از مغز تا چمن؛ نگاهی به عجیب ترین سرقت های انجام شده

از مغز تا چمن؛ نگاهی به عجیب ترین سرقت های انجام شده

از قرار معلوم پول، جواهرات، آثار هنری قدیمی و وسایل الکترونیک تنها اشیاء با ارزش برای سارقان نیستند و اگر لحظه ای غفلت کنید ممکن است حتی مغزتان را بدزدند! در ادامه به ۱۳ مورد از عجیب ترین سرقت های انجام شده می پردازیم.

مغز اینشتین

شاید نگهداری از مغز یکی از برجسته ترین نوابغ تاریخ بعد از مرگش مسأله ی چندان عجیبی نباشد اما این در صورتی است که این کار با اجازه ی او انجام شده باشد. اینشتین وصیت کرده بود جسدش را بسوزاندد و خاکسترش را به طور مخفیانه در جایی بریزند تا کسی نتواند آنجا را پیدا کند. اما بعد از مرگ اینشتین در سال ۱۹۵۵، پزشکی به نام توماس هاروی مغز او را بدون اجازه ی خانواده اش جدا کرد تا بتواند روی مغز یک نابغه تحقیقات علمی انجام دهد. هاروی به مدت بیش از دو دهه مغز اینشتین را درون شیشه ای در یک یخچال مخصوص نوشیدنی نگهداری می کرد تا آنکه یک خبرنگار به این موضوع پی برد و هاروی را رسوا کرد.

تله اسکی

در بهار سال ۲۰۱۲، سرقت یک تله اسکی به پلیس کشور چک گزارش شد. سارقان ۳ ستون فولادین و اتصالات آن ها و بیش از ۸۰۵ متر کابل فولادی را دزدیده بودند.

ساحل

در سال ۲۰۰۸ در کشور جامائیکا، سارقان با حدود ۵۰۰ ماشین تراکلود، شن های ساحل یک هتل را دزدیدند تا به هتل های رقیب بفروشند.

کلبه

در سال ۲۰۱۵ وقتی کریس همپل به ملک خانوادگی اش رفت متوجه شد کلبه ی کوچک پیش ساخته ی ملک به سرقت رفته است. کلبه را بعدها در چند مایلی آنجا پیدا کردند.

پل

در سال ۲۰۱۱ سارقان با استفاده از یک مشعل جوشکاری قطعات پلی در یکی از شهرهای ایالت پنسلوانیای امریکا را از هم جدا کردند و به سرقت بردند. پل ۱۵ متر طول داشت و ارزش مادی قطعات فولادی آن ۱۰۰ هزار دلار بود. جالب آنکه این اولین بار نبود که یک پل به سرقت می رفت. در واقع در سال ۲۰۰۴ هم یک پل فولادی به طول ۱۱ متر در اوکراین به سرقت رفت و این مسأله باعث شد مسیر اصلی چندین روستا که از روی رودخانه ی زیر پل می گذشت از بین برود.

قطار

تنها یک هفته بعد از دزدیده شدن پل فولادین در اوکراین، قطاری قدیمی از یک موزه ی روباز در این کشور به سرقت رفت. قطار را بعدها در محوطه ی یک انبار ضایعات فولاد پیدا کردند. کاراگاهان حدس می زدند سارقان با مجوزی جعلی توانسته بودند لوکوموتیو را به بیرون از موزه ببرند و بعد از آن از یک قطار برای انتقال آن استفاده کرده بودند.

کوسه

دزدیدن حیوان خانگی ای مثل سگ یا گربه چیز عجیبی نیست اما در سال ۲۰۰۸ یک فروشنده ی آکواریوم و ماهی که در گاراژ خانه اش از یک جفت کوسه ی گربه ای استرالیایی کمیاب و بچه های آن ها نگهداری می کرد، ناگهان متوجه باز بودن در گاراژ خانه اش شد و وقتی وارد آنجا شد متوجه شد کسی کوسه ی ماده را از داخل آکواریوم بزرگش دزدیده است.

آلونک

در سال ۲۰۰۵ خانه ی دوران کودکی ماریس بایرن خالی از سکنه بود تا آنکه یکی از همسایه ها با او تماس گرفت و به او خبر داد که آلونک حیاط پشتی خانه به سرقت رفته است. سارقان چیز دیگری را ندزدیده بودند و تمام اسباب و وسایل داخل آلونک را باقی گذاشته بودند.

چمن

زنی کانادایی به نام دنیس تامپسون وقتی از سفر به خانه اش بازگشت با منظره ای باور نکردنی مواجه شد. تمام چمن های حیاط جلویی خانه اش به سرقت رفته بود و جز خاک چیزی باقی نمانده بود. روز بعد تامپسون یادداشتی از طرف یک طراح محوطه ساز دریافت کرد. او اقرار کرده بود که تیم کاری اش خانه ی او را با خانه ی دیگری اشتباه گرفته بودند و به تامپسون پیشنهاد چمن کاری دوباره ی حیاط خانه اش را داده بود.

شیرینی

همه ی ما از اینکه کسی خوراکی مورد علاقه مان را بخورد ناراحت می شویم اما یک سارق شیفته ی شیرینی پا را از این هم فراتر گذاشت. در سال ۲۰۱۷، یاسوهیرو واکاشیما به ۴۰ مورد سرقت شیرینی به ارزش ۵۰ هزار دلار اعتراف کرد که شامل سرقت بستنی، شکلات و دیگر انواع شیرینی می شد. آزمایش دی ان ای از باقیمانده ی شیرینی هایی که واکاشیما خورده بود دست او را رو کرد.

لباس گاوی

در سال ۲۰۱۷ یکی از فست فودهای زنجیره ای ایالت کالیفرنیای امریکا سرقت شدن سه دست لباس گاوی از انبار رستوران را گزارش کرد. دوربین های مدار بسته نشان داد سارقان بی اعتنا به چیزهای بسیار ارزشمندتری که در انبار وجود داشت، یکراست به سراغ لباس ها رفته بودند.

سر گراز

یکی از مسافران هتلی در شهر بیرمنگام انگلیس در حالی که مست بود تلاش کرد سر گرازی را که در اتاق بیلیارد هتل بود بدزدد اما پیش از آنکه بتواند فرار کند گیر افتاد. جالب آنکه چند هفته بعد دوستان او از مدیر هتل خواستند سر گراز را به آن ها بفروشند تا آن را به عنوان کادوی ازدواج به دوست شان هدیه دهند. مدیر هتل درخواست آن ها را پذیرفت و پول حاصل از آن را به یک خیریه اهدا کرد.

عکس های رادیولوژی

در سال ۲۰۱۳، یک انباردار سابق و همدستش به دلیل خارج کردن قاچاقی عکس های رادیولوژی بیمارستان شهر دیترویت ایالت میشیگان امریکا که مربوط به قبل از ۲۰۰۵ بودند دستگیر شدند اما در نهایت موفق شدند با تصاویر مسروقه فرار کند. عکس های رادیولوژی در ظاهر بی ارزش هستند اما سرقت این عکس ها بسیار رایج است چون در ترکیبات آن ها نقره وجود دارد. البته فرآیند استخراج نقره از این عکس ها بسیار هزینه بر است.

منبع: rd
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود