آینده بازار بورس با هوش مصنوعی رقم می‌خورد

روایتی جالب از انقلاب ATS ها در بازار سرمایه

آینده بازار بورس با هوش مصنوعی رقم می‌خورد

متخصصان هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، حتما در زمره افرادی هستند که به مهارت و توانایی آن ها در سال های آینده بیش از پیش پی خواهیم برد. آینده کسب و کار دانش بنیان جهانی، متعلق به هوش مصنوعی است و کسانی که در این زمینه در حال مهارت اندوزی و کسب دانش هستند، می‌توانید به درآمدهای شگفت انگیزی فکر کنند. مثل کسانی که روی کریپتو کارنسی ها و سهام پر بازدهی که کسی فعلا به آن ها نگاه نمی کند، سرمایه گذاری بلند مدت می‌کنند.

هوض مصنوعی در بازار بورس بزودی وارد میشود و پایانی است به عصر خرید و فروش های دستی پر ریسک سرمایه گذاران. سیستم های خرید و فروش اتوماتیک که Auto Trading System یا ATS نام دارد و برخی از فعالان فناوری اطلاعات در حال تولید ربات‌هایی هستند و بعضی‌ها، از ATS در تبلیغات عوام‌فریبانه (یونیک فاینانس) استفاده می کنند، ظرفیتی است فوق العاده که خرید و فروش سهام  در کسری از ثانیه را در کف و سقف انجام میدهد و انقلاب در بورس  را رقم خواهد زد.

ارزش بازار هوش مصنوعی

برآورد می‌شود ارزش بازار هوش مصنوعی تا ۲ سال دیگر به حدود ۱۶ میلیارد دلار خواهد بود. اکنون بسیاری از شرکت‌ها در جهان از حوزه هوش مصنوعی درآمد زیادی کسب می‌کنند. طبق برآوردهایی که انجام گرفته میزان درآمد از فعالیت‌های مربوط به هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۷ حدود دو میلیارد دلار بوده است و این در حالی است که این میزان درآمد در سال ۲۰۱۸ دوبرابر شد و به چهار میلیارد دلار رسید. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که تا سال ۲۰۲۵ میزان درآمد‌ از حوزه هوش مصنوعی به ۵۹ میلیارد دلار برسد.

فروش جهانی ربات‌های صنعتی برای فعالیت در شرکت‌ها به جای نیروی کار نیز روز به روز در حال افزایش است. در سال ۲۰۰۴ حدود ۹۷ هزار ربات صنعتی برای فعالیت در بخش‌های مختلف به فروش رفته است و این میزان در سال ۲۰۰۵ به ۱۲۰ هزار عدد رسیده است. از سال ۲۰۱۳ به این سو شاهد افزایش بسیار زیاد فروش ربات‌های صنعتی بوده‌ایم، به طوری که میزان ربات‌های فروش رفته در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۲۱ هزار دستگاه بوده و این در حالی است که این میزان برای سال ۲۰۱۵‌، معادل ۲۵۴ هزار دستگاه بوده است. آخرین آمار مربوط به فروش تعداد ربات‌ها در سال ۲۰۱۶ بوده که حدود ۲۹۴ هزار عدد بوده است.

شرکت ALTAVEST از تولید کنندگان سیستم های تجارت مبتنی برالگوریتم است

کارگزاری www.gffbrokers.com از سیستم های هوش مصنوعی استفاده می کند

 کاربردهای هوش مصنوعی

 از جمله صنایعی که بیشترین استفاده را از ربات‌ها و هوش مصنوعی کرده‌اند به ترتیب عبارتند از صنعت اتوماسیون که حدود ۱۰۳ هزار واحد از این صنعت از ربات‌ها استفاده کرده‌اند و بعد از آن حوزه صنایع الکترونیک است که شامل ۹۱ هزار بنگاه می‌شود. صنایع فلزات، مواد شیمیایی و غذایی به ترتیب با ۲۹ هزار، ۲۰ هزار و ۸ هزار به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند. اگر بخواهیم به کشورهای پیشرو در حوزه هوش مصنوعی اشاره کنیم به دو روش می‌توان این کار را انجام داد:

 ۱.  بر اساس تعداد شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی بهره می‌برند؛ حدود ۲۹۰۵ شرکت در ایالات متحده قرار دارند که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و در این راستا چین با ۷۰۹ شرکت در رده دوم است. بریتانیا با ۳۶۶ و هندوستان با ۲۳۳ و کانادا با ۲۲۸ در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

هوش مصنوعی بورس

مدل مفهومی تجارت الگوریتمی

۲. بر اساس حوزه رباتیک و تولید آن؛ طبق آمار منتشر شده کشورهای ژاپن، چین، ایالات‌متحده، کره‌جنوبی و آلمان به ترتیب کشورهای پیشتاز در حوزه تولید هوش مصنوعی به شمار می‌روند. بازیگران و شرکت‌های کلیدی در حوزه ساخت ربات‌ها عبارتند از‌ ABB، KUKA، Fanuc، کاواساکی و «شرکت الکترونیک یاشاوا». به عنوان مثال شرکت ژاپنی «یاشاوا» که رتبه اول در ساخت ربات‌ها را دارد حدود ۲۳ درصد کل بازار رباتیک را پوشش می‌دهد.

 گزارش مکنزی

موسسه مک‌کنزی در پژوهشی به بررسی تاثیر هوش مصنوعی و ربات‌ها بر نیروی کار پرداخته و برآورد کرده است تا سال ۲۰۵۰ حدود ۸۰۰ میلیون کارگر در سراسر جهان در نتیجه توسعه هوش مصنوعی و ارتقای ربات‌ها در بخش‌های مختلف، شغل خود را از دست خواهند داد. این موسسه همچنین اعلام کرده است هم کشورهای توسعه‌یافته و هم در حال توسعه از این فرآیند متاثر خواهند شد.

اپراتورهای دستگاه‌ها، کارگران فست‌فود و کارمندان اداری در میان کسانی هستند که بیشترین تاثیر منفی را از ارتقای هوش مصنوعی در شغل‌های مختلف می‌گیرند. مک‌کنزی همچنین نوشته برآورد کرده است حتی اگر سرعت رشد هوش مصنوعی در مشاغل مختلف پایین باشد باز هم در ۱۳ سال آینده حدود ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان شغل خود را از دست خواهند داد و در این راستا باید حرفه‌های دیگری را برای خود دست و پا کنند.

مک‌کنزی اما سویه‌‌ دیگر این وضعیت را نیز توضیح داده و آن اینکه در نتیجه افزایش ربات‌ها و هوش مصنوعی در مشاغل مختلف شغل‌های جدیدی ایجاد خواهد شد که البته شامل نیروی کار متخصص و تکنسین‌های جدید خواهد شد. به همین خاطر بسیاری از افراد برای وفق دادن خود با این شرایط مجبورند برای تطبیق با شرایط شغلی جدید آموزش‌های لازم را ببینند که این امر وظیفه دولت‌هاست تا بتوانند در این باب و بر اساس نیاز صنایع مختلف امکانات آموزشی را برای مردم ایجاد کنند و به نوعی مهارت‌زایی کنند.

افزایش هوش مصنوعی در صنعت و بازارهای مالی گریز ناپذیر است و اکنون تمامی ‌کشورها به دنبال این هستند که سرمایه‌گذاری‌های بیشتری روی هوش مصنوعی انجام دهند. در نتیجه این افزایش باید امکانات آموزش و فراهم کردن تکنسین‌ها برای مشاغل مختلف نیز فراهم شود.

کشورهایی که بیشترین تاثیر را از رشد هوش مصنوعی در صنعت و اتوماسیون می‌گیرند عبارتند از چین، هندوستان، ایالات متحده، ژاپن، مکزیک و آلمان. در اهمیت هوش مصنوعی باید این جمله ولادیمیر پوتین را به خاطر داشت که: «هرکشوری که رهبری هوش مصنوعی را در دست داشته باشد، رهبری جهان را در دست خواهد داشت».

 هوش مصنوعی و بازارهای سهام

بازارهای مالی از جمله حوزه‌هایی است که اخیرا‌ هوش مصنوعی در آن راه پیدا کرده است و شرکت‌های بزرگ حوزه بازارهای سهام و ارز از این ابزار برای تجزیه و تحلیل داده‌ها از آن استفاده می‌کنند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که هوش مصنوعی چگونه می‌تواند در بازارهای سرمایه مورد استفاده قرار بگیرد؟

تصویر نحوه کارکرد الگوریتمی خرید و فروش سهام در بورس

وال‌استریت با استفاده از هوش مصنوعی و بخش‌ها و ابزارهای مهم آن مانند «یادگیری ماشین» (Machine Learning) و یادگیری عمیق (Deep Learning) می‌تواند میلیون‌ها داده‌ای را که در زمان واقعی اتفاق می‌افتد، تجمیع کند و بسیاری از همبستگی‌ها که با روش سنتی نمی‌توان به دست آورد، با استفاده از هوش مصنوعی به راحتی به دست می‌آیند.

«یادگیری عمیق» که به آن «یادگیری سلسله‌مراتبی» نیز می‌گویند و در چند سال اخیر بسیار مورد اقبال قرار گرفته بخشی از یک خانواده بزرگ‌تر روش یادگیری ماشین بر مبنای «بازنمایی‌هایی یادگیری داده» است. بسیاری از بازنمایی‌ها تا حد زیادی از طریق تفسیر پردازش اطلاعات و الگوهای ارتباطی در یک سیستم بیولوژیک‌ عصبی از قبیل رمزگذاری عصبی الگو گرفته‌اند که تلاش می‌کند رابطه بین چندین محرک و پاسخ‌های مرتبط با آن را تعریف کند.

بر مبنای همین کارکرد یادگیری عمیق یا سلسله‌مراتبی که بنیان اصلی هوش مصنوعی را تشکیل می‌دهد، بسیاری از سازمان‌ها یادگیری عمیق هوش مصنوعی را برای کارکردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند. یک نمونه بسیار آشکار استفاده از هوش مصنوعی توسط شرکت فیس‌بوک مورد استفاده قرار می‌گیرد که به آن تکنولوژی DeepMind می‌گویند و کارهایی از قبیل تگ کردن اتوماتیک عکس‌ها را با قراردادن نام افراد روی آنها انجام می‌دهد.

حتما بخوانید: انرژی۳، سهمی که در سال ۹۷، ظرف ۷ ماه ۸ برابر شد

مطالب مرتبط
۲۹ نظر

ورود

 • محمد فروردین ۲۴, ۱۳۹۸

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  میشه بگید چرا یونیک فاینانس رو گفتین در تبلیغات عوام فریبانه از اون استفاده می کنه؟

  • علی زمانی فروردین ۲۴, ۱۳۹۸

   بخاطر اینکه یونیک فاینانس معتقد است که از سیستم auto trading system بهره می برد که روش هوش مصنوعی AI برای خرید و فروش خودکار و هوشمندانه سهام در وال استریت نیویورک است در حالی که چنین رباتی، وجود خارجی ندارد و یا کارکردش مورد اثبات نبوده و احراز صلاحیت علمی نشده است.

   • S.beige اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

    سلام
    شما از کجا مطمئن هستید که چنین رباتی وجود ندارد ایا پیگیری کردید؟ با شرکت تماس گرفتید ؟لطفا بفرمایید ممنون میشم

    • علی زمانی اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

     این شرکت. اصلا وجود خارجی ندارد. این ربات، در هیچ سایت رسمی بین المللی و حتی در نزدک، حتی مورد اشاره هم قرار نگرفته است. اکثر کاربران این شرکت ، ایرانیان هستند.

     • Samangoodarzi مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

      سلام
      خواهشا با دقت بخوانید
      درمورد شرکت یونیک فایناس باید بگم یک تجارت و تکنولوژی جدید هستش که در عصر امروزی تاحدود زیادی پیشتاز هستش درحالی ک ب دلیل عدم شناخت عامه مردم منفیایی ک از طرف افراد سود جو زده میشه رو خیلی زود باور میکنن…
      در جواب این دوستمون که گفتند در بازار نزدک به یونیک فاینانس اشاره ای نشده باید بگم ک درست فرمودند و از طرفی هم میگم ک اطلاعاتتو بالاببر چون۵۱درصد سود و سهام این رباط طبق قراردار مابین یونیک فاینانس و شرکت گلوبال پرتفلیو منجمنت،مربوط به شرکت گلوبال هس دستیابی به تکنولوژی این ربات مربوط به شرکت یونیک فاینانس میباشد ولی یونیک نام و اوازه چندانی نداشتند برای ورود به بازارنزدک و به واسطه اعتبار شزکت گلوبال وارد نزدک شدند و از طرفی هم باید بگم ک کمپانی یونیک فاینانس اگ سیستمش بازی با پول بود یعنی از پول ورود افراد جدیدالورود پورسانت افراد قبلی رو پرداخت کنه عمرا نمیتونست همچون پلن درامدی رو اونم به مدت چندین سال کار کنه اگ بازی باپول بود با همچون پلنی عمرا بیشتر از ۸ماه نمیتونست این همه پورسانت رو پرداخت کنه و این دوستمون گفتن ک بیشترین کاربانش ایرانی هستن باید بگم اشتباه هس چون این کمپانی ورودی درگاه سایتش چندین پنجره با ادرسهای مختلف داره که هرمنطقه جغرافیایی یک ادرس براش درنظرگرفته شده ب فرض مثال برای ورود به سایت یونیک ما ایرانیان با یه ادرس وارد میشیم و کسی که تو دبی هس با یه ادرس دیگ وقتی میری وارد سایت الکسا میشیم میبینی بیشترین کاربران ایرانی هستن اما ادرسهای مختلف را امتحان نمیکنیم فقط ادرس درگاه ایران رو وارد میکنیم
      خدمت دوستان عرض کنم که من اصلا از کاربران شرکت یونیک فاینانس نیستم و شرکت مال من نیس یا پدرم عرقی هم ندارم

      وسلام

     • علی زمانی مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

      ممنون از توضیحات شما
      فرمودین که شما عضو یونیک نیستید. لذا تعجب اور هست که درباره چیزی که اطلاعات دقیقی ندارید، دفاع می کنید. بنده مدت هاست عضو یونیک هستم و به کارکرد آن آشنا هستم.
      بزرگ ترین ایراد یونیک این است که صاحبانش مخفی هستند. آدرس وتلفن نداره.
      اصالت کارکرد ربات (نه رباط)، در هاله ای از ابهام است. اگر شما با سیستم AUTO TRADING SYSTEM، می توانستی ماهانه ۶۰ دلار به صورت تضمینی به ازای هر ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری، از نزدک، در آمد کسب کنی، چه نیازی بود که جذب یوزز کنی و لنگ ۱۰۰۰ دلار ورودی کاربران بشی؟ میلیاردها دلار سرمایه توسط بانک های بزرگ به شما داده میشد تا نزدک را بدوشی.
      مساله بعدی که منتقدان به یونیک وارد می کنند، همین GLOBAL PORTFOLIO MANAGEMENT است. چرا این غول به قول شما، کلا سایت چند صفحه ای داره بدون شماره تلفن و آدرس؟ 🙂
      مساله بعدی که منتقدان به یونیک وارد می کنند، ادعای بیمه کردن اصل پول سرمایه گذاری است! کدام کارگزار سهام در دنیا سراغ دارید، اصل پول شما را آن هم در بازار بورس، بیمه کنه؟ آن هم زوری و بدون اجازه از کاربرانش؟ 🙂
      بله! این یک ابهام در کسب و کار یونیک فاینانس است که اکثر کاربرانش ایرانی و عرب و روس هستند و در وال استریت و اروپا و آمریکا، با وجود اعطای سود تضمینی دلاری ماهانه در نزدک به کاربرانش، کاملا ناشناخته و غیر قابل اعتماد است. این برای شما، جای سوال نیست که چرا؟!!؟
      به نظرم بیشتر از این وارد مقوله یونیک نشیم چون مسائل دیگه رونمیخوام بگم. اینم که بنده حضور دارم بیش از یکسال، برای فهمیدن چند و چون قضیه است.
      وارد بازار بورس ایران یا بازار بورس نزدک از طریق کارگزاری های رسمی شده و وقت خود را با شرکت های مجهول الهویه پانزی، تلف نکنید.
      موفق باشید

  • میثم اسفند ۲۸, ۱۳۹۸

   باسلام خدمت اقای زمانی عزیز من میخام باشما ارتباط برقرار کنم میخام وارد یونیک فایننس بشم.لطفا باسند و مدرک میخام بدونم که شما میگین کلاهبرداری هستش بما بگین.چون این مناظرهدشما باآقای امین واقعا اطلاعاتی در اختیار ما داد ولی بازم مبهمه.شما خودتون ازخیلی وقت پیش هستین توی فایننس آیا ناراضی هستین ازچی ناراضی هستین و آیا مشکل امنیتی و قضایی برای شما پیش آوردن واینکه میگین هرماه چند نفر از اعضاش توسط وزارت اطلاعات گرفته میشن وقضائیشون میکنن،شما دقیقا اطلاع دارین ک اون افراد کیا هستن؟؟خوشحال میشم به ماهم اون افراد رو معرفی کنین.واینکه شما یجایی فرمودین که هیچ کدومش از افرادش معلوم نیستن قابل شناسایی نیستن واینکه بعدش شما اومدین گفتین چند نفرشون رو گرفتن تناقض داره.من جوونی ۳۰ساله هستم واقعا هیچ درامدی هم ندارم تااینجای کار مشغول تحصیل بودم و توی ایران شغل نیست کار نیست درامد نیست یه راه وچاره برای یکی مثل من که اوج جوونیم هستش رو شما چی میدونین مجبور هستیم بالاخره هرجوری شده ۱۰۰۰دلار جور کینم و وارد اینار وبیزنس بشیم.اگه شما راه وچاره ایی خاصی برای ما پیشنهاد دارین خوشحال هستیم بما بگین و ثوابی هم این وسط ببرین و تا اخر عمرمون دعاگوتون میشیم.اینکه چطور اون دلار رو برداشت کنیم و به ریال ایران تبدیل کنیم و در ایران استفاده کنیم و وارد حساب بانکی خودمون در ایران بکنیم هم بگین لطفا.وبرای وارد شدن به بازار بورس امریکا(نزدک)بشیم ویه کارگزاری مطمئن بغیر ازفایننس ک شما میگین کلاهبرداریه وپیشنهاد بدین و طریقه ثبت نام و…هم لطف کنین به ایمیلم بفرستن استادعزیز.ایا اون کارگزاری ها هم برای ورود توش نیاز به ۱۰۰۰دلار هست یانه؟؟؟دوستان دیگر هم اگه میخونن و میتونن کمک کنن لطفا راهنمایی کنن.موفق وموید باشین.کرونا بدور☹??

   • علی زمانی اسفند ۲۸, ۱۳۹۸

    ضمن تشکر از جنابعالی، ای میل بنده در مطلب هست
    باتشکر

 • کوروش مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

  آقای علی زمانی شما هیچ چیز در مورد بازار بورس نمیدونی و فقط میخای تبلیغات خودت رو انجام بدی

 • امين مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

  سلام خدمت همه دوستان ،
  اقای علی زمانی تو اگه از مثلث بورس چیزی حالیت بود ، نمیگفتی یونیک باید در بازار بورس نزدک اسم و شناسایی داشته باشه چون کارگزار اسمش تو بازار بورس نیست ، اسم کمپانیها اونجا با نمادشون هست ، شما کی هستی که بگی یونیک فاینانس وجود رسمی دارد یا ندارد؟؟ ، شما چقدر سواد این چیزهارو داری ؟؟
  اینکه ۴ تا متن و نمودار بازار بورس رو بیای اینجا کپی کنی و بزاری که همه بلدن ، بیا به بیننده های این سایت نشون بده که تو از بازار بورس با علم و سوادت چقدر پول دراوردی !!! یا اینکه اومدی اینجا جزوه بفروشی که تازه پول در بیاری !!!
  این روزا هر کی میخواد بلیط برا خودش بفروشه اسم معظم یونیک فاینانس رو میاره …

  • علی زمانی شهریور ۲, