چرا در فصل تابستان و پیش از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، باید از زدن عطر پرهیز کرد؟

چرا در فصل تابستان و پیش از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، باید از زدن عطر پرهیز کرد؟

در بسیاری از مواقع و خصوصا در فصول گرم سال، اسپری ها و عطرها به کمک افراد می آیند که پس از دوش گرفتن و رعایت بهداشت شخصی، بتوانند عذاب وجدانی که به دلیل بوی بد عرق تجربه می کنند را اندکی کاهش دهند. اما در برخی از فصول سال خصوصا در تابستان که دما از هر زمان دیگری بالاتر است، نمی توان چندان هم به این عطرها اعتماد کرد و اغلب افراد این اشتباه را مرتکب می شوند و به دوام، خاصیت خوش بو کنندگی و بی ضرر بودن عطرشان به اندازه سایر فصول اعتماد می کنند.

اگر مقدار فراوانی از مایع داخل شیشه عطرتان را در فصل تابستان، به خود می زنید و سپس از خانه خارج می شوید، در این کار تجدید نظر کنید چرا که ترکیب عطرها یا خمیرهای پس از اصلاح و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خبر خوشایندی را برای سلامتی تان به همراه نخواهند داشت.

2

استفاده بیش از اندازه از عطر به عوارض پوستی می انجامد

یکی از متخصصان پوست به نام «چانلا رُزا» در این باره می گوید: “زمانی که پیش از خروج از منزل عطر یا خمیرهای اصلاح را به سینه و گردن خود می زنید، برخورد مستقیم نور آفتاب با این مناطق، عارضه پوستی به نام Poikiloderma of Civatte را به وجود می آورد.” وی در مصاحبه خود با «دِ سان» ادامه می دهد: “این کار سبب شکل گیری لک ها و افزایش رنگدانه های کوچک و بزرگی بر روی عروق خواهند شد.”

احتمالا در مورد این عارضه تا کنون چیزی نشنیده بودید و بهتر است بدانید که نه تنها استفاده از عطر می تواند به چنین لکه هایی بیانجامد بلکه قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز، سبب چنین عارضه ای خواهد شد. وی استفاده از سشوهار و یا رفتن به سونا را نیز از سایر دلایل ابتلا به این مشکل پوستی می داند.

« رُزا» بر این باور است که حرارت مستقیم سشوهار و یا بخار موجود در سونا نیز می توانند تهدیدی برای شریان های پوست باشند. به نظر می رسد که زندگی مدرن علیرغم تمام امکاناتی که برای بشر فراهم آورده، آسیب هایی را نیز برای او به همراه داشته است.

چانلا ادامه می دهد: “صفحه تلویزیون، لپ تاپ و موبایل نیز با متساطع کردن نورهای آبی رنگی که به HEV شناخته می شوند، نیز برای پوست خطرناک هستند. حتی اگر این از این آسیب ها، چشم پوشی کنیم، مخاطرات نور آفتاب برای پوست قابل انکار نیست.

متخصصان پوست بهترین راهکار برای در امان ماندن از این آسیب ها را استفاده از کرم های ضدآفتاب با «اِس پی اِف» ۳۰ می دانند.

5

منبع: mirror
بدون نظر

ورود