راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

کیپ‌تاون یکی از زیباترین شهرهای آفریقای جنوبی است و بهترین مقصد برای عشاق بشمار می‌رود. اگر هیجان‌دوست هستید و می‌خواهید به جایی بروید که آدرنالین خالص باشد، بدون شک کیپ‌تاون مناسب‌ترین گزینه بشمار می‌رود. از غواصی در چند قدمی کوسه‌ها گرفته تا پاراگلایدینگ در این شهر ساحلی بسیار زیبا، همه تفریحات مفرح برای افراد ماجراجو مهیاست.

تورهای بسیاری از سراسر دنیا به مقصد کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی برگزار می‌شوند. سواحل بسیار زیبا، تاکستان‌های رمانتیک و کوه‌های جذاب این شهر ساحلی مواردی نیستند که یک گردشگر و طبیعت‌دوست بتواند بی‌تفاوت از کنارشان عبور کند.

علاوه بر این موارد، هتل‌های بسیار مجلل، موزه‌های خیره‌کننده، رستوران‌های عالی و وسیله‌های نقلیه رنگارنگ نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر آفریقایی بشمار می‌روند.

باید بدانید که کیپ‌تاون دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی پس از ژوهانسبورگ و محبوب‌ترین مقصد جهانگردان است.

ساحلی همانند ساحل ویکتوریا و آلفرد از جمله ظرفیت‌هایی است که با رستوران، فروشگاه، سینما، بازارهای خانگی و انبارهای دوران ویکتوریایی خود حسابی دل گردشگران را می‌برد و خاطره‌ای ماندگار از سفر برایشان به یادگار می‌گذارد.

در کیپ‌تاون انواع غذاهای محلی و بین‌المللی در بهترین کیفیت عرضه می‌شوند و برای شکم‌گردها نیز مقصد جذابی خواهد بود. علاوه بر این موارد، کیپ‌تاون دارای فرهنگ و هنر غنی نیز هست و ظرفیت‌های گردشگری فرهنگی متعددی نیز دارد.

با این مقدمه از شما دعوت می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با کیپ‌تاون در ادامه این مطلب با روزیاتو همراه باشید.

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

عکس هوایی از کیپ تاون

مقاصد گردشگری هیجان‌انگیز در کیپ‌تاون

اگر تصور می‌کنید هیجان و ماجراجویی یکی از ارکان اصلی زندگی شماست و نمی‌توانید برای مدت طولانی از آدرنالین‌گردی دور بمانید، توصیه می‌کنیم حتما یک سفر به کیپ‌تاون داشته باشید. در این شهر بسیار زیبا، انواع و اقسام ورزش‌ها و تفریحات مفرح و پرهیجان وجود دارد. از تماشای کوسه در یک قدمی گرفته تا پرواز با چتر بر فراز دریا.

در زیر شماری از ظرفیت‌های گردشگری هیجان‌انگیز کیپ‌تاون را برایتان برشمرده‌ایم.

در یک قدمی کوسه‌ها غواصی کنید

کوسه واژه ترسناکی است. با شنیدن نام این موجود دریایی همه یاد باله‌ای مخوف می‌افتیم که در سطح آب دیده می‌شود و اگر فردی به آن نزدیک شود، چیزی جز مرگ و جاری شدن خون روی سطح آب چیزی در انتظارش نخواهد بود.

اما در کیپ‌تاون شما می‌توانید در چند سانتی‌متری دندان‌های تیز کوسه بایستید و خیالتان راحت باشد که زنده می‌مانید. در این شهر، قفس مخصوصی برای غواصی در کنار کوسه‌ها وجود دارد که گردشگر با قرار گرفتن در این قفس می‌تواند زیر آب رفته و کوسه را از نزدیک تماشا کند.

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

غواصی در کنار کوسه‌ها

در آفریقای جنوبی برای کوسه‌ها  ارزش بسیار زیادی قایل هستند. کوسه‌های این منطقه جزو گونه‌های حفاظت‌شده به‌حساب می‌آیند که خطر کمی بدنبال دارند. اما خیلی هم بعید نیست که در طول سال، یک یا دو نفر طعمه این کوسه‌ها شوند.

با همه این تفاسیر، بسیاری از معتادان آدرنالین همچنان برای تجربه این لذت زیر آب‌ها می‌روند و در کنار کوسه‌ها شنا می‌کنند. البته همان‌طور که گفتیم این کار را داخل قفس‌های محافظ‌دار انجام می‌دهند.

با طناب از کوه تِیبِل پایین بیایید

کوه تیبل با ارتفاع یکهزار متری بزرگ‌ترین سایت آبسیل یا راپل جهان است.

کوه Table یکی از نمادهای شهر کیپ‌تاون است که اغلب گردشگران دوست دارند در آنجا پیاده‌روی کرده یا از کوه بالا بروند. اما ما برای ماجراجوها پیشنهاد دیگری داریم، آبسِیل کنید! یعنی چه؟ یعنی با طناب از کوه به پایین بیایید. این ورزش با ارتفاع یکهزار متری بزرگ‌ترین سایت آبسیل یا راپل جهان است.

اگر با ماشین بالای کوه کیپ‌تاون رفته‌اید، بهتر است برای پایین آمدن از طناب استفاده کنید. این کوه منطقه ای دارد که گردشگران می توانند از رتفاع یکهزار متری از سطح دریا، با طناب از کوه پایین بایند و هیجان را تجربه کنند.

در آب‌های خروشان موج‌سواری کنید

کیپ‌تاون بهترین مکان برای موج‌سواری است. این شهر دارای مدرسه‌های موج‌سواری متعددی است که می‌توانید این ورزش مفرح را همان‌جا در عرض یک روز بیاموزید و روی آب‌های همان جا هیجان آن را امتحان کنید.

نهنگ را از نزدیک دیده‌اید؟ به کیپ‌تاون بروید

تماشا وال در کیپ تاون

بهترین مکان برای تماشای نهنگ در فاصله دو تا سه ساعتی در خارج از شهر کیپ‌تاون است.شک نداشته باشید که رفتن و یک شب ماندن در آنجا ارزشش را دارد. مشهورترین مرکز برای تماشای نهنگ، هرمانوس است. گردشگران می‌توانند غذای خود را در کنار تماشای وال‌ها صرف کنند.

تماشای نهنگ در خلیج فالس در کیپ تاون

بهترین زمان برای دیدن نهنگ بین ماه‌های خرداد تا آبان است.

در آب‌های گرم خلیج فالس شنا کنید

کیپ‌تاون سواحل بسیار زیبا با آب و هوای عالی دارد که در همه طول سال می توان به آنجا رفت. این سواحل از محیط خانوادگی برای شنا گرفته تا وقت گذرانی و حمام آفتاب گرفتن را شامل می‌شوند و هر تیپ سلیقه‌ای را تحت پوشش خود دارند.

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

آب‌های گرم سواحل کنار خلیج فالس، ساحل‌های مویزنبرگ، سنت جیمز و فیش هوئک را به مکان هایی مناسب برای شنا تبدیل کرده اند.اما سواحلی که در کنار دریای آتلانتیک قرار دارند دارای هوای سردتری نسبت به سواحل کنار خلیج فالس هستند.

بر فراز کیپ‌تاون پاراگلایدینگ کنید

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

پاراگلایدینگ به همراه خلبان یکی دیگر از تفریحات هیجان‌انگیز در کیپ‌تاون است. این کار توسط خلبان‌های حرفه‌ای انجام می‌شود. با این چترها می‌توانید همه زیبایی‌های کیپ‌تاون را از بالا مشاهده کنید و از سواحل و طبیعت این شهر آفریقایی نهایت لذت را ببرید و در عین حال، آدرنالین خونتان را هم بالا ببرید.

معرفی ظرفیت‌های گردشگری کیپ‌تاون

ساحل ویکتوریا و آلفرد (V&A)

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

ساحل ویکتوریا و آلفرد

ساحل V&A یکی از باصفاترین ظرفیت‌های گردشگری در کیپ‌تاون و مقصد بسیاری از گردشگران بین‌المللی است. این ساحل مملو از رستوران، فروشگاه، سینما، بازارهای خانگی و انبارهای دوران ویکتوریایی است و همیشه موسیقی زنده در آن اجرا می‌شود.

قلعه امید خوب (Castle of Good Hope)

قلعه امید خوب که به شکل ستاره ۵ پر است در سال ۱۶۶۶ میلادی ساخته شده است و اکنون یکی از قدیمی‌ترین ساختمان های این کشور به شمار می‌رود.

قلعه Good Hope که در خیابان خیابان های دارلینگ و قلعه در شهر کیپ‌تاون واقع شده است، در سال ۱۹۴۸ میلادی دفتر مرکزی نظام آپارتایدی (نابرابری نژادها) بود. اما در حال حاضر به موزه مردم‌شناسی، آثار هنری و رویدادهای فرهنگی تبدیل شده است. در طول روزهای هفته تورهای متعددی برای بازدید از این قلعه بر پا است. با این تورها می توانید اسب‌سواری  و گاری‌سواری را تجربه کنید و در رستوران های متعدد آن غذاهای متنوعی را تست کنید.

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

کیپ تاون مشهور به شهر مادر

دماغه امید خوب (Cape of Good Hope)

دماغه گودهُپ نیز که در جنوب غربی‌ترین نقطه قاره آفریقا و در دل پارک ملی کوه تیبل واقع شده است، دارای منظره‌های شگفت‌انگیز، صخره‌های سنگی عظیم و چشم‌اندازهای بی‌نظیر از اقیانوس است که حتما باید از آن دیدن کنید.

باغ‌های کمپانی (Company’s Garden)

کمپانی گاردن نه تنها مجموعه‌ای از انواع گیاهان و درختان است، بلکه مکانی برای استراحت در مرکز شهر نیز بشمار می‌رود که ساختمان‌های بلند دارد.

درختان این باغ در سال ۱۶۵۲ میلادی به منظور پرورش میوه و سبزیجات برای سربازان نیروی دریایی آلمان کاشته شده‌اند.

مجموعه کمپانی گاردن که در خیابان ملکه ویکتوریا واقع شده، شامل چندین جاذبه گردشگری همانند کلیسای جامع سنت‌جورج که نماد ساکنین ضد نژادپرستی است و خانه پارلمان است که وزیر کشور، هنریک ورورد در سال ۱۹۶۶ میلادی در این مکان ترور شد. نلسون ماندلا نیز در سال ۱۹۹۴ میلادی نخستین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهور جدید آفریقا را در این خانه انجام داد.

راهنمای سفر به کیپ‌تاون؛ «شهر مادر» در قلب آفریقای جنوبی

عکس هوایی از کیپ تاون

باغ گیاه‌شناسی کریستن‌بوش (Kirstenbosch National Botanical Garden)

باغ گیاه شناسی کریستن‌بوش، حدود ۵ هزار نوع گیاه در خود دارد و یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های گیاه شناسی دنیا به شمار می رود. این موزه در جاده ودست درایو، نیولندز، شامل انواع مجسمه‌های آفریقایی و باغ‌های متعددی همچون پروتی گاردن و باغ گل است.

باغ گیاه‌شناسی کریستن‌بوش به‌عنوان یکی از میراث جهانی به ثبت رسیده است.

آکواریوم دو اقیانوس (Two Oceans Aquarium)

آکواریوم دو اقیانوس

آکواریوم «دو اقیانوس» در ساحل V&A در شهر کیپ‌تاون واقع شده و از استانداردهای جهانی برخوردار است. این آکواریوم که در ساحل V&A واقع شده است یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر به شمار می‌رود و در آن زندگی موجودات دریایی اقیانوس هند و آتلانتیک به نمایش گذاشته شده است.

در این آکواریوم حدود ۳ هزار جانور دریایی همچون کوسه، لاک پشت و پنگوئن زندگی می‌کنند. بخش کودکان این مجموعه فعالیت‌های جالبی دارد که مخصوص کودکان ۴ تا ۱۰ ساله است.

موزه الماس کیپ‌تاون (Diamond Museum)

در موزه الماس کیپ‌تاون در کنار ساحل و طبقه اول برج کلاک، از گران‌قیمت‌ترین الماس‌های جهان نگهداری می‌شود. در این موزه می توانید نمونه کپی برداری شده از مشهورترین الماس دنیا و داستان‌های سه میلیارد ساله در مورد شکل‌گیری نهایی الماس را ببینید و بشنوید. تور بازدید کامل از موزه حدود ۴۰ دقیقه است.

جزیره روبِن

جزیره روبن در ۱۲ کیلوکتری از مرکز کیپ‌تاون و در خلیج تیبِل قرار دارد. زندان این جزیره بسیار مشهور است زیرا نلسون ماندلا ۱۸ سال از ۲۷ سال اسارت خود را در این زندان سپری کرده است. موزه ای در این زندان وجود دارد که اطلاعات جالبی در اختیار گردشگران قرار می دهد و بیشتر حول موضوع نژادپرستی است. کوه تِیبِل نیز در نزدیکی آن است که آب‌وهوای متغیری دارد و در کمتر از یک دقیقه ممکن است مه غلیظی همه کوه را فرا بگیرد.

جزیره روبن به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

منبع: worldtravelguide ، capetown
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امير خرداد ۲۹, ۱۳۹۷

    مطلب بسیار آموزنده ای بود از امروز حتما سایت روزیاتو رو دنبال خواهم کرد