مراکز فعال ارائه بورس های تحصیلی در آسیا، اروپا و آمریکا

با مراکز ارائه دهنده بورس تحصیلی در سنگاپور و اروپا و آمریکا آشنا شوید

مراکز فعال ارائه بورس های تحصیلی در آسیا، اروپا و آمریکا

تحصیل مجانی با بورس تحصیلی (Scholarship/funds/grants) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور های مختلف دنیا امکان پذیر است و دانشجویانی که مستعد بوده و رزومه آکادمیک قوی (CV)، پشتکار عالی، توصیه نامه های خوب (RL) و بیانیه هدف (SOP) عالی دارند، معمولا در رقابت های اخذ اسکولارشیپ و وام و کمک هزینه های تحصیلی، موفق تر هستند. دانشجویان ایرانی هر ساله میلیون ها دلار بورس تحصیلی از دانشگاه های ۳ قاره جهان دریافت میکنند اما چون اخبار آنها متمرکز نیست، اطلاع رسانی درستی از آن صورت نمی گیرد. معمولا به دانشجوی دکترا ماهانه معادل ۲ هزار دلار آمریکا پرداخت می شود و دانشجویان دکترای بورسیه ایران در جهان بسیارند. نروژ، دست و دل باز ترین کشور اروپا برای پرداخت بورس در مقطع دکترا است. استاوانگر و اسلو و NTNU را بررسی کنید.

حتما بخوانید: نمره زبان مورد نیاز متخصصان مهاجرت تخصصی به کانادا

در سرویس دانشگاهی روزیاتو ظرف ۲ سال اخیر شما را با صدها فرصت تحصیلی و بورسیه در سراسر جهان آشنا کردیم و با توجه به استقبال عالی مخاطبان گرامی از سلسله گفتارهای معرفی فرصت های بورسیه و مطالعاتی در خارج از کشور، این رویه به صورت ثابت در این سرویس ادامه دارد. افرادی که خواهان تحصیل در خارج هستند و مدرک زبان آیلتس ۶.۵ و همچنین معدل ۱۴ به بالا داشته و حداقل یک مقاله کنفرانسی یا ISI‌ دارند، میتوانند برای فرصت های بورسیه و تحصیل اپلای کنند. برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا، دارا بودن مدرک GRE و مدرک GMAT الزامی خواهد بود. اما حداقل نمره وجود ندارد. در زیر تعدادی از بورس‌های مهم مخصوص دانشجویان بین‌المللی در محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی جهان را می‌بینید.

حتما بخوانید:‌پاتوق دانشجویان فنی و مهندسی در آسیا کجاست؟

بورس هایی برای برای تحصیل در آمریکا

https://www.fundingusstudy.org

?Fulbright Foreign Student Program

?به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، شاغلان جوان و هنرمندان، برای تحصیل در آمریکا به مدت یک سال یا بیشتر بورس‌های دولتی اعطا می‌کند. این بورس برای همه‌ی دانشجویان بین‌المللی در تمامی رشته‌ها به غیر از پزشکی باز است.

?پذیرش‌های بدون ارزیابی وضعیت مالی دانشجو (need-blind) در آمریکا

?پذیرش‌های نید- بلایند به این معنی است که دانشگاه هنگام تصمیم‌گیری برای این که به شما جا بدهد یا نه، منابع مالی‌تان را در نظر نمی‌گیرد. هرچند پذیرش‌های نید- بلایند معمولاً فقط به دانشجویان آمریکایی داده می‌شود، اما پنج دانشگاه آمریکایی (ام‌آی‌تی، دانشگاه هاروارد، دانشگاه پرینستون، دانشگاه ییل و کالج آمهرست (Amherst College) برای دانشجویان بین‌المللی نیز پذیرش نید- بلایند دارند. این بدان معنا است که طی فرایند پذیرش، وضعیت مالی متقاضیان ارزیابی نمی‌شود و به تمام متقاضیان موفق به اندازه‌ی کافی کمک مالی می‌شود تا بتوانند در دوره شرکت کنند.

