جدید ترین فرصت های بورسیه تحصیلی در اروپا

راهنمای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

جدید ترین فرصت های بورسیه تحصیلی در اروپا

بورس های تحصیلی در روزگار کاهش سهمیه ارز دانشجویی و افزایش نرخ ارز،‌ مهم ترین مقوله برای علاقمندان به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور است. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا و حتی آسیا هستید، از فهرست دانشگاه های ارزشیابی شده توسط اداره کل دانش اموختگان وزارت علوم استفاده کنید. این تنها راهی هست که میتوانید به معادلسازی مدرک دانش آموختگی خود امیدوار باشید و از تسهیلات مادی و معنوی برخوردار شوید.

بورس های تحصیلی فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است و بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی که برای مقطع کارشناسی ارائه میشود، آنقدر برای دانشجویان بین المللی کم است که بهتر است درباره آن فکر نکنید. بورس تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، نیازمند مدرک زبان، رزومه خوب، بیانیه هدف منطقی و هم چنین توصیه نامه هایی از اساتید قبلی شما دارد تا راه برای اپلای بورس تحصیلی همواره شود. هیچ شرط لازم یا کافی برای دریافت بورس تحصیلی وجود ندارد و هر دانشگاه بر اساس مقتضیات خود، نسبت به اعلام بورس و دریافت مدارک متقاضیان و بررسی آن اقدام می کند.

با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه های نروژ در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی صورت می گیرد و رایگان است، لذا بورس تحصیلی در اختیار دانشجویان ارشد نیست. اما پذیرش در مقطع دکترا در کلیه دانشگاه های نروژ با بورس صورت می گیرد. این قضیه برای سوئد و فنلاند و دانمارک نیز صادق است. شما برای دریافت بورس تحصیلی جهت تحصیل رایگان در منطقه اسکاندیناوی، می بایست به سایت دانشگاه های مورد نظر مراجعه کرده و به بخش vacancy یا financial aids یا scholarship یا funds رفته و در جریان چند و چون بورس های  تحصیلی قرار بگیرید و برای هر یک به صورت جداگانه اپلای کنید.

بورس تحصیلی دانشگاه سلطنتی استکهلم

معروف ترین مقصد تحصیلی سوئد در حوزه فنی و مهندسی، دانشگاه KTH  است که جدیدترین فرصت های بورسیه آن در این نشانی در دسترس می باشد.

بورسیه

فرصت های بورسیه دانشگاه سلطنتی استکهلم

بورس تحصیلی دانشگاه چالمرش گوتنبرگ

دانشگاه چالمرش، پاتوق دانشجویان فنی و مهندسی ایران در پایتخت اسکاندیناوی، یکی از گزینه های فوق العاده برای تحصیل رایگان در مقطع دکترا و پسا دکترا در سوئد به شمار می رود. جدید ترین فرصت های بورسیه را در بخش VACANCY دنبال کنید.

دانشگاه چالمرش گوتنبرگ

بورس تحصیلی دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی، معتبر ترین دانشگاه فنلاند بوده که در کلیه مقاطع، مدارکش مورد تایید وزارت علوم ایران است. تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان فنلاندی رایگان است و برای سایر مقاطع به زبان انگلیسی، پرداخت شهریه دارد. اما تحصیل دکترا در این دانشگاه با بورس تحصیلی در اختیار دانشجویان مستعد خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی بروید.

بورس تحصیلی در آلمان

بورس تحصیلی DAAD برای دانش آموزان از کشورهای در حال توسعه در دانشگاه مونستر در آلمان،۲۰۱۸??

✅مقطع : دکترا

✅رشته ها: انگلیسی / مطالعات پس استعماری، مطالعات / اسلامی عربی، مطالعات بالتیک، مطالعات کتاب، مطالعات آلمانی، ادبیات تطبیقی، لاتین علم زبان / مطالعات، مطالعات هلندی، مطالعات اسکاندیناوی، مطالعات عاشقانه، چین شناسی، مطالعات آمریکا / اسلاوی.

✅سه حوزه گسترده مطالعه:ادبیات و جامعه(ارتباط بین مطالعات ادبی، نظریه اجتماعی، نظریه فرهنگی و مطالعات و ادبیات)نظریه های ادبیات(فلسفه علم، تاریخ و تئوری ادبیات، نظریه ادبی)تبدیل مطالعات ادبیات به عمل( بازار ادبی، مدارک کلیدی، رابطه بین نظریه ادبی و عمل حرفه ای)

✅ملیت: همه

?هر بورس تحصیلی DAAD در این برنامه شامل کمک هزینه برای تا سه سال و یا تا چهار سال برای متقاضیان از کشورهای در حال توسعه است.

?مهلت درخواست: November 30, 2018 برابر با آذر ۱۳۹۷

بورس دکترا در ایتالیا

دانشگاه Scuola Normale Superiore از زمان تاسیس در سال ۱۸۱۰ میلادی، به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه ها نه تنها در ایتالیا، بلکه در سطح بین المللی- شناخته می شود، زیرا شرایطی ایده آل برای آموزش و توسعه مهارت ها را در حوزه های مختلف تحقیقات علمی عرضه می کند.

?موضوع/رشته بورسیه: ? علم داده Data Science

?مقطع تحصیلی: PhD

?خلاصه بورسیه: ?هدف از این برنامه، آموزش نسل جدیدی از محققان است که صلاحیت‌های تخصصی خود را با شایستگی های یک « دانشمند داده» ترکیب می کنند و قادرند از داده ها و مدلها برای پیشبر دانش در حوزه های خود استفاده کنند.

⁉️شرایط و مدارک لازم:
۱- مدرک کارشناسی ارشد در حوزه های مرتبط
۲- ویژه متولدین ۳۱ اکتبر ۱۹۸۷ به بعد
۳- نداشتن سوء سابقه کیفری
۴- مهارت های زبان انگلیسی بسیار عالی (شفاهی و کتبی)
۵- رزومه و نامه انگیزشی- کاور لتر- مدارک و ریزنمرات تحصیلی- فهرست مقالات چاپ شده

?کشور مورد پذیرش: تمامی کشورها

?ارزش بورسیه: مبلغ ۱۵۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی

⏳مدت زمان پوشش بورسیه:۴ سال

?مهلت اقدام: ۹/۶/۱۳۹۷ (۳۱ آگوست ۲۰۱۸)

بورس مرکز آموزشی تحقیقاتی میان رشته ای (RTG) دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University

دانشگاه هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه آلمان و یکی از مشهوترین دانشگاه های جهان است که در سال ۱۳۸۶ میلادی تاسیس شده است. دانشکده پزشکی هایدلبرگ نیز یکی از بهترین دانشکده های پزشکی اروپا و جهان محسوب می شود

?موضوع/رشته بورسیه:
? زیست شناسی
? مهندسی پزشکی
? پزشکی
?پروژه «شفاف سازی مکانیسم های مولکولی به عنوان مبنایی برای پزشکی تلفیقی»

?مقطع تحصیلی:PhD

?خلاصه بورسیه:
?هدف از این برنامه، آموزش تأمین مالی برای محققان برتر در حوزه های نوین پزشکی است

⁉️شرایط و مدارک لازم:
۱️⃣ مدرک کارشناسی ارشد در حوزه های مرتبط
۲️⃣ دانش عمیق در حوزه زیست پزشکی و زیست شناسی مولکولی و سلولی یا ایمونولوژی
۳️⃣ مهارت های زبان انگلیسی بسیار عالی (شفاهی و کتبی)
۴️⃣ رزومه و نامه انگیزشی- کاور لتر- مدارک و ریزنمرات تحصیلی- فهرست مقالات چاپ شده

?کشور مورد پذیرش: تمامی کشورها

?ارزش بورسیه:
?دسترسی به امکانات و فناوری های تحقیقاتی پیشرفته در آزمایشگاه های دانشگاه
?سایر موارد، طبق نظر کمیته گزینش تعیین خواهد شد

⏳مدت زمان پوشش بورسیه: طبق نظر کمیته گزینش

?مهلت اقدام: چهارشنبه ۲۴/۵/۱۳۹۶ (۱۵آگوست ۲۰۱۸)

اگر برای اپلای بورس های بالا با سوالی روبرو شدید، درخواست خود را با ذکر رزومه ای کامل کامنت کنید تا بررسی شود. ترجمه رسمی کلیه مدارک تحصیلی برای اپلای بورس ها الزامی است. اما الزامی به ممهور کردن مهر مترجم رسمی به مهر وزارت خارجه و دادگستری که پر هزینه است ندارد.

یک نظر

ورود

  • بهادر نوری مهر ۱۵, ۱۳۹۷

    باید بورسیه های تحصیلی از طریق پروسه آزاد اعلام گردد