با اَبَر لاغرکننده های خوراکی آشنا شوید

با اَبَر لاغرکننده های خوراکی آشنا شوید

برای عموم مردم دو تغییر در سبک زندگی و به منظور کم کردن وزن وجود دارد که یکی ورزش و دیگری رژیم غذایی است. بهترین تغییر نیز به کارگیری هر دو روش است. اگر در گروه افرادی قرار دهید که تنها روش دوم را به کار می گیرید بهتر است مواردی را نیز در نظر داشته باشید.

میزان مواد غذایی که میل می کنید در کالری دریافتی شما موثر است، با این حال بسیاری از افراد هنوز هم تصور می کنند که اگر برخی از مواد غذایی را به هر اندازه ای که می خواهند مصرف کنند، افزایش وزن نخواهند داشت.

بله حق با شماست، خوراکی هایی وجود دارند که می توانند سبب لاغری و سوزاندن چربی های بدن و ایجاد احساس سیری در شما شوند که در این نوشته به فهرستی از بهترین آنها اشاره خواهد شد، اما با این حال توصیه می شود که در مصرف این مواد هم تعادل رعایت شود. این فهرست را با هم مرور می کنیم:

بادام

1

بادام یکی از بهترین میان وعده ها به شمار می آید و حاوی چربی های تک و چند اشباعی مفید برای پایین نگه داشتن سطح کلسترول است. همچنین در مقایسه با سایر آجیل ها کالری کمتری دارد و منبع بسیار خوبی از فیبر و «ویتامین ای» نیز به شمار می آید.

پاپ کورن

2

اگر از نوع سنتی پاپ کورن ها که حاوی نمک و کره فراوانی نیست استفاده کنید می تواند میان وعده بسیار مفیدی برای تان باشد.

آواکادو

3

آواکادو نه تنها خوش طعم بلکه بسیار سلامت است. محتوی چربی های تک اشباعی، پتاسیم، منیزیم، فولیت، «ویتامین ث» و «ای» نیز است. می تواند خطر ابتلا به حملات قلبی و سرطان را نیز کاهش دهد. سعی کنید در رژیم روزانه خود آن را قرار دهید.

موز

4

زمانی که به رژیم غذایی روی می آورید موز می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. موز حاوی پتاسیم و نشاسته ای است که به کاهش وزن کمک می کند. به سیر نگه داشتن شما کمک می کند و به سوزاندن چربی های بدن نیز می انجامد.

سیب

5

مثل قدیمی در زبان انگلیسی وجود دارد که می گوید با خوردن یک سیب در روز از مراجعه به پزشک جلوگیری به عمل خواهید آورد. همچنین سیب به هضم بهتر غذا و ایجاد احساس سیری در شما نیز کمک می کند. حاوی آنتی اکسیدان، «ویتامین ث» و فیبر نیز است.

چای سبز

7

چای با دارا بودن آنتی اکسیدان به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند. با تورم بدن مبارزه کرده و چربی ها را می سوزاند، به افزایش انرژی بدن نیز کمک می کند.

بلغور جو

8

برای شروع روز و صرف صبحانه، گزنیه ای بهتر از بلغور جو وجود ندارد. تنها باید در نظر داشته باشید که از انواع مفید و بدون شکر آن استفاده کنید. بلغور جو حاوی نوعی نشاسته است که به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند. با مصرف این ماده غذایی سایز کمر خود را کاهش داده و احساس سیری بیشتری خواهید کرد.

هویج

9

اگر در رژیم به سر می برید و از خوردن شیرینی پرهیز می کنید می توانید هویج که حاوی فیبر فراوانی است و مزه شیرینی نیز دارد را جایگزین کنید. همچنین سبزیجاتی چون هویج می توانند در سوزاندن کالری نیز موثر باشند. حتما در سالاد روزانه خود از هویج استفاده کنید.

گل کلم

10

گل کلم مقدار بسیار کمی کالری دارد و منبع خوبی از ویتامین هایی چون «ویتامین ث»، «کا» و «ب۱۲» است. با قرار دادن آن در وعده روزانه سالاد یا غذای خود، می توانید وضعیت سلامت خود را بهبود بخشیده و در سوزاندن چربی ها هم کمک کنید.

کنگر فرنگی (Artichokes)

11

این نوع سبزی حاوی مقادیر فراوانی فیبر است و اگر در رژیم غذایی خود به دنبال فیبر فراوان هستید می توانید آن را مصرف کنید.

تخم مرغ

12

تخم مرغ با دارا بودن پروتئین و آمینو اسید به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند. همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای صبحانه به شمار می آید.

ماست یونانی

13

این نوع از ماست مملو از پروتئین است و به همین دلیل نیز به مدت طولانی شما را سیر نگه می دارد. می توانید آن را به وعده صبحانه یا میان وعده بعد از ناهار خود بیافزایید.

لوبیای سیاه

14

این نوع از لوبیا منبع بسیار خوبی از پروتئین است و به افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش میزان چربی کمک می کند.

دانه های چیا (Chia Seeds)

15

این نوع از دانه ها محتوی «اُمگا ۳»، پتاسیم و منیزیم است. با مصرف آن انبوهی از فیبر را به بدن خود وارد می کنید و می توانید آن را به وعده های غذایی اصلی خود نیز بیافزایید.

روغن نارگیل

16

می توانید روغن نارگیل را برای تهیه غذاهای اصلی خود استفاده کنید. این روغن باعث قوی تر شدن قلب تان شده و در کاهش سایز کمرتان نیز موثر است.

کولارد سبز

17

کولارد سبز حاوی کلسیم، «ویتامین آ»، «ویتامین کا» و فیبر است. با دارا بودن میزان ناچیز کالری می تواند در ایجاد احساس سیری در شما کمک کند.

 بلوبری

18

بلوبری محتوی آنتی اکسیدان، منیزیم و کالری کمی است. یکی از بهترین نمونه های میوه برای دریافت فیبر بالا نیز به شمار می آید. در ایجاد احساس سیری بسیار تاثیرگذار است و می تواند به افزایش سوخت و ساز بدن نیز کمک کند.

کلم بروکلی

19

این نوع کلم محتوی مقادیر قابل توجهی فیبر و کلسیم است. اگر قصد لاغر شدن را داشته باشید می تواند کمک بزرگی به شما باشد.

برنج قهوه ای

00

این نوع از برنج محتوی مواد مغذی گیاهی، فیبر و نشاسته است که میزان کالری کمی را نیز داراست با این حال می تواند احساس سیری را در شما به وجود آورد. زمانی که برای دریافت کمتر کالری برنامه ریزی می کنید این نوع برنج می تواند گزینه مناسبی برای تان به شمار آید.

کلم

21

کلم حاوی آنتی اکسیدان و «ویتامین ث» است و میزان کالری بسیار محدودی دارد. هرچقدر رنگ سبزیجاتی که مصرف می کنید سبز تر باشد گزینه مناسب تری به شمار می آید.

بدون نظر

ورود