اطلاعاتی تازه در مورد قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت» توسط کمپانی دیزنی فاش شد

اطلاعاتی تازه در مورد قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت» توسط کمپانی دیزنی فاش شد

کمپانی فیلم سازی والت دیزنی به طور رسمی اعلام کرده که مراحل ساخت دنباله لایو اکشن فیلم «مالیفیسنت» (Maleficent) آغاز شده است و اسم رسمی آن نیز «مالیفیسنت ۲» خواهد بود. اولین قسمت از این فیلم در سال ۲۰۱۴ اکران شده و آنجلینا جولی در نقش پری شاخدار در مقابل الی فنینگ به عنوان زیبای خفته، پرنسس آرورا ظاهر شد.

قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت»

فیلم «مالیفیسنت» برخلاف کارتون «زیبای خفته» (Sleeping Beauty) ساخته استودیو ماوس هاوس در سال ۱۹۵۹، پرداختی بسیار ملایم تر به شخصیت شرور داستان داشته و بیشتر او را یک قربانی اتفاقات نشان می دهد که بعد از مورد خیانت قرار گرفتن توسط معشوق دوران کودکی خود، شان استفان (پدر آرورا) به شخصیتی شرور تبدیل شده و در صدد انتقام بر می آید. از آنجایی که شاه استفان، به سبک کلاسیک شخصیت های کارتون های دیزنی در انتهای فیلم جانش را از دست می دهد دیگر شاهد حضور او در قسمت دوم  نخواهیم بود. اما هم جولی و هم فنینگ باز خواهند گشت و بازیگران سرشناس دیگری مانند میشله فایفر در نقش ملکه اینگریث که شخصیتی جدید در این فیلم است نیز در پروژه حضور خواهند داشت.

قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت»

علاوه بر فایفر، چیوتل اجیفور که در فیلم «سالت» (Salt) با جولی همباری بود نیز در نقش شخصیتی که هنوز نام آن فاش نشده حاضر خواهد شد که ظاهراً رابطه ای رمانتیک با گذشته شخصیت جولی دارد. کمپانی ماوس هاوس تایید کرده که «مالیفیسنت ۲» هم اکنون در حال فیلم برداری صحنه های فیلم در استودیو پاین وود در بریتانیا است که اد سکرین در نقشی منفی همراه با دیگر بازیگران فیلم در آن حضور دارند. از دیگر بازیگرانی که تاکنون حضورشان در این فیلم تایید شده می توان به رابرت لیندزی (بازیگر سریال «Galavant») و هریس دیکینسون (بازیگر سریال «Trust») در نقش شاهزاده فیلیپ اشاره کرد که در قسمت اول فیلم ایفای نقش آن بر عهده برنتون ثویتس بود.

قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت»

سام رایلی در نقش دیاوال، ایملدا استاونتون، لزلی منوایل و جونو تمپل نیز نقش های خود را تکرار خواهند کرد. داستان این قسمت سال ها پس از اتفاقات قسمت اول رخ می دهد که در آن تماشاگران با اتفاقاتی که باعث سنگدل شدن شخصیت شرور داستان و نفرین کردن زیبای خفته شده آشنا می شوند. در این قسمت بیش از پیش به رابطه پیچیده بین پری شاخدار و ملکه آینده پرداخته خواهد شد؛ در حالی که هر یک با شخصیت های جدید متحد شده و در تلاش برای دفاع از موجودات جادویی با دشمنان تازه ای مواجه می شوند. لیندا وولورتون، نویسنده فیلمنامه «مالیفیسنت» برای نویسندگی این قسمت باز خواهد گشت و میکا فیتزرمن بلو و نوآه هارپستر نیز در این کار با او همکاری خواهند  کرد.

قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت»

خواکیم رونینگ نیز نقش کارگردان قسمت دوم را بر عهده خواهد داشت که در کارگردانی فیلم درام مستقل تحسین شده «Kon-Tiki» و چندین اپیزود از سریال «مارکو پولو» (Marco Polo) نقش داشته است. اگر چه واکنش منتقدان نسبت به قسمت اول فیلم «مالیفیسنت» چندان راضی کننده نبود اما در نهایت این فیلم توانست به فروش کلی قابل توجه ۷۵۸ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد.

قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت»

در حالی که این فیلم با داستانی تازه و الهام گرفته شده از داستان کلاسیک «زیبای خفته» به به مباحث چالش برانگیز «بدرفتاری جنسی» و «آسیب روحی» می پردازد، با توجه به این که این روزها داستان های آزار جنسی در سراسر جهان و به خصوص در هالیوود و جنبش #MeToo بسیار فعال و داغ است باید منتظر واکنش ها به قسمت دوم این فیلم بود. با این وجود به نظر می رسد که امسال یا اوایل سال آینده زمان خوبی برای بازگشت پری شاخدار به روی پرده باشد.

والت دیزنی؛ نابغه دنیای فیلم و انیمیشن که رویاهای آمریکایی را به حقیقت تبدیل کرد

هر آنچه باید درباره ۲۰ فیلم-انیمیشن آتی دیزنی بدانید

۱۹ نکته آزار دهنده درباره کارتون های والت دیزنی که ذهن هر کسی را به هم می ریزند

چگونه آنجلینا جولی، مشهورترین بازیگر جهان شد؟

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود