کنید؟

مثل هر چیز دیگری در زندگی، اولین سوالی که باید مطرح شود این است که تصمیم دارید چقدر برای آشپزخانه ی تمام سفید جدیدتان هزینه کنید. به عنوان مثال، کابینت های سفید رنگ زیبا هستند اما اگر جنس آن ها کیفیتی پایین تا متوسط داشته باشد، چوب کابینت ها عمر زیادی نخواهد کرد.

استفاده از روکش هایگلاس هزینه ی زیادی دارد اما با این روکش های صیقلی، دستمال کشیدن و تمیز کردن کابینت ها بسیار ساده تر خواهد شد. بودجه ی خود را به دقت بررسی کنید و هزینه های پنهان را در نظر بگیرید. در نهایت ببینید که آیا مبلغ نهایی با بودجه ی شما تناسب دارد.

۲- چقدر آشپزی می کنید؟

با وجود آنکه کارکرد اصلی آشپزخانه آماده کردن غذا است، اما مدت انجام آشپزی در همه ی آشپزخانه ها یکسان نیست. از پختن غذاهای مفصل برای خانواده تان لذت می برید؟ عاشق آن هستید که در دورهمی های ماهانه میزبان بهترین دوستان تان باشید؟ یا از آن دسته کسانی هستید که غذای بیرون را ترجیح می دهند؟

باید در نظر داشته باشید که چقدر از آشپزخانه تان استفاده و طبیعتا به دنبال آن کثیفش می کنید. اگر عاشق آشپزی هستید، فعالیت بیشتر در یک آشپزخانه ی سفید به معنی افزایش طبیعی لکه ها، خرده ی غذاها و آثار دیگر در چنین آشپزخانه ای است.

۳- آشپزخانه ی شما چقدر نورگیر است؟

کابینت ها و کانترهای سفید رنگ وقتی در معرض نور مستقیم و شدید آفتاب قرار می گیرند به مرور زمان زرد رنگ می شوند. اگر از کابینت ها به خوبی مراقبت نشود، این اثر زرد رنگ بعد از گذشت چند سال پشیمانی بزرگی برایتان به بار می آورد.

قبل از آنکه اقدامی کنید، نگاه دقیقی به آشپزخانه تان بیندازید و توجه داشته باشید که روزانه چقدر نور طبیعی به آن می تابد. این کار به شما کمک می کند متوجه شوید کدام نقاط آشپزخانه تان آسیب پذیر هستند. در چنین شرایطی استفاده از پرده می تواند نجات بخش باشد.

۴-  آشپزخانه تان را چقدر تمیز می کنید؟

شاید حالا تصمیم بگیرید که برنامه ی سفت و سخت و منظمی برای تمیز کردن آشپزخانه تان داشته باشید اما آیا واقعا در آینده هم به این برنامه عمل خواهید کرد؟ کابینت ها و کانترهای سفید به بیشترین مراقبت نیاز دارند و هیچ راه گریزی از آن وجود ندارد. کابینت هایی که رنگ تیره تری دارند هر ترک و لکه ای را نشان نمی دهند اما کابینت های رنگ روشن به طور قطع اینطور هستند.

علاوه بر دستمال کشیدن منظم کانترها، مجبور هستید بیشتر از یک بار در هفته آن ها را گردگیری کنید، لکه های ناشی از رد انگشت ها را تمیز کنید و چربی ها و آلودگی هایی که خیلی زود انباشته می شوند را پاک کنید. به علاوه، هر بار که آشپزی می کنید می بایست از هود استفاده کنید تا با کمک به حذف ذرات موجود در هوا از چسبیدن ذرات به کابینت ها و کثیف شدن آن ها جلوگیری کند.

۵- در بلند مدت هم برایتان منفعت خواهد داشت؟

با خودتان صادق باشید. انتخاب آشپزخانه ی تمام سفید نه فقط تصمیم بزرگی درباره ی سرمایه ی مادی شما است بلکه برای وقت شما هم اهمیت زیادی دارد و این انتخاب به فهرست کارهای روزمره تان اضافه خواهد کرد. آیا پنج سال دیگر هم از کابینت های سفید رنگ تان راضی خواهید بود؟ قبل از آنکه اقدامی کنید آینده نگرانه به این موضوع فکر کنید.

منبع: elledecor
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود