۲۸ نظر

مواد مخدر پدیده ای است که تمام کشورهای دنیا با آن درگیر هستند. بسیاری از دولت ها با این معضل به مبارزه می پردازند و سعی دارند سردسته باندها و قاچاق چیان را برای همیشه نابود سازند. در سال های نه چندان دور مصرف کنندگان بیشتر از مواد سنتی استفاده می کردند، در حالی که امروزه مواد خطرناکی مانند کراک و فلاکا رواج پیدا کرده است. با این حال یک ماده از روزهای گذشته تا به حال همواره مورد توجه قرار داشته: هروئین.

هروئین یکی از گران ترین و مضر ترین مواد مخدر جهان به شمار می رود و مصرف آن آسیب های جدی به همراه خواهد داشت. علی رغم آنکه این ماده تا به حال از جنبه های بسیاری مورد بررسی قرار گرفته، اما حقایقی درباره آن وجود دارد که کمتر کسی آن ها را شنیده است. ما در این مقاله قصد داریم ۱۸ حقیقت تکان دهنده درباره هروئین را به شما اطلاع دهیم. تا پایان همراه باشید.

110-w750

پس از جمع آوری شیره گل خشخاش و پالایش آن، مرفین حاصل می شود. پس از ترکیب مرفین با «استیک انیدرید» (همان ماده ای که برای ساخت آسپرین استفاده می شود) واکنش رخ می دهد و به این ترتیب هروئین حاصل می گردد.

111-w750

هروئین به صورت تزریق، دود کردن و یا استشمام، ماده ای بسیار اعتیاد آور به شمار می رود. روش مصرف آن تاثیری در موضوع ندارد و این ماده به سرعت وارد مغز خواهد شد. به علاوه مصرف مستمر هروئین باعث می شود که بدن مقدار بیشتری از آن را بطلبد و پس از گذشت مدت کوتاهی از شروع، میزان زیاد تری از آن را برای ایجاد همان تاثیر درخواست نماید. این امر به اعتیاد منجر می گردد.

112-w750

هنگامی که هروئین در سال ۱۸۹۸ میلادی توسط شرکت آلمانی بایِر به صورت اولیه تولید گشت، به عنوان دارویی برای درمان اعتیاد به مرفین و مبارزه با بیماری سل فروخته شد.

113-w750

این پودر یکی از گران ترین مواد مخدر جهان به شمار می رود. هزینه مصرف متوسط و روزانه یک شخص می تواند به ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار (۵۶۰ تا ۹۴۰ هزار تومان) برسد.

114-w750

تقریبا ده سال پیش، قیمت خیابانی یک بسته استاندارد هروئین حدودا ۵۰ تا ۱۵۰ دلار برای خلوص ۲ تا ۳ درصدی بود. در سال ۲۰۱۴ قیمت یک بسته با خلوص ۷ تا ۱۰ درصدی ۱۰ دلار برآورد می شد. هرچه خلوص هروئین بیشتر باشد، راه مصرف آن ساده تر خواهد بود. در خلوص پایین تنها راه برای تاثیر گذاری بیشتر تزریق است.

115-w750

معتادانی که در شهر های ساحل شرقی آمریکا مانند نیویورک و فیلادلفیا حضور داشتند، به علت خرید و فروش آهن های بدون استفاده به «به درد نخورها» معروف شده بودند.

116-w750

جالب است بدانید که هاینریش درسر شیمی دان آلمانی که در راس پروژه هروئین قرار داشت، به این ماده اعتیاد پیدا کرد. دارویی که او انتخاب نمود سرانجام به مرگ خودش منجر گشت.

117-w750

از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ میلادی، تعداد نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله ای که به مصرف این ماده روی آوردند، ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

118-w750

ترکیبی از هروئین سیاه مکزیکی و ماده ای به نام «Tylenol PM»، هروئین پنیری را به وجود می آورد. این ماده بسیار گران و البته خطرناک است. مصرف آن عملکردهای حیاتی بدن مانند تنفس و ضربان قلب را کند می کند و در نهایت به مرگ منجر می شود.

119-w750

تنها ۱۲ هفته پس از مصرف، فرد به صورت کامل اعتیاد پیدا می کند. دقیقا همین مدت نیز طول می کشد تا مصرف کننده بتواند این ماده را کنار بگذارد. علائم ترک پس از سه روز به اوج خود می رسند.

120-w750

خارش، تهوع، استفراغ، خشکی دهان، آهسته شدن تنفس، ظاهر کسل و خواب آلودگی، از نشانه های اعتیاد به هروئین هستند. همچنین مردمک چشم مصرف کننده به مرور کوچک تر می شود.

121-w750

هروئین ماده ای مسکن است و می تواند مصرف کننده را به حالت خواب ببرد. خواب عمیق ناشی از مصرف در برخی موارد به قدری عمیق است که نمی توان فرد را بیدار کرد. شاید خیلی از معتادها دوست داشته باشند به این حالت برسند، اما این مرحله آغاز مصرف بیش از حد خواهد بود.

122-w750

یکی از عوارض شایع مصرف هروئین، خارش بیش از حد بدن است. مواد مخدر می تواند در بدن التهاب ایجاد نماید و باعث شود که ماده هیستامین تولید گردد. این ترکیب در واقع واکنش بدن به حساسیت است و سوزش پوست را به همراه خواهد داشت. بسیاری گمان می کنند که خارش در اثر ناخالصی ماده به وجود می آید، در صورتی که قضیه کاملا برعکس است و این امر از خلوص هروئین حکایت دارد.

123-w750

در سال های نه چندان دور، جنبشی شکل گرفت که در آن مدل های مشهور خودشان را به شکل یک معتاد در می آوردند. رنگ پریدگی و دایره های سیاه دور چشم ها، از نشانه های آن ها به شمار می رفت. این جنبش هنگامی فراگیر شد که نوع ارزان تر هروئین از کشور کلمبیا وارد خاک آمریکا گشت. همین امر تعداد مصرف کنندگان را به شدت افزایش داد.

124-w750

یکی از راه هایی که همواره برای قاچاق این ماده مورد استفاده قرار گرفته، پنهان کردن آن در بدن است. این کار توسط شخصی که به «پِیک» ملقب شده بود، انجام می گرفت.

125-w750

پژوهش ها نشان داده که اگر نوزاد در شکم مادر در معرض هروئین قرار داشته باشد، این احتمال وجود دارد که بچه به صورت معتاد به دنیا بیاید.

126-w750

اگر کسی تصمیم به ترک این ماده داشته باشد، ۷۲ ساعت طول خواهد کشید که نشانه های اولیه و نقطه اوج ناشی از این کار ظاهر گردد. پس از این مرحله باید چند ماه بگذرد تا فرد به طور کامل پاک شود.

127-w750

فردی که به طور مداوم این ماده را مصرف کند، به تدریج حواس خود را از دست داده و بدنش نیز بی حس می گردد. حس بویایی و چشایی تقریبا از بین رفته و قوای دیگر بدن نیز تحلیل می رود.

منبع: ohfact
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۸ نظر

ورود

 • محمد اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶

  خدایا هیچ کسی و هیچ خانواده ای رو درگیر اعتیاد به این ماده لعنتی نکن

  • bebeto مهر ۱۱, ۱۳۹۷

   زنده باد خدا از دهنت بشنوه و برادرخواهرای معتادم رو نجات بده.

  • حمید مهر ۲۶, ۱۳۹۷

   کاش هرویین مصرف میکردم متادون نمیخوردم ازچاله به چاه

 • bebeto مهر ۱۱, ۱۳۹۷

  من ۳۰سالمه ۸ساله ازدواج کردم یه دختر ۲ساله دارم. باورش برای خودم سخت شده اما من الان ۱۴ساله هروئین مصرف میکنم بقدری از این کارم خسته شدم که عاجز شدم واقعا احتیاج به کمک عزیزام دارم بتونم این لعنتی پرزور و پوزه شو به خاک بمالم. تازه بعد از ۱۴سال از مصرف فهمیدم هرویین دلیل اصلی سردردهای شدیدمه. سردردهایی که بعضی اوقات با دیدن ذره ای نور چراغ بیچارم میکنه. من آدمم انسانم زنم و دخترم و عاشقانه دوست دارم فقط خدا میدونه درددل من چقدر بزرگه. این مشکل مالی لعنتی هم برای ترک کردن شده معضل که نتونم حالاحالاها ترک کنم. خوشحال شدم مطالب خوبتون و خوندم و لطفا برام دعا کنید بتونم از زندگیم بیرونش کنم و از این سردردهای دردآلود و مانع از کسب درامد خلاص شم. کوچیک همه شما امروز ۱۱/۶/۹۷

  • مهرداد مهر ۱۳, ۱۳۹۷

   دیدگاه شما… سلام برادر مراجعه کن به جمعیت انسانی کنگره۶۰حتما نتیجه میگیری

   • دقیقا اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸

    دقیقا درمان تدریجی فقط با کنگره شصت و اقای دژاکام

  • وحید مهر ۲۰, ۱۳۹۷

   متادون بخور روزی نیم سی سی کم کن من ۱۰۰بارترک کردم خواستی ز بزن ۰۹۱۸۹۰۰۲۰۹۱فقط کمپ نری

  • فاطمه خانوم دی ۳۰, ۱۳۹۷

   پیام بده کمکت میکنم راحت شی خیلی زود

  • نگار بهمن ۲۸, ۱۳۹۷

   برو کنگره شصت رایگان کمک میکنن

   • Abcdef اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸

    کنگره شصت کجاست شوهرم معتاد شده نمیدونم چیکار کنم

 • Sh,d مهر ۲۶, ۱۳۹۷

  ۲۸ساله هرویین مصرف کردم اومدم ترک کنم ازچاله به چاه افتادم,بامتادون متادون,ترک نداره کاش همان هرویین مصرف میکردم

 • ایوب آبان ۱۹, ۱۳۹۷

  سلام من قبلابه‌متادون وشیشه اعتیادداشتم ولی الان هرویین مصرف میکنم ودیگه شیشه ومتادون مصرف ندارم چطورمیتونم ترکش کنم

  • آدم آذر ۲۸, ۱۳۹۷

   سلام،دوست عزیز فقط برو کنگره ۶۰.قطعا درمان میشی.

 • Sajad بهمن ۲, ۱۳۹۷

  من حقیقآخسته شدم دیگه از زندگی سیرم کمپ نمیخوام برم، چطور میتونم از شر این لعنتی خلاص بشم، ممنون میشم کمک کنید

 • نگار بهمن ۲۸, ۱۳۹۷

  برو کنگره شصت رایگان کمک میکنن ترک کنی

  • وحید اسفند ۹, ۱۳۹۷

   سلام ب دوستان خوبم منم سال ۸۷تا ۸۹شیشه کشیدم ولی بدون هیچی ترک کردم الان یک ساله گرفتا دواء شدم همه چیم رفت دختر ۲ساله ام زنم ماشینم خلاصه همه چی…الان خداروشکر سه روزه پاکم ون قرص میخورم ن شربت فقط ی چیزی دوستان شخص باید خودش بخواد وواقعا خسته شده باشه وتسلیمش باشین ب امید خدا همتون پاک میشین ….

 • سارا اسفند ۲۰, ۱۳۹۷

  سلام
  میشه لطفا یکی راهنماییم کنه؟
  مدتی بود رفتار سرد و بی احساس نامزدم ازارم میداد. بعضی ها میگفتن احتمالا معتاده. حتی ازش در مورد سیاهی زیر چشمش پرسیدم گفت از بیخوابیه. البته ایشون ورزشکاره و عضلات محکم و رگهای برجسته ای داره. ولی من یک روز اتفاقی تو سطل اشغال خونش یه سرنگ باریک دیدم. ( شبیه سرنگ انسولین) بعد چند دقیقه رفتم یه اتاق دیگه و وقتی برگشتم دیدم دیگه تو سطل اشغال نیستش‌ . قایمش کرده بود. .. نمیدونم مواد تزریق میکنه یانه؟ و اگه بله، چی میتونه باشه؟ ( من مواد تزریقی رو نمیشناسم)
  اینم بگم که رو بازوهاش اصلا جای تزریق نیست. حتی سیگارم نمیکشه!
  ممکنه معتاد باشه؟ یا دارم اشتباه میکنم؟؟؟

  • کوروش فروردین ۱۸, ۱۳۹۸

   دوستان عزیزم متادون داروی خوبیه.اما مصرف بدون برنامه اون خیلی خطرناکه.برای ترک با متادون باید برنامه بسیار دقیقی داشت اگه این دارو رو با هدف ترک کردن استفاده کنی موفق میشی که با طرح یه جدول باید روزانه از مقدار مصرف اون کم کرد.ولی اگه هدف جایگزین کردن باشه از چاله به چاه افتادنه.با آرزوی موفقیت برای شما.

  • جمشید مهر ۱۲, ۱۳۹۸

   درود دوست گرامی تا اطمینان پیدا نکردی قضاوت نکن کنجکاوی بکن ولی قضاوت نه لاغری و سیاهی زیر چشم از دیابت هم میشه از ناراحتی کبدم میشه من خودم یه بیمار کنسر کبدی هستم( سرطان) اوایل شروع بیماریم حالتوکسل و رنگ زرد و چشمانم روز بروز تو گودتر و کبود میشد دوستام و نامزدم علنی میگفتن معتادی حتی آزمایش عدم اعتیاد بدون هماهنگی و یهووی بردنم منفی بود از زندگی و اینهمه بی اعتمادی خسته شدم و هیچ چیز واسم اهمیت نداشت و خودم که یه حالت گوشه گیری و انزوا پیدا کرده بودم و اطرافیانم فقط این حالت را نشان اعتیاد میدونستن و چون اطلاعات کاملی نداشتن یا شایدم…. دنبال دلیل و علت نبودن و بعد از چند ماه که پیشرفت کرد و نشانه های بیماری بیشتر شد متوجه شدیم باهاش کنار اومدم هر کسی یه سرنوشتی داره و تایم عمری ولی نمیتونم فراموش کنم که چطور به دید خودشون قضاوت کردن….. خواهشا بدون آگاهی قضاوت نکنید… تن و جانتون سالم و لبتون خندون باشه

 • Aydin فروردین ۲۶, ۱۳۹۸

  ۵سال این لعنتی رو مصرف کردم
  هست و نیستم رو به باد داد
  زن و بچم خیلی زجر کشیدن به دام
  ولی
  ولی
  برای بار ۱۹۸ که اقدام به ترک کردم موفق شدم پوزشو به خاک بمالم و زندگی و زن و بچم رو حفظ کنم،اونم توی غربت
  هیچ کاری،هیچ کاری نَــــــشُـــــد نداره
  خواستن تَـــواٰنِـــــســـتَـــــنِ
  ۹ماه پاکی

  آرزوی دیدن روزهای پاکی و صحت و سلامت برا تمام همدردهام
  چه دوست
  چه دشمن

 • Mehdi.hastam ye mootade tark karde خرداد ۵, ۱۳۹۸

  مشکل همه اینه که میخوان بدون درد ترک کنن ولی تا تقاص اون لذتای نشئه بودنتو تو مدت زمان ترک ندی هیچ وقت تکرار میکنم هیچچچچچ وقت ترک نمیکند پس هر موقع عزمت جزم شد بزاریش کنار آماده عذاب کشیدن باش و مطمئن شو که این وضعیت زجر کشی موقته ولی پاکیت اگه قدرشو بدونی شاید همیشگیه و همین دردات باعث میشه سرت به سنگ بخوره

 • من خرداد ۹, ۱۳۹۸

  برادر من ی چیزی استفاده میکنه ک با فایل داخل فویل هم سیاهه فک کنم هرویینه لاغر شده سردرد داره عرق میکنه صورتش .شنیدم هرویین و هیشکی نمیتونه ترک کنه اخرش جرگه . توروخدا بگیر چکار کنم

 • وحید مرداد ۸, ۱۳۹۸

  روی صحبتم با اوناییه که دیدشون در مورد مصرف مواد فیلمهای سینمایی و تلویزیونی هستش.
  رفقا بخدای احد و واحد این تصاویری که از اعتیاد و معتاد تو فیلمها میبینید همش دروغه. نشون میدن طرف معتاده بعد یذره لباش سیاه شده و دندوناش زرد شده و یذره لباسهاش چرک شده و همین. به قران محمد قسم مواد بلایی به روزگار مصرف کنندش میاره که ارزوی مرگ کنه. رفقا شمارو بخدا یذره در مورد مواد مطالعه کنید. بذارید بچه هاتون باهاتون رفیق باشن. بذارید نزدیکتون باشن. بذارید فیلمهای در مورد مواد رو ببینن. من بشدت توصیه میکتم فیلم « مرثیه ای برای یک رویا» ساخته ارنوفسکی رو حتما ببینید و بذارید بچه هاتون ببینن.
  عزیزان مواد چیزی نیست که بگید حالا میزنم دیدم بده ول میکنم. میدونی چرا؟ چون اون ولت نمیکنه بقران. این اشغالارو جوری درست میکنند که یکبار مصرف کار رو تمام میکنه مخصوصاً هرویین لعنتی. چنان دماری از روزگارت درمیاره که مرگ میشه برات حاجت روا شدن.
  من نمیدونم در جهان خدایی وجود داره یا نه ولی شک ندارم که مواد همون ابلیسیه که همه ازش حرف میزنن. چنان بلایی به سرت میاره که ارزوی مرگ کنی. ارزوی مرگ که نه ، اصلا ارزو کتی کاش زاییده نشده بودی