تهرانی ها از امروز به تماشای کاروان گل بروند

با مقصدهای گل گردی تهران آشنا شویم

تهرانی ها از امروز به تماشای کاروان گل بروند

کاروان گل که نوروز تهران را برای تهرانی هیجان انگیز کرده بود، دوباره همزمان با فرا رسیدن ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، بار دیگر در روزهای آلوده سرد تهران، مهمان پایتخت نشینان خواهد بود. این رویداد در قالب جشن‌ های بزرگ بهار مهربانی در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

این برنامه تا یکشنبه ۴ آذر ماه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۷ برگزار می‌شود و با راه‌اندازی یک اسیتج متحرک، برنامه‌های فرهنگی و هنری مانند موسیقی اقوام، آیین پهلوانی، تقدیم گل و محصول فرهنگی به مردم، مرشدخوانی و تواشیح اجرا می‌شود. در هر اجرای کاروان گل، بیش از ۴ هزار شاخه گل با طراحی هنرمندانه روی خودروی سنگین نصب می‌شود و بیش از دو هزار شاخه گل نیز به شهروندان اهدا می‌شود.

مسیرهای اجرای برنامه کاروان گل به شرح زیر است:

  • پنجشنبه ۱ آذر ماه: از میدان قدس تا میدان شهید تهرانی مقدم (سعادت‌آباد)
  • جمعه ۲ آذر ماه: از میدان حضرت عبدالعظیم (ع) تا بهشت زهرا (س)
  • شنبه ۳ آذر ماه: از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی
  • یکشنبه ۴ آذر ماه: از فرهنگ‌سرای خاتم (ص) تا فرهنگ‌سرای قرآن

تصاویری از برگزاری این رویداد را در اوایل سال جاری در پایتخت مشاهده کنید. اگر به تماشای این رویداد رفتید، تصاویر خود را از طریق  کانال های روزیاتو در اینستاگرام و تلگرام ارسال کنید. در نظر داشته باشید که یکی از بهترین مقصدهای  پیاده روی در تعطیلات پیش روی، محوطه کاخ سعدآباد، کاخ نیاوران، بوستان مینیاتور، باغ گل تهران و هم چنین مرکز گل و گیاه شناسی تهران در جاده کرج است.

حتما بخوانید: با بازار گل و گیاه شهید محلاتی تهران آشنا شویم

کاروان گل
تصویری از رویداد کارون گل تهران که دسته های گل به صورت ساعت در یکی از بوستان های پایتخت به نمایش در آمده است
تصویری از رویداد کاروان گل که به مناسبت نوروز ۹۷ در فروردین ماه امسال برگزار شد
تصویری از مراسم رویداد کاروان گل در نوروز ۹۷ در اطراف برج میلاد تهران
تراکتورهای قرمز رنگ در کاروان گل نوروز ۹۷

ویژه برنامه های تهران و باغ کتاب پایتخت را در سایت شهرداری تهران مشاهده کنید و از فرصت های گالری گردی و تهرانگردی در تعصطلات پیش روی استفاده کنید. برای دیده شدن بیش تر تصاویری که از کاروان گل گرفتید، تصاویر خود را را روی هشتگ TEHRAN و FLOWER در اینستاگرام تگ کنید. بیش از ۱۳۰ میلیون تصویر مربوط به گل و گیاه توسط کاربران اینستاگرام روی هشتگ گل اینستاگرام تا کنون تگ شده است .

هشتگ flowers در اینستاگرام از پر بیننده ترین هشتگ های این شبکه اجتماعی عکس محور است

کاروان گل تهران اگر چند بار در طول سال و به طور گسترده برگزار شود، تهران را به یکی از مقصدهای گردشگری دیدنی در همه ایام سال برای گردشگران خارجی تبدیل خواهد کرد که نقش زیادی در ارتقا برندینگ صنعت گردشگری این شهر  ایفا خواهد کرد. نمایشگاه دائمی گل و گیاه پایتخت، در بازار گل شهید محلاتی همه روز پذیرای عاشقان گل های رنگارنگ در تهران است.

حتما بخوانید: گزارش روزیاتو از نمایشگاه بین المللی گل و گیاه پایتخت در بوستان گفتگو تهران

بدون نظر

ورود