تیزر، پشت صحنه، و خواننده ترانه «همه می دانند»: فیلم جدید اصغر فرهادی با پنه لوپه کروز

همه چیز درباره همه می دانند کارگردان اسکاری سینمای ایران

تیزر، پشت صحنه، و خواننده ترانه «همه می دانند»: فیلم جدید اصغر فرهادی با پنه لوپه کروز

«همه می دانند»، جدید ترین ساخته اصغر فرهادی، کارگردان نام آشنای سینمای ایران و مرد دو اسکاری سینما، بار دیگر دنیای سینما را در آستانه یک شگفتی قرار داده است. ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۷، افتتاحیه جشنواره سینمایی معتبر کن فرانسه با اکران هشتمین ساخته بلند سینمایی ایشان همراه گردید و کمپانی «ممنتو پیکچرز» تاکنون به بیش از ۲۰ کشور جهان این اثر سینمایی را پیش فروش کرده است. دانلود همه می دانند اصغر فرهادی با زیر نویس فارسی در اینترنت در دسترس است.

نقد فیلم همه می دانند؛ اولین اثر سینمایی بین‌المللی اصغر فرهادی 

خانم پنه لوپه کروز، همسر خاویر باردم، سوپر استار اسپانیایی تبار هالیوود که از حضورش در این فیلم و همکاری با اصغر فرهادی به عنوان افتخار بزرگ یاد کرده بود، از اواخر نوامبر ۲۰۱۷ میلادی با انتشار یک سلفی در اینستاگرامش، پایان  فیلمبرداری EVERYBODY’S  KNOW را اعلام کرد و هم اکنون جهان سینما منتظر اکران این فیلم هستند. این فیلم اوایل آوریل ۲۰۱۸، برای شمار محدودی از منتقدان مطرح سینمای فرانسه به نمایش در آمد و با استقبال آنان همراه شد. ترانه «همه می دانند» را نلا روخاس، خواننده ونزوئلایی  عهده دار بوده است که از تجربه همکاری اش با فرهادی ابراز شگفتی می کند.

خانم نلا روخاس، خواننده فیلم همه می دانند اثر جدید اصغر فرهادی، در این فیلم نیز ایفای نقش کرده است

فلسفه تولید همه می دانند، به ۱۲ سال پیش باز می گردد. زمانی که اصغر فرهادی برای سفری به جنوب اسپانیا رفت و در آن زمان، گروگان گیری یک دختر اسپانیایی سبب شده بود تا تصاویر این دختر بچه در سراسر شهر پخش شود. او از این جریان برای نوشتن سناریو هشتمین اثر بلند سینمایی خود الهام گرفت و طی ۱۴ هفته، فیلمبرداری  فیلم را با طوماری از ستاره های سینمای جهان به پایان رساند.

صفحه اینستاگرام اصغر فرهادی که جزییات فیلم همه می دانند و تصاویری از پشت صحنه فیلم را منتشر کرده است.

پشت صحنه فیلم با حضور پنه لوپه کروز که در صفحه اینستاگرام رسمی اصغر فرهادی منتشر شده است

این برای نخستین بار است که فیلمی از یک کارگردان شهیر ایران برای افتتاحیه یک جشنواره سینمایی اروپایی انتخاب می شود و هم چنین از معدود دفعاتی است که فیلم  افتتاحیه، در بخش رقابتی جشنواره نیز حضور دارد. بسیاری از منتقدان سینما و فعالان هنر هفتم، از فیلم همه می دانند اصغر فرهادی به عنوان بخت نخست شکار نخل طلا کن ۲۰۱۸  یاد می کنند که اگر چنین شود، برگی دیگر به کارنامه پر افتخار هنری اصغر فرهادی اضافه می شود و پس از عباس کیارستمی، کارگردان شهیر سینمای ایران و جهان، ایران صاحب نخل طلای دوم خواهد شد.

