چطور متوجه شویم شغلی مناسب ما است؟

چطور متوجه شویم شغلی مناسب ما است؟

فکر کردن به مشکلات روزانه ی شغلی و شکایت از آن ها کار ساده ای است، اما لازم است در شرایط کاری خود به دنبال نشانه هایی باشیم که تعیین می کند آیا در مسیر کاری درستی قرار گرفته ایم یا خیر.

کارشناسان شغلی شبکه ی اجتماعی تجاری لینکدین از نشانه هایی می گویند که ثابت می کند شغل تان مناسب شما است، حتی اگر خودتان اینطور فکر نمی کنید.

مهارت های جدیدی کسب می کنید و تنها از مهارت های فعلی تان استفاده نمی کنید

تحقیقات در سایت لینکدین نشان داده از هر ۱۰ فرد شاغل ۹ نفر (۸۹ درصد) معتقدند مهارت شخص مهم تر از عنوان شغلی او است. این اطلاعات نشان می دهد افراد به دنبال کار برای مجموعه ای هستند به پیشرفت آن ها به عنوان یک شخص حرفه ای کمک کند و ابزارها و آموزش لازم برای کسب موفقیت را برای آن ها فراهم کند.

برای آنکه بتوانید وارد شغل جدیدی شوید، می بایست مجموعه ای گسترده از مهارت هایی را کسب کرده باشید که شما را از دیگر متقاضیان آن کار مجزا می کند. اگر در حال حاضر شاغل هستید، لازم است که نه تنها به استفاده از مهارت های فعلی تان ادامه دهید، بلکه آن ها ارتقاء هم بدهید. شغل شما باید به گونه ای باشد که شما را مجبور به ارتقاء مهارت هایتان کند.

آینده ی روشنی برای پیشرفت شما وجود دارد

تفاوتی ندارد برای شرکت سهامی بزرگی کار می کنید یا در جایی کوچک تر؛ باید توجه داشته باشید که آیا با گسترش مجموعه ی مهارت هایتان، در آینده فضایی برای رشد شما در محل کارتان وجود خواهد داشت.

تحقیقات سایت لینکدین نشان داده است یکی از اصلی ترین اهداف شغلی افراد حرفه ای در سال ۲۰۱۸، ارتقاء یا پیشرفت شغلی است. یکی از عواملی که باعث تلاش مداوم افراد در شغل فعلی شان می شود آن است که می دانند فرصت رشد برای آن ها وجود دارد.

برای مثال، اگر به عنوان معاون بخش بازاریابی در شرکتی مشغول به کار هستید که به سرعت در حال گسترش است، بررسی کنید که آیا فرصت هایی وجود دارد تا بتوانید به پروژه های جدید گسترش شرکت بپیوندید و خود را به نقشی مدیریتی ارتقا دهید.

میان زندگی کاری و شخصی تان تعادل وجود دارد

اگرچه ساعت کاری همه ی شغل ها یکسان نیست، اما لازم است که مطمئن شوید زندگی کاری تان بیش از اندازه در زندگی شخصی تان اختلال ایجاد نمی کند، حتی اگر از شغل تان لذت می برید.

امروزه انعطاف پذیری یکی از مهم ترین ویژگی ها برای اشخاص حرفه ای است و تحقیقات لینکدین نشان داده از هر ۳ فرد شاغل یک نفر به دلیل عدم توانایی در تنظیم برنامه ی شخصی دچار ۱۰ درصد کاهش دستمزد می شود.

هر مجموعه ای دیدگاه متفاوتی درباره ی فرصت های کاری انعطاف پذیر دارد. برخی از مجموعه ها به کارکنان خود اجازه می دهند یک روز در هفته را از خانه کار کنند، اما مجموعه هایی هم وجود دارند که برنامه ی دیگری در این باره دارند. باید تعیین کنید چه سطحی از انعطاف پذیری مناسب شما است و به دنبال شغلی باشید که معیارهایتان را برآورده کند.

شغل تان الهام بخش است

اگر احساس کنید کاری که در شغل تان انجام می دهید الهام بخش است، این مسأله انگیزه بخش شما خواهد بود.

بسیاری از افراد زمانی که بتوانند از مهارت هایشان برای انتقال آن ها به دیگران استفاده کنند، چه به شکل داوطلبانه باشد و چه با مشاوره های تعلیمی، احساسی قوی درباره ی هدفمندانه بودن شغل شان دارند.

طبق تحقیقات سایت لینکدین، تقریبا ۹۰ درصد از افراد شاغل بیان می کنند موفقیت آن چیزی نیست که به انجام می رسد، بلکه درباره ی چیزی است که شما الهام بخش انجام آن برای دیگران هستید.

سختکوشی شما مورد توجه و تقدیر قرار می گیرد

اگر با وجود سختکوشی ای که در کارتان دارید تأیید مناسب را دریافت نکنید، این مسأله باعث ناراحتی تان خواهد شد.

طبق تحقیقات، نزدیک به نیمی از امریکایی ها موفقیت را شامل پیروزی های بلند مدت و کوتاه مدت می دانند. لازم است که همکاری شما در محل کارتان مورد توجه قرار گیرد. تصور کنید که شنیدن جمله ی «کارتان را به خوبی انجام دادید» از طرف رئیس تان تا چه حد می تواند انگیزه ای قوی به شما دهد.

منبع: thisisinsider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود