۱۶ حقیقت کمتر شنیده شده درباره کشتی تایتانیک که رازهای جالبی را درباره آن فاش می سازند

۱۶ حقیقت کمتر شنیده شده درباره کشتی تایتانیک که رازهای جالبی را درباره آن فاش می سازند

در ادامه این مطلب، می توانید از حقایق متفاوتی در مورد کشتی تایتانیک آگاه شوید که شاید دانستن آن ها برایتان جالب باشد. به طور مثال، حقایقی در این رابطه که دلیل اصلی غرق شدن تایتانیک آتش سوزی بوده نه فقط برخورد به کوه یخ. یا اینکه، بنیانگذار شرکتی که مسئولیت ساخت تایتانیک را به عهده داشته، خودش در این فاجعه جانش را از دست داد.

برای آگاهی از واقعیت های جالب در مورد یکی از بزرگ ترین و مجهزترین کشتی های ساخته شده در تاریخ در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

۱- بلیط قسمت درجه ۱ کشتی تایتانیک ۲۵۶۰ دلار بوده که معادل ۶۱ هزار دلار کنونی است.

مسافری به نام «شارلوت دارکه کاردزا» - یکی از بازمانده های حادثه تایتانیک - در آن زمان با پرداخت این مبلغ یک کابین با دو اتاق خواب و یک اتاق نشیمن، بعلاوه دو اتاق تعویض لباس و سرویس بهداشتی دریافت کرده. وی همچنین یک عرشه ی 15 متری اختصاصی نیز در اختیار داشته است.

مسافری به نام «شارلوت دارکه کاردزا» – یکی از بازمانده های حادثه تایتانیک – در آن زمان با پرداخت این مبلغ یک کابین با دو اتاق خواب و یک اتاق نشیمن، بعلاوه دو اتاق تعویض لباس و سرویس بهداشتی دریافت کرده. وی همچنین یک عرشه ی ۱۵ متری اختصاصی نیز در اختیار داشته است.

۲- این نامه که در روز غرق شدن تایتانیک نوشته شده، سالم از این حادثه بیرون آورده شده است.

این نامه که توسط «ایستر هارت» نوشته و روی سربرگ تایتانیک چاپ شده است، در مورد اینکه قرار است هارت و دخترش، فردا شب چگونه روی عرشه کشتی آواز بخوانند، توضیح داده است.

این نامه که توسط «ایستر هارت» نوشته و روی سربرگ تایتانیک چاپ شده است، در مورد اینکه قرار است هارت و دخترش، فردا شب چگونه روی عرشه کشتی آواز بخوانند، توضیح داده است.

۳- این ویولون که در زمان غرق شدن کشتی تایتانیک در حال نواخته شدن بوده در یک مزایده با قیمت ۱.۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی فروخته شد.

خانه مزایده ی «هنری آلدریج» حدود 7 سال را برای اثبات این مساله که این ویولون به «والاس هارتلی»، رهبر ارکستر کشتی تایتانیک تعلق داشته، صرف کرده است.

خانه مزایده ی «هنری آلدریج» حدود ۷ سال را برای اثبات این مساله که این ویولون به «والاس هارتلی»، رهبر ارکستر کشتی تایتانیک تعلق داشته، صرف کرده است.

4- در روز 11 آوریل سال 1912 میلادی، یعنی سه روز پیش از غرق شدن کشتی تایتانیک، مسافران بخش درجه دو برای صبحانه ذرت آب پز، گوشت گریل شده گاو، جگر و بیکن، سیب زمینی سرخ کرده، کیک گندم سیاه و ... صرف کرده بودند.

۴- در روز ۱۱ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی، یعنی سه روز پیش از غرق شدن کشتی تایتانیک، مسافران بخش درجه دو برای صبحانه ذرت آب پز، گوشت گریل شده گاو، جگر و بیکن، سیب زمینی سرخ کرده، کیک گندم سیاه و … صرف کرده بودند.

5- در تاریخ 12 آوریل سال 1912 میلادی، مسافران بخش درجه یک کشتی تایتانیک، ماهی هالیبوت با سس میگو، فیله اردک با نخود سبز، پودینگ کارامل و ... خورده بودند.

۵- در تاریخ ۱۲ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی، مسافران بخش درجه یک کشتی تایتانیک، ماهی هالیبوت با سس میگو، فیله اردک با نخود سبز، پودینگ کارامل و … خورده بودند.

6- بر اساس شواهد تاریخی، قرار بوده 64 قایق نجات در تایتانیک وجود داشته باشد، اما فقط 20 عدد از آن ها بر کشتی سوار شده اند.

۶- بر اساس شواهد تاریخی، قرار بوده ۶۴ قایق نجات در تایتانیک وجود داشته باشد، اما فقط ۲۰ عدد از آن ها بر کشتی سوار شده اند.

7- جلیقه نجات مسافران به این شکل بوده است.

۷- جلیقه نجات مسافران به این شکل بوده است.

8- کسانی که از این حادثه وحشتناک تاریخی جان سالم به در برده اند، پریدن در آب های سرد را به فرود آمدن هزاران حنجر بر بدنشان به طور همزمان توصیف کرده اند.

