با بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما آشنا شوید

با بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما آشنا شوید

فیلم «هکسا ریج» (Hacksaw Ridge) ساخته ی مل گیبسون و یکی از نامزدهای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم سال ۲۰۱۷ آخرین فیلم معروفی است که به پیچیدگی های جنگ در جوامع انسانی پرداخته اگر چه در نهایت نتوانست جایزه ی اسکار این بخش را به دست آورد. در ادامه به فهرستی به ترتیب زمانی از بهترین فیلم های جنگی که در تاریخ سینما ساخته شده اند اشاره کرده و اطلاعاتی در مورد آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

۱- در جبهه ی غربی هیچ خبری نیست (All Quiet on the Western Front)/ لوییس مایلستون (۱۹۳۰)

allquiet23a-1-web-w700

فیلم «در جبهه ی غربی هیچ خبری نیست» که دو جایزه ی اسکار را در سال ۱۹۳۰ به خود اختصاص داد تاثیر مخرب و عمیق جنگ را بر زندگی سربازان نشان می دهد. در این فیلم دیالوگ های کمی وجود دارد و وحشت جنگ از طریق حرکات و رفتار بازیگران به نمایش گذاشته می شود. بر اساس برخی ادعاها در زمان پخش این فیلم در سینماهای آلمان، طرفداران نازی با سر دادن شعارهای نژادپرستانه و انداختن موش در سالن های نمایش فیلم، سعی می کردند مانع از دیده شدن فیلم توسط تماشاگران شوند.

۲- جایی که خدمت می کنیم (In Which We Serve)/ دیوید لین (۱۹۴۲)

CFD0364-Serve-S005-w700

این فیلم داستان غرق شدن یک ناو شکن بریتانیایی و سرنوشت سرنشینان و خدمه ی آن را بازگو می کند. فیلم «جایی که خدمت می کنیم» با الهام از غرق شدن ناوشکن اچ ام اس کِلی (HMS Kelly) به فرماندهی لرد لوییس مونت باتن در طول نبرد کِرت توسط دیوید لین کارگردان شهیر سینما ساخته شده است. این فیلم به عنوان یکی از نمونه های کلاسیک فیلم های بریتانیایی در دوران جنگ جهانی شناخته می شود.

۳- دوازده ساعت پرواز (Twelve O’Clock High)/ هنری کینگ (۱۹۴۹)

gallery-12oclock-7-gallery-image-w700

در این فیلم گرگوری پک نقش یک فرمانده را ایفا می کند که قصد دارد اسکادران خود را برای بمباران مواضع نیروهای آلمانی رهبری کند. بسیاری از خلبانان بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا به کررات اعلام کرده اند که در دنیای هالیوود تنها این فیلم توانسته تجربیات واقعی خلبانان نیروی هوایی کشور در نبردهای دوران جنگ جهانی دوم را به نمایش بگذارد.

۴- منفجر کننده های سد (The Dam Busters)/ مایکل اندرسون (۱۹۵۵)

a6b5f09793ff1526d1de3c4b415b9a94-w700

مایکل رد گریو و ریچارد تاد نقش های اصلی این فیلم که بر اساس داستان واقعی ساخت یک بمب خاص و چگونگی استفاده از آن توسط نیروی هوایی بریتانیا برای تخریب پل های روی رودخانه ی روهر (Ruhr River) در آلمان می پردازد.

۵- پل رودخانه ی کوآی (The Bridge on the River Kwai)/ دیوید لین (۱۹۵۷)

River-Kwai-w700

این فیلم بر اساس رمان «پل رودخانه ی کوآی» نوشته ی پیر بول ساخته شده و داستان تعدادی از زندانیان جنگی بریتانیا که توسط ژاپنی ها مجبور می شوند یک پل را بر روی رودخانه ی کوآی برای عبور قطار نظامی بسازند را روایت می کند. یک افسر بریتانیایی (اَلک گینس) ابتدا از این کار سرباز می زند اما بعد از مدتی تمام تلاش خود را به کار می گیرد که این پل را به بهترین شکل ممکن بسازد.

۶- سرما در الکس (Ice Cold in Alex)/ جی لی تامپسون (۱۹۵۸)

FIw9y3kybpk0yD_1_a-w700

داستان این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام نوشته ی کریستوفر لاندن نوشته شده است دوران جنگ جهانی دوم در آفریقا را روایت می کند. در طی حمله ی نیروهای آلمانی به آفریقا یک گروه کوچک از سربازان بریتانیایی به فرماندهی کاپیتان آنسون (جان میلز) از بقیه ی نیروها جدا شده و به سمت شهر اسکندریه مصر به راه می افتند.

۷- طولانی ترین روز (The Longest Day)/ کن آنالین، اندرو مارتون، برنارد ویکی و داریل اف زانوک (۱۹۶۲)

long-day-w700

این فیلم یکی از افسانه ای ترین و جاه طلبانه ترین فیلم های تاریخ سینما در مورد جنگ دوم جهانی است و به بررسی نبرد نورماندی از زوایای مختلف بدون هیچ گونه احساسات خاصی می پردازد. فیلم «طولانی ترین روز» بر اساس کتابی به همین نام نوشته ی کورنِلیوس رایان ساخته شده است.

۸- فرار بزرگ (The Great Escape)/ جان استورجس (۱۹۶۳)

WO6-w700

تعدادی از افسران بریتانیایی در حالی که در یکی از کمپ های اسرای جنگی جنگ جهانی دوم در آلمان به سر می برند سعی دارند یک نقشه ی فرار بسیار پیچیده و بزرگ را به مرحله ی اجرا در بیاورند. در جریان این فرار بسیاری از این افسران توسط نیروهای آلمانی دستگیر و کشته می شوند. در یکی از به یاد ماندنی ترین صحنه های این فیلم، یکی از این افسران (استیو مک کویین) سعی دارد با موتور سیکلت از روی یک تور سیم خاردار عبور کند اما موفق به این کار نشده و در سیم های خاردار گیر می افتد و آلمانی ها نیز او را در حالی که از سیم های خاردار آویزان شده است رها می کنند.

۹- زولو (Zulu)/ سی اندفیلد (۱۹۶۴)

Zulu-10-w700

این فیلم نبرد بین نیروی زمینی ارتش پادشاهی بریتانیا و قبیله ی زولو در سال ۱۸۷۹ را به تصویر می کشد. فیلم «زولو» داستان نبردی را نقل می کند که نیروهای بریتانیایی تا مرز شکست کامل پیش می روند اما در نهایت به پیروزی می رسند.

۱۰- نبرد بریتانیا (Battle of Britain)/ گای همیلتون (۱۹۶۹)

P147_Michael_Caine_closeup-w700

این فیلم سعی دارد بازسازی دقیقی از نبرد بریتانیا که در طی آن نیروی هوایی بریتانیا توانست در تابستان و پاییز سال ۱۹۴۰ شکستی استراتژیک را به نیروی هوایی آلمان وارد کرده و برنامه های هیتلر برای حمله به بریتانیا را ناکام بگذارد را ارائه دهد.

۱۱- تورا! تورا! تورا! (!Tora! Tora! Tora)/ ریچارد فلایشر، کینجی فوکاساکو و توشیو ماسودا (۱۹۷۰)

image-w1280-w700

این فیلم آمریکایی-ژاپنی  حمله ی نیروی هوایی ژاپن به بندر پرل هاربر و اشتباهات خنده داری را روایت می کند که نیروهای آمریکایی مرتکب شده و باعث شدند ژاپنی ها به راحتی این بندر را ویران کنند.

۱۲- صلیب آهنین (Cross of Iron)/ سام پکین پا (۱۹۷۷)

494653-w700

این فیلم داستان اختلاف طبقاتی بین یک فرمانده ی پیاده نظام از طبقه ی کارگر و افسری آریستوکرات در ارتش آلمان را روایت می کند که در بحبوحه ی نبرد با ارتش سرخ در جبهه ی شرقی در سال ۱۹۴۳ تمام رویایش به دست آوردن یک مدال افتخار صلیب آهنین است. بسیاری از صحنه های این فیلم به روش صحنه آهسته به تصویر در می آیند.

۱۳- شکارچی گوزن (The Deer Hunter)/ مایکل چیمینو (۱۹۷۸)

deerhunter-xlarge-large_trans_NvBQzQNjv4BqRp36Ti1MFCYr8PMuS2fHb17hoDUspm84EYl8tHPMRlk-w700

این فیلم برنده ی ۵ جایزه اسکار با هنرمندی رابرت دنیرو داستان سه دوست جوان آمریکایی را روایت می کند که به جنگ ویتنام اعزام می شوند. فیلم «شکارچی گوزن» قصد دارد تاثیر جنگ ویتنام بر زندگی افراد ساکن در شهرهای کوچک را نشان دهد.

۱۴- اینک آخرالزمان (Apocalypse Now)/ فرانسیس فورد کوپولا (۱۹۷۹)

robert-duvall-apocalypse-now-w700

داستان این فیلم از رمان «دل تاریکی» (Heart of Darkness) نوشته ی جوزف کنراد الهام گرفته شده و در مورد جنگ ویتنام ساخته شده است. در این فیلم سروان ویلارد (مارتین شَین) طی یک ماموریت نظامی به جنگل های ویتنام فرستاده می شود تا یک سرهنگ فراری و شرور به نام کورتز (مارلون براندو) را به قتل برساند اما در این راه با موانع متعددی مواجه می شود.

۱۵- داس بوت (Das Boot)/ ولفگانگ پترسن (۱۹۸۱)

boot-directors-cut-das-jrgen-prochnow-martin-semme-3-rcm0x1920u-w700

این فیلم بر اساس رمانی زندگینامه ای از یک عکاس آلمانی دوران جنگ جهانی دوم به نام لوتار گونتر بوچهیم ساخته شده و داستان یکی از فرماندهان نترس زیردریایی های یو بوت (U-Boot) نیروی دریایی آلمان و خدمه ی بی تجربه ی این زیردریایی در زمانی که مشغول گشت زنی در اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه برای شکار کشتی های متفقین هستند را روایت می کند. این فیلم صحنه های کسل کننده ی انتظار  برای دریافت دستور از فرماندهان و رویت کشتی های دشمن و همچنین صحنه های مهیج نبرد را در کنار هم به تصویر می کشد.

۱۶- گالیپولی (Gallipoli)/ پیتر ویر (۱۹۸۱)

3026239_orig-w700

در این فیلم بازیگران مطرحی مانند مارک لی (آرچی) و مل گیبسون (فرانک) نقش دو دونده ی خوش تیپ استرالیایی را بازی می کنند که برای حضور در جبهه ی جنگ جهانی اول ثبت نام می کنند. نقطه ی اوج فیلم نبرد آنزاک در شبه جزیره ی گالیپولی در ترکیه و حمله ی محکوم به شکست در نبرد نِک را به نمایش می گذارد.

۱۷- بیا و ببین (Come and See)/ اِلِم کلیموف (۱۹۸۵)

come-and-see-1200-1200-675-675-crop-000000-w700

این فیلم صحنه هایی رئالیستی و اتفاقاتی کمتر دیده شده از دوران اشغال بلاروس به دست نیروهای آلمانی در دوران جنگ جهانی دوم را به نمایش می گذارد. فیلم به طور ویژه و با جزییات اقدامات بی رحمانه ی یک افسر اس اس آلمانی و تاثیر این رفتارها بر یک نوجوان ۱۴ ساله ی بلاروسی را نشان می دهد که رویایش مبارزه با اشغالگران است اما با پیشروی هر چه بیشتر نیروهای آلمانی مواجه می شود. تماشای صحنه های دردناک این فیلم کمی ناراحت کننده است اما ارزش دیدن را دارد.

۱۸- جوخه (Platoon)/ الیور استون (۱۹۸۶)

Platoon-DI-w700

این فیلم یک داستان تکان دهنده از جنگ ویتنام را به تصویر می کشد. عبارت ” اولین قربانی جنگ افراد بیگناه هستند” در بسیاری از تیزرهای تبلیغاتی این فیلم مورد استفاده قرار گرفت. فیلم «جوخه» برنده ی ۴ جایزه اسکار و ۱۴ جایزه ی معتبر دیگر شد.

۱۹- غلاف تمام فلزی (Full Metal Jacket)/ استنلی کوبریک (۱۹۸۷)

large-screenshot3-w700

این فیلم به دو بخش تقسیم می شود: قسمت اول فیلم مربوط به دوران آموزشی و آماده سازی داوطلبان قبل از استخدام در نیروهای ویژه ی دریایی و کشته شدن یکی از افسران آموزشی به دست سرباز پایل و متعاقبا خودکشی وی است. در قسمت دوم حس شوخ طبعی تفنگداران دریایی بعد از اتمام مراحل آموزشی و در بحبوحه ی نبرد به نمایش در می آید.

۲۰- صبح بخیر، ویتنام (Good Morning, Vietnam)/ بَری لِوینسون (۱۹۸۷)

cd2f82b639df1d9a197c2337c6a53355-w700

در این فیلم کمدی، رابین ویلیامز نقش یک گوینده و دی جی مشهور که در یک ایستگاه رادیویی در ویتنام را بازی می کند که به جای اطلاعیه های ارتش و خبرهای نظامی موسیقی راک و شوخی های زننده و جوک های بامزه پخش می کند.

۲۱- فهرست شیندلر (Schindler’s List)/ استیون اسپیلبرگ (۱۹۹۳)

Schindlers-List-w700

این فیلم بر اساس داستان زندگی یک بازرگان آلمانی به نام اسکار شیندلر را روایت می کند که با زیرکی توانست جان ۱.۲۰۰ یهودی را در اردوگاه کار اجباری پلاژو در لهستان در دوران جنگ جهانی دوم نجات دهد. فیلم «فهرست شیندلر» که شعارش ” هر کسی یک نفر را نجات بدهد دنیا را نجات داده است” بود توانست ۷ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به دست آورد.

۲۲- نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)/ استیون اسپیلبرگ (۱۹۹۸)

saving-private-ryan-image-w700

سرباز رایان (مت دیمون) تنها پسر باقیمانده برای یک مادر عزادار است. گروهبان میلر (تام هنکس) ماموریت پیدا می کند که رایان را در میدان های نبرد شمال فرانسه و در حالی که جنگ به شدت ادامه دارد پیدا کرده و سالم به خانه بازگرداند. در ابتدای فیلم صحنه های تاثیرگذار و فوق العاده ای از نبرد به نمایش گذاشته می شود که باعث کشته شدن سربازان بسیاری از طرفین می گردد. این فیلم نامزد دریافت ۶ جایزه اسکار بود که در نهایت توانست ۵ جایزه را بدست آورد.

۲۳- سقوط شاهین سیاه (Black Hawk Down)/ ریدلی اسکات (۲۰۰۱)

Black Hawk Down--(None)-w700

این فیلم پرستاره که بازیگرانی مانند جاش هارتنت، ایوان مک گرگور، جیسون ایساکس، تام سیزمور و اریک بانا در آن ایفای نقش می کنند داستان سربازان آمریکایی را روایت می کند که در دوران جنگ داخلی سومالی در سال ۱۹۹۳ برای کمک به نیروهای دولتی این کشور اعزام می شوند. فیلم «سقوط شاهین سیاه» به خاطر صحنه های واقعی و درگیری های طولانی و خشن آن معروف شد.

۲۴- جار هد (Jarhead)/ سام مندس (۲۰۰۵)

gyllenhaal shirtless jarhead-w700

فیلم «جارهد» زندگی تکاوران ویژه ی دریایی آمریکا را در دوران جنگ خلیج فارس به تصویر می کشد. در این فیلم نیز مانند فیلم  «غلاف تمام فلزی» بخش اعظم فیلم به دوره ی آموزشی این سربازان اختصاص پیدا کرده است. جیک جیلنهال در این فیلم نقش یک سرباز (اسووفورد) شرکت کننده در جنگ خلیج فارس را بازی می کند که حتی یک گلوله هم شلیک نمی کند. این فیلم بر اساس خاطرات واقعی سربازی به نام آنتونی اسووفورد ساخته شده است.

۲۵- دریاسالار (Admiral)/ آندری کراوچوک (۲۰۰۸)

konstantin-khabenskiy-and-aleksandr-klyukvin-in-admiral-2008-large-picture-w700

این فیلم داستان واقعی معروف ترین نظامی روسی، دریاسالار کولچاک را روایت می کند که در دوران انقلاب روسیه با نیروهای بلشویک جنگید. فیلم «دریاسالار» پرهزینه ترین فیلم حماسی ساخته شده در سینمای روسیه محسوب می شود. نمایش فیلم در روسیه با واکنش های متفاوتی از سوی مردم مواجه شد.

۲۶- خشم (Fury)/ دیوید آیر (۲۰۱۴)

fury_still_0-w700

به گفته ی یکی از منتقدان معروف سینما به نام رابی کالین، در این فیلم دیوید آیر تماشاگران را به واقعی ترین تصویری که سینما می تواند برای درک جنگ ارائه دهد نزدیک می سازد. این فیلم داستان خدمه ی یک تانک را در واپسین ماه های جنگ جهانی دوم روایت می کند و بازیگرانی همچون برد پیت، لوگان لِرمن، شیا لبوف، مایکل پنیا، جان برنتال و جیسون ایساکس در آن نقش آفرینی می کنند.

۲۷- تک تیر انداز آمریکایی (American Sniper)/ کلینت ایستوود (۲۰۱۵)

maxresdefault (4)-w700

در این فیلم که بخشی از زندگی یک تک تیرانداز نیروهای ویژه ی دریایی آمریکا در دوران حمله به عراق را به نمایش می گذارد، بردلی کوپر نقش سرباز کریس کایل و سیِنا میلر نیز نقش همسر وی را بازی می کند.

 ۲۸- جانوران بی مرز و بوم (Beasts of No Nation)/ کَری جوجی فوکوناگا

16BEAST-master1050-w700

داستان این فیلم جنگی در یک کشور بی نام در غرب آفریقا می گذرد و ماجراهای یک نوجوان آفریقایی به نام آگو را در دوران جنگ داخلی روایت می کند. آگو توسط یک گروه نظامی متشکل از کودکان تحت رهبری یک فرمانده ی بیرحم و خشن (ادریس آلبا) اسیر می شود و در ادامه به آن ها می پیوندد. این فیلم داستان عاطفی و احساسی بسیار آزار دهنده ای را روایت می کند.

۲۹- هکسا ریج (Hacksaw Ridge)/ مل گیبسون (۲۰۱۶)

hacksaw-ridge-2016-images-andrew-garfield-w700

این فیلم که آخرین تجربه ی کارگردانی مل گیبسون پس از چند سال سکوت است داستان دزموند داس اولین مخالف جنگی را روایت می کند که موفق به دریافت مدال افتخار ارتش آمریکا شده است. دزموند داس که اندرو گارفیلد در این فیلم نقش او را بازی می کند هیچگاه دست به اسلحه نبرد. صحنه های نبرد و کشته شدن سربازان آمریکایی و ژاپنی در این فیلم خیره کننده ساخته شده اند.

منبع: telegraph
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲۰ نظر

ورود

 • Hossein خرداد ۲۷, ۱۳۹۶

  به نظر من سه تیغ اره ای از خیلی از فیلمای بالا پایین تر هست یعنی اون از اینک اخر و الزمان کاپولا با بازی مارلون براندو کبیر بهتره؟یا از نجات سرباز رایان استیون اسپیلبرگ با بازی تام هنکس؟ سقوط شاهین سیاه تنها‌نکته ی منفی اش اینه‌که شخصیت پردازی زیادی نداره و ما زیاد با سرباز ها اشنا نیستیم

  • ایمان اسفند ۱۴, ۱۳۹۶

   حسین آقا من یه بیننده ی عامه ی سینما هستم نه یه تحلیلگر…
   چیزی از پلان و حرکات دوربین و شات نمیفهمم…
   همه ی فیلمهای بالا رو هم ندیدم…
   اما فیلم ستیغ اره ای به جرات میتونم بگم جز ۵ فیلم تاثیر گذاریه که در تمام زندگیم دیدم…
   این فیلم سناریو و دیالوگهای بی نهایتی داره که هیچوقت تکراری نمیشن…
   واقعی بودن داستان هم بیشتر نه تنها موجب تکراری و از نفس افتادن فیلم نمیشه بلکه بیشتر به ببیننده کمک میکنه با ماجرا انس پیدا کنه…
   در آخر یه جمله میگم: شاید همه ی ما به اندازه ی دزموند داس اعتقاد نداشته باشیم…
   اما خیلی از ماها به اعتقاد بالای دزموند داس ایمان داریم…

 • بهرام تیر ۲۱, ۱۳۹۶

  عالی بود

 • Abbas مرداد ۸, ۱۳۹۶

  ستیغ اره ای و نجات سرباز رایان بهترین فیلمهایی هستند که من دیدم. البته همه این فیلمها رو ندیدم من .نجات سرباز رایان که معرکه است و ستیغ اره ای هم بخاطر واقعی بودن داستان خیلی خوشم آمد.

 • رضا مرداد ۱۸, ۱۳۹۶

  سلام….
  ی فیلم بود مربوط بجنگ جهانی دوم،
  ی جوخه ازنیروهای(آمریکایی یا فنگلیشی)؟واردنبردمیشن،اینا ی توپ دستی کف دستی دارن بهم درفواصل نزدیک بادست وازکمین پرت میکنن تا نفرنزدیکتربنگهبان آلمانیه،میکوبه بشکم سرباز آلمانیه تازمینگیرشه.
  البت اسلحه ومهمات دارن ولی بااینم راحت وبیصدا طرفوزمینگیرکنه.

  اسم فیلموکسی میدونه ؟.دهه ۶۰ پخش شدتوسیمای استانی فک کنم.
  ممنون میشم کمکم کنین.
  یاعلی…

  • بابک اسفند ۱, ۱۴۰۰

   اگر اکشن میخوای… شاهین سیاه-جانور بی مرز و بوم-صلیب آهنی-طولانی ترین روز.
   اگر مهیج میخوای +ماجراجویی در جنگل و مناطق جنگی+نیمه اکشن…اینک آخرزمان-جوخه-شکار گوزن-غلاف تمام فلزی- خشم-خط باریک قرمز – فیلم ۱۹۱۷-این دسته اکثراً مربوط ب جنگ ویتنام.
   مهیج +محیط اسارت و اتفاقات نیمه اکشن – پل رودخانهٔ کوآی-فرار بزرگ-پیانیست-دانکرک.
   ب مسئلهٔ جنگ میپردازد با نمایش صحنه های وحشتناک و ناراحت کننده و هیجان نسبی و درماندگی مردم در جنگ-بیا و بنگر-در جبههٔ غرب خبری نیست-جارهد-فهرست شیندلر-وقتی پدرم را کشتند
   تیر انداز آمریکایی – onada محصول ژاپن و فرانسه و.. زندگی نامه قهرمان جنگ مهیج درام.
   داس بوت در اتفاقات و تصویر کشیدن زیر دریایی و خدمه برای حفظ جان بسیار مهیج.
   سه تیغ اره یا هکساریج-عاشقانه-مهیج و کمی اکشن. البته با اینکه اکثریت خوششون اومد ب خاطر صلیقه شخصی من خوشم نیومد ب نظرم خیلی لوس و هندی وار درست شده بود.
   نجات سـرباز رایان هـمـ کِـ گُل سـرسـبد ژانـر جـنگـی.
   جادوتویل-پاسگاه-موصل-هفت مرد جنگی آاسیایی) اینها هم همه اکشن هستند و بسیار قشنگ حتماً ببینید. یک فیلم آسیایی جنگی دیگه هم هست ک خیلی قشنگه اسمش رو فراموش کردم ولی فکر کنم The hundreds بود. یا ۸ hundreds.

 • Amirhossein دی ۲۵, ۱۳۹۶

  به نظر من اخرین فیلم یعنی سه تیغ اره ای فوق العاده زیبا مخصوصا جملات اخر فیلم .
  اقا حسین فکر کنم شما تا به حال فیلم هکسا ریج رو ندیده باشی که اینگونه نظر میدهی .

  • حسین علی پناهی دی ۲۵, ۱۳۹۶

   جناب امیرحسین عزیز از این که این مطلب رو با این دقت خوندین ممنونم ازتون. نظرتون هم کاملاض درسته. این مطلب نزدیک به ۹ ماه پیش نوشته شده بود و بنده بعنوان نویسنده این مطلب هنوز فیلم «Hacksaw Ridge» رو تماشا نکرده بودم. الان هم کاملاً با شما موافقم و این فیلم رو یه شاهکار می دونم در بسیاری از حوزه ها. باز هم ممنونم از نظرتون و این که مطالب رو با این دقت پیگیری می کنید.

 • Nasir اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

  میگم بچها شما کدوم فیلمو پسندیدید که من دانلود کنم
  البته ب جز خشم و نجات سرباز رایان ممنون

  • احمد فروردین ۱۴, ۱۳۹۸

   هاسکا ریج ، سقوط شاهین سیاه و شاهکار فهرست شیندلر و تک تیرانداز

  • الینا اراکلیان فروردین ۵, ۱۳۹۹

   به ترتیب.۱ لیست شیندلر.۲.پیایست۳.نجات سرباز رایان.۴.خشم.۵.بیا و بنگر.

 • Ali مهر ۱۸, ۱۳۹۷

  impire of the sun اسپیلبرگ هم فیلم خوبیه . چرا اسمش توی لیست نیست ؟

 • الینا اراکلیان فروردین ۵, ۱۳۹۹

  با سلام.ممنون برایه لیست عالیتون.به نظر من فیلم هایی که واقعا ارزش دیدن دارند و توصیه میکنم برایه یکبار ببینین مطمعنم برایه دیدن دوباره این فیلم ها حتی دیدن چند بارش بازم وقت میزارین. اسای رو به ترتیب ارزش فیلم ها.لیست شیندلر.پیانیست.انیمه مدفن کرم هایه شب تاب(خواهش میکنم تا ندیدین این نیمیشن رو قضاوت نکنین.من در هنگام دیدن این انیمه داشتم و دلم میخواست بغمو فریاد بزنم)فیلم سقوط شاهین سیاه.سقوط.بیا و بنگر.نجات سرباز رایان مخصپصا ۲۷ دقیقه ابتدایی فیلم.خشم.این فیلم ها شاهکار هستند.بازم ممنون برایه سایتتون.عالی بوند.

 • الینا اراکلیان فروردین ۵, ۱۳۹۹

  فیلم سه تیغ اره ای فیلم بدی نیست ولی لایق اینهمه تعریف و تمجید نمیشه.چون زیادی بزرگ کردن و صحنه هایه کشت و کشتار توش یکم غیر طبیعی هستش و اینکه یه نفر اینهمه….. بمند من از ۱۰ بهش نمره ۷ میدم این فیلم کنار فیلم هایی مانند پیانیست یا لیست شیندلر اصلا دیده نمیشه.

 • چغر بد بدن بهمن ۲۱, ۱۳۹۹

  درود مطلب خوبی بود.با توجه به اینکه بترتیب سال مرتب بود، پسندیده بود و برخی از فیلم ها از قلم افتاده بودن. بهرحال اگه عاشق فیلم های جنگ جهانی هستین، فیلم midwife 2015 رو ببینین. همچنین فیلم ورشو ۴۴ که داستان هر دو فیلم، عاشقی و جنگه و باهاش گریه میکنین.و در ضمن فیلم greyhound تام هنکس رو من به این لیست اضافه. میکنم. امیدوارم از تماشای سه تا فیلم که معرفی کردم لذت ببرین. فیلم های لیست بالا هم که حرف ندارن.بخصوص اینک آخرالزمان، پلیتون، قلاف تمام فلزی، نجات سرباز رایان، پیانیست،فهرست شیندلر، فیوری، تک تیرانداز،هکساریج

 • بابک اسفند ۱, ۱۴۰۰

  اگر اکشن میخوای… شاهین سیاه-جانور بی مرز و بوم-صلیب آهنی-طولانی ترین روز.
  اگر مهیج میخوای +ماجراجویی در جنگل و مناطق جنگی+نیمه اکشن…اینک آخرزمان-جوخه-شکار گوزن-غلاف تمام فلزی- خشم-خط باریک قرمز – فیلم ۱۹۴۴-این دسته اکثراً مربوط ب جنگ ویتنام.
  مهیج +محیط اسارت و اتفاقات نیمه اکشن – پل رودخانهٔ کوآی-فرار بزرگ-پیانیست-دانکرک.
  ب مسئلهٔ جنگ میپردازد با نمایش صحنه های وحشتناک و ناراحت کننده و هیجان نسبی و درماندگی مردم در جنگ-بیا و بنگر-در جبههٔ غرب خبری نیست-جارهد-فهرست شیندلر-وقتی پدرم را کشتند
  تیر انداز آمریکایی – onada محصول ژاپن و فرانسه و.. زندگی نامه قهرمان جنگ مهیج درام.
  داس بوت در اتفاقات و تصویر کشیدن زیر دریایی و خدمه برای حفظ جان بسیار مهیج.
  سه تیغ اره یا هکساریج-عاشقانه-مهیج و کمی اکشن. البته با اینکه اکثریت خوششون اومد ب خاطر صلیقه شخصی من خوشم نیومد ب نظرم خیلی لوس و هندی وار درست شده بود.
  نجات سـرباز رایان هـمـ کِـ گُل سـرسـبد ژانـر جـنگـی.
  جادوتویل-پاسگاه-موصل-هفت مرد جنگی آاسیایی) اینها هم همه اکشن هستند و بسیار قشنگ حتماً ببینید. یک فیلم آسیایی جنگی دیگه هم هست ک خیلی قشنگه اسمش رو فراموش کردم ولی فکر کنم The hundreds بود. یا ۸ hundreds.

  • K1 شهریور ۱۴, ۱۴۰۱

   عالی بود. ممنون🙏🏼

  • سینا شهریور ۱۴, ۱۴۰۱

   خیلی لیست خوبی هست. دمت گرم. 👍👍👍

  • ملیکا شهریور ۱۴, ۱۴۰۱

   کارت درسته🙏🏼💎

 • مجید شهریور ۲۰, ۱۴۰۱

  فیلم خط باریک سرخ رو جا انداختید