۳۲ نظر

این روزها مردان برای جلب توجه زنان دست به کارهای عجیب و غریبی می زنند و ظاهر مردانه، مردانگی و زیبایی مردانه تعریف جدید و گاه ناپایداری پیدا کرده که نسل به نسل تغییر می کند. مردان برای دلربا و با جذبه به نظر رسیدن دست به تغییراتی در ظاهر خود می زنند که گاه آن ها را به دوست داشتنی ترین مردان و گاه زشت ترین مردان تبدیل می کند. برای رسیدن به این هدف، مردان گاهی به روش های عجیب و غریبی پناه می برند و حتی  کارهای مضحکی کرده یا جان خود را به خطر می اندازند زیرا از نظر آن ها انتظارات جنس زیباتر باید برآورده شود.

مهم نیست که این انتظارات چه باشند اما جالب تر این است که این انتظارات و تعاریف در باب مردانگی و زیبایی مردانه از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعریف مردانگی، ظاهر مردانه و جذابیت و زیبایی مردانه در ۱۰ کشور جهان آشنا سازیم تا بدانید که کشور خودمان تنها کشوری نیست که تعریف ظاهر مردانه و مردانگی در آن تغییر کرده است. چیزی که در یک کشور یا یک فرهنگ باعث جلب نظر مساعد زنان می شود ممکن است در کشوری دیگر باعث فراری دادن آن ها گردد.

۱- ایالات متحده

مردانگی

این روزها، ظواهر مردانه ورزشکاری و دلربا دیگر اهمیت و جذابیت خود را برای زنان آمریکایی از دست داده اند. چیزی که زنان آمریکایی امروز را به خود جلب می کند شانه های پهن و فیزیک بدنی قوی هیکل است. حتی یک واژه خاص برای تعریف چنین مردانی اختراع شده است که از مردان دل فریب با عنوان «lumbersexuals» یاد می شود. تعریف زنان آمریکایی از مردانگی و زیبایی مردانه در مردی خلاصه می شود که قوی هیکل بوده، پوست تمیز و همواری داشته و ماهیچه های او بیرون زده باشند و ریش نیز در این قضیه بسیار مهم است. لباس های رسمی و مجلسی دیگر توجه زنان را جلب نمی کنند و لباس های جین، پوتین های زمخت و پیراهن ها و تی شرت های اسپرت بهترین گزینه برای جلب توجه زنان آمریکایی است. اگر تمامی این شرایط را داشته باشید دختر آمریکایی در برابر شما شانسی برای نه گفتن نخواهد داشت.

۲- برزیل

مردانگی

تصویر بین المللی شناخته شده از زیبایی مردانه و مردانگی دل فریب مردان برزیلی شامل موهای تیره، چشم های قهوه ای و پوست آفتاب خورده است. اما زنانی که در این کشور زندگی می کنند معمولاً مردان دارای چشم های روشن و موهای مجعد ریز و زیبا را می پسندند. مردانی که این ویژگی های مردانه قابل توجه در برزیل را داشته باشند خیلی سریع نظر زنان را در این کشور جلب خواهند کرد. اما اهمیت پوست برنزه شده در آفتاب را نباید برای مردان برزیلی دستکم گرفت و بدن عضلانی و سیکس پک نیز چیزی است که در همه جا طرفدار دارد.

۳- هند

مردانگی

برای این که مردانی مطابق با ایده آل های دختران هندی پیدا کنید بهتر است فقط فیلم های بالیوودی را نگاه کرده و تعریف جذابیت مردانه و مردانگی از لحاظ مردم هند را در این فیلم ها جستجو نمایید. در این کشور اگر مردی بخواهد مورد توجه جنس مخالف قرار گیرد باید از تناسب اندام برخوردار بوده و بدنی نسبتاً عضلانی داشته باشد. همچنین برای این که به استانداردهای زیبایی مردانه در هند نزدیک شوید باید هر روز موهایتان را ژل زده، کفش هایتان را واکس زده، کمی ته ریش داشته و از همه مهم تر این که از کرم های روشن کننده پوست استفاده نمایید.

