درباره فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشان با بازی باران کوثری و نوید محمد زاده

روزهای آخر اکران فیلم جنجالی پس از ۵ سال

درباره فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشان با بازی باران کوثری و نوید محمد زاده

عصبانی نیستم پس از ۵ سال، بالاخره اکران شد. جدید ترین ساخته رضا درمیشان از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری در سراسر کشور اکران شده است و هفته های پایانی اکران موفق خود را سپری میکند. البته نباید فراموش کرد که برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و اختصاص برخی از سالن ها به نمایش فوتبال ایران که استقبال شگفت انگیزی هم به دنبال داشته است، سبب کاهش فروش اکران روزهای آخر بهار شده است. رضا درمیشان در این فیلم که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشته است، ژانری اجتماعی را با دو سوپر استار سینمای ایران یعنی نوید محمد زاده و باران کوثری دنبال می کند. این فیلم در سال ۱۳۹۲ ساخته شد اما اکرانش به بهار ۹۷ موکول شد.

فیلم  عصبانی نیستم رضا در میشان را باید یکی از جنجالی ترین پرونده های اکران در سالهای اخیر دانست که بارها با فراز و نشیب لغو و صدور مجوز اکران و ساخت همراه شد. اما در نهایت، فیلمی با درون مایه های انتقادی و جامعه شناسی خودمانی، در اردیبهشت ۹۷ به اکران عمومی رسید و تا اینجا فروش خوبی را تجربه کرده است.

عصبانی نیستم

عصبانی نیستیم

داستان فیلم عصبانی نیستم، روایتی از زندگی نوید و ستاره است که میکوشند، داستانی پر کشش را به مدت ۹۰ دقیقه برای تماشاگرانی که دنبال ژانر کمدی و طنز پر مخاطب این روزها نیستند، روایت کنند. فیلم «عصبانی نیستم!» دومین ساخته رضا درمیشیان، بعد از فیلم «بغض»، سال ۹۲ ساخته شد و در جشنواره فجر به نمایش درآمد. فیلم به دلیل موضوع خاص و موضع‌گیری سیاسی خود با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو و در همان ابتدای نمایش به سانس‌های فوق‌العاده کشیده شد.

فیلم «عصبانی نیستم!» یکی از آسیب شناسانه‌ترین فیلم‌های اخیر در رابطه با مشکلات جوانان، در کنار خون بازی و زیرپوست شهر است. در این فیلم، شاهد نقش آفرینی عالی باران و نوید هستیم که در کنار اکستریم لانگ شات ها و دکوپاژهای تحسین برانگیز، خالق لحظه های پرکششی برای یک درام اجتماعی-انتقادی هستند. البته انتظار داشتیم آنطور که نوید محمد زاده را در فیلم ابد و یک روز، خشن میبینیم  و در فیلم جنجالی مغزهای کوچک زنگ زده، تهاجمی!، در عصبانی نیستم، خشم کنترل شده ای را به نمایش میگذارد.

در اولین سانس نمایش این فیلم گفت: این سانس، سانس ویژه‌ای برای من است. چون مادرم، برادرم و مدیر آموزشگاهی که در آنجا بازیگری را یاد گرفتم اینجا حضور دارند. موقعی که این اتفاق افتاد من در حال فعالیت در حوزه تئاتر بودم و رضا درمیشیان جزو آدم‌هایی بود که مخفی تئاترها را می‌دید و من را برای این فیلم انتخاب کرد. آن زمان سنی نداشتم و وقتی شب تلخ اختتامیه جشنواره فجر اتفاق افتاد، مادرم، من و دوستان اشک ریختیم و امشب بعد از پنج سال هم می‌شود اشک ریخت اما اشک شادی که اشک اکران این فیلم است.

عصبانی نیستم

تصویری از اکران خصوصی عصبانی نیستم

محمد زاده در اکران خصوصی فیلم «عصبانی نیستم!» گفتمه بود تا اکران فیلم را روی پرده نبینم باورم نمی‌شود که اکران شده است. فیلمی که قطعا اکران می‌شود و تمام می‌شود و هیچ اتفاق عجیبی در مملکت با اکران این فیلم نخواهد افتاد. ولی این فیلم به من یاد داد که چقدر می‌چسبد فیلمی را بازی کنی که از جنس مردم باشی.

محمدزاده با بالانس احساساتش، ورژن رومئوی ایرانی را به زیبایی می‌آفریند. باران کوثری که ید طولایی در بازی در قالب معشوقه دوست‌داشتنی و طناز دارد، این بار هم روسفید بیرون می‌آید و شاید فروش گیشه نسبتا مطلوب از آن دور از انتظار نباشد. جزییات فیلم  عصبانی نیستیم را در گزارش زیر مشاهده کنید.

 • بازیگران فیلم  عصبانی نیستم: باران کوثری، نوید محمدزاده، رضا بهبودی، میثاق زارع، میلاد رحیمی، بهرام افشاری، امیررضامیرآقا ، تینو صالحی، رضا کولغانی، وحیدقاضی زاهدی، عباس جمالی، امین میری ،مرجان قمری، سجاد تابش، احمد یاوری، پژمان کاشفی ، محمد کارت، میناکریمی جبلی،حامد شیخی، مهران میرزایی، اکبر لطیفی، سام رجبی، شیما بختیاری، کیارش خداشناس ، مهدی رودافشانی ، جواد جوینده میرزا.
 • نویسنده فیلم عصبانی نیستم: رضا درمیشیان
 • طراح صحنه و لباس فیلم عصبانی نیستم: باران کوثری (عضو هیأت داوران دومین دوره سمپوزیوم طراحی لباس)
 • تدوینگر فیلم  عصبانی  نیستم: هایده صفی یاری
 • مدیر تولید  فیلم عصبانی  نیستم: مهدی بدرلو
 • فیلمبردار:‌ علی اظهری
 • صدابردار: نظام الدین کیایی
 • طراح چهره‌پردازی: مهرداد میرکیانی
 • دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: پدرام علیزاده
 • منشی صحنه : سیما مبارک شاهی
 • دستیار اول فیلمبردار: منصورظهوری
 • عکس: محمد بدرلو
 • مدیر تدارکات: علیرضا همت عبیری
 • دستیار دوم فیلم بردار: محمدرضا رسولی
 • مجری گریم: نوید میرکیانی
 • دستیار صدا: حسام مژدهی نیا
 • دستیاران صحنه و لباس: سمانه حسینی

سینماهای اکران کننده عصبانی نیستم در تهران

سینما ایران، سینما کوروش، سینما آزادی، سینمایی ملت، سینمایی باغ کتاب، سینمایی چارسو، سینمایی مگامال، سینمایی شهرک، سینمایی ارگ، سینمایی زندگی، سینمایی اریکه ایرانیان، سینما شکوفه، سینما فلسطین ، سینما دزاشیب، سینمای فردوسی تهران.

سینماهای اکران کننده عصبانی نیستیم در شهرستان ها

سینما عصر جدید اراک، سینما گلستان امین رفسنجان، سینما ساحل اهواز، سینما فرهنگ کرمانشاه، سینما ستاره باران تبریز، سینما هویزه مشهد، سینما اطلس مشهد، سینما بهمن ملایر، سینما فلسطین همدان، سینما بهمن سنندج، سینما آزادی بیجار، سینما عصر جدید گرگان،

عصبانی نیستم

پشت صحنه فیلم

 اگر به تماشای فیلم عصبانی نیستم رفتید، نظر و تحلیل خود را درباره این فیلم در اختیار سرویس هنری روزیاتو قرار دهید.

یک نظر

ورود