۸- کسانی که از این حادثه وحشتناک تاریخی جان سالم به در برده اند، پریدن در آب های سرد را به فرود آمدن هزاران حنجر بر بدنشان به طور همزمان توصیف کرده اند.

۹- «میلتون هرشی»، بنیان گذار و مدیر کمپانی شکلات سازی «هرشی» قرار بوده با تایتانیک سفر کند اما به دلیل مشغله کاری مجبور شده زودتر با یک کشتی دیگر حرکت کند.

از دیگر افراد قابل اشاره در این راستا می توان به مولتی میلیونر 34 ساله ای موسوم به «آلفرد واندربیلت» اشاره کرد که سه سال بعد در حادثه غرق شدن کشتی Lusitania جان خود را از دست داد. همچنین به هنری کلی کلارک باید اشاره کرد که وی نیز به خاطر رگ به رگ شدن زانوی همسرش، سفرش را با تایتانیک کنسل کرده بود.

از دیگر افراد قابل اشاره در این راستا می توان به مولتی میلیونر ۳۴ ساله ای موسوم به «آلفرد واندربیلت» اشاره کرد که سه سال بعد در حادثه غرق شدن کشتی Lusitania جان خود را از دست داد. همچنین به هنری کلی کلارک باید اشاره کرد که وی نیز به خاطر رگ به رگ شدن زانوی همسرش، سفرش را با تایتانیک کنسل کرده بود.

۱۰- آخرین بازمانده کشتی تایتانیک، میلوینا دین در سن ۹۷ سالگی در سال ۲۰۰۹ میلادی درگذشت.

خانم دین در زمان غرق شدن تایتانیک فقط 9 هفته از تولدش گذشته بوده و کم سن ترین بازمانده این کشتی محسوب می شد.

خانم دین در زمان غرق شدن تایتانیک فقط ۹ هفته از تولدش گذشته بوده و کم سن ترین بازمانده این کشتی محسوب می شد.

11- کشتی تایتانیک سالنی مخصوص ورزش داشته که به دستگاه های بدنسازی همانند دوچرخه مجهز بوده است.

۱۱- کشتی تایتانیک سالنی مخصوص ورزش داشته که به دستگاه های بدنسازی همانند دوچرخه مجهز بوده است.

12- این کشتی همچنین استخر نیز داشت که در مرکز عرشه تعبیه شده بود.

۱۲- این کشتی همچنین استخر نیز داشت که در مرکز عرشه تعبیه شده بود.

13- «ویلت جسوپ» تنها مهمانداری است که از حوادث غرق شدن کشتی های تایتانیک و بریتانیک جان سالم به در برده است.

۱۳- «ویلت جسوپ» تنها مهمانداری است که از حوادث غرق شدن کشتی های تایتانیک و بریتانیک جان سالم به در برده است.

14- بر اساس شواهداتی که در ماه های اخیر کشف شده، دلیل اصلی غرق شدن تایتانیک آتش سوزی در بخش زیرین این وسیله دریایی بوده که موجب ضعیف شدن بدنه شده است.

۱۴- بر اساس شواهداتی که در ماه های اخیر کشف شده، دلیل اصلی غرق شدن تایتانیک آتش سوزی در بخش زیرین این وسیله دریایی بوده که موجب ضعیف شدن بدنه شده است.

15- ثروتمندترین مسافر کشتی تایتانیک، جان جیکوب استور چهارم بوده که بنیانگذار شرکتی بود که آر ام اس تایتانیک را ساخت و خودش در همین کشتی جانش را از دست داد. البته همسر باردار وی از این حادثه جان سالم به در برد.

۱۵- ثروتمندترین مسافر کشتی تایتانیک، جان جیکوب استور چهارم بوده که بنیانگذار شرکتی بود که آر ام اس تایتانیک را ساخت و خودش در همین کشتی جانش را از دست داد. البته همسر باردار وی از این حادثه جان سالم به در برد.

16- لاشه تایتانیک تا سال 1985 میلادی در زیر دریا کشف نشده بود.

۱۶- لاشه تایتانیک تا سال ۱۹۸۵ میلادی در زیر دریا کشف نشده بود.

منبع: buzzfeed
۷ نظر

ورود

 • اسماعیل اسفند ۴, ۱۳۹۷

  الفاتحه…

 • مبینا اسفند ۶, ۱۳۹۷

  چقدررررررر جالب…
  محیط دریا همیشه ترسناکه برام..

 • پاگلووک.زاهدانی مرداد ۶, ۱۳۹۸

  عاشق داستان تایتانیک شدم وخیلی جالبه واسم اقیانوس

 • کیت شهریور ۲۸, ۱۴۰۰

  بسیار جالب بود.
  برای حوادث ۱۱سپتامبر هم فیلم بسازید.

 • شهرام دی ۲۶, ۱۴۰۰

  هنوز متوجه نشدید غرق شدنش برنامه ریزی شده بود همسر باردار که با کوچک ترین شک ممکنه خودش و بچه اش از بین بره زنده موندن اما شوهرش نه و بعدش هم بانک معروف جهانی امریکا تاسیس شد
  افتاد یا بازم بگم