ستایش جهانی یوزها: ایران، منتظر بامداد تاریخی ۵ تیرماه شد

از توییتر فیفا تا حمله کاربران به اینستاگرام پیکه و شکیرا

ستایش جهانی یوزها: ایران، منتظر بامداد تاریخی ۵ تیرماه شد

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی مرحله گروهی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف تیم ملی اسپانیا، قهرمان سال ۲۰۱۰ جهان رفت و با نتیجه یک بر صفر بازی را واگذار کرد. همچون بازی با مراکش، یوزهای ایرانی در یک بازی منطقی و شناور تاخیری توانستند در برابر ستارگان یک میلیارد یورویی اسپانیا صف آرایی کرده و قهرمان اسبق جهان و اروپا را مبهوت بازی دلاورانه خود کنند. این برای چندمین بار پیاپی است که تیم ملی فوتبال ایران با رهبری کارلوش کیروش پرتغالی و توانمندی فوق العاده لژیونرهای ایرانی، جهان را از بازی حساب شده خود شگفت زده می کند.

بازی امشب را ایران در حالی واگذار کرد که داور، با متوسل شدن به سیستم ویدیو چک، گل ایران را مردود دانست و بسیاری از فرصت های ایجاده شده روی دروازه ماتادورها به ثمر ننشست. جذاب ترین لحظه بازی را میتوان به لایی وحید امیری به پیکه، کاپیتان آبی اناری پوش های بارسلونا دانست که همچنان در صفحه اینستاگرام این فوتبالیست معروف اسپانیا و جهان، واکنش گسترده کاربران ایرانی و اسپانیایی را به دنبال داشته است.

صفحه اول روزنامه دولتی ایران، تماما به هنرنمایی یوزهای ایرانی در نبرد با ماتادورها اختصاص یافت

با وجود شکست ایران در برابر اسپانیا، امیدها برای بازی دوشنبه هفته آینده در برابر پرتغال، قهرمان یورو ۲۰۱۶ همچنان بالاست و تیم ملی ایران امیدوار است که با یک بازی حساب شده و هجومی، ۳ امتیاز حساس بازی در مقابل پرتغال  را از ان خود کند. پرتغال در بازی امروز با تیم ملی مراکش نشان داد که از نقاط مختلف زمین، ضعف های زیادی دارد و کادر فنی تیم ملی میتواند با آنالیز هوشمندانه بازی پرتغال، بسترهای فرصت آفرینی مهاجمان و هافبک های تیم ملی در شب ۵ تیر ماه ۹۷ را شناسایی و تمرین کند تا انشالله یکی از حماسه های فوتبال ایران در بامداد ششم تیرماه ۹۷ خلق شود و برای نخستین بار در ادوار جام جهانی به دور دوم صعود کنیم.

توییت رسمی فیفا پس از بازی ایران اسپانیا: رویا، هنوز زنده است

لایی وحید امیری به پیکه باعث به وجد آمدن فوتبالی ها شود و متاسفانه برخی از کاربران اینستاگرام ایرانیان با مراجعه به صفحه جرارد پیکه و همسرش شکیرا، کامنت هایی به فارسی و انگلیسی زیر آخرین پست اینستاگرامی این دو منتشر کرده  اند که تا الان از مرز ۳۰ هزار کامنت گذشت.

اسپانیا

حمله برخی از کاربران ایرانی اینستاگرام به آخرین پست شکیرا

بازی فوق العاده یوزهای ایرانی در برابر ماتادورها، بازتاب های گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشته است. در میان چهره ها که به این بازی فوق العاده واکنش نشان دادند، فوتبالیست ها و هنرمندان مطرح سینما بودند که لحظاتی پس از اتمام بازی، پیام های تبریک خود را در اینترنت منتشر کردند.

علی دایی، پر افتخارترین فوتبالیست ایران، لحظاتی پس از اتمام بازی در اینستاگرام پر مخاطبش نوشت:‌

بهترین تیم جهان سربلند بودید و همه ما عملکرد و غیرت شما را تحسین میکنیم . چیزى تموم نشده، یک بازى دیگه در پیش رو داریم و تا الان هم فوق العاده بودید موفق باشید.

مهناز افشار هم نوشت: بهتون افتخار میکنیم. سر بالا به پیش.

کارلوس کیروش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال هم پس از بازی در اینستاگرامش نوشت: ما هنوز امتیاز بازی بعدی در برابر پرتغال را داریم تا به رویاهای خود برسیم. مثل بازی با اسپانیا، با تمام وجود بخاطر این پرچم بازی خواهیم کرد.

مهدی مهدوی کیا، فوتبالیست اسبق تیم ملی و هامبورگ آلمان و زننده گل ایران به آمریکا در جام جهانی  ۱۹۹۸ فرانسه که در ورزشگاه کازان حضور داشت نیز با انتشار پستی در اینستاگرامش به این بازی واکنش نشان داد و نوشت:

براى اولین بار به عنوان هوادار تیم ملى در استادیوم بودم و لذت بردم از جو این بازى✌️❤️خسته نباشید به کادر فنى، بازیکنان و هوادارانى که عاشقانه تیم ملى رو حمایت کردند و تمام ایران که با انرژى مثبت تیم ملى رو دنبال میکنند❤️❤️
همه بر این باورند که ما پتانسیل خوبى در فوتبال داریم، حتى رئیس فیفا. خسته نباشید و به امید برد مقابل پرتغال و صعود از گروه.

امیر مهدی ژوله که چندی پیش با اینستانوشته خود درباره تحلیل مد و لباس ملی پوشان در روسیه با انتقادات گسترده هواداران تیم ملی به خصوص مهدی طارمی و سردار آزمون مواجه شده بود در پایان بازی ایران و اسپانیا نوشت:

نه به نود دقیقا دفاع بی نقص جلوی مراکش، نه یک نیمه دفاع جانانه جلوی اسپانیا ،نه گل مفتی که بازی قبل زدیم،نه گل مفتی که امروز خوردیم، برای من لایی کلاس جهانی وحید امیری به پیکه از این جام میماند و نگاه یازده بازیکن که از زدن گل به اسپانیا ورزشگاه را روی سرشان گذاشته بودند،به دست زشت داور که آفساید را نشان میداد. حالا باید پرتغال را ببریم.بعد از این دو جنگ گلادیاتوری ،بدن ها اگر یاری کند چرا که نه. ببین کیروش و مردانش چه متوقع مان کرده ان.

این تحلیل تا کنون بیش از ۵۵۰۰ کامنت به دنبال داشته است و به نظر می رسد که واکنش های به پست های جنجالی امیر خان ژوله همچنان ادامه داشته باشد.

نظر شما درباره بازی تیم ملی ایران در برابر اسپانیا چیست؟

بدون نظر

ورود