۳ نظر

مسائل اقتصادی و وضعیت نامطلوب آن برای اقشار مختلف مرم باعث شد که در اقدامی هماهنگ، ده ها چهره سینمایی و تلویزیونی کشورمان برای اولین بار در سالهای اخیر، دعوت افطاری رییس دفتر رییس جمهوری را رد کرده و با انتشار پست های اینستاگرامی، دلایل خود را برای رد این درخواست اعلام کنند. رد درخواست افطاری روحانی توسط سلبریتی های سینمای ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های صبح امروز به خصوص اینستاگرام ایرانیان داشته است و لحظه به لحظه به واکنش میلیونی کاربران ایرانی به این ترند جدید افزوده می شود. هشتگ ما به افطاری نخواهیم رفت، نه تنها در صفحات اینستاگرامی میلیون فالوری سلبریتی ها بازتاب داشته، بلکه کاربران این شبکه اجتماعی محبوب عکس محور نیز به بازنشر نوشته های تحریمی سلبریتی ها در صفحات خود پرداخته اند.

جنجال پست اینستاگرامی آزاده نامداری، در انتقاد از تحریم کنندگان دعوت افطاری رییس جمهور

در پی انتشار تحریم نامه های اینستاگرامی سلبریتی ها از جمله مهناز افشار، پرویز پرستویی، آناهیتا نعمتی، فلور نظری، مازیار میری و دیگران، آزاده نامداری، مجری جنجالی تلویزیون با انتشار پستی در اینستاگرام، از این رفتار جامعه سینمایی شاخص کشور انتقاد کرد. این انتقاد آزاده نامداری ظرف چند ساعت پس از انتشار، با واکنش ده هزار کامنتی موافقان و مخالفان این پست همراه شد و در برخی از رسانه های مکتوب امروز مثل روزنامه صبح امروز منعکس شد.

آزاده نامداری نوشت: به این فکر کردین با این کار چه کسانی رو در داخل و خارج کشور خوشحال میکنیم؟آیا ما دنبال ازهم گسیختگی هستیم؟ آیا اسم این کار سطحی نگری نیست؟ شما از دردهای آشکار وپنهان رئیس جمهور بی خبرید؟ازاین همه تلاش برای ماندن دربرجام،آیا حقشونه بااین رفتارهای سطحی وعوامفریبانه خستگی رو به تنشون بذاریم؟مردم چشمشون به هنرمنداشونه.من کارمند جایی نیستم،ارتباطی هم با دولت محترم ندارم اما به عنوان یه شهروند تاپایان دوره ی دوم آقای روحانی از رأیم دفاع میکنم.

او در پی نوشتی گفت: چند پاره شدن،ازهم گسیختگی حق مانیست،ما ایرانی هستیم و کشورمون رو دوست داریم.

سال گذشته، افطاری محمد رضا گلزار با حسن روحانی نیز بازتاب های زیادی پیدا کرد و این سلبریتی سینما مجبور شد در  پست اینستاگرامی، به توضیحی در این باره اشاره کند.

واکنش محمد رضا گلزار به افطاری با رییس جمهور در سال ۹۶

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نظرات شماری از سلبریتی های دعوت شده به افطاری رییس جمهور

بازتاب های اینستاگرامی هشتگ ما به افطاری نخواهیم رفت که یکی از ترندهای مطرح ۲۴ ساعته گذشته است

واکنش سارا بهرامی به تحریم افطاری

سارا بهرامی، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم فجر  ۹۶ نیز با انتشار پست زیر، دعوت افطاری دفتر رییس جمهور را رد کرد.

واکنش مهناز افشار به تحریم افطاری

پست اینستاگرامی مهناز افشار در تحریم افطاری حسن روحانی

سلام آقای روحانی. با تشکر از دعوت حضرتعالی از شما می‌خواهم به جای من آتنا دائمی (فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی) که به تازگی در زندان قرچک ورامین ۳۰ ساله شده و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد را دعوت کنید. او جنایتکار نیست فقط برای حقوق انسان‌ها در این سرزمین تلاش کرده است.

واکنش پرویز پرستویی به تحریم افطاری

تصویر دعوتنامه پرویز پرستویی برای شرکت در مراسم افطاری حسن روحانی

بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آقاى رييس جمهور
سلام. ضمن سپاس از دعوت حضرتعالى به عرض ميرساند كه با توجه به شرايط بد اقتصادى و روحى مردم كشورمان باور اين حقير بر اين استوار است كه چنين گرد هم آيى هايى كه مستلزم صرف هزينه هاى زياد است (و تعدادشان هم كم نيست)شايد حداقل از نگاه بنده و تعدادى از همكارانم چندان ضرورى نباشد.

نيك ميدانم كه هدف شما از اين مهمانى افطار شنيدن حرف ها و بيان مشكلات جامعه هنرى از زبان آنهاست. اما تجربه چند سال اخير نشان داده كه شما حتى بيش از ما به اين مشكلات واقفيد و آنها را به بهانه هاى مختلف بيان ميداريد. اما ظاهرا ما بايد فقط دلخوش باشيم كه شما در كنار ما هستيد و اين مشكلات را ميدانيد و ميگوييد.

چرا كه ظاهرا شما هم دنبال گوش شنوايى هستيد كه مشكلات را حل كند و از اين نظر دقيقا مانند ماييد. درخواستهاى ما و ساير اقشار مردم اينروزها چندان تفاوتى با هم ندارد. همه در يك كشتى هستيم و چشم اميد به شجاعت و عمل گرايى ناخدا بسته ايم. باشد كه به صخره نا اميدى برنخوريم كه سخت ترين صخره ها است.

در پايان اضافه میکنیم که شايد اگر شما رييس جمهور نبوديد اكنون همين امكان براى ابراز نظر نيز فيلتر شده بود و همين كوچك هم نتيجه راى به شماست. اينها را درك ميكنيم و ممنونيم اما شما هم ما را درك كنيد.

تحریم افطاری توسط آناهیتا همتی

تصویر پست اینستاگرامی آناهیتا همتی، بازیگر سینما و تلویزیون که با انتشار دعوتنامه خود برای شرکت در افطاری رییس جمهور، از رد این درخواست خبر داد

من به افطاری شما نخواهم آمد….
سفره ما مردم ایران روز به روز خالی تر میشود… بیماری و فقر در استان های سیستان و بلوچستان روز به روز بیشتر میشود…. وضعیت زلزله زده ها، سالهای سال به همین منوال باقی مانده است (زلزله بم و حالا کرمانشاه) آب و هوایی که در بیشتر استان ها غبار آلوده است و هموطنان کوردمان روزی نیست که عذاب نکشند، کوله برانی که با شلیک کشته میشوند. حتی اسب هایشان تیرباران میشوند وضعیت زنان در هر حوزه ای که فکرش رو بکنید، روز به روز اسفبار تر میشود….‌

وضعیت اسید پاشی و قوانین عقب افتاده درست نشده…‌بیماریهایی که خانواده ها برای پول دارو به هر جایی التماس میکنن و حاضرن تن به فروختن اعضای بدن خود بدهند… هنرمندانی که ممنوع هستند، هنری که سانسور میشود، آدم هایی که حذف میشوند. سرپنجه آهنینی گلویمان را سالهاست که سخت میفشارد، در حال خفه شدنیم ….
واقعا در چنین شرایطی که من و مردم با فقر دست و پنجه نرم‌ میکنیم ، در حالیکه کوچکترین اعتراضی هم سرکوب میشود ، برای خودم حضور در چنین مکانی را جایز نمیدانم.

بازتاب اینستاگرامی «ما به افطاری نخواهیم رفت»

افطاری

پست اینستاگرامی احسان کرمی، مجری صدا و سیما به تحریم افطاری رییس جمهور

افطاری

واکنش مازیار میری، فعال سینمایی ایران به تحریم افطاری حسن روحانی

به نظر می رسد واکنش ها به رد دعوت افطاری رییس جمهور همچنان ادامه داشته باشد و رسانه ها منتظر واکنش رییس  دفتر رییس جمهور به عدم حضور برخی از چهره های شاخص سینمایی و رسانه ای در این ضیافت افطاری هستند.

مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

 • محمدرضا کیانفر خرداد ۸, ۱۳۹۷

  هنرمندان دعوت افطار حسن روحانی را رد کردند

  سرور گرامی آقای حسن روحانی
  این عکس العمل هرمندان پیام خوبی به شما داده است و به شما می گوید:
  طرفدارانتان دارن از شما ناامید می شوند زیرا در این مدت که پست دومین مقام کشور را احراز کرده اید رفتار شایسته ای که از شما انتظار می رفته از خودتان نشان نداده اید

  رئیس جمهور عزیز
  به یاد داشته باشید که اگر به خود نیایید، رویه ی خودتان را اصلاح نکنید و تا تنور داغ است نان را نچسبانید ممکن است کار از کار بگذرد و دیگر فرصتی برای جبران مافات نصیبتان نگردد

  مناسبترین اقدامی که از شما انتظار می رود این است که با شهامت اعلام کنید ۱۲ شرط آمریکا را می پذیریم و بودجه ای را که در اثر آن بر جامعه تحمیل شده خرج برطرف کردن مشکلات معیشتی ی مردم می کنیم

  در اولین اقدام با نمایندگان کامیوندان اعتصابی ملاقات کنید و با آنها بر سر مطالباتشان توافق نمایید
  با تشکر از توجه شما

 • محمدهادی آذر ۱۲, ۱۳۹۷

  سلام ریس جمهور،من دیگه از زندگی سیر شدم توی ۳۰سالگی چون نه مدرک لیسانس نه کارت پایان خدمت بدردم نخورد،بیکار شدم پول نان هم ندارم چند روز با این وضع اقتصادی و گرانی مصالح کارگری هم نیست،نه دیگه ارزو ازدواج دارم نه خانه ،،ماشین فقط کمکم کن شاغلم بشم یا بیشتر از این گرسنگی نکشم.دیگه روانی شدم بس به هیچ هدفم نرسیدم

 • محمدهادی اسفند ۱, ۱۳۹۷

  سلام ریس جمهور،من دیگه از زندگی سیر شدم توی ۳۰سالگی چون ،نه مدرک لیسانس و کارت پایان خدمت بدردم نخورد،بیکار شدم پول نان هم ندارم، چند روز با این وضع اقتصاد و گرانی مصالح ساختمانی،کارگری هم نیست،نه دیگه آرزو ازدواج دارم نه خانه و ماشین دار شدن،فقط کمکم کن شاغلم بشم یا بیشتر از این گرسنگی نکشم.هادی قربانی هستم.دیگه روانی شدم بس به هیچ هدفم نرسیدم