آپارتمان رویایی شما در ولنجک باید چگونه باشد؟ [رپورتاژ آگهی]

آپارتمان رویایی شما در ولنجک باید چگونه باشد؟ [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

سکونت در محله‌ی ولنجک یعنی شما عاشق کوه هستید، مشکلی با ترافیک ندارید،‌ ماشینی مناسب برای بالا رفتن از شیب‌های تند دارید و در زمستان در مسیر گیر نمی‌کنید و البته یک میلیارد هستید. محله‌ی مرتفع و میلیارد نشین ولنجک در دامنه‌ی رشته کوه البرز و قله‌ی توچال جا گرفته است.

ولنجک چگونه رونق گرفت؟

ساخت و ساز در محله با احداث دانشگاه شهید بهشتی رونق گرفت. نام این دانشگاه در آن زمان دانشگاه ملی ایران بود. بلواری که این دانشگاه در آن واقع شده است، اکنون به نام بلوار دانشجو شناخته می‌شود و بعد از خیابان ولنجک یکی از خیابان‌های اصلی محله‌ی ولنجک محسوب می‌شود.

آپارتمان‌های رویایی ولنجک چه امکاناتی دارند؟

خرید خانه در ولنجک زیاد به خرید‌های معمولی خانه شباهت ندارد. اضافه شدن امکانات بیشتر به معنی نیاز به دقت بیشتر در خرید و رهن و اجاره‌ی آپارتمان در ولنجک است. در زیر لیستی از مواردی که آژانس‌های املاک برای شما قطار می‌کنند، به همراه نکاتی که باید در بررسی آنها در نظر داشته باشید را می‌خوانید:

 1. سن بنا: ساخت و ساز در این منطقه سال‌ها است که آغاز شده است؛ اما محله‌ی ولنجک پر از آپارتمان‌های نوساز و شیک است.
 2. دید به منطقه: اگر به خرید آپارتمان در ولنجک فکر می‌کنید باید بدانید که آپارتمان‌های که نمایی به سمت شهر دارند از آپارتمان‌‌هایی که نمای آنها به سمت کوه است گران‌تر هستند.
 3. طبقات:‌ ولنجک محله‌ی مرتفعی است و اگر این ارتفاع برای شما کافی نیست؛ می‌توانید طبقات بالاتر را برای سکونت انتخاب کنید.
 4. پارکینگ: شک نکنید که برای سکونت در این محله به ماشین شخصی نیاز دارد. پس به بیش از یک پارکینگ برای اعضای خانواده فکر کنید. این محله از نظر حمل و نقل عمومی وضعیت نامناسبی دارد.
 5. سونا، استخر و جکوزی: استخرها یکی از امکانات لوکس در ساختمان هستند؛ ‌اما زمانی که خانه‌ی شما در شیب قرار گرفته است کمی مشکل ساز می‌شوند. از نشتی ندادن و در معرض سفره‌های آب زیر زمینی قرار نگرفتن استخر خانه مطمئن شوید؛ همچنین درباره‌ی زمان استفاده از استخر نیز از ساکنان سوال کنید. در هر حال این یک استخر کاملا شخصی نیست.
 6. آفتاب گیر بودن:‌ ولنجک محله‌ی سردی است. آفتاب گیر بودن خانه‌ها در ولنجک تنها چیزی است که می‌تواند در این سرما جان تازه‌ای به فضای داخلی خانه بدهد وآن را از کرختی خارج  کند.
 7. بالکن: نمای شمالی و جنوبی محله‌ی ولنجک در تمامی فصول دیدنی است؛ اما در فصل بهار داشتن یک بالکن با نمایی به سمت شهر تهران و یا کوه و چیدن میز و صندلی در بالکن و نوشیدن یک لیوان چای می‌تواند هر کسی را سرحال کند.
 8. متریال: قرار گرفتن یک خانه در محله‌ی ولنجک نشان دهنده‌ی خوب بودن ساخت و مواد سازنده‌ی آن نیست. از یک متخصص بخواهید، این مواد را کارشناسی کند و تنها به گفته‌های مالک و یا نماینده‌ی آژانس املاک توجه نکنید.
 9. سالن اجتماعات: برای مهمانی‌های خود به این سالن نیاز پیدا خواهید کرد.
 10. روف گاردن: اگر ساختمان شما بالکن نداشت؛ درباره‌ی روف گاردن سوال کنید و حتما این بخش را ببینید. شاید مهمانان شما به سالن سر بسته‌ی اجتماعات علاقه‌ای نداشته باشند.
 11. سالن ورزش: ایده‌ی خوبی است که باشگاه ورزشی شما درست زیر آپارتمان‌ شما باشد؛ موضوع نزدیکی باشگاه به محل سکونت یک انگیزه‌ی بزرگ برای ورزش کردن خواهد بود.
 12. لابی: ورودی ساختمان تاثیر زیادی روی قضاوت افراد از ساختمان دارد. یک لابی شیک اولین جایی است که می‌تواند  دل هر فردی که به ساختمان پا می‌گذارد را به دست آورد.

اگر به پول نقدتان نیاز دارید و از طرفی می‌خواهید در این محله زندگی کنید، بهترین پیشنهاد رهن و اجاره‌ی آپارتمان در ولنجک است که البته بسیار بالا است. سایت دیوار در این بررسی به شما یاری خواهد رساند.

منبع: دیوار
دیجیاتو
بدون نظر

ورود