جزییاتی تازه از پایلوت پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت» از زبان جورج آر آر مارتین

جزییاتی تازه از پایلوت پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت» از زبان جورج آر آر مارتین

«شب طولانی» در راه است، یا بهتر است بگوییم در راه است اگر بتوان روی حرف های جورج آر آر مارتین حساب باز کرد. پس از خبر هفته گذشته مبنی بر این که اولین اپیزود پایلوت پیش درآمد یا دنباله سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) به طور رسمی از شبکه HBO دستور ساخت گرفته است، جورج آر آر مارتین، نویسنده مجموعه کتاب های «ترانه ای از یخ و آتش» (A Song of Ice and Fire) که این سریال پرطرفدار بر اساس آن ساخته شده است، از عدم دخالت خود در این پروژه سخن گفته است.

پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت»

در یک پست خبری در وبسایت خود با نام  georgerrmartin ،مارتین گفته است که اگر چه وی به عنوان مشاور در نوشتن فیلم نامه این پیش درآمد همکاری داشته است اما این پروژه به طور کامل توسط جین گولدمن رهبری خواهد شد. وی از همکاری کوتاه و مختصر خود با گولدمن بسیار به نیکی یاد کرده و ادعا کرده که از استعداد این نویسنده مشهور حیرت زده شده است. همچنین وی جزییات تازه ای را در مورد دنباله سریال «بازی تاج و تخت» فاش کرده و گفته است که داستان این سریال جدید به اتفاقات ۱۰ هزار سال پیش از زمان کنونی سریال خواهد پرداخت.

پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت»

علاوه بر رازهای مخوف تاریخچه وستروس، منشأ اصلی و راستین وایت واکرها و قهرمانان دوره طلایی، مارتین به موضوعی اشاره کرده است که ظاهراً یکی از جنبه های اصلی داستان پیش درآمد جدید سریال «بازی تاج و تخت» خواهد بود. وی در این باره چنین گفته است:” نظر من شب طولانی خواهد بود، که همه چیز را در این باره خواهد گفت. اما شگفت زده خواهم شد اگر همه در این نقطه به توافق برسیم. به احتمال فراوان HBO خواهد خواست که از عبارت «بازی تاج و تخت» در این میان استفاده کند”.

پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت»

به نظر می رسد که باید منتظر داستانی ترسناک باشیم اما اگر چه ساخته شدن سریال تازه در دنیای «بازی تاج و تخت» هیجان انگیز است و انتظار برای انتشار جدیدترین کتاب جورج آر آر مارتین در این فرانچایز خود یک صبر بسیار طولانی است، هنوز هم باید در مورد این پروژه جدید با احتیاط فکر کرد. سریال تازه یک پیش درآمد است و پیش درآمدها معمولاً مانند یک کیف پر از چیزهای مختلف و متفاوت هستند. وقتی که می خواهید جاهای خالی یک داستان حماسی را پر کنید، ممکن است ناخواسته به غیرحماسی کردن آن دامن بزنید.

پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت»

برای تایید این ادعا می توانیم به پیش درآمدهای متعدد و با کیفیت های متفاوت «جنگ ستارگان» اشاره کنیم. مهم نیست که افراد دخیل در این پروژه ها تا چه میزان بااستعداد و قوی باشند زیرا ساخت پیش درآمد خود ذاتاً کاری سخت و دردسرساز است. با این وجود می توان گفت که هیچ کسی نمی تواند به اندازه جین گولدمن که سابقه نوشتن فیلمنامه های تحسین برانگیز زیادی به ویژه در زمینه یپش درآمدها را در کارنامه دارد برای ساخت این پیش درآمد مناسب باشد.

پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت»

در آخر می توان گفت که پیش درآمد «شب طولانی» (The Long Night) یا هر نامی که برای سریال جدید انتخاب شود هر چه که باشد بسیار متمایز از پیش درآمدهای قبلی است و باید منتظر سریال موفقی دیگر برگرفته از شاهکاری به نام «بازی تاج و تخت» بود.

اولین پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت» در شبکه HBO دستور ساخت گرفت

هر آن چه که در مورد اسپین آف های سریال «بازی تاج و تخت» باید بدانید

فیلم برداری نفس گیرترین و مهیج ترین صحنه نبرد سریال «بازی تاج و تخت» در ۵۵ روز

هافثور بیورنسون، بازیگر تنومند سریال «بازی تاج و تخت» قوی ترین مرد جهان شد

منبع: looper
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Unknown خرداد ۲۳, ۱۳۹۷

    با سلام و ممنون بابت مطالب متنوع و جالبتون
    لطفاً در مورد سریال قدیمی person of interest هم مطلب بنویسید