بورس هایی برای تحصیل در بریتانیا

بریتانیا را باید گران ترین کشور اروپا برای تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های علوم انسانی، پزشکی و فنی و مهندسی دانست. اما امکان تحصیل ارزان در بریتانیا با بورس تحصیلی وجود دارد.

http://www.chevening.org/iran

?British Chevening Scholarships

? بورس‌های بریتانیا برای دانشجویان بین‌المللی از سوی وزارت امور خارجه‌ی بریتانیا و سازمان‌های شریک. این بورس‌ها تمام یا بخشی از هزینه‌ی کل دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در تمام رشته‌ها را متقبل می‌شوند.

?Euraxess UK

?توسط شورای فرهنگی بریتانیا اداره می‌شود و بورس‌های پژوهشی متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی در سراسر جهان اعطا می‌کند.

بورس هایی برای تحصیل در استرالیا

http://dfat.gov.au

?Australia Awards Scholarships

?بورس‌هایی برای تحصیل در استرالیا در تمام مقاطع (لیسانس، فوق لیسانس، دکترا) ویژه‌ی دانشجویان کشورهای انتخاب‌شده‌ در آسیا- اقیانوسیه، آفریقا و خاورمیانه.

?Endeavour Postgraduate Scholarships for International Students

?مجموعه‌ای از بورس‌های بین‌المللی شایسته‌سالارانه برای تحصیل در استرالیا، که از طرف دولت استرالیا به دانشجویان تحصیلات تکمیلی از آسیا- اقیانوسیه، خاورمیانه، اروپا و قاره‌ی آمریکا داده می‌شود.

بورس هایی برای تحصیل در کانادا

کانادا پاتوق مهاجرتی ایرانیان است و دانشجویان ایرانی زیادی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شده اند. تحصیل رایگان و ارزان در دانشگاه های کانادا با بورس امکان پذیر خواهد بود.

?NSERC Postgraduate scholarships

?بورس‌ها، گرنت‌ها و جوایز دولت کانادا برای دانشجویان ممتاز جهت تحصیل در علوم طبیعی یا مهندسی در یکی از دانشگاه‌های تأییدشده‌ی کانادا.

?IDRC Research Awards

?بورس‌های دولت کانادا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه جهت پژوهش در مقطع فوق لیسانس یا دکترا در یکی از دانشگاه‌های تأییدشده‌ی کانادا.

از اداره مهاجرت دولت کانادا هم میتوان فرصت های بورس را استعلام کرد

بورس هایی برای تحصیل در آلمان

آلمان را باید مثل سوئد با ده ها دانشگاه معتبر فنی و مهندسی و پزشکی در فهرست پاتوق های جهانی دانشجویان ایرانی دانست که امکان تحصیل رایگان و کم هزینه را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده است.

تحصیل و بورس

https://www.daad.de/de

?DAAD Scholarships

?موسسه‌ی خدمات تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) تعداد زیادی بورس به دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف اعطا می‌کند.

?Erasmus+

?طرح اراسموس که بزرگ‌ترین بورس‌دهنده‌ برای تحصیل در کشورهای اتحادیه‌ی اروپا است از سوی کمیسیون اروپا تأمین می‌شود. این طرح، به کسانی که در یک برنامه‌ی تبادلی برای تحصیل در اروپا شرکت کرده‌اند گرنت‌هایی برای تأمین هزینه‌های زندگی اعطا می‌کند.

بورس هایی برای تحصیل در فرانسه

https://www.campusfrance.org/en/eiffel-scholarship-program-of-excellence

?Eiffel Scholarships

?این برنامه‌ی دولتی به دانشجویان فوق لیسانس و دکترا برای تحصیل در موسسات انتخاب‌شده‌ی فرانسه بورس می‌دهد.

?CNOUS و CROUS

?این دو سازمان به دانشجویان تحصیلات تکمیلی فرانسه بورسری اعطا می‌کنند.

بورس هایی برای تحصیل در سنگاپور

بسیاری از دانشجویان دکتری ایران، بورس سینگا را میشناسند. فرصتی برای تحصیل رایگان در مقطع دکترا در بهترین دانشگاه های سنگاپور. سنگاپور، کشور کوچک جنوب شرق آسیا، چند دانشگاه دارد که ۲ مورد از آنها در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان و همردیف دانشگاه ملی سئول و دانشگاه ملی توکیو است. اگر خواستار تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستید، کشور دانش بنیان و فناورانه سنگاپور را فراموش نکنید.

شانس دریافت بورس با رزومه قوی و ارتباط با اساتید افزایش می یابد

بدون نظر

ورود