اولین جزیره تفریحی مختص زنان با نام «سوپر شی» در فنلاند رونمایی شد

اولین جزیره تفریحی مختص زنان با نام «سوپر شی» در فنلاند رونمایی شد

آیا فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) را دیده اید و آرزو کرده اید که مانند شخصیت اصلی این فیلم بتوانید به خانه خود در جزیره ای که تنها متعلق به زنان باشد بروید. این رویا به زودی به واقعیت بدل خواهد شد: یکزن کارآفرین به نام کریستینا روث، مکان استراحتی خصوصی با نام «جزیره سوپر شی» (SuperShe Island) در فاصله ای از سواحل فنلاند ساخته که هیچ مردی اجازه ورود به آن را ندارد. روث می گوید هدف او از این کار ساخت مکانی برای استراحت زنان بدور از فشارهای جامعه و بدست آوردن یک انرژی کاملاً زنانه است.

جزیره زنان

وی در این باره چنین می گوید:” به طور متوسط هر کدام از ما ۵ نفر را رد اطراف خود داریم و فلسفه من این است که اگر شما اطرافتان را با زنان فوق العاده پر کنید و بتوانید زنان فوق العاده ای را از سراسر جهان کنار هم گرد بیاورید به آن چیزی که می خواهید دست یافته اید”. این جزیره ۱۰ نفر را در ۴ کابین بسیار مجلل جای داده و فعالیت های ورزشی و فرصت هایی برای لذت بردن در کنار هم را برای آنان فراهم خواهد کرد.

انرژی زنانه

جزیره زنان

روث موسس «سوپر شی» است؛ یک وبلاگ فعال در حوزه سبک زندگی و گروهی که زنان را به ارتباط با یکدیگر، دوست شدن با هم و تشویق کردن دیگران به در پیش گرفتن همین رویه ترغیب می کند. او که قبلاً مدیریت یک موسسه مشاوره تجاری را بر عهده داشته از زندگی شخصی خود برای ساخت و طراحی این مرکز اقامتی زنانه الهام گرفته است. وی می گوید:” من واقعاً در دنیایی مرد محور زندگی کرده، کار کرده و نفس کشیده ام. وقتی که در سال های اخیر سفرهای بیشتری داشتم با زنان فوق العاده بسیاری در سراسر جهان روبرو شدم”. روث این جزیره کوچک را به توصیه نامزدش که او را با طبیعت زیبای فنلاند آشنا کرد خریداری کرده است.

وی در این مورد نیز می گوید:” من عاشق این منطقه از مجمع الجزایر فنلاند شدم و شیفته یک مرد فنلاندی نیز شدم، از این رو در اینجا پای عشق نیز در میان هست. او مرا با این جزایر آشنا کرده و بعد از این من این جزیره را خریداری کردم شروع به بازسازی آن گرفتیم”.

فرآیند مصاحبه

جزیره زنان

قبل از این که بیش از حد هیجان زده شوید باید بدانید که رزرو کردن مکانی در این جزیره زنانه به صورت اتوماتیک امکان ندارد. روث خود بر فرآیند انتخاب کسانی که وارد این جزیره می شوند کنترل دارد. کسانی که دوست دارند برای مدتی وارد این جزیره شوند باید از طریق وبسایت این سازمان یک مصاحبه آنلاین شرکت را برگزار کنند. اما حضور در این جزیره چه پیش نیازهایی دارد. روث می گوید:” اول از همه، اولین چیزی که برای من مهم است این است که شخصیت جالبی داشته باشید، شاد و بامزه مثلا، زیرا شما در جزیره ای هستید که این موارد برای تبدیل کردن آن به یک تجربه شاد و هیجان انگیز برای همه مهم است”.

جزیره زنان

بسیاری با دیدگاه های روث در این زمینه موافق نبوده و او را در رسانه های اجتماعی به تفتیش عقاید و دیدگاه های دیگران متهم کرده اند، اتهامی که روث به شدت آن را رد می کند. یکی از منتقدان او به نام روث پیرسون ۲۴ ساله در این باره چنین می گوید:” این که این استراحتگاه تنها مختص زنان است آن را به یک حرکت ذاتاً فمینیستی تبدیل نمی کند. این مکان جایی است که توسط یک زن سفید پوست ثروتمند برای دیگر زنان شبیه خودش ساخته شده است”. پیرسون از فرآیند مصاحبه و هزینه اقامت ابراز نگرانی کرده هرچند هنوز چیزی در این مورد به رسانه ها منتقل نشده است. پیرسون در این مورد می گوید:” این فاکتورها زنان رنگین پوست، زنان دارای ناتوانی جنسی، زنان دارای مشکلات جنسی و زنانی که از لحاظ جنسی محدودیت هایی دارند را تحت تاثیر منفی قرار می دهد که بدین معناست که این جزیره تنها برای گروه کوچکی از زنان مناسب است”.

جزیره زنان

روث خود این افراد را انتخاب خواهد کرد. روث این انتقادات را رد کرده و می گوید که سوپرشی پذیرای همه زنان خواهد بود از جمله زنانی که به هر دلیلی با زنان معمولی متفاوت هستند. تنها چیزی که برای راه داده شدن به این جزیره ضروری است این خواهد بود که تنها برای لذت بردن و خوشگذرانی بدور از مسایل جنسی پای در این جزیره بگذارید. قرار است گروهی از زنانی که عضویت در گروه سوپرشی را دارند در ماه های آینده برای بررسی امکانات این جزیره به آن سفر کنند و در ماه جولای نیز به طور رسمی پذیرای برگزیدگان خواهد بود. مجمع الجزایر فنلاند به خاطر انبوه درختان همیشه سبز و خاصیت های درمانی آن ها، سواحل صخره ای، آب گرم دریا در تابستان و طلوع آفتاب های خیره کننده خود مشهور است.

جزیره زنان

گردشگری رویایی در چهارمین جزیره بزرگ جهان

گشتی در جزیره پرنس ادوارد: لوکیشن سریال «قصه های جزیره»

استقبال از آوارگان سوری در جزیره ای کوچک در یونان که به خاطر جمعیت بزهایش مشهور شده است

راهنمای جامع سفر به جزیره پوکت؛ بهشت تایلند [قسمت اول]

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • محمد اسفند ۱۹, ۱۳۹۶

    ینی این فمینیستا یه روز هممون رو نبندن به گاری کلامون رو بندازیم هوا