خداحافظ وستروس: فیلم برداری سریال «بازی تاج و تخت» برای همیشه به پایان رسید

خداحافظ وستروس: فیلم برداری سریال «بازی تاج و تخت» برای همیشه به پایان رسید

همه انسان ها می میرند و همه سریال های تلویزیونی نیز روزی به پایان می رسند! اکنون نیز سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) که بدون اغراق بهترین و پرطرفدارترین سریال تمام دوران است بیش از هر زمان دیگری به خط پایان خود نزدیک می شود و گزارش وبسایت طرفداران این سریال با نام «نگهبانان دیوار» (Watchers on the Wall) نیز تایید کرده که فیلم برداری فصل هشتم و پایانی این سریال فراموش نشدنی به پایان رسیده است. این موضوع بدین معناست که فیلم برداری این سریال دیگر برای همیشه به پایان رسیده و بازیگران آن دیگر در نقش های به یاد ماندنی خود در سریال «بازی تاج و تخت» ظاهر نخواهند شد.

سریال بازی تاج و تخت

همچنین پایان سریال بدین معناست که عوامل سریال، همانطور که قول داده بودند، باید پایانی حماسی، غیرقابل پیش بینی و راضی کننده از داستان های وستروس را رقم بزنند. فیلم برداری فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» اواخر ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ آغاز شد و به مدت ۸ ماه و نیم و تا روزهای اخیر ادامه داشت. برای مقایسه این زمان باید بدانید که فصل هفتم سریال که اپیزودهای بیشتری نیز داشت، تنها کمی بیش از ۵ ماه فیلمبرداری داشت و مدت زمان مشابهی نیز برای فیلم برداری اپیزودهای فصل ششم صرف شده بود.

Game of Thrones

عجله در سبک داستان پردازی فصل هفتم و در نظر گرفتن مبحث گذشت زمان در این فصل، بزرگ ترین اشکالی بود که به این فصل وارد شده و در طول پخش سریال «بازی تاج و تخت» هیچگاه اتفاق نیفتاده بود. با این وجود مدت زمان طولانی تر صرف شده برای فصل هشتم سریال نشان می دهد که ظاهراً سازندگان سریال این مسئله را مد نظر قرار داده و سعی کرده اند بهترین نتیجه ممکن را بدست بیاورند. همه عوامل سریال، فصل هشتم را پرتنش ترین، مرگبارترین و جذاب ترین فصل سریال توصیف کرده اند و دستکم باید منتظر بزرگ ترین سکانس نبرد در این سریال باشیم که فیلم برداری آن ۵۵ شب متوالی به طول انجامیده، مدت زمانی که برای فیلم برداری تنها یک ماجرا در این سریال بی سابقه بوده است.

Game of Thrones

اگر چه فیلم برداری فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» به پایان رسیده است اما مراحل پس از تولید بسیاری نیز باید انجام گیرد زیرا بر صحنه های مبارزه سریال و حضور پررنگ اژدهایان فیلم افزوده شد و این موضوع مراحل پس از تولید را بیش از پیش طولانی می سازد. هنوز تاریخ رسمی برای انتشار اولین اپیزود از فصل هشتم و نهایی این سریال دیدنی و جذاب تعیین نشده است اما به نظر می رسد که بهار سال آینده شاهد پخش فصل نهایی خواهیم بود.

Game of Thrones

این فصل دارای تنها ۶ اپیزود اما اپیزودهایی طولانی تر از فصول قبل خواهد بود و پس از آن دیگر باید با «بازی تاج و تخت» وداع کنیم هر چند دنباله ها و اسپین آف های زیادی از آن در راه بوده و فیلم برداری اولین اسپین آف نیز به زودی آغاز می شود. در روزهای گذشته نیز خبر رسید که مایسی ویلیامز، بازیگر نقش آریا استارک، در این سریال بازی خود را به پایان رسانده و با قرار دادن یک عکس و کامنتی زیر آن در اینستاگرام خود، پایان حضورش در سریال «بازی تاج و تخت» را اعلام کرده است. در این پیام چنین آمده بود:” خداحافظ بلفاست، خداحافظ آریا. خداحافظ بازی تاج و تخت. چه لذتی بردم. ماجراجویی هایی در راه است”.

هر اپیزود فصل آخر سریال «بازی تاج و تخت» ۱۵ میلیون دلار هزینه خواهد داشت

جزییاتی تازه از پایلوت پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت» از زبان جورج آر آر مارتین

هر آن چه که در مورد اسپین آف های سریال «بازی تاج و تخت» باید بدانید

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • امیر تیر ۲۳, ۱۳۹۷

    هفته به هفته گیم آف ترونز رو دیدم، تو این مدت که وقفه افتاده بین فصل ۷ و ۸ تصمیم گرفتم نوستالژی بازی در بیارم و دوباره از اول سریال قدیمی لاست رو نگاه کنم.
    خدایا! خارق العاده بود! شخصیت پردازی ها، فیلمبردازی، جذابیت و کشش داستان، شکل روابط، فلاش بک ها و فلش فوروارد ها همه و همه بی نظیر بودن!
    فکر میکنم تنها دلیلی که باعث شده لاست فراموش بشه و سریال هایی مثل همین گات لقب بهترین سریال تاریخ رو یدک بکشن فقط و فقط پایانش بود که همه رو راضی نکرد وگرنه فکر نمیکنم تو کل ۷ فصل گات ، حتی یک اپیزود داشته باشیم نزدیک به سطح سه فصل اول لاست.

  • ایرانی فروردین ۲۵, ۱۳۹۸