مستند «سریک»: فیلم بهاره افشاری به افتخار سردار آزمون اسب سوار

با فیلم های سینما هنر و تجربه در اکران تابستانی

مستند «سریک»: فیلم بهاره افشاری به افتخار سردار آزمون اسب سوار

سینما هنر و تجربه این روزها شلوغ است. به خصوص که نخستین تجربه کارگردانی بهاره افشاری، هنرپیشه سینمای ایران نیز که با نام مستند سریک اکران شده است، مخاطبان زیادی را جذب کرده و یکی از فیلم های جدید اکران تابستانی سینما هنر و تجربه محسوب می شود که شاهد حضور تنها یک بازیگر آنهم به عنوان اسب سوار هستیم. بازیگری به نام سردار آزمون، مهاجم موفق تیم ملی فوتبال و جوان ۲۵ ساله خوش تیپ همیشه خندان که اخیرا با لایو بازی با بهاره افشاری در استوری اینستاگرام و تصادف پورشه اش و خداحافظی از تیم ملی پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جنجالی شد.

گزارش امروز سرویس هنری روزیاتو شما را با بسته خبری جذاب دیگری از مرداد ماه سینمای ایران در تابستان داغ ۹۷ آشنا میکند با ما همراه باشید و یادتان باشد اگر مخاطب فیلم های روز سینمای ایران هستید، همچنان مشتاق دریافت نظرات و  دیدگاه های شما درباره اکران تابستان هستیم.

مستند بهاره افشاری به افتخار سردار آزمون

مستند سریک به کارگردانی و تهیه کنندگی بهاره افشاری به دلیل بیلبوردهایی که شهرداری تهران در اختیار این مستند قرار  داد در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت. این مستند که در سینما هنر و تجربه به نمایش درامده است، فقط یک بازیگر دارد، آنهم با بازی مهاجم پر افتخار فوتبال ایران یعنی سردار آزمون. سریک، قصه اسب قهرمانیست که شهرتش را مدیون صاحب سرشناسش (سردار آزمون )است .اما این همه واقعیت نیست چون اینجا ایران است و قهرمان چه انسان و چه حیوان براى بقایش باید بیرون از میدان بجنگد. اکران خصوصی مستند سریک بهاره افشاری با حضور چهره های شاخص سینما، فوتبال، موسیقی و فرهنگ، اخیرا در ایوان شمش برگزار شد. جزییات بیشتر را در اینستاگرام سردار آزمون و بهاره افشاری ببینید.

بهاره افشاری، هنرپیشه سینما ایران درباره این فیلم گفته بود که من بر این باورم که در جهان بعضی از کارها شما را به سمت خودش فرا می‌خواند و مانند یک تکلیف در برهه‌ای، مکلف به انجام آن می‌شوید. کارگردانی برای من از آن دست کارها بود. در طول سال‌هایی که در عرصه بازیگری، نقاشی و طراحی لباس فعالیت می‌کردم هیچ‌گاه حتی به این موضوع نمی‌اندیشیدم که روزی بر صندلی کارگردانی تکیه بزنم. اما در نهایت دغدغه‌هایم مرا به سمتی برد تا این ردا را به تن کنم.

مدت‌ها بود که دغدغه‌هایم شکل یک مثلث را به خود گرفته بود و هر بار یکی از اضلاع مرا به سمت خودش می‌کشاند. اولین ضلع آن مثلث موضوع قضاوت بود که می‌دیدم چطور خودم و جامعه پیرامونم با آن دست به گریبان هستند به همین جهت آن را در قالب یک نمایشگاه تجسمی با نام «دچار» ارائه دادم. ضلع دوم این مثلث قهرمان‌کشی بود. حس کردم تنها موضوعی که می‌تواند من را بر آن دارد که از جلوی دوربین به پشت دوربین بروم. همین موضوع است و آخرین دغدغه از این سه ضلع هم سوتفاهم در روابط عاطفی که سعی می‌کنم آن را با شیوه دیگری به مخاطبانم ارائه دهم. سریک سرکش ما این روزها روی پرده سینما چهار نعل می‌تازد تا برای ما روایت کند مرز باریک بین قهرمانی و قهرمان‌کشی را.

مستند سریک

اینستانوشته بهاره افشاری درباره مستند سریک که با حضور سردار آزمون فوتبال ایران

مستند سریک

استوری سردار آزمون در اینستاگرام به مناسبت اکران عمومی مستند سریک به کارگردانی بهاره افشاری

سریک در پردیس باغ کتاب، سینما فرهنگ، موزه سینما، خانه هنرمندان، سیتی سنتر اصفهان، تماشاخانه پارس کرمان به نمایش در می آید. علاوه بر مستند سریک که این روزها مخاطبان زیادی را به سمت سینما هنر و تجربه رسانده است، چند فیلم دیگر نیز اکران شده است که در ادامه بخوانید.

فیلم آقای کاف الف

کاف – الف نویسنده گوشه‌گیر و منزوی چند ماهی است که به طرز مشکوکی درگذشته است. حالا کسی وارد شهر کوچک نویسنده شده تا پرده از راز این مرگ نابهنگام بردارد. در این فیلم بازیگرانی چون: بهزاد داوری دولت آبادی،علی باقری،علی برجی،نوا رضوانی،توکا پرداس،رضا شادمان،فاطمه فخرایی،رضا چاووشی ایفای نقش کرده اند. علی دلشگا کارگردان فیلم است و امیر شهاب رضویان آن را در سال ۱۳۹۴ ساخت. این فیلم در سینما فرهنگ، کوروش و موزه سینما اکران شده است.

فیلم مکان

امیر شهاب رضویان در سال ۱۳۹۵، فیلمی به نام مکان ساخت که در تابستان ۹۷ اکران شده است. «چهار رفیق قدیمی چند ماه پس از کنکور، به بهانه تولد یکی از آن‌ها که در کنکور پذیرفته نشده و اکنون عازم خدمت سربازی است، دور هم جمع می‌شوند و تصمیم می‌گیرند، شبی را به تفریح و خوشگذرانی بپردازند. ولی در شهر به‌جای پیدا کردن مکانی برای تفریح، با مکان‌های دیگری مواجه می‌شوند.»

 محمدرضا آبانگاه، بهنام خرم نیک، علیرضا کی منش، امین مقدسی، مژده دایی، پانیذ امینی، سپیده امینی، سید مهدی احمدپناه، محمد براری، محمد بهمن زاده، داوود پژمان‌فر، عماد جاویدپور، وحید حبیبیان، علیرضا زارع‌پرست، شفق شکری، آزاده عبدالهی، سیامک فارسی، عماد کاظمی حاتمی، بسطام مقدسی، صادق معتمد، نکیسا نعمت‌نژاد در فیلم ایفای نقش کرده اند. سینما کوروش، چارسو، سینما فرهنگ، موزه سینما و خانه هنرمندان این فیلم اکران شده است.

فیلم بازدم

 

کسرى در سى و پنج سالگى بورسیه گرفته و اینک در واپسین روزها به واکاوى هستى دردمندش نشسته است. جایى که در هم‌پیمایى همسان با رنج هایش، به مرگ همزادش بهار رسیده.اما ریشه در جاى دیگریست؛ دیافراگم بیمارى که بازدم نمى‌تواند! آرش سنجابی این فیلم را در سال ۱۳۹۴ ساخت و با حضور ستارگان سینمای ایران در سینما هنر و تجربه اکران می شود. حامد رحیمى نصر، ملیکا شریفى‌ نیا، لیندا کیانى، الهه حصارى، نرگس محمدى، حبیب دهقان نسب، مهرداد ضیایى، مرضیه صدرایى با حضور آزیتا حاجیان و بهنام تشکر در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

مستند سفر سهراب

 

در سال ۱۳۴۸جوانی بیست و شش ساله، پس از چنـدین سال تحصیل در رشته ی سینما و تحمل شرایط سـخت زندگی دانشجویی در غربت، به کشورش ایران باز می گردد. او که نمی خواهد به عنوان فیلمساز در فضای تجاری و فاقد ارزش حاکم بر سینمای آن دوران فعالیت کند، مسیری متفاوت و البته بسیار دشوار را برای ساخت فیلم هایش بر می گزیند. نتیجه این انتخاب جسورانه، دو فیلم بلند یک اتفاق ساده و طبیعت بی جان است، که امروزه از آنها به عنوان مهمترین و موثرترین سرچشمه های شکل گیری سینمای نوین ایران یاد می کنند. این فیلمساز پیشرو کسی نیست جز «سهراب شهیدثالث».

اما او چگونه موفق به ساخت این فیلم های نامتعارف می شود؟ و چه رابطه ای میان آثارش با مسیر پُر فراز و نشیب زندگی‌اش وجود دارد؟ این فیلم در سینما فرهنگ، موزه سینما، خانه هنرمندان در تهران و تماشاخانه پارس کرمان و سینما گلشن مشهد اکران شده است.

بدون نظر

ورود