تریلر جدید فصل دوم سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» حقیقتی تلخ را افشا می کند

تریلر جدید فصل دوم سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» حقیقتی تلخ را افشا می کند

اخطار: از علاقمندان به سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» خواهشمندیم که قبل از مطالعه این مطلب آگاه باشند که بخش هایی از داستان فصل دوم این سریال در ادامه این متن فاش خواهد شد؛ لذا پیشاپیش از اسپویل کردن داستان آن پوزش می خواهیم.

فصل دوم سریال پرطرفدار و جنجالی «۱۳ دلیل برای اینکه» (۱۳ Reasons Why) حاوی صحنه هایی مربوط به رد و بدل شدن عکس های بیشتری است که نشان می دهد «هانا تنها نفر نبوده است»! قبل از اینکه فصل دوم سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» در تاریخ ۱۸ می (جمعه ۲۸ اردیبهشت) توسط سرویس اینترنتی نتفلیکس منتشر شود، اولین تریلر رسمی برای تعداد دیگری از اپیزودهای این سریال منتشر شد. در ابتدای این تریلر شخصیت کلی جنسن را می بینیم؛ همان پسر درونگرایی که علاقه ی خاصی به شخصیت هانا بیکر داشته و در کمال ناباوری یکی از کسانی بود که در خودکشی هانا در سن ۱۷ سالگی نقش داشت.

13 Reasons Why

در این صحنه او را در حال باز کردن در قفسه خود می بینیم که در آن با عکس هایی مواجه می شویم که می تواند نشان دهنده این باشد که هانا بیکر تنها کسی نیست که در مدرسه لیبرتی های دست به خودکشی زده است. اگر چه هانا مرده است اما در این فصل نیز حضور خواهد داشت و فراموش نشده است. کاترین لنگفورد در نقش هانا بیکر در بخش های زیادی از فصل دوم حضور خواهد داشت و مادر او همراه با کلی در جستجوی اجرای عدالت بعد از خودکشی هانا خواهند بود. تلاش های کلی برای تصحیح اشتباهاتی که منجر به مرگ هانا شد وارد مرحله خطرناکی شده زیرا در این تریلر دیده می شود که او دست به اسلحه شده است. اولین فصل از سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» در کمترین حالت باعث نقدهای متفاوتی شد.

13 Reasons Why

برخی بر این باور بودند که این فیلم راه را برای نوجوانانی که در مدرسه مورد بدرفتاری قرار گرفته و در فکر خودکشی هستند باز خواهد کرد تا با والدین و مشاوران مدرسه وارد صحبت شوند، در حالی که برخی دیگر اعتقاد دارند که این سریال جنجالی موضوعات حساسی مانند خودکشی و آزار جنسی را به شیوه خطرناکی به تصویر کشیده است. زمانی که سرویس نتفلیکس اعلام کرد که فصل دوم این سریال در حال ساخت است بسیاری اعلام کردند که ساخت فصل دوم بی معنی است و هیچ ضرورتی ندارد.

برایان یورکی، شورانر این سریال در مورد تصمیم خود برای ادامه این سریال چنین گفته است:” ما نسخه هانا از اتفاقات را دیدیم، اما چیزهای زیاد دیگری در مورد این شخصیت ها وجود دارد که باید گفته شوند. برای خود من هنوز چیزهای زیادی هست که می خواهم بدانم. بارها گفته ام که این سریال در مورد نحوه بزرگ کردن پسران و تبدیل کردن آن ها به مرد توسط ما و نحوه رفتار ما با دختران و زنان در فرهنگمان است- و این که چه کارهای بهتری می توانیم در این زمینه انجام دهیم”.

13 Reasons Why

وی در ادامه خاطرنشان می کند:” یک راه برای پرداختن به این مسئله از طریق امتحان کردن است و همچنین از طریق این که این کودکان را به تعمق واداریم که چند ماه دیگر در چه نقطه ای قرار دارند و چه رازهای دیگری باید بازگو شوند. این موضوع ما را به گذشته خواهد برد، به داستان هانا. باید زوایای جدیدی در مورد اتفاقات را ببینیم که از قبل چیزهایی در مورد آن ها دانسته و چیزهای بسیار زیادی را خواهیم شنید که قبلاً چیزی در مورد آن ها نمی دانستیم که بخش هایی از نکات مبهم در مورد شخصیت هانا و زندگی او را حل خواهند کرد… ما می خواهیم به بررسی واقع بینانه و صادقانه از مشکلات آن ها ادامه بدهیم، حتی در مواردی که ممکن است دردناک باشد. اما به نظر من چیزی که می خواهیم کشف کنیم، همانطور که از این زمان تاریک بیرون می آیند، این است که امیدی وجود دارد و نوری هست که باید به آن دست یافت”.

13 Reasons Why

اخیرا یورکی فاش کرده بود که فصل دوم با فصل اول تفاوت هایی خواهد داشت. وی در این مورد نیز چنین گفته است:” در فصل اول، هانا داستان خودش را برای ما بازگو کرد، ما داستان را با کلی تجربه کردیم و این داستان یکپارچه مرکزی فصل بود- داستان او [هانا]، جایی که تمام شد، و این که احساس مربوط به آن در حال چگونه بود”. فصل دوم اما بسیار بیشتر در مورد دیدگاه های دیگر شخصیت ها نسبت به داستان است- روایت آن ها از داستان، واکنش آن ها به آن، پذیرفتن یا نپذیرفتن نقششن در زندگی و مرگ هانا”. داستان فصل دوم سریال زیبا و تاثیرگذار «۱۳ دلیل برای اینکه» به اتفاقات پس از مرگ هانا و آغاز سفر پیچیده شخصیت ها در مسیر بازگشت به حالت طبیعی و فراموش کردن مرگ اوست.

دبیرستان لیبرتی های برای پاسخگویی به مرگ هانا آماده می شود اما اتفاقاتی می افتد که باعث می شوند تلاش هایی برای مخفی نگه داشتن دلیل واقعی مرگ هانا صورت گیرد. تعدادی عکس شیطانی باعث می شوند که کلی و همکلاسی هایش با یک راز خوفناک و توطئه ای برای مخفی کردن دلیل مرگ هانا روبرو شوند. در فصل دوم این سریال شاهد حضور ۱۱ شخصیت جدید خواهیم بود و قبل از هر اپیزود اخطارهایی در مورد محتوای آن منتشر خواهد شد. همانطور که گفته شد فصل دوم سریال «۱۳ دلیل برای اینکه»  روز ۱۸ می (۲۸ اردیبهشت) منتشر خواهد شد.

تریلر فصل دوم سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» را در ادامه مطلب تماشا کنید.

هر آنچه که باید در مورد فصل دوم سریال پرطرفدار «۱۳ دلیل برای اینکه» بدانید

نکاتی جالب در مورد سریال جنجالی این روزها؛ «۱۳ دلیل برای اینکه»

منبع: looper
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود