۶ نظر

رشد خیره کننده و تاریخی شاخص کل بورس ایران در تیر ماه ۹۷  و عبور از ۱۰۰ هزار واحد سبب شد تا یکی از سالهای پر سود برای بسیاری از سهامداران، سال ۹۷ باشد که بعضا سودآوری به مراتب بیشتری از سرمایه گذاری ارز و سکه برایشان به  ارمغان آورد. بورس ایران با سابقه نیم قرن، بیش از ۷۰۰ شرکت از ده ها صنعت دارد و بیش از ۱۲ میلیون نفر سهامدار دارد. خرید و فروش سهام در بازار بورس ایران هر روز از طریق سایت معروف TSETMC.COM صورت می گیرد و بیش از ۱۰۰ کارگزار رسمی بورس در ۳۱ استان ایران، خدمات معاملات آنلاین را در اختیار بورس بازها قرار می دهند. قبلا در روزیاتو درباره سهام شرکت های فناوری اطلاعات و همچنین شیوه دریافت کد بورس و دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای برای فعالیت تخصصی در بازار اطلاعات ارائه کردیم.

در گفتار امروز سرویس دانستنی ها، شما را با شماری از شرکت های پر سود در بازار پر رونق صنایع غذایی آشنا میکنیم. چندین شرکت در حوزه صنایع غذایی و تولید قند و شکر فعالیت دارند که گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است. اگر میخواهید با شرکت های این حوزه آشنا شوید، با ما همراه باشید.

شرکت لبنیات کالبر: ارزش بازاری ۴۵ میلیارد تومان

سهام شرکت های غذایی و قندی

وضعیت معاملات شرکت کالبر در ۱۱ تیر ۹۷

شرکت لبنیات کالبر از جمله شرکت های پذیرفته شده در بازار دوم بورس ایران است که ۳۵۰ میلیون سهم دارد و با نماد کالبر شناخته می شود. ۵۶ درصد سهام شناور بوده و قیمت هر سهم آن تا هفته دوم تیر ماه، حدود ۱۳۷ تومان است. اکثریت سهامداران این شرکت را سهامداران حقیقی تشکیل میدهند. این شرکت از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۶، حدود ۱۲۰۰ درصد درصد افزایش سرمایه داده است.

شرکت کارخانجات قند قزوین: ارزش بازاری ۱۶۰ میلیارد تومان

شرکت کارخانجات قند قزوین با نماد قزوین در بازار بورس کشور فعال است و ۳۲ درصد سهام شناور دارد. تعداد کل سهام عرضه شده این شرکت در بورس، ۳۳۰ میلیون قطعه سهم است که تا هفته دوم تیر ماه، قیمت هر سهم حدود ۴۸۵ تومان بود. شرکت بازرگانی پویا گستر دنیا و صندوق سرمایه گذاری تجربه ایرانیان و شرکت قند هگمتان از سهامداران اصلی این شرکت هستند.

شرکت شکر شاهرود: ارزش بازاری ۳۶ میلیارد تومان

شرکت شاهرود با نماد قشکر در بازار دوم بورس فعالیت دارد و در هفته دوم تیر ماه ۹۷ قیمت هر سهم آن حدود ۱۸۵ تومان قیمت گذاری شد. ۲۰۰ میلیون قطعه سهم دارد و ۴۸ درصد آن شناور است. شرکت صادراتی توسعه صنایع بهشهر زرین و شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و سازمان خصوصی سازی از سهامداران اکثریت این سهم هستند.

شرکت قند شیروان: ارزش بازاری ۶۶ میلیارد تومان

شرکت قند شیروان قوچان و بجنورد با نماد قشیر در بازار بورس ایران فعالیت دارد و ۳۳۰ میلیون قطعه سهم دارد که قیمت هر سهم در هفته دوم تیرماه،  حدود ۲۰۷ تومان بود. ماهانه ۱.۳ میلیون سهم این شرکت مورد معامله قرار می گیرد. شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شرکت سرمایه گذاری تحلیل گران و کارآفرینان تکسان از جمله سهامداران اصلی این شرکت هستند.

شرکت قند هگمتان: ارزش بازاری

شرکت قند هگمتان با نماد قهکمت از دیگر شرکت های قندی بازار بورس ایران است که قیمت هر سهم آن تا هفته دوم تیرماه ۹۷ حدود ۴۸۰ تومان بود. این شرکت ۲۷۳ میلیون قطعه سهم دارد و ۱۹ درصد آن شناور است. شرکت بازرگانی پویا گستر دنیا و صندوق سرمایه گذاری تجربه ایرانیان از سهامداران اکثریت این سهم هستند.

شرکت قند ثابت خراسان: ارزش بازاری ۱۰۵ میلیارد تومان

قثابت* حدود ۵۱۰ میلیون قطعه سهم دارد و قیمت هر سهم تا هفته دوم تیرماه ۹۷، حدود ۲۵۰ تومان بود. ۶۲ درصد سهم شناور است و شرکت سرمایه گذاری سلیم، شرکت سرمایه گذاری ملی ایران، شرکت رایان سایپا، شرکت گروه توسعه بازار کیمیا و شرکت نوین تجارت تندیس زاگرس، از سهامداران اکثریت این شرکت به شمار می روند. یک شخص حقیقی، ۵ درصد کل سهام شرکت را در اختیار دارد.

شرکت صنعتی بهشهر: ارزش بازاری ۶۰۰ میلیارد تومان

شرکت صنعتی بهشهر، امروزه یکی از شرکت های معروف و مطرح و فعال صنایع غذایی ایران است که ارزش روز بازای آن حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. یعنی یک ششم شرکت آپ که امروزه بخشی از پرداخت مجازی ایران را بر عهده دارد و اسپانسر ویژه برنامه های فوتبالی صدا و سیما نیز محسوب می شود. غبشهر، ۳ میلیارد قطعه سهم دارد و قیمت هر سهم نیز ۲۰۰ تومان است. ۲۰ درصد کل سهام غبشهر شناور است. شرکت صا فولابهشهر، شرکت سرمایه گذاری سپه، شرکت سرمایه گذاری مدیران اقتصاد و شرکت سرمایه گذاری پارس توسعه از سهامداران اکثریت شرکت هستند.

شرکت لبنیات پاک: ارزش بازاری ۱۸۰ میلیارد تومان

شرکت لبنیات پاک را باید به خاطر محصولات لبنی مثل شیر و ماست و خامه و بستنی، از شرکت های مطرح صنایع غذایی کشور دانست. ۱.۳ میلیارد سهام دارد که قیمت هر سهم آن حدود ۱۴۸ تومان در هفته دوم تیرماه ۹۷ اعلام شد.  ۲۵ درصد سهام پاک، شناور است. شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا، شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر و شرکت فورمست شیر و شرکت فورمست ایران از جمله سهامداران اکثریت را تشکیل می دهند.

گروه کارخانجات صنعتی تبرک: ارزش بازاری ۳۷۰ میلیارد تومان

شرکت تبرک با ۲.۳میلیارد سهام، ۱۸۵ تومان قیمت هر سهم دارد و تبلیغاتش را در رسانه ها مشاهده میکنید. این شرکت در بازار دوم فرا بورس ایران فعالیت دارد.

جزییات روزانه خرید و فروش سهام در بازار بورس را میتوانید در سایت اصلی بورس که در ابتدای گفتار گفتیم، مشاهده کنید.

نماگر بازار بورس ایران در هفته دوم تیر ماه. نمادهای ذوب و فولاد، پر بیننده ترین نمادها هستند

اگر قصد سرمایه گذاری در بازار بورس دارید، با کارت ملی و شناسنامه به یکی از کارگزاری های بورس مراجعه کرده و کد بورس بگیرید و سپس دسترسی معاملات آنلاین که همه رایگان است. از خرید و فروش های شما در بازار بورس، ۱.۵ درصد کارمزد کسر می شود. بورس، بهترین فرصت سرمایه گذاری در ایران عصر ۱۴۰۰ است. روانشناسی بورس و اصول سرمایه گذاری در بورس را فرا بگیرید و ذهن خود را درگیر شایعات و صحبت های افراد غیر حرفه ای نکنید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • ناجی تیر 19, 1397

  ایران؟ بورس؟ شفافیت؟
  مگه اینجا اروپاست که همه فعالیتهای شرکتا شفاف باشه؟ هرکی شرکت داره یه قمیت ده برابری روش گذاشته و روانه ی بورس کرده

  بورس تو ایران همون قضیه ی پیریت هست که معروف به طلای احمقهاست.
  تنها کسانی میرنن سراغ بورس که اطلاعی ندارن و یا تحت تاثیر تبلیغات دروغین قرار گرفتن
  من پدرم الان بالای سی میلیون سهام داره هرکی میخواد بیاد مجانی بهش میدم. تازه سهام یه شرکتی رو داشت که نه تنها سود نکرد بلکه از جیب چند میلیون دیگه داد تا تصفیه حساب مالی بشه. طرفم معلوم نیست کجاست. الانم با یه اسم و هویت دیگه داره کلاهبرداری میکنه

  • علی زمانی تیر 19, 1397

   سلام
   اگر لطف کنید ما کد بورس خود را میدهیم و همه سهام را به ما منتقل کنید 🙂
   شما بورس را سیاه و سفید نمیخواد ببینی. میلیون ها نفری که در این بازار غیر شفاف به قول شما فعالن و درآمد دارن، خیلی هم کودن نیستن. قطعا کسانی که ظرف ۵ سال ۵۰۰ درصد سود میکنند، خیلی هم احمق نیستن. همین پول را غیر احمق ها باید ۲۵ سال در بانک بزارن تا بدست آورند 🙂 ما ناشران خیلی شفافی در بورس داریم که بیمه پاسارگاد یکی از آنهاست. بانک پاسارگاد یکی از آنهاست. حالا گاو شیردهی مثل صدرا پیدا میشه که ۱۸ سال تجدید ارزیابی دارایی ها نمیکنه و پاس گل حکومت میشه به ۲۲ هزار سهامدار، خوب باز اشکالی نداره. چون اگه قیمت واقعیش بودکه نمیشد هر سهمش رو هزار تومن !!! خرید. این هم در نظر بگیرید. این جشنواره، درهم هست و کلا خوبه. اسم اون شرکتی که از جیب دادین تا تسویه مالی بشه رو اعلام کنید. توی بورس، نمیشه کلاهبرداری کرد

 • محمد تیر 19, 1397

  تو بورس ایران نمیشه سالم کار کرد این حقیقته بابای من وقتی بچه برای ما ۲۰۰ هزار تومن سهام صنایع بهشهر خرید چند سال پیش فروختیمش بعد جدود ۲۰ سال ۲۰۰ هزارتومن ما چیز حدود ۹۰۰ هزارتومن شد !
  من نمیدونم این دوستان چجوری ۵۰۰ درصد سود میبرن ولی اگه کسی میگه بورس سالمه یا تاحالا پاشو تو بورس نزاشته یا یه سودی میبره این چیزایی که اینجا نوشته بیشتر یه رپورتاژه
  این یه حقیقته که وقتی ارزش پول پایین میره متعاقبا ارزش سهام ها میره بالا چون خیلی از سرمایه های شرکت ها کالا یا چیز های مثل این هست ولی نه به نسبت تورم

  • علی زمانی تیر 19, 1397

   سلام آقا محمد
   اشتباه شما این بود که سهم رو به امیدا ولش کردی! سهم که سود تضمینی نداره عین بانک که شما بری سهم بخری و ۲۰ سال ولش کنی و انتظاره معجزه داشته باشی؟! پس این همه علم تکنیکال و فاندمنتال و سایکولوژیکال که برای بورس هست چی میشه؟ برای خرید و فروش سهام و فعالیت در بورس، باید الفبای آن را یاد گرفت. باید دانش آن را فرا گرفت. باید سیگنال های خرید و سیگنال های فروش رو دانست. باید روانشناسی بازار را فرا گرفت.
   بنده برای شما ده ها سهم نام می برم که ظرف ۵ سال اخیر ۵۰۰ درصد سود داده اند به سهامدارنشان. به عنوان مثال: نماد خصدرا را ببینید. ۵ سال پیش زیر ۲۰۰ تومن. تیر ۹۷ بالای ۱۵۰۰ تومن. یا شرکت فرآوری. ۵ سال پیش چقدر بود الان چقدره.
   مطالبی که ما میگیم، نه تبلیغ سهم هست و نه علیه سهمی. واقعیت ها را مستند و مستدل اشاره میکنیم. قصدمون سیگنال خرید یا سیگنال فروش نیست. فقط معرفی همه سهام بازار هست. در حد معرفی. وقتی ارزش پول کاهش پیدا میکنه ارزش سهام میره بالا؟! این کشف جدیده؟! خواهشا بیشتر مطالعه فرمایید. بورس، جای صبوری و اطلاعات هست به قول حضرت وارن بافت. موفق باشید.

 • مریم اردیبهشت 1, 1398

  من شش ماه واردبورس شدم البته کلاس رفتم هیچ کلاسی دربورس بهترازتجربه نیست دیدم نسبت به بورس همیشه منفی بودولی به نظرم چیزبدی نیست بایددقت کنی که چه سهمی رومیخری بایدکف بخری تاسودبده بهترازبانک

  • علی زمانی اردیبهشت 1, 1398

   ممنون
   سال ۹۸ که سال طلایی بورس بازان صبور است. سهام خوب بخرید وخوب نگهداری کنید.