داستان عجیب و باورنکردنی ادوارد موردریک؛ مرد عجیب الخلقه ای که دو صورت داشت

داستان عجیب و باورنکردنی ادوارد موردریک؛ مرد عجیب الخلقه ای که دو صورت داشت

در سال ۱۹۸۵، روزنامه بوستون پست مقاله ای با عنوان «عجایب علم مدرن» به چاپ رساند که در آن به گزارش هایی در مورد وجود هیولاها و عجیب الخلقه هایی که تا آن زمان تنها افسانه انگاشته می شدند اشاره شده بود. در گزارش هایی که توسط دانشمندان بریتانیایی تهیه شده بود به وجود جانورانی عجیب الخلقه مانند پری دریایی، انسان خرچنگی و فردی به نام ادوارد موردریک اشاره شده بود که به سرعت به یک افسانه شهری تبدیل شد. همانطور که در این روزنامه آمده بود، ادوارد موردریک یا مودریک یک نجیب زاده انگلیسی جوان، باهوش و خوش قیافه بود که هر آنچه یک مرد می خواست را در زندگی خود داشت.

مردی با دو صورت

اما تمام این خوشی ها و سعادتمندی های موردریک با سرنوشتی نفرین شده همراه بود. موردریک علاوه بر صورت زیبایی که مانند هر انسان دیگری داشت، یک صورت ناهنجار  نیز در پشت سر او رشد کرده بود که انسان را به وحشت می انداخت. عجیب بودن این صورت نه از بابت زشت بودن آن بلکه از بابت این موضوع بود که بسیار به صورت یک دختر زیبا شبیه بود. علیرغم زیبا بودن این صورت عجیب، هیچ شکی وجود نداشت که این صورت هوشی سرشار اما شیطانی در خود داشت. ادوارد موردریک همواره تحت تاثیر افکار شیطانی صورت دوم خود قرار می گرفت و همواره تا پاسی از نیمه شب با نجواهای خود که انگار از جهنم می آمدند این مرد نگون بخت را بیدار نگه می داشت.

مردی با دو صورت

این صورت توانایی خوردن ، نوشیدن یا حرف زدن نداشت اما هنگامی که موردریک ناراحت بود او به صورت نجوا قهقهه سر می داد و زمانی که موردریک خوشحال بود او خرناس می کشید. موردریک بارها از پزشکان خواست که این صورت او را بردارند اما هیچ پزشکی دست به صورت دوم او نزد تا این که این نجیب زاده جوان در نهایت دیوانه شده و در سن ۲۳ سالگی به زندگی خود پایان داد و قبل از مرگ در یادداشتی درخواست کرد که صورت شیطانی اش بعد از مرگ نابود شود “مبادا که نجواهای شیطانی اش را در قبرم نیز ادامه دهد”. این داستان خوفناک خیلی زود همه جا پیچیده و نویسندگان بسیاری از آن برای نوشتن داستان های خود الهام گرفتند.

مردی با دو صورت

این داستان چنان فراگیر شده و مورد پذیرش عموم مردم قرار گرفت که در دایره المعارف پزشکی عصر خود نیز وارد شد و یک بار دیگر در سال های اخیر به لطف سریال «داستان وحشت آمریکایی» (American Horror Story) بازگشت. در این سریال البته موردریک به جای خودکشی دست به قتل دیگران می زند. چند روز پس از پخش این داستان، تصویری از باقیمانده صورت های موردریک در فضای مجازی دست به دست شد هر چند بسیاری این تصویر را غیرواقعی و ساختگی می دانستند. باید گفت که حتی باورنکردنی ترین داستان ها نیز دستکم ذره ای واقعیت در خود دارند.

مردی با دو صورت

یک مشکل پزشکی با عنوان «craniofacial duplication» که در نتیجه تکثیر غیرطبیعی یک پروتئین به وجود می آید وجود دارد که بسیار نادر و معمولاً مرگبار است هر چند در سال های اخیر کودکانی نیز بوده اند که علیرغم ابتلا به این مشکل برای مدت کوتاهی زنده مانده اند. لالی سینگ در سال ۲۰۰۸ با این شرایط به دنیا آمد و برخلاف مورد موردریک که بسیاری او را نفرین شده می دانستند،مردم روستای محل تولد لالی سینگ او را تجلی انسانی خدای هندوی «دورگا» می دانستند که معمولاً با شکلی دارای چندین دست و پا به تصویر کشیده می شد. بعد از مرگ لالی سینگ در همان ماه های ابتدایی، مردم روستا به یاد او معبدی در محل زندگی اش ساختند.

بزغاله هندی عجیب الخلقه که تنها یک چشم در وسط صورت خود دارد

به دنیا آمدن نوزادی عجیب الخلقه با یک سر اضافه در کشور هند

۶ اختلال ژنتیکی نادر و بسیار عجیب که شما را به حیرت وا می دارند

بیگانه در هند؛ به دنیا آمدن نوزادی ترسناک که ظاهرش ما را به یاد موجودات فضایی می اندازد [تماشا کنید]

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود