حقایقی درباره ملانیا ترامپ، بانوی مرموز کاخ سفید

حقایقی درباره ملانیا ترامپ، بانوی مرموز کاخ سفید

طبق نظرسنجی ای که اخیراً در سایت سی ان ان منتشر شده، بانوی اول امریکا در مقایسه با همسرش دونالد ترامپ از محبوبیت بیشتری در میان مردم امریکا برخوردار است. اگرچه ملانیا ترامپ در مقایسه با همسران رئیس جمهورهای قبلی امریکا  کمتر در انظار عمومی ظاهر می شود، ۵۷ درصد از امریکایی ها بیان کرده اند احساس خوبی نسبت به او دارند.

اما چه ویژگی هایی ملانیا ترامپ را از همسران رئیس جمهورهای قبلی امریکا متمایز می کند؟

ملانیا ترامپ دومین بانوی اول غیر امریکایی در تاریخ این کشور است. او متولد کشور اسلوونی است. پیش از او، لوییزا کاترین جانسون، همسر جان کویینسی آدامز رئیس جمهور پیشین امریکا، متولد انگلستان بود.

او تنها بانوی اول امریکا است که در یک کشور کمونیستی بزرگ شده است. اسلوونی در گذشته بخشی از کشور یوگوسلاوی بود. اگرچه مردم شهر سونیکا در اسلوونی شرایط اقتصادی خوبی نداشتند، اما کسانی که از گذشته او را می شناختند اظهار می کردند که او همیشه ظاهری بسیار شیک داشت و لباس هایش را هرگز از فروشگاه تهیه نمی کرد.
تصویر بالا تابلویی را در شهر سونیکای اسلوونی نشان می دهد که روی آن نوشته شده «به زادگاه بانوی اول امریکا خوش آمدید».

ملانیا تنها بانوی اول امریکا است که سومین ازدواج همسرش بوده است. دونالد ترامپ پیش از او با ایوانا ترامپ در سال ۱۹۹۲ و با مارلا ماپلز در سال ۱۹۹۹ ازدواج کرده بود.

او تنها بانوی اول امریکا است که انگلیسی زبان اول او نیست.

ملانیا ترامپ به چندین زبان مسلط است. او علاوه بر زبان مادری اش یعنی اسلوونیایی، قادر است به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و صربستانی هم صحبت کند.

او در گذشته مدلی مشهور بود و بر روی جلد نشریات مهمی مانند اسپورتس ایلوستریتد، ونتی فر، ووگ، هارپرز بازار و جی کیو ظاهر شده است. علاوه بر این، او تنها بانوی اول امریکا است که تصویر برهنه ی او بر روی جلد نشریات منتشر شده بود.

ملانیا از اغلب افرادی که با آن ها دیدار می کند بلند قد تر است و به همراه میشل اوباما و النور رزولت، از بلند قد ترین بانوهای اول امریکا محسوب می شود.

او علاوه بر کار مدلینگ، ابتدا در سال ۲۰۱۰ یک خط تولید جواهرات و سپس در سال ۲۰۱۳ یک خط تولید محصولات مراقبت از پوست با پایه ی خاویار را راه اندازی کرد.

ملانیا ترامپ دومین بانوی اول امریکا است که مذهب کاتولیک دارد. پیش از او ژاکلین کندی همسر جان اف کندی رئیس جمهور پیشین امریکا، کاتولیک بود. این نکته اهمیت سفر سال گذشته ی او به واتیکان را برجسته می کند. وقتی ملانیا با پاپ فرانسیس ملاقات کرد تسبیحی را به پاپ داد تا آن را با دستانش متبرک کند.

برخلاف دیگر بانوهای اول امریکا، ملانیا با تأخیر و پنج ماه بعد از انتصاب همسرش دونالد ترامپ به مقام ریاست جمهوری، به کاخ سفید نقل مکان کرد.

اگرچه بعضی منتقدین معتقدند او سعی می کرد از نقش خود به عنوان بانوی اول امریکا فرار کند، اما خانواده ی ترامپ اعلام کرده اند این تأخیر به دلیل آن بود که آن ها می خواستند پسر کوچک شان بارون کلاس پنجمش را در مدرسه اش در نیویورک تمام کند.

وقتی بالاخره ملانیا به واشنگتن نقل مکان کرد، خیلی زود مورد تحسین کارکنان کاخ سفید قرار گرفت. آن ها می گویند طرز فکر و تعاملات روزانه ی او با آن ها بود که او را در میان خانواده ی رئیس جمهورهای قبلی برجسته کرده است.

طبق گزارش ها، ملانیا و دونالد ترامپ زمان بسیار کمی را با یکدیگر می گذرانند و اتاق خواب های جداگانه ای دارند.

بر اساس صحبت های آشنایان خانواده ی ترامپ و کارکنان کاخ سفید نظریه ای مطرح شده که بیان می کند ملانیا نه در کاخ سفید، بلکه در خانه ای به همراه والدینش، در نزدیکی مدرسه ی پسرش زندگی می کند.

با این حال سخنگوی بانوی اول امریکا این مسأله را یک شایعه بیان کرد و گفت: «این شایعه همیشه باعث خنده ی ما می شود.»

علیرغم این صحبت ها، روابط ملانیا و دونالد ترامپ همواره مورد کنجکاوی رسانه ها و عموم مردم قرار گرفته است، به ویژه بعد از خبری که درباره ی حق السکوت دونالد ترامپ به یک بازیگر فیلم های مستهجن منتشر شد.

ملانیا هنوز صحبتی در اینباره نکرده است. اما از آنجایی که بارها دیده شده او از گرفتن دست همسرش خودداری می کند و یا آن ها به طور جداگانه به مراسم های مختلف رفته اند، برخی این موارد را نشانه های آشکار وجود اختلاف در رابطه ی این زوج می دانند.

ملانیا ترامپ با رفتار آرام و شخصیت خوددارش از بانوهای اول پیشین امریکا متمایز شده است. دوستان ملانیا او را شخصی خانه دوست توصیف می کنند که اغلب خیلی زود از شرکت در مراسم ها خسته می شود و از مرکز توجه بودن پرهیز می کند.

اما حقیقت آن است که وقتی شناخته شده ترین زن دنیا هستید نمی توانید خود را پنهان نگه دارید!

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • سینا اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷

    چقدر سانسور. که چی آخه؟