غوغای «انرژی۳»: سهمی که ۲ میلیون تومان را نشانه گرفته است

داستان یکی از پر سود ترین سهم بازار بورس در سال ۹۹

غوغای «انرژی۳»: سهمی که ۲ میلیون تومان را نشانه گرفته است

انرژی ۳ یکی از مفت ترین سهام بازار ایران، در اواخر اسفند ۹۸ به قیمت بالای ۱۰ هزار تومان رسید تا در صورت معامله نفت در سال ۱۳۹۹، انرژی ۳ بالای ۱۰۰ هزار تومان در دسترس باشد. اگر چه تکنیکالش، بالای ۴۰۰ هزار تومان را در بلند مدت نشان می دهد. امیدواری ها برای حضور انرژی ۳ در بازار اول در سال ۹۹ افزایش یافته است. یکی از بهترین فراکابی ها، همین انرژی ۳ است که خیلی ها را به بورس انرژی، امیدوار کرده است.  تا کنون ده ها هزار تن از بورس باز های ایرانی، این گفتار را در سایت روزیاتو مطالعه کردند.

انرژی ۳ پس از ارتقا به بازار پایه از فرابورس، ۵مرداد ۹۹ به ۳۵۰۰۰ تومان رسید تا امیدها برای فتح کانال ۱۰۰ هزار تومانی در نیمه دوم سال ۹۹ را زنده کند. عرضه های کم حقوقی برای پر کردن حجم مبنا، خود سیگنال مهمی برای ارزنده بودن سهام برای سهامداران بلند مدتی است. بین المللی شدن بورس انرژی ایران، حتمی است و این، انرژی۳ یک میلیون تومانی را به کف انتظار ده ها هزار سهامدار خوش شانس انرژی۳ تبدیل خواهد کرد.

انرژی ۳ به بازار بورس ارتقا پیدا کرده است و در تیر ماه قیمتش از ۳۰ هزار تومان فرا تر رفت. اگر تا تابستان سال ۱۴۰۰ شمسی، هر سهم انرژی۳ بدون افزایش سرمایه، از ۲۰۰ هزار تومان فراتر رفت،‌ تعجب نکنید.

انرژی ۳، نام یکی از نمادهای بازار بورس ایران است که از اول سال ۹۷ تا اسفند ۹۷، قیمتش حدود ۸ برابر شده است. یعنی از حدود ۱ هزار تومان به بیش از ۸ هزار تومان رسیده و به نظر می رسد که تا پایان سال ۹۹ به رقم های عجیب تری برسد. ۷۰۰ درصد سود ظرف ۶ ماه اول سال ۹۷ آن‌هم در بازار اقتصاد پرنوسان و پر فراز و نشیب ایران در نیمه نخست ۹۷، فوق تصور بازار بود که خیلی ها را شگفت زده کرد.

انرژی۳ یکی از سهام شگفت انگیز بورس ایران در سال سخت ۱۳۹۹ است. از سهام فراکابی عالی که تا سال ۱۴۰۰، خیلی ها را شگفت زده میکند. اگر قصد اوج گیری قابل توجه سبد خود را دارید، یک سهم فراکابی داشته باشید که شاه ماهی آن، یا سهم سپرده است یا انرژی۳. با نماد بورس و فرابورس زیر ۲۰۰۰ تومان در اوایل زمستان ۹۸ خداحافظی کردیم. با شاخص کل ۵۰۰ هزار واحدی، باید منتظر انرژی ۳ بالای ۲۰ هزار تومان باشیم.

درصد کمی از جامعه سهامداران بازار بورس ایران که بیش از ۱۲ میلیون نفر را تا سال ۹۸ شامل می شود، این سهم را در سبد سهام خود داشته و برخی نیز پس از مشاهده ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد سود خالص، از این سهم پر انرژی خارج شدند.

عرضه نفت در بازار بورس ایران سبب شده تا استقبال سهامداران و فعالان بازار سرمایه به این سهم افزایش یافته و آینده خوبی را برای آن ترسیم کنند. این سهم، ۱۲۵ میلیون سهم دارد و در بازار پایه ب فرابورس ایران قرار دارد.  دو شخص حقیقی با داشتن ۶ میلیون سهم معادل شش دهم درصد، سهامدار عمده بوده و پس از آن، شرکت کیان اعتماد و شرکت پرشیان فولاد، با مجموع ۴ میلیون سهم، رده های سوم و چهارم را در اختیار دارند. به نظر می رسد این ۴ شخص حقیقی و حقوقی در بازار بورس ایران، تا پایان سال ۹۷ فقط از طریق این سهم، ده ها میلیارد تومان سود خالص دریافت کنند.

حتما ببینید:  راهنمای دریافت وام  ۵۰ میلیون تومانی ازدواج در سال  ۱۳۹۹

انرژی ۳
تصویری از وضعیت نماد انرژی ۳ در ۲۲ آبان ماه ۹۷ که به دلیل ادغام ، روی قیمت ۷۷۸۵ تومان بسته شد یادش  بخیر شاخص کل ۱۸۱ هزار واحد بود!

سهمی که انتظار می رود با تجدید ارزیابی ۳۰۰ درصدی نیز در آینده نزدیک مواجه شود و شناوری سهم  به طور چشمگیری افزایش یابد. ۲۳ آبان ماه، این سهم بسته شد. ناظر درباره بسته شدن این سهم این اطلاعیه را صادر کرده بود که امیدها به این سهم را بیش از گذشته صعودی کرد: کارگزاران محترم عضو فرابورس ایران، به اطلاع می رساند؛ نمادهای معاملاتی نهادهای مالی بورس انرژی (انرژی۱۱)، فعالان بورس انرژی (انرژی۲۱) و سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی۳۱) باتوجه به مصوبه اخیر شورای عالی بورس و اوراق بهادار متوقف شدند. مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران.

تصویری مستند از سابقه قیمتی نماد انرژی ۳ در بورس ایران در بازه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۷ لغایت ۲۴ خرداد ماه ۹۷ که بین ۱۱۰۰ تومان تا ۱۱۹۰ تومان نوسان می کرد

با توجه به صف خرید سنگین این نماد در روزهای آتی به نظر می رسد که انرژی ۳ روی مقاومت ۱۰ هزار تومان، با عرضه همراه شده و فرصت مختصری برای خرید سهامدارانی که نگاه بلند مدت به عرصه بورس انرژی دارند را فرهم کند. عرضه نفت و بنزین و گازوییل در بازار بورس ایران، احتمالا اخبار خوشی را برای این نماد و نمادهای همردیف به ارمغان خواهد آورد. این‌که آیا انرژی ۳، شگفتی سازی بورس ایران در  سال ۹۷ خواهد شد یا خیر، چند ماه دیگر مشخص میشود.

اما باید به هوش و ذکاوت افرادی که این سهم را در اوایل ۹۷ در منفی های سنگین خریداری کرده و حدود ۱  هزار تومان به سبد خود اضافه کردند، احسنت گفت. احسنتی که نشان از تحلیل درست و صبوری آن ها در بازار سرمایه ایران دارد  و شیرینی آن در سال ۱۴۰۰ نمایان خواهد شد.

درس‌هایی از انرژی ۳

 • ۸۰۰ درصد سود سهم انرژی ظرف ۷ ماه در سال ۹۷ معادل سود بانکی ظرف ۴۰ سال است. این، واقعیت تحلیل درست است.
 • انرژی ۳ نشان داد که قدرت تحلیل تکنیکالی و فاندمنتال و صبر راهبردی، بر فراز و نشیب بازار می‌چربد.
 • انرژی ۳ نشان داد که باید به آینده بازار انرژی ایران در بورس امیدوار بود.
 • انرژی ۳ نشان داد که هم چنان یکی از بهترین بازارها برای سرمایه گذاری مولد و پر سود، بازار سرمایه است.
 • انرژی ۳ نشان داد که در بازار بورس، تحلیل و صبوری، مقدم بر نقدینگی و سرمایه است.
 • انرژی ۳ نشان داد که نباید روانشناسی بازار سرمایه را فدای سیگنال های منفی کانال های تلگرامی کرد.
 • انرژی ۳ از بهترین سهام بازار بورس ایران در ایران عصر ۱۴۰۰ است.
 • اگر به دنبال یک سهم فراکابی عالی هستید، انرژی ۳ را در سبد بلند مدت داشته باشید.
 • انرژی ۳ سهامدار زیادی ندارد. دنبال تکنیکال آن نبوده و بخرید و نگهداری کنید.
 • گزارشاتی که انرژی۳ روانه کدال میکند، هیچ تاثیری در نظر سهامدار بلند مدتی نسبت به این  سهم طلایی نباید داشته باشد.

حتما بخوانید: راهنمای فعالیت در بازار بورس ایران

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۸ نظر

ورود

 • مرتضی تیر ۲۸, ۱۳۹۹

  سهم خوبیه همیشه بهم سود رسونده

 • مرتضی تیر ۲۸, ۱۳۹۹

  با حضور چینی ها تو قشم و ساختمانی که تو کیش برای بورس انرژی ساختن به نظر میاد قرار نفت رو هم تو بورس انرژی معامله بکنند ، اونوقت هر سهم انرژی ۱ ملیون میارزه

 • میثم مرداد ۵, ۱۳۹۹

  از زمان پذیره نویسی هر عدد ۱۰۰ تک تومن خریدم و بزرگترین اشتباه زندگیمو کردم با قیمت ۳۰۰ تومن که ۳ برابر شده بود فروختم و اگر الان داشتمش حدودا ۴ میلیارد تومن می‌ارزید، شب ها خواب نمیرم بابت این اشتباه، با ۱۰ میلیون تومان توی ۷_۸ سال چکاری میشه کرد که بشه ۴ میلیارد، اشتباهی که تا آخر عمر فراموش نمیکنم

  • علی زمانی مرداد ۵, ۱۳۹۹

   آفرین بر میثم عزیز که بر بزرگ ترین اشتباه اقرارکرد
   الان نگران نباشید. همچنان زیر ۵۰ هزار تومن، مفت است. اشتباهت را رویایی جبران کن

   • سارا آذر ۲۰, ۱۳۹۹

    سهمی که شما در سال ۹۷ پیش بینی ۲ میلیون تومنی آن را داشتید در زمستان ۹۹ به قیمت ۳۵ تومن داره معامله میشه

    • علی زمانی آذر ۲۰, ۱۳۹۹

     بنده نگفتم ۲ سال دیگه میشه ۲ میلیون تومن
     عرض کردم پتانسیل ۲ میلیون تومن شدن را دارد. خواب هم ندیدم، تکنیکال این را میگه. ضمنا با افزایش سرمایه سنگین، رسیدن به ۲ میلیون تومن برای انرژی۳ و فروش میلیون ها بشکه نفت در بورس انرژی از ۲۰۲۱، توهم نیست.
     این سهم، داستانش با همه سهام دیگه فرق داره.

  • محسن آستانه مرداد ۱۶, ۱۳۹۹

   مشکلی نداره که همین الان تا دیر نشده وارد سبدت بکن

  • بازنده شهریور ۵, ۱۳۹۹

   من نه تنها شب خواب ندارم بلکه روزهای یه کارمندهم سیاه شده،، نه تنها ۷ ۸ سال بلکه در ۳۰ سال کارمندی هم عمرا صاحب چنین سرمایه‌ای میشدیم. من هم از زمان پذیره نویسی و ۱۰۰ تومن داشتم،،، روزگارمون تباه شده ،،‌ در زمان ۵۰۰ تومن ۲۲۵۰۰ سهم را فروختم

   • علی زمانی شهریور ۵, ۱۳۹۹

    عجب اشتباهی کردی رفیق
    سهم ۱ میلیون تومانی را ۵۰۰ تومان فروختی؟ حیف. سهامداری بلند مدت را فراموش نکنید.

 • علیرضا شهریور ۳, ۱۳۹۹

  بستنش

  • علی زمانی شهریور ۳, ۱۳۹۹

   اژدهای بورس ایران، هر سهمش، آروزی ایرانیان قبل از افزایش سرمایه است.

 • علی اصغر شهریور ۱۵, ۱۳۹۹

  من زیاد ندارم. اما در حال حاضر تنها پولی هست که دارم. منم امید بستم بهش. با قیمت۴۶هزارتومن خریدم. خداکنه سرمون دوباره مثل سهم های دیگه کلاه نمدی نزارن

  • اصی شهریور ۲۲, ۱۳۹۹

   مطمئن باش ۴۶۰ هزار تومان میشه

 • مریم شهریور ۲۷, ۱۳۹۹

  از زمان و درصد افزایش سرمایه اطلاع دارید؟

 • میثم شهریور ۲۷, ۱۳۹۹

  سلام جناب زمانی ایا نماد انرژی۳ در بورس بین الملل پذیرش میشه

  • علی زمانی شهریور ۲۷, ۱۳۹۹

   ۳ سال هست منتظر این رویداد طلایی هستیم انشاله

  • حسین مهر ۲۹, ۱۳۹۹

   بهترین شفاف ترین عالیترین جذاب ترین سهم انرژی ۳ هست

 • محمدرضا مهر ۵, ۱۳۹۹

  امسال در جا میزنه

 • اکبر ترکان مهر ۵, ۱۳۹۹

  من هم توسط یک آدم به نام مهندس ممانی گول خوردم فروختم

 • سلام به این حرفها تا چقدر میشه اعتماد کرد مهر ۱۶, ۱۳۹۹

  ندارم

 • میثم عبدی دی ۵, ۱۳۹۹

  ا مثل انرژی ۳——- بهترین سهم بازار سرمایه با اختلاف

 • رضا اسفند ۱۷, ۱۳۹۹

  سلام آقای زمانی , ارادت , شما سهم آینده دار را معرفی کردید , وظیفه سهامدار ابتیاع آن و صبر می باشد , انرژی هم تابعی از وضعیت کلان اقتصاد کشور است , انشالله در سایه آرامش این سهم به مسیر رشد خود ادامه خواهد داد . من سهامدار ۳ ساله انرژی و از قیمت ۱۱۰۰ تومان هستم , صبوری کردم و بازهم صبر خواهم کرد . از شما متشکرم

 • سعید تیر ۱۳, ۱۴۰۱

  سلام