راهنمای بورس و تحصیل مجانی در سوئد، آلمان، فنلاند و هلند

با روش های تحصیل مجانی مقطع ارشد و دکترا اروپا آشنا شویم

راهنمای بورس و تحصیل مجانی در سوئد، آلمان، فنلاند و هلند

بورس های تحصیلی و فرصت های تحصیل رایگان در قاره سبز فراوان است و برای دانشجویانی که در روزگار دلار ۹ هزار تومانی، همچنان مشتاق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور هستند، پیدا کردن فرصت های تحصیلی رایگان و همچنین موقعیت های دریافت بورس و فاند و گرنت از اساتید دانشکده های آنسوی مرزها، کار خیلی سختی نیست و نیاز به صبوری و پشتکار و رزومه آکادمیک قوی (CV) و توصیه نامه (RL) خوب دارد. در سرویس دانشگاهی روزیاتو هر هفته، جدید ترین فرصت های بورسیه و موقعیت های تحصیلی را در کشورهای مختلف جهان معرفی میکند تا راهکاری برای آشنایی عزیزان با شیوه های اپلای و پیدا کردن راه حل هایی برای تحصیل مجانی باشد.

در گزارش امروز به معرفی شماری از فرصت های تحصیلی و بورس در آلمان، هلند، سوئد و فنلاند می پردازیم تا اگر مشتاق تحصیل در پاتوق های دانشگاهی ایرانیان در اروپا هستید، با مواردی آشنا شوید. با ما همراه باشید.

تحصیل مجانی در آلمان

https://www.thi.de/en/university/home-university

بورس آلمان در رشته های فنی و مهندسی بسیار است. تقریبا هر ماه فرصت های بورسیه جدید آلمان را در روزیاتو معرفی میکنیم. تقاضا برای اخذ روادید دانشجویی آلمان در تهران افزایش یافته و به نظر می رسد وضعیت اتریش و بلژیک نیز مشابه باشد. دانشگاه فنی اینگول اشتات در سال ۱۹۹۴ بنا شده است، دانشگاه علوم کاربردی ، مستقر در اینگل اشتاد ، با حدود ۵۲۰۰ دانشجو در سه دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر، مکانیک، مدیریت و اقتصاد) و دارای ۴۵۰ پرسنل میباشد. تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان دارد. فرصت بورسیه نیز این دانشگاه دارد.

 • هزینه خدمات دانشجویی دانشگاه : ۴۲ یورو در هر ترم
 • مدرک زبان مورد نیاز انگلیسى: حداقل نمره تافل ۷۱ یا آیلتس ۶
 • تحصیلات مورد نیاز: کارشناسی مهندسی مکانیک، صنایع، مکاترونیک یا لیسانس طراحی صنعتی
 •  شروع تحصیل: مارس ۲۰۱۹
 • مهلت تحویل مدارک:حداکثر تا ۲۵ آبان

بورس تحصیلی در سوئد

https://studyinsweden.se

بارها در سرویس دانشگاهی سایت روزیاتو درباره فرصت های تحصیلی رایگان و روش های پیدا کردن بورس تحصیلی در دانشگاه های سوئد نوشتیم. گفتیم که دانشگاه سلطنتی استکهلم، دانشگاه چالمرش، دانشگاه اوپسالا، دانشگاه استکهلم و دانشگاه گوتنبرگ و مالمو، در فهرست برترین دانشگاه های سرزمین سرد شمالی و قاره سبز قرار دارد و همواره هزاران دانشجوی ایرانی در این دانشگاه ها تحصیل میکنند. فرصت های بورسیه دانشگاه های سوئد را میتوانید در studera.se نیز پیدا کنید.

دانشگاه مالمو طیف وسیعی از برنامه کمک هزینه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی برای کمک به آنها درشهریه را پوشش میدهد. بورس تحصیلی در دسترس شهروندان یک کشور در خارج از اروپا ست این بورسیه ها به دانش آموزان واجد شرایط ،با مدرک کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. دانشگاه مالمو در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و یک دانشگاه جوان، مدرن و بین المللی است. این دانشگاه ۲۴۴۰۰ دانش آموز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را آموزش میدهد.

بورس
https://www.mah.se/english

ماموریت دانشگاه مالمو این است که یک مرکز فعال برای پژوهش، آموزش و نوآوری که به نفع جامعه جهانی است. در این دانشگاه، به منظور انجام یک برنامه مطالعه، متقاضیان باید یک سطح مناسب تسلط به زبان انگلیسی را دارا باشند. سطح دوره: جوایز بورس تحصیلی موجود برای مطالعات کارشناسی ارشد است.

 فهرست موضوعات

 • ارتباط برای توسعه (پاره وقت)
 • مواد محاسباتی علوم، علوم کامپیوتر، طراحی تعامل، مهاجرت بین المللی و روابط قومی
 • زبان شناسی: زبان و جامعه، رهبری برای مطالعات توسعه پایدار
 • رسانه و ارتباطات: فرهنگ، همکاری رسانه ها، و خلاق صنایع،
 • فناوری رسانه ها: توسعه استراتژیک رسانه، علوم سیاسی: سیاست جهانی و تغییرات اجتماعی
 • کارشناسی ارشد ٢سال: پزشکی علم سطح، جرم شناسی، طراحی تعامل، مهاجرت بین المللی و روابط قومی، رسانه ها و مطالعات ارتباطات: مطالعات شهری فرهنگ، همکاری رسانه ها، و صنایع خلاق.

جایزه کمک هزینه تحصیلی: بورس تحصیلی ۷۵ تا ۱۰۰ درصد از شهریه را پوشش میدهد. بورس تحصیلی از دانشگاه مالمو در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویانی است که خارج از منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستند و موظف به پرداخت شهریه بوده و یا برای کسانی که برای دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی اقدام کردند.

دانشگاه مالمو نیاز به سطح زبان معادل انگلیسی B / 6 از مدرسه متوسطه سوئدی برای ورود به مطالعات کارشناسی ارشد دارد که بسته به زمینه های آموزشی، دانش آموزان ممکن است لازم به ارائه گواهی TOEFL، IELTS باشند.

تحصیل ارزان در کشور هلند

بورس هلند یک برنامه‌ی ملی اهدای بورس برای دانشجویان بین‌المللی غیر اروپایی است.  این بورس فقط به متقاضیان مقطع لیسانس و فوق لیسانس تعلق میگیرد. ارزش بورس ۵ هزار یورو اعلام شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک بروید. هلند یکی از مقصدهای عالی تحصیلی برای دانشجویان فنی و مهندسی است. دانشگاه روتردام و آمستردام، در سال ۲۰۱۸ به بعد بورس های خوبی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می دهند. تحصیل به زبان انگلیسی با فرصت های کارآموزی و اشتغال مطلوبی در انتظار محققان مستقل است.

 • مقطع بورس: لیسانس و فوق لیسانس
 •  شرایط اخذ بورس نیز سابقه ی درخشان تحصیلی است.
 • اپلای مقطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه Erasmus Rotterdam
 • عدم دریافت دیپلم در کشور هلند، شرط مهم اپلای این بورس خواهد بود.
 • آخرین تاریخ تکمیل مدارک نیز ۱ فوریه ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد.

بورس تحصیلی در فنلاند

https://www.ulapland.fi/EN

تحصیل مجانی در فنلاند امکان پذیر است. هم برای کسانی که به زبان فنلاندی در مقطع کارشناسی درس میخوانند و هم برای دانشجویانی که در مقطع دکترا در فنلاند مشغول به تحصیل می شوند.

دانشگاه لاپلند ، در شهر روانیمی در سال ۱۹۷۹ تاسیس شد که دارای طیف گسترده ای از مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و علاوه بر وجود دانشکده ها ، مرکز شمالگان یا Arctic Center نبز در کنار دانشگاه فعالیت می کند. دانشکده های دانشگاه لاپلند به شرح زیر است:
۱. دانشکده هنر و طراحی
۲. دانشکده اموزش و پرورش
۳. دانشکده علوم اجتماعی
۴. دانشکده حقوق

✅زمینه علمی: هنر، آموزش، حقوق، علوم اجتماعی

✅سطح تحصیلی بورس: فوق لیسانس

✅اهداکننده بورس: دانشگاه «Lapland»

✅محل تحصیل قابل قبول برای اخذ بورس: فنلاند

✅کشورهای واجد شرایط: همه به غیر از کشورهای عضو اتحادیه یا ناحیه اقتصادی اروپا

موارد پوشش بورس نیز معافیت کامل از شهریه تحصیل است. مدت زمان پوشش بورس: کل دوره تحصیل (به شرط عملکرد تحصیلی مناسب در هر سال) خواهد بود. نحوه درخواست: از طریق «پست» و همزمان با درخواست پذیرش تحصیلی امکان خواهد داشت. آخرین مهلت درخواست نیز ۱۵اکتبر ۲۰۱۸ (مهر ۱۳۹۷) برای ورودی های بهار اعلام گردید.

بورس دانشگاه آمستردام هلند: http://www.uva.nl/en/education

اگر متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستید و برای نخستین بار با سایت روزیاتو آشنا می شوید، توصیه میکنیم صدها مقاله معرفی فرصت های تحصیلی و بورس و شرکت در آزمون  های بین المللی زبان را برای تحصیل در خارج مطالعه کنید و سوالات خود را با ذکر رزومه مختصر، کامنت کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴۵ نظر

ورود

 • محمد مرداد ۴, ۱۳۹۷

  لطفا جهت ساخت cv یک سایت مناسب معرفی کنید. همچنین توصیه هایی برای ساخت آن نیز میتواند در یک مقاله آورده شود

  • علی زمانی مرداد ۴, ۱۳۹۷

   با جستجوی ساده در گوگل سایت های سی وی ساز را بدست میاورید .

 • Shahin دی ۸, ۱۳۹۷

  من ارشد بیوشیمی میخونم ازکجا میتونم راهنمایی بگیرم براین که یه پایان نامه ای چی انتخاب کنم تا بتونم بورس بگیرم

  • علی زمانی دی ۹, ۱۳۹۷

   بهترین کار این هست که به دانشکده مربوطه که رشته بیوشیمی ارائه کرده مراجعه کنید و favorite research area مربوط به faculty member ها در حوزه بیوشیمی و گرایش های مربوطه را بررسی کنید. سی وی را بررسی کنید و با ان ها رایزنی کنید. راه دیگه این هست که مقالات علمی معتبر این حوزه را خوانده و با نویسنده مسئول مکاتبه کنید. ان ها هم معمولا اساتید دانشگده ها هستندو راهنمای خوبی هستند و به شما برای دریافت ایده جهت نوشتن پایان نامه بیوشیمی ایده می دهند. گرفتن بورس ربطی به پایان نامه نداره. اما بهتره که تز را با مقالاتی که اساتید مورد نظر شما دردانشگاه مقصد منتشر کردند نوشته تا در تز شما cite شود.

 • مهناز دی ۲۵, ۱۳۹۷

  سلام دوتا لیسانس دارم (حقوق و زبان) و فوق لیسانس مشاوره خانواده . چطور می تونم بورسیه دکترا در یکی از کشورهای اروپایی بگیرم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • علی زمانی دی ۲۵, ۱۳۹۷

   سلام
   ۱-ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
   ۲-گرفتن ۲ توصیه نامه از اساتید مقطع ارشد
   ۳-ترجمه خلاصه تز ارشد
   ۴-آشنایی به زبان کشورمقصد
   ۵-تقویت رزومه به صورتی که مشخص باشد که شما در زمینه دکتری، فردی علاقمند و صاحب اطلاعات هستید (مثل انتشار مقاله)
   ۶-نوشتن انگیزش نامه تحصیلی
   ۷-بررسی بخش vacancy در سایت دانشگاه های اروپایی
   ۸-بررسی اسکولارشیپ ها در سایت های دانشگاهی

 • حدیث بهمن ۱۰, ۱۳۹۷

  سلام من لیسانس روزنامه‌نگاری از علامه طباطبایی معدل ۱۶.۶۰ دارم برای ارشد میتونم بورسیه رایگان بگیرم؟ یا کارشناسی ارشد رو تموم کنم برای دکتری؟ کدوم بهتره

  • علی زمانی بهمن ۱۰, ۱۳۹۷

   اگر آیلتس ۶.۵ از ۹ دارید برای ارشد رایگان رسانه و ارتباطات و روزنامه نگاری نروژ اقدام کنید. بورس برای مقطع دکترا بیشتر است.

 • مریم بهمن ۱۴, ۱۳۹۷

  سلام.من دانشجوی دکتری جامعه شناسی هستم لطفا برای گرفتن بورسیه مرا راهنمایی کنید

 • حسین بهمن ۱۴, ۱۳۹۷

  با سلام
  من۳۷ سالم هست کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید از اموزشکده فتی و حرفه ای تبریز دوره روزانه با معدل ۱۸.۲۷ همراه با گواهینامه رتبه ممتازی با تاییدیه وزارت علوم دارم همچنین دارای مدرک درجه ۲ فنی در رشته های جوشکاری برق و تعمیرات الکتریکی هستم
  حدود ۱۰ سال هم سابقه کاری در شرکتهای معتبر و بین المللی نفتی و نیروگاهی ایران دارم میخواستم برای ایتالیا بورسیه بگیرم که بخاطر سنم گفتن امکانش نیست ممنون میشم راهنمایی کنید که میتونم از کشورهایی چون هلند یا سوید میتونم بورس تحصیلی بگیرم یا خیر؟

 • نازنین بهمن ۲۰, ۱۳۹۷

  من کارشناسی ارشد ژنتیک و اصلاح نژاد دام دارم برای پذیرش در مقطع دکترا اقدام کنم بهتره و یا ارشد؟ و چه دانشگاه های برای هزینه زندگی و تحصیل هر دو کمک می کنند ممنون .

  • علی زمانی بهمن ۲۰, ۱۳۹۷

   سلام
   باید تکلیف زبان تحصیل را روشن کنید. اگر انگلیسی هست باید آیلتس یا تافل و اگر آلمانی دوست دارید باید B1 بگیرید.
   پس از آن، اگر سی وی خوب دارید و توصیه نامه خوب از اساتید ، می توانید با اساتید دانشکده مقصد رایزنی کنید و درباره VACANCY و POSITION ها بررسی کنید. تحصیل ارشد دوم نیاز نیست. اگر شما بتوانید نظر اساتید را برای کار تحقیقاتی مشترک و سرپرستی PhD study خود، جلب کنید. اساتید حوزه ژنتیک را دردانشگاه های اروپا مثل هلند که در این زمینه موفق هستند شناسایی کنید و خلاصه انگلیسی زبان پایان نامه ارشد ارسال شود تا بررسی کنند. حتما، به research area آن ها توجه کنید تا مطابق حوزه شما فعالیت داشته باشند.

 • حسینی اسفند ۱۱, ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر،بنده دارایی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه از علوم تحقیقات تهران میباشم میخواستم بدانم برای گرفتن فاند تحصیلی رایگان در اروپا چکار باید انجام دهم؟( آیا داشتن گواهینامه بین المللی هم سودی دارد!) با تشکر فراوان

  • علی زمانی اسفند ۱۱, ۱۳۹۷

   مشکل آیلتس رو حل کنید.
   ۲ توصیه نامه ازاساتید ارشد بگیرید
   CV رو قوی کنید با مقاله بین المللی و رایزنی با اساتید سازه و . . .
   حتما بخش VACANCY و SCHOLARSHIP دانشکده های مهندسی KTH, CHALMERSE, STAVANGER, HELSINKI, NTNU در اسکاندیناوی را مطالعه کنید.

 • علی فروردین ۱۸, ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید
  بنده ۱۸ سالمه و کنکوری هستم .
  به زبان های ترکی ، انگلیسی، آلمانی و زبان مادری فارسی تسلط کامل دارم
  من از چه راهی میتونم بورسیه کشور آلمان بشم ؟

  • علی زمانی فروردین ۱۸, ۱۳۹۸

   پس از مقطع کارشناسی، برای ارشد اقدام کنید. بورسیه برای کارشناسی خیلی نادر است

 • Nina فروردین ۲۸, ۱۳۹۸

  باعرض سلام و وقت بخیر.
  بنده ۲۴سال دارم و لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۶,۳۰ هستم.از سطح زبان خوبی برخوردارم و درحال اماده شدن برای ازمون زبان هستم.درضمن بنده نقاشی حرفه ای با سابقه ی نمایشگاه بین المللی دارم .از شما خواستارم برای گرفتن بورس کامل شهریه هرکدام از دانشگاه های سوئد..در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی..راهنمایی فرمایید.تحت چه شرایطی بنده شرایط بورس کامل شهریه را دارم؟ایا نوشتن مقاله یا نمره ازمون جی ار ای تاثیری دارد؟
  با تشکر فراوان

 • بهار اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸

  سلام بنده مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی هستم و دارای چندین مقاله چطوری برای بورس المان درخواست بدم و اینکه بورس های المان تو چه ماهی اعلام میشه؟ با تشکر از راهنماییتون

  • علی زمانی اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸

   سلام
   بورس آلمان بستگی به رشته مورد نظر شما داره. ای میل بزنید درخدمتم

 • سارا اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس حسابداری دارم وارشد روانشناسی بالینی سوالم اینکه من میتونم مجدد ارشد روانشناسی رو تو سوئد،المان،نروژ بخونم وایا احتمال بورسیه شدن دارم چون معدلم بالا نیست؟مرسی

 • علی خرداد ۸, ۱۳۹۸

  سلام آقای زمانی..من کارشناسی روانشناسی دارم ولی معدلم متاسفانه ۱۳/۴۴ هست..من میتونم تو یکی از کشورها ادامه تحصیل بدم؟؟

  • علی زمانی خرداد ۸, ۱۳۹۸

   سلام
   بله
   معدل شما تاثیر زیادی ندارد. آیلتس ۶.۵ بگیرید و یک مقاله در کنفرانس خوب روانشناسی در اروپا (مثلا مرور منابع ) کار کنید. نروژ، تحصیل رایگان و آلمان و فرانسه هم ارزان اما مسلط به زبان این کشورها باید بشوید

 • مهسا خرداد ۱۸, ۱۳۹۸

  سلام منکارشناسی روانشناسی با معدل بالای ۱۹ دارم و برای گرفتن ایلتس هم مشکلی ندارم مقاله هم یک داخلی و یک خارجی ثبت کردم،،کدوم کشور میتونم بورسیه ی کامل بگیرم و بعد هم اقامت؟

 • بهناز خرداد ۲۴, ۱۳۹۸

  سلام.من ارشد مهندسی کشاورزی دارم از دانشگاه ملی کرمانشاه و چهار تا مقاله isi چاپ شده دارم ولی مدرک زبان ندارم.
  باتوجه به این شرایط آیا میتونم بورسیه بشم؟ کدام کشور و کدام دانشگاه؟

  • علی زمانی خرداد ۲۴, ۱۳۹۸

   سلام
   مشکل زبان را حل کنید
   سپس برای دانشگاه های سوئد یا آلمان اپلای کنید. اگر GRE بگیرید برای دانشگاه ها ی کشاورزی آمریکا هم برای دکترا با بورس می توانید

 • مونا تیر ۱۴, ۱۳۹۸

  سلام من دانشجوی ارشد مهندسی مالی هستم.برای کدام کشورها در مقطع دکتری امکان بورسیه رایگان گرفتن هست؟

  • علی زمانی تیر ۱۵, ۱۳۹۸

   سلام.
   مقطع دکتری آمریکا در حوزه مهندسی مالی، نیازمند GRE-GMAT است و داشتن IELTS اکادمیک ۶.۵ الزامی است. اسکاندیناوی و آمریکا را توصیه می کنم. خلاصه پایان نامه هم مقاله کنفرانسی کنید

 • نرگس شایق کارگر مرداد ۷, ۱۳۹۸

  دبیر ریاضی هستم مدرک کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی گرایش تحقیق در عملیات دارم دوتا مقاله isi دارم دو تا مقاله پذیرش شده در کنفرانس خارج از کشور و یک مقاله در کنفرانس داخل کشور دارم در زمینه ایده های جدید و خلاقانه تبحر دارم علاقه زیادی به مقاله نویسی دارم کلا استعداد زیادی در ایجاد راه حل های متفاوت برای حل مسایل را دارم علاقمند تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکتری هستم زبان انگلیسی با اینکه استعداد هم دارم ولی کار نکردم بنظر شما کدام کشور برای من مناسب هست، قدرت ارائه ایده خلاقانه دارم

  • علی زمانی مرداد ۷, ۱۳۹۸

   برای دکترای ریاضی دانشگاه های سوئد، آلمان و نروژ اپلای کنید. اگر اینگلیسی شما خوب است و CV خوبی دارید، VACANCY های دانشگاه اوپسالا و KTH را بررسی کنید. حتما به FAVORITE RESEARCH های اساتید دانشکده ریاضی دانشگاه های معتبر اروپا مراجعه کرده و ببینید کدام یک مرتبط با موضوع پایان نامه ارشد شما است. توصیه میکنم خلاصه انگلیسی تز ارشد را با شماری از اساتید دانشکده ریاضی دانشگاه های اروپا به اشتراک گذاشته و با ان ها رایزنی کنید.

 • کاملیا مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

  سلام.من لیسانس تکنولوژی الکترونیک دارم دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل ۱۵.۵ سال ۹۱ فارق التحصیل شدم آیا میتونم از طریق بورس اراسموس برای ارشد یک رشته ی مدیریتی در اروپا اقدام کنم؟ شانس من چقدر هست؟ زبانم در حد خوبی هست میتونم ایلتس ۶.۵ طی چند ماه بگیرم

  • علی زمانی مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

   سلام
   بله. امکانش هست. آیلتس رو بگیرید و هم بری اراسموس اقدام کنید هم برای SINGA سنگاپور و هم نروژ که تحصیل رایگان است. رشته مدیریتی برای بورس، اگر مقاله داشته باشید، شانس خوبه. به هر حال، رقابت برای بورس بالاست. به نظرم در مقطع ارشد، خیلی دنبال فاند نباشید. تمرکز روی PhD باشه . مخصوصا اگر امریکا مد نظر شما هست، GRE الزامی است.

 • ترانه مرداد ۳۰, ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر
  ۲۸ سالمه و مدرک ارشد حقوق خصوصی دانشگاه ازاد دارم با معدل ۱۶/۵۰ .دو تا مقاله isi دارم. هنوز برای مدرک ایلتس اقدام نکردم.. میخوام برای دکتری حقوق بورسیه کامل شم.به جز مدرک زبان و توصیه نامه باید چیکار کنم؟

  باید چیکار کنم؟

  • علی زمانی مرداد ۳۰, ۱۳۹۸

   شما مدرک آیلتس ۶.۵ بگیر
   ۲ تا توصیه نامه از اساتید مقطع ارشد بگیر به انگلیسی
   روزمه اکادمیک خوب اماده کن
   بررسی کن ببین اساتید حقوق در دانشکده مقصد خارجی، research area آن ها چیست. سعی کن بیانیه هدف sop بر اساس همراهی با موضوعات تحقیقاتی محبوب آن ها بنویسی که علاقمند باشن تا سرپرستی دکترای تو رو بر عهده بگیرن.
   برای بورسیه، باید خیلی رایزنی کنید با اساتید.
   سوال بیشتر بود ای میل بزن

 • زینب شهریور ۲۱, ۱۳۹۸

  سلام.لطفا راجع به پذیرش دکترا از سوئد توضیح بدین.آیا درسته که میگن پذیرش مستقیم دکترا نداره؟

  • علی زمانی شهریور ۲۱, ۱۳۹۸

   اگر به بخش vacancy سایت دانشگاه های سوئد مراجعه بفرمایید، فرصت های استخدامی دانشجویان دکترا در رشته های مختلف به همراه نیازمندی های پذیرش و deadline اپلای را مشاهده می کنید. به شایعات توجه نکنید

 • Masoumeh شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر، من دانشجوی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی هستم از دانشگاه شهیدمدنی یک ترم دیگه دفاع میکنم و موضوعی هم که روش کارکردم برای اولین بار در دنیا انجام میشه، خیلی مایلم که برای دکتری در کشور هلند یا سوئد اقدام کنم میشه راهنمایی بفرمایید از الان اقدام کنم یا بعد دفاع؟ و اینکه علاوه بر این کشور ها، جای دیگه ایی که من بتونم بورسیه بگیرم رو پیشنهاد دارید؟

  • علی زمانی شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

   به فکر آیلتس ۶.۵ باشید و ترجمه پایان نامه یا تز را به صورت مقاله منتشر کرد و با اساتید همین رشته در دانشگاه استکهلم یا اوپسالا یا چالمرش گوتنبرگ تبادل کنید تا نظر ان ها را برای تحصیل دکترا جذب کنید. راه شما اپلای برای vacancy های بیوفناوری کشاورزی این دانشگاه ها است. از همین الان هم میتوان اقدام کرد و مسیر را آماده کرد. توصیه ام به شما دریافت مدرک GRE واپلای آمریکا است.

 • Fahimeh آذر ۱۶, ۱۳۹۸

  سلام من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم با معدل نزدیک به ۱۹. زبان انگلیسی خوبه میتونم آیلتس ۶ تا ۶.۵ بگیرم الانم دارم زبان فرانسه یاد میگیرم میشه بدون مقاله هم بورسیه گرفت؟ کدوم کشور میتونم برای کارشناسی ارشد بورسیه بگیرم؟ فرانسه چطور؟

 • خالد دی ۱۹, ۱۳۹۸

  سلام من ارشد جامعه شناسی هستم
  معلمم وچندسال سابقه که تعهدم مونده هنوز
  مدرک زبان ایلتس یا تافلم ندارم پیشنهاد و راهکار چیه
  ممنون

 • سمیه اسفند ۶, ۱۳۹۸

  سلام. لیسانس حقوق و فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی با معدل ۱۸/۸۶ دارم و دانشجوی دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی. مدرک زبان هنوز ندارم . ۳۷سال دارم و ۵سال سابقه تدریس در دانشگاه. چطور و کدوم دانشگاههای اروپا شانس دارم برای اپلای

 • رعنا بامدادی آبان ۲۱, ۱۳۹۹

  بورسیه تحصیلی مقطع دکترا