«مرد عنکبوتی» اهل مالی بعد از نجات یک کودک در پاریس، شهروندی فرانسه را دریافت کرد

«مرد عنکبوتی» اهل مالی بعد از نجات یک کودک در پاریس، شهروندی فرانسه را دریافت کرد

یک مهاجر جوان اهل مالی که کودک ۴ ساله ای را از بالکون یک آپارتمان در پاریس نجات داده و به «مرد عنکبوتی» شهرت یافته، به پاس شجاعت و حرکت انسان دوستانه ای که انجام داد، شهروندی فرانسه را دریافت کرده و در آتش نشانی شهر پاریس نیز مشغول به کار خواهد شد. این خبر از سوی دفتر ریاست جمهوری فرانسه نیز تایید شده است. در ویدیویی که از این عملیات نجات دیدنی گرفته شده و به سرعت در رسانه های اجتماعی بازنشر شد، جوانی ۲۲ ساله به نام مامودو گسامه با دست خالی و در عرض چند ثانیه از ۴ طبقه ی یک آپارتمان بلند بالا رفته و کودکی که آویزان شده را نجات می دهد در حالی که در کنار خیابان همه برای او کف می زنند.

اسپایدرمن فرانسه

زمانی که نیروهای نجات پاریس رسیدند او توانسته بود بچه را نجات داده و به مکان امنی برساند. امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه، گسامه جوان را روز دوشنبه به کاخ الیزه دعوت کرده و در آن جا به وی یک تقدیرنامه و مدال شجاعت اهدا شد تا بدین ترتیب از شجاعت و از خود گذشتگی او قدردانی شود. گسامه در این دیدار به ماکرون چنین گفت:” اصلاً در این مورد فکر نکردم، از ساختمان بالا رفتم و خدا هم به من کمک کرد”. او در این دیدار گفت، زمانی که به آپارتمان رسید ترسیده بود و به شدت می لرزید. ماکرون از گسامه پرسید وقتی که او به بچه رسید او در چه حالی بود. گسامه چنین پاسخ داد:” او داشت گریه می کرد زیرا زخمی شده بود”.

اسپایدرمن فرانسه

در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان، گسامه گفت که برای تماشای یک بازی فوتبال در یک رستوران محلی در همان حوالی به سر می برد که متوجه هیاهو شد. وی در این باره چنین گفت:” من بچه ها را دوست دارم، از این که ببینم او در برابر چشمان من رنج می کشد متنفر بودم. دویدم و دنبال راهی برای نجات او گشتم و به لطف خدا از قسمت جلوی ساختمان بالا رفته و به بالکن رسیدم”. در ویدیویی که از این عمل متهورانه گرفته شده، همسایه ها را در بالکن کناری ساختمان می بینیم که در حال تلاش برای بالا کشیدن کودک هستند. به گفته منابع خبری، پدر این بچه هنگام وقوع حادثه برای خرید به بیرون از خانه رفته بود.

اسپایدرمن فرانسه

پدر این بچه به دلیل اهمال در نگهداری و مراقبت از فرزندش مورد بازجویی قرار گرفته است. سخنگوی دادستانی پاریس در این مورد گفته که این مرد آزاد شده و در ماه سپتامبر به پرونده وی رسیدگی خواهد شد. کودک ۴ ساله نیز فعلاً به مراکز نگهداری دولتی سپرده شده است. آن هیدالگو، شهردار پاریس نیز روز یکشنبه در حساب کاربری رسمی خود در توییتر نوشت که شخصاً برای تشکر از گسامه با وی تماس گرفته و این عمل شجاعانه و متهورانه را به این مرد جوان اهل مالی تبریک گفته است. در این پیام توییتری چنین آمده است:” او برای من توضیح داد که چند ماه قبل از مالی به اینجا آمده و در رویای ساختن زندگی خود به اینجا آمده است. من به او گفتم که حرکت قهرمانانه اش برای تمامی شهروندان کشور الگو بوده و شهر پاریس به شدت برای حمایت از او در تلاش هایش برای اقامت در فرانسه از وی حمایت خواهد کرد”.

اسپایدرمن فرانسه

اداره آتشنشانی پاریس نیز در حساب رسمی توییتری خود چنین نوشته است:” مامودو ارزش های بریگاد آتش نشانی پاریس را به نمایش گذاشت. ما آمادگی خود برای پذیرفتن وی را اعلام می کنیم”. ویدیو مربوط به حرکت شجاعانه «مرد عنکبوتی» جوان اهل مالی را می توانید در ادامه مطلب مشاهده نمایید.

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • سینا خرداد ۸, ۱۳۹۷

  این همش نقشه بود. شما ویدئو رو با دقت ببینید.

  • William X خرداد ۹, ۱۳۹۷

   باز خوبه اونا بلدن نقش بازی کنن،
   ما چی…