تصویری از پشت صحنه فیلم همه می دانند اصغر فرهادی با حضور خاویر باردم، همسر پنه لوپه کروز

تصویری از پشت صحنه فیلم اصغر فرهادی: همه می دانند

تهیه کنندگی فیلم همه می دانند را سه کمپانی «ممنتو فیلمز» فرانسه، «مورنا فیلم» اسپانیا و «لاکی رد» ایتالیا عهده دار بوده و به نظر می رسد تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی از فروش این فیلم در ایران و نقاط مختلف جهان، سود سرشاری به جیب  بزنند. مدیر کمپانی فرانسوی «ممنتو پیکچرز» که در فیلم‌های «گذشته» و «فروشنده» نیز با فرهادی همکاری داشته و توزیع کننده بین‌المللی فیلم «همه می‌دانند» به شمار می رود در گفتگویی اظهار داشته بود که «همه می‌دانند» فقط یک فیلم  هیجان انگیز با داستانی جذاب از اصغر فرهادی نیست، بلکه تیم بازیگری سرشناس او،  تضمینی بر موفقیت این فیلم  خواهد بود که با حضور ریکاردو دارین نیز همراه شده است.

در این رابطه بخوانید: همراه با کن ۲۰۱۸: رقابت ۲۰ فیلم با «همه می دانند» اصغر فرهادی 

سکانس هایی از فیلم همه می دانند اصغر فرهادی با حضور پنه لوپه کروز و خاویر باردم

داستان فیلم «همه می دانند» اصغر فرهادی

فعالان سینمایی از جدید ترین ساخته اصغر فرهادی به عنوان درامی شورانگیز از احساس و تعلق یاد می کنند که روایت گر دختری است که از آرژانتین رهسپار اسپانیا می شود تا با خانواده اش دیدار کند، اما اتفاقاتی که در مدت حضورش در یک جشن خانوادگی در اسپانیا رخ می دهد، مسیر زندگی او را تغییر می دهد. سابقه فیلمسازی فرهادی از گذشته تا فروشنده نشان می دهد که باید منتظر یک داستان جذاب با مسیر غیر قابل پیش بینی از اصغر فرهادی باشیم.

سلفی پنه بلوپه کروز با اصغر فرهادی و عوامل فیلم همه می دانند در آخرین روز فیلمبرداری در اسپانیا- نوامبر ۲۰۱۷ میلادی

قرار  است ۲۴ ساعت پس از اکران فیلم در مراسم افتتاحیه باشکوه کن ۲۰۱۸ فرانسه، این فیلم برای شهروندان عاشق سینما در فرانسه، به نمایش عمومی در آید و در ۳۵۰ سالن سینمای این کشور اکران شود. برخی از سینما دوستان کشور عشاق  اروپا، بعضا ۳ بار در طول روز فیلم فروشنده و گذشته اصغر فرهادی را در سینما مولن روژ شانزلیزه پاریس به تماشا نشستند و احتمال دارد که موفقیت این فیلم در کن بتواند پیش بینی ها برای راهیابی این فیلم در فهرست نامزدهای نهایی بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۹  را افزایش دهد. هر چند برای چنین پیش بینی، فرصت نیاز است.

پست اینستاگرامی پنه لوپه کروز درباره انتخاب فیلم همه می دانند به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن فرانسه

همان طور که در عنوان این گفتار گفتیم، فیلم همه می دانند اصغر فرهادی تا کنون به کشورهای مختلف آمریکا، آسیا و اروپا پیش فروش شده که از ان جمله می توان به اتریش، آلمان، ژاپن، چین، مجارستان، سوئد، فنلاند، نروژ، جمهوری چک، آرژانتین، سوئیس، اسلواکی و ترکیه اشاره کرد.

در این رابطه بخوانید: «همه می دانند»؛ درام سنگین آدم ربایی اصغر فرهادی با هنرنمایی باردم و کروز

سکانسی از فیلم همه میدانند اصغز فرهادی با حضور پنه لوپه کروز

هنرپیشه اصلی این فیلم که بزودی شاهد حضورش در فرش قرمز جشنواره های سینمایی در اکران اصغر فرهادی خواهیم بود، «پنه‌لوپه کروز» است که در کنار «خاویر باردم» و «ریکاردو دارین» و «باربارا لنی»، «الویرا مینگز» و «ایما کوئستا» ایفای نقش می کنند. تدوین فیلم همه می دانند اصغر فرهادی را هایده صفی انجام داده و «دانیل فونترودونا» مدیر صدابرداری این فیلم را بر عهده داشته است.

اصغر فرهادی چند ماه پیش در مراسم پایان فیلمبرداری همه می دانند به خبرنگاران گفته بود که فیلم سینمایی که در ان، حضور کارگردان احساس شود، ارزش سینمایی ندارد و کارگردان می بایست در اثر خود، نامرئی باشد تا فضای بیشتری برای  بیننده بوجود آید. او از خاویر باردم، همسر پنه لوپه کروز، سوپر استار سینما در فیلمش ستایش کرد و گفت که او از جنس بازیگرانی است که فاصله با شخصیت را حذف می کند و هر ثانیه به آنچه اجرا می کند اعتقاد دارد. اصغر فرهادی، باردم را تنها بازیگر این اثر سینمایی می داند که مجبور شد تا آخرین پلان با او همراه شده و بحث و تبادل نظر کند.

پوستر فیلم همه می دانند در جشنواره کن فرانسه ۲۰۱۸

بازتاب فیلم جدید اصغر فرهادی در توییتر روی هشتگ FARHADI

اینستاگرام رسمی اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز

صفحه اینستاگرام اصغر فرهادی با بیش از ۷۰ هزار فالور را در این نشانی دنبال کنید که شما را با پشت صحنه  فیلم همه می دانند و جزییات ساخت فیلم آشنا می کند. اگر اینستاگرد حرفه ای هستید، متن و حاشیه نظرات جهانی درباره اکران فیلم همه می دانند اصغر فرهادی را در هشتگ EVERYBODY’S KNOW‌ دنبال کنید که بیش از ۳۰ هزار پست روی آن تگ شده است. پنه لوپه کروز در این نشانی اینستاگرامی در دسترس است که بعضا متن و حاشیه و پشت صحنه بخش هایی از این فیلم را که دوشنبه های هر هفته سر صحنه آن می رفت را به اشتراک می گذارد.

تصویر پست توییتری جشنواره فیلم کن فرانسه ۲۰۱۸ مبنی بر اکران همه می دانند اصغر فرهادی در مراسم افتتاحیه این جشنواره سینمایی اروپا.

پنه لوپه کروز، ۳ میلیون فالور دارد و فعالیت چندانی هم چون پر فالوورهای اینستاگرام ندارد. آیا همه می دانند با اکران ۹۷، رکورد ۲۰ میلیارد تومانی گشت ارشاد ۲ را خواهد شکست؟ آیا ایران با همه می دانند اصغر فرهادی، سومین اسکار را شکار خواهد کرد؟

پیش بینی شما از موفقیت های جهانی اکران فیلم «همه میدانند» اصغر فرهادی چیست؟

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • مهدیه آذر ۱۵, ۱۳۹۷

  به نظر من این فیلم در مقایسه با آثار قبلی اصغر فرهادی خیلی ضعیف بود فیلم پر بود از صحنه های شلوغ پلوغ و راه رفتن های الکی کاراکترها و اتفاقات کوچک که هیچ کمکی به واقعه اصلی فیلم نمی کرد و فقط ذهن مخاطب رو به بی راهه میبرد انقدر فیلم نامه بدون هیجان و واکنش بود که اصغر فرهادی تلاش کرده بود با راه رفتن زیاد کاراکتر ها یک کنشی به فیلم بده .انقدر کاراکترهای فیلم بی هدف جلوی چشمم رژه رفتن که چشمام خسته شده .صحنه پردازی شلوغی که انگار همه کاراکترها توی انباری زندگی می کردن هیچ نظم و ترتیبی تو هیچ سکانسی به چشم نمی خورد و یه جورایی نسخه اسپانیایی فیلم درباره الی بود خیلی از صحنه های اون فیلم تکرار میشد یه اتفاقی تو یه لحظه خوش تو فیلم افتاد بعد همه بازیگرا دور هم جمع میشن و درموردش حرف میزنن به یکی هم زنگ میزنن که از یه جای دیگه بیاد و کمکی بکنه به حل شدن موضوع.صرفا چون بازیگران و کارگردان مطرحی داره ازش تعریف میکنن اگه یه کارگردان یا بازیگرای گم نام این فیلم را ساخته بودن اصلا دیده نمیشد

  • علی زمانی آذر ۱۵, ۱۳۹۷

   سلام
   بله. دانلود زیر نویس دار فیلم اصغر فرهادی اکنون به صورت قانونی منتشر شده است.

  • مجید آذر ۲۱, ۱۳۹۷

   چقدر نظرتون دقیق و خوب بود. کیف کردم.

 • محمد دی ۹, ۱۳۹۷

  چرا تصاویر برهنگی و بوسیدن ها را به نمایش میگذارید. خدا ازتان نگذرد