۴- سوئد

مردانگی

مفهوم سوئدی زیبایی مردانه این روزها دچار تغییرات قابل توجهی شده است. امروزه تنها تیپ و قیافه های ریش دار و خشن نزدیک به وایکینگ ها نیستند که در میان زنان سوئدی محبوبیت دارند بلکه مردانی که بدن لاغر و اندامی داشته و غمی پنهاان در چشم هایشان دیده می شود. روی هم رفته اما مردان قد بلند، با چشم های روشن، موهای بلوند و گونه های استخوانی بیشترین طرفدار را در میان زنان سوئدی داشته و مردانگی و جذابیت مردانه در این صفات خلاصه می شود.

۵- ترکیه

مردانگی

برای زنان ترک، یک مرد ایده آل و جذاب ترک باید شهامت و قدرت بدنی بالا و همزمان شور و شوق داشته و با احساس باشد. شاید به همین دلیل باشد که بازیگرانی که در سریال های ملودرام محلی نقش قهرمان های رمانتیک را بازی می کنند بسیار در میان زنان ترک محبوبیت دارند. در ترکیه، مردان برای این که خوش تیپ و جذاب باشند باید بسیار مرتب بوده و به موهایشان حسابی رسیده باشند. همچنین برای جذاب بودن بیشتر باید موهای ناحیه سینه آن ها برداشته شده باشد. همچنین داشتن ویژگی های ظاهری قومیتی ترک و داشتن چشم های روشن نیز از اهمیت زیادی برای زنان ترک برخوردار است.

بیشتر بخوانید: تعریف در حال تغییر «مردانگی»؛ جنبش دفاع از حقوق مردان در برابر فمنیسم؟!

۶- ایتالیا

مردانگی

در ایتالیا، عنوان مرد خوشتیپ و جذاب به مردانی اطلاق می شود که به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند. در جامعه ایتالیا زیبایی طبیعینسبت به جذابیت و بامزه بودن اهمیت کمتری دارد. مرد جذاب ایتالیایی معمولاً طبق مد لباس می پوشد و ابایی از پوشیدن لباس ها و زیورآلات روشن ندارد. همچنین مرد جذاب ایتالیایی ابایی از استفاده کردن از ترفندهای زیبایی زنانه ندارد و گاهی دست به انجام جراحی های زیبایی نیز می زند. مردان ایتالیایی معمولاً ته ریش یا ریش کوتاهی دارند و در کل موهای صورتشان همواره تمیز و مرتب به نظر می رسد.

۷- کره جنوبی

مردانگی

اگر تاکنون یک سریال تلویزیونی کره ای دیده باشید متوجه شده اید که تعریف مردم این کشور شرق آسیایی از زیبایی مردانه، مردانگی و جذابیت مردانه به مقدار قابل توجهی با دیگر نقاط جهان متفاوت است. در این کشور داشتن زیبایی مردانه ربطی به خشونت و عضلانی بودن ندارد. در این کشور کسی را پیدا نمی کنید که عضلانی بوده، ریش و سبیلی بلند داشته، یا حتی ته ریش داشته باشد.

به جای آن ها از صفات مردانه در کره جنوبی می توان به داشتن پوست صاف و نرم، موهای مرتب شده و طبق آخرین مدل ها و گاه نیز رنگ شده، لاغر بودن و گاهی حتی مردنی بودن اشاره کرد. برای بدست آوردن دل زنان کره ای، مردان زیادی به جراحی های زیبایی دست می زنند و مردان کره ای معمولاً با رژ لب و سایه چشم آشنایی کامل دارند. همچنین مردان این کشور اهمیت زیادی به لباس پوشیدن داده و معمولاً لباس های بهترین برندها را خریداری می کنند.

۸- بریتانیا

مردانگی

سواحل بریتانیا آفتاب چندانی دریافت نمی کنند به همین دلیل است که مردم این کشور پوست روشن و مناسبی دارند اما برخلاف مردان هندی، داشتن چنین شرایطی کمکی به مردان بریتانیایی در جلب نظر زنان این کشور نمی کند. مردان بریتانیایی اغلب سعی می کنند با برنزه کردن های مصنوعی این مشکل را حل کنند و برای دلربا جلوه کردن معمولاً ظاهری مرتب با ریش های اصلاح شده را انتخاب می کنند. البته این روزها مرسوم شده که مردان بریتانیایی ته ریش می گذارند. همچنین آن ها سعی می کنند وزنشان را پایین نگه دارند اما علاقه زیادی نیز به تمرینات ورزشی برای ساخت بدنی عضلانی ندارند.داشتن تاتو نیز یکی از انتخاب هایی است که این روزها مردان بریتانیایی برای داشتن ظاهری مردانه و جذابیت مردانه بیشتر انتخاب می کنند.

۹- یونان

مردانگی

شاید فکر کنید که در یونان مردان نیازی به تلاش آنچنانی برای جلب توجه زنان ندارند. بسیاری از مردان یونانی به اندازه مجسمه های یونان باستان و خدایان آن ها خوش تیپ و دلربا هستند. موهای مشکی یا قهوه ای تیره، نگاه عمیق، ویژگی های مردانه در صورت، هیکل اندامی و بدن برنزه شده و داشتن ظاهر یونانی اهمیت زیادی از نظر زنان این کشور در زمره صفات مردانه و مردانگی دارد. قد بلند نیز در میان زنان این کشور اهمیت بالایی دارد و هر مردی که بالاتر از ۱۷۵ سانتیمتر قد داشته باشد بر دیگر مردان ارجحیت خواهد داشت.

۱۰- استرالیا

مردانگی

جدای از این که مردان کره ای و استرالیایی تفاوت ظاهری بسیار زیادی با هم دارند، هر دو اهمیت زیادی به ظاهر خود می دهند. مردان استرالیایی همواره آماده صرف هزینه و وقت برای داشتن بهترین و مدرن ترین ظواهر هستند و زنان استرالیایی نیز در این مورد نسبت به مردان خود بسیار سختگیر می باشند. مردان استرالیایی به طور مرتب به متخصص پوست مراجعه کرده، وقت زیادی را در باشگاه های ورزشی برای ساختن بدنی متناسب گذرانده و حتی برای ایجاد تغییرات در ظاهر گوش و بینی خود جراحی انجام می دهند. بدین ترتیب مردان استرالیایی همواره جزو جذاب ترین مردان جهان بوده اند.

اکنون که با استانداردهای مردانگی در برخی از کشورهای جهان آشنا شدیم به نظر شما استانداردهای مردانگی در ایران و تعریق زیبایی و جذابیت مردانه در میان مردم کشورمان چگونه است. منتظر کامنت های شما در این زمینه هستیم!

با ۱۰ نمونه از پرطرفدار ترین مدل های موی مردانه کنونی آشنا شوید

جامع ترین راهنمای انتخاب و خرید کت و شلوار مردانه [اینفوگرافیک]

با بهترین مدل های موی مردانه برای چهره های مختلف آشنا شوید

بهترین لباس مردانه در موقعیت های مختلف چیست

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.4 / 5. تعداد رای: 8

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳۲ نظر

ورود

 • محمد فروردین 21, 1397

  نقطه مشترک همشون بدن عضلانیه? (غیر از کره)
  ولی کیه که انکار کنه حرف اول و اخرو پول میزنه…؟پول،پول،پول

 • امین فروردین 23, 1397

  حرف اول رو همه جا روحیه قوی و موقعیت بالا و اعتماد به نفس می زنه

  • محمد فروردین 24, 1397

   که پول هر سه رو باخودش میاره
   #شعار_ندیم

 • مهران احمدی خرداد 22, 1397

  سلام خسته نباشید من مهم مردان سوئدی پوست روشن با موهای بلوند و چشمهای روشن را خیلی دوست دارم همراه با قد بلند البته انسانیت هم داشته باشه که اروپاییها انسانیتشان زیاد است و عاطفی هستند و مهربان و دلرحم

  • فقط اخلاق اخلاق اخلاق و دیگر هیچ آبان 18, 1397

   فقط اخلاق اخلاق اخلاق…اخلاقش به دلش بشینه تمومه….نه پول نه قیافه

  • سحر مرداد 2, 1399

   فقط کره ای ها.❤کی گفته لاغر مردنی؟؟؟؟اتفاقااا‌ کره ای ها چ مرد چ زن خیلی به اندامشون اهمیت میدن و رو فرمند.پوستشون هم که عالی…بهترین تیپ و قیافه مال کره ای هاست????

   • محمد اسفند 9, 1399

    مثلی که خبر نداری عمل جراحی پلاستیک بین کره ای ها خیلی زیاد است و چهره طبیعی خود شونو ندارن حالا درست است که بعضی ها هم طبیعی زیبا هستن ولی بیشتر عمل تمام

    • کیان فروردین 16, 1400

     اگه سرچ کنی اسم پارک جیمین که عکسشو گذاشتی میتونی عضله هاشو ببینی .. متاسفم برای نظرات یکی که فک میکنه مردونگی به وحشی بودن و بی اخلاق بودن و زد و خورده یکیم که میاد پسرای ایرانیو میکوبه …. میکاپ یا لباس ها جنسیت ندارن این مسیله قابل درکیه اگ نمتونین سکوت کنین و بزارین بقیه هرجور خوشحالن زندگی کنن کسیو تو قبر اون یکی نمیزارن

 • تارا آبان 18, 1397

  فقط اخلاق اخلاق اخلاق …اخلاقش به دل بشینه تمومه

 • روژان بهمن 18, 1397

  نویسنده منابعی برای این معیارهای زیباییش ذکر نشده. نباید کمی توی ارجاع دهی منبع دقیق تر عمل کنید؟
  به عنوان مثال در زمینه رنگ پوست معمولا توی اکثر پژوهشایی که من دیدم زنا رنگ پوست تیره رو به رنگ پوست روشن ترجیح می دن و رنگ پوست تیره هم مردونه تر از رنگ پوست روشن ادراک می شه(تستوسترون هم باعث افزایش تیرگی و سرخی پوست می شه)
  و کرم روشن کننده رو هم اکثرا توی همه کشورا زنا مصرف می کنند. من اصلا نشنیدم مصرف کرم روشن کننده بین مردا رایج باشه چون اصلا باعث افزایش زیبایی توی چهره مرد نیست.

 • Army.bts بهمن 18, 1397

  نویسنده این مقاله لطفا ابتدا تحقیق کنید و بعد مقاله تونو انتشار بدید اول ازهمه انتخاب یک شریک زندگی یا هر چی دیگه بستگی به طرز تفکر هر شخص و اجتماع و مکانی هست که در اون حضور داره و مربوط به جنسیتی خاص یا مکانی خاص نمیشه ! دوما شخصی که توی تصویر مربوط به کره جنوبی قرار دادید عکس پارک جیمین از بهترین گروه خواننده دنیا بی تی اس هستش بهتره یه سرچ توی اینترنت داشته باشید چون میلیونها نفر از سراسر دنیا مخصوصا از ایران هستن که طرفدار هزار آتیشه شون هستن (قابل توجه دوستان یه سرچ بزنین bts براتون کل اعضا گروه رو میاره .. از موزیک ویدیو هاشونم چندتا رو پیشنهاد میکنم ببینین دیوونشون میشین : micdrop , idol , blood sweat and tears, fake love و fire موفق باشین آرمی های آینده :”)

 • ناشناس مرداد 18, 1398

  اتفاقا مردای کره ای به عضلانی بودنه بدنشون اهمییت زیادی میدن

 • رضا شهریور 13, 1398

  لطفا از مردای استرالیایی بیشتر بنویسید

 • .... شهریور 27, 1398

  آهههه ایتالیا دلربا هستن

 • فن بی تی اس آبان 4, 1398

  کره ای ها از همه خوشگل ترن. من شوهر کرررررره ای میخاااااااام*_*

 • زهرا اردیبهشت 30, 1399

  ایتالیا…

  • علی آذر 7, 1399

   این کره ای ها هم جای زن مرد رو عوض کردن

 • ملیکا آذر 9, 1399

  یه دختره شوهر کره ای میخواست آخه آدم چطوری به مامان باباش بگه اینو میخوام بعد اونا بگن این …. ؟

 • ستایش دی 20, 1399

  من احساس میکنم مردان کره ای دیگا دارن تبدیل به زن ها میشن … دیگه شورشو در آوردن خب یکم معیار ها رو مردونه کنید

  • . بهمن 1, 1399

   پسرای ایرانی الان از کره ای ها بدترن به نظرم یا بدتر هم نباشن کمتر نیستن همه جراحی و آرایش دارن 😐 کره ای ها به خاطر حالت چهره و کم مو بودن بهشون میاد این تیپ و استایل مردونشون ولی پسرای ایرانی کلا به تیپ ذاتیشون این حرفا نمیچسبه ، و از اونجایی که ما نه کره ایم نه ایتالیا نه استرالیا، ایرانو بچسبین 😐

  • سپهر اسفند 10, 1399

   معیار هاشون مردونست. چشه؟خیلی هم خوشتیپ و نازن

  • سارا فروردین 24, 1400

   من چنین احساسی ندارم-_-

 • . بهمن 1, 1399

  پسرای ایرانی الان از کره ای ها بدترن به نظرم یا بدتر هم نباشن کمتر نیستن همه جراحی و آرایش دارن 😐 کره ای ها به خاطر حالت چهره و کم مو بودن بهشون میاد این تیپ و استایل مردونشون ولی پسرای ایرانی کلا به تیپ ذاتیشون این حرفا نمیچسبه ، و از اونجایی که ما نه کره ایم نه ایتالیا نه استرالیا، ایرانو بچسبین 😐

 • Melika اسفند 16, 1399

  ن پسرای ایرانی خوبن😐😒😒اسگل، کره ایا خیلیم خوبن مخصوصا بی تی اس شمام اگ چیزای بد پست میکنین از بی تی اس یا کسای دیگه شعور و شخصیت خودتونو نشون میدین بی فرهنگا😒🖕🏻

 • الناز اسفند 21, 1399

  با توجه به نظر خودم و چیزی که تو دخترا و زنای اطراف دیدم،دخترای ما ظاهری طبیعی دوست دارن،مثلا برداشتن ابرو یا آرایش خیلی به چشممون بد میاد، و اینکه اندام و قد(هر دختری نسبت به قد خودش میسنجه، پس مثلا پسری با قد ۱۷۰ هم میتونه برا دخترای ۱۶۰ بیشتر یا کمتر، جذاب باشه)
  و قریب به اکثریت ته ریش پسرا رو خیلی جذاب میدونن و
  البته مهم تر از همه اگه رفتار و شخصیت شون مردونه و نجیب باشه ،صد در صد ظاهرشون هم به نظر زیبا میاد

 • چه وضعیه؟ اسفند 22, 1399

  صبر کن تا توی سینی برات شوهر کُره ای بیارن ((((:

 • r.t.com فروردین 24, 1400

  مهم الان پسندیدن دخترا هست نیازی به عمل جراحی نیست^-^😐

 • ارمی اردیبهشت 4, 1400

  ببینید به فرهنگ هر کشور باید احترام گذاشت مثلا الان خود ایرانم پسرا عمل میکنن و ابرو برمیدارن موهاشونم رنگ میکنن پس فرقی بین ما و اونا نیس تازه من تو یه خانواده نذهبی ام باورم ننیشد وقتی شنیدم پسر عموم که زنم داره میکاپ میکنه ولی برام عادیه الان

 • ارمی اردیبهشت 4, 1400

  بعضیاشون قیافشون اصله خب ولی بعضیاش هم عمله
  ولی بیاید مقایسه کنیم کدوم سلبریتی های ما عمل نکردن همه عملی همه میکاپ

 • ارمی اردیبهشت 4, 1400

  امیدوارم این سایت از شخصیت و احترام بذاره اونموقع کره جنوبی اوله
  مثلا اونا میدونن از هر رده سنی هوادار دارن بخاطر همین خالکوبی دایمی حق ندارن انجام بدن و اونایی که خالکوبی دارن باید تو همه جا بپوشونن #شخصیت

 • ارمی اردیبهشت 4, 1400

  میتونید بزنید گوگل اندام اون اقا کره ای رو ببینید که اسمشون پارک جیمین هست اندامشون از خیلی ها بهتره

  • ارمی اردیبهشت 4, 1400

   بزنید سیکس پک جیمین تا ببینید