چگونه از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز استانبول برویم؟

قیمت تردد بین فرودگاه صبیحه گوکچن تا مرکز استانبول

چگونه از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز استانبول برویم؟

فرودگاه صبیحه گوکچن یکی از فرودگاه های پر تردد شهر توریستی و دیدنی استانبول ترکیه بوده و برخی از گردشگران ترکیه علاقمند هستند تا از این فرودگاه برای سفر به پایتخت اقتصادی و گردشگری ترکیه استفاده کرده و از آنجا به دیگر شهرهای ترکیه سفر کنند.

اگر شما هم علاقمند هستید تا از خدمات این فرودگاه و هم چنین شیوه تردد از آنجا به دیگر نقاط استانبول آشنا شوید، با گزارش امروز سرویس گردشگری روزیاتو همراه باشید.

با توجه به اینکه سالانه میلیون ها هموطن به ترکیه سفر میکنند، آشنایی با هزینه ها و روش های حمل و نقل از فرودگاه به مراکز شهری ترکیه اهمیت دارد. اما همواره از راهنمای تورها و همچنین میزبان های مهمان نواز در ترکیه برای کسب اطلاعات استفاده کنید. به خصوص ترکیه گردهای تریپ ادوایزر و لونلی پلنتی ها.

درباره فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

حتما شما هم تا کنون به استانبول سفر کرده و در سفر هوایی، نام فرودگاه آتاتوک را شنیده اید. این فرودگاه از معروف ترین فرودگاه های جهان برای ایرانیان بوده و فرودگاه اول ترکیه از نظر حجم تردد به شمار می رود. فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن استانبول در محله پَندیک در بخش آسیایی کلانشهر استانبول واقع شده و در واقع بر اساس آمار مرکز فرودگاه‌های ترکیه، این فرودگاه از نظر ترافیک حمل مسافر در جایگاه سوم در ترکیه قرار دارد. فرودگاه صبیحه گوکچن در سپتامبر سال ۲۰۱۰ از طرف کنگره جهانی خطوط هوایی ارزان قیمت در لندن عنوان بهترین فرودگاه جهان را کسب و موفق به دریافت جایزه شد.

فرودگاه صبیحه گوکچن کجاست؟

فرودگاه صبیحه گوکچن در بخش آسیایی استانبول و نه بخش اروپایی و محبوب این شهر دیدنی واقع شده است و با میدان تقسیم که مرکز تجمع گردشگران خارجی و میدان محبوب هموطنان ترکیه گرد محسوب می شود، تنها ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه صبیحه گوکچن قطب اصلی ایرلاین های ارزان قیمتی مثل پگاسوس (Pegasus Airlines) است، اما شرکت های هواپیمایی دیگر مثل آنادولوجت (Anadolu Jet ) و ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines) نیز پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. در حال حاضر متروی استانبول این فرودگاه را پوشش نمی دهد، هرچند اقداماتی جهت گسترش خط مترو شماره ۴ به سمت این فرودگاه در حال انجام است.

Istanbul Sabiha Gökçen International Airport

معماری داخلی فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن استانبول ترکیه که مملو از کافه و رستوران های ترکی و بین المللی و خدمات DUTY FREE است

آدرس این فرودگاه نیز Sanayi Mh., 34906 Pendik/Istanbul, Turkey است که بر روی نقشه قابل بررسی خواهد بود. سایت این فرودگاه در این نشانی قرار دارد که برای آشنایی با خدمات و برنامه پروازهای ورودی و خروجی توصیه می شود. به اینستاگردها هم توصیه می شود که اطلاعات جدید و به روز درباره خدمات این فرودگاه را در صفحه اینستاگرام فرودگاه صبیحه گوکچن دنبال کنید.

فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول ترکیه

فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول شهر ترکیه

سایت فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول ترکیه

صفحه اینستاگرام فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن استانبول ترکیه

سفر به فرودگاه صبیحه گوکچن با تاکسی

راحت ترین راه برای حمل و نقل به فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول، استفاده از تاکسی است که البته به نسبت اتوبوس گران تر است. کرایه از فرودگاه تا میدان تقسیم حدود ۱۱۰ لیر است که اگر ۴ نفر باشید این قیمت کاهش می یابد و میتوانید آن را با دیگر گردشگران SHARE کنید. البته به دلیل فاصله زیاد فرودگاه تا مرکز شهر استانبول، احتمال ترافیک را هم در نظر داشته باشید.

سفر به فرودگاه صبیحه گوکچن با اتوبوس

استفاده از اتوبوس برای تردد میان میدان تقسیم تا فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول ارزان ترین روش حمل و نقل است. اتوبوس های فرودگاه استانبول که با علامت هاوابوس یا havabus معرفی می شود متعلق به شهرداری استانبول بوده و مطمئن ترین ابزار حمل و نقل است. اتوبوس های میدان تقسیم به فرودگاه صبیحه گوکچن از ساعت ۴ صبح تا ۱۲ شب تردد میکنند و برنامه آن را در سایت فرودگاه و سایت اتوبوسرانی استانبول دنبال کنید. کرایه نیز کمتر از ۲۰ لیر به ازای هر نفر است و میتوانید چمدان ۳۰ کیلویی را در بخش بار قرار دهید.

عزیمت به فرودگاه صبیحه گوکچن به سلطان احمد

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید از فرودگاه به مرکز استانبول بروید، استفاده از ابزارهای حمل و نقل برای عزیمت به منطقه تاریخی سلطان احمد است. برای رسیدن به منطقه تاریخی سلطان احمد دو گزینه پیش رو دارید: یا بعد از رسیدن به میدان تقسیم با تراموا یا تاکسی خود را سلطان احمد برسانید؛ یا آنکه سوار اتوبوس های کادیکوی (Kadıköy) شوید.

این اتوبوس ها از ساعت ۴ صبح تا ۱۲ شب فعال هستند و مسیر فرودگاه تا کادیکوی را در مدت زمان ۶۰ دقیقه طی می کنند. وقتی به کادیکوی رسیدید باید سوار کشتی هایی (Ferry) شوید که به سمت امینونو (Eminönü) در بخش اروپایی حرکت می کنند. این کشتی ها در عرض ۱۵ دقیقه به امینونو می رسند و در این فاصله می توانید از چشم انداز زیبای تنگه بسفر و تماشای هر دو منطقه آسیایی و اروپایی لذت ببرید.

سایت رسمی اداره گردشگری شهر استانبول ترکیه

برای سفر به استانبول، جدید ترین اطلاعات گردشگری و حمل و نقل و فستیوال های حراج و خرید این شهر به خصوص در ایام عید نوروز و کریسمس را در سایت اداره گردشگری رسمی استانبول مشاهده کنید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود