گشتی در میان عجیب‎ترین موزه‎های دنیا

گشتی در میان عجیب‎ترین موزه‎های دنیا

اگرچه اغلب موزه ها در سراسر دنیا موضوعات مشابهی دارند، بعضی موزه ها هم به موضوعاتی پرداخته اند که سوژه ی معمولی برای به نمایش گذاشتن نیستند، اما مردم از تماشای آن ها لذت می برند. در ادامه به تعدادی از عجیب ترین موزه های سراسر دنیا می پردازیم.

موزه ی مو، ترکیه

قدمت این موزه به سال ۱۹۷۹ بر می گردد، زمانی که یک فروشگاه ظروف سفالی در این منطقه تصمیم گرفت دسته هایی از مو را به نمایش گذازد. از آن زمان، ۱۶ هزار زن دسته های زیبای موی خود را از دیوارها و سقف این موزه آویزان کرده اند.

موزه ی فرهنگ تدفین، روسیه

در این موزه فرآیند سوزاندن مردگان، مومیایی کردن و دیگر اشکال حفظ اجساد به نمایش در می آید. علاوه بر این، می توانید لباس هایی که مردم در مراسم تدفین به تن می کنند و تابوتی که در این مراسم ها استفاده می شود را ببینید.

موزه آثار هنری بد، امریکا

این آثار هنری آنچنان بد هستند که درواقع ارزش آن را پیدا کرده اند تا یک موزه به آن ها اختصاص یابد و شما می توانید از آن دیدن کنید. کتاب هایی هم درباره ی آثار هنری بد نوشته شده که می توانید در آنجا آن ها را خریداری کنید. گاهی هم چیزهای بد در واقع خوب هستند!

موزه ی آبی کانکون، مکزیک

اگر از شنا کردن در دریا و گرفتن حمام آفتاب در ساحل دریا خسته شده اید، دریا چیزهای دیگری هم برای عرضه به شما دارد. کافی است شنا کنید و خود را به این موزه ی زیرآبی برسانید. در این موزه بیش از ۵۰۰ مجسمه وجود دارد و بستری برای رشد صخره های مرجانی بر روی آن است.

موزه ی عروسک های خیمه شب بازی، امریکا

عروسک های خیمه شب بازی و هر چیز دیگری که مربوط به این شکل از هنر است در این موزه به نمایش در می آید. این موزه که در ایالت کنتاکی واقع شده، ابتدا کلکسیونی شخصی بود که در طول بیش از ۱۰۰ سال گرد آوری شده بود.

موزه ی نودل فوری، ژاپن

گردشگرانی که به ژاپن می آیند حتما باید از این موزه ی بسیار جالب دیدن کنند. بخشی از موزه به مجموعه ای از ظروف و بسته بندی های تولید شده برای نودل ها اختصاص یافته است. علاوه بر این، یک بخش تعاملی در موزه وجود دارد که بازدیدکنندگان را بسیار سرگرم می کند. از همه مهم تر آنکه بعد از پایان بازدید از موزه می توانید یک کاسه نودل بخورید!

موزه ی خون آشام ها، فرانسه

اگر از طرفداران فیلم هایی هستید که درباره ی خون آشام ها ساخته شده حتما از دیدن موزه ای که به این موضوع و تمامی چیزهای مربوط به آن اختصاص یافته لذت خواهید برد. کلکسیونی شخصی از کتاب های خطی، مجسمه ها و دیگر وسایلی با این موضوع، در این موزه به نمایش در آمده است.

موزه ی پلاستیناریوم، آلمان

اگر از علاقمندان رشته ی کالبدشناسی یا زیست شناسی هستید و یا شگفتی های بدن انسان برایتان جذابیت دارد، از دیدن این موزه لذت خواهید برد. در این موزه اشکال مختلفی از بدن انسان و حیوانات و اجزای آن ها به نمایش در آمده است. موضوعات نمایشگاه متنوع بوده و از آناتومی های ورزشی گرفته تا شکل ساده ی آن را در بر می گیرد.

موزه ی دلقک ها، امریکا

اگر از آن دسته کسانی هستید که نسبت به دلقک ها فوبیا دارید، بازدید از موزه ی دلقک ها می تواند اثری درمانی یا حیرت انگیز بر شما داشته باشد. این موزه درباره ی دلقک هایی است که سال ها پیش از دنیا رفته اند.

موزه ی سیم خاردار، امریکا

چه کسی فکرش را می کرد حصارهای سیم خاردار می توانند موضوعی برای نمایش در یک موزه باشند؟ راش کانزاس، صاحب این موزه اینطور فکر می کند و معتقد است این موضوع بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند!

موزه ی خرگوش، امریکا

خرگوش ها موجودات بامزه ای هستند و می توانند شخصیت های کارتونی یا موضوع یک نمایشگاه باشند. در این موزه می توانید از ۳۴ هزار عروسک خرگوش و باغ وحشی از حیوانات اهلی بازدید کنید. این موزه در تمام روزهای سال باز است و در کتاب گینس به عنوان بزرگترین کلکسیون خرگوش ثبت شده است.

موزه ی بین المللی جاسوسی، امریکا

بازدیدکنندگان این موزه به محض ورود به آن، با موسیقی متن فیلم «جیمز باند» مواجه می شوند. در این موزه صدها وسیله ی جاسوسی حقیقی و تخیلی شامل انواع ماشین ها و سلاح های مخفی به نمایش در آمده است که قصه های زیادی را در خود پنهان کرده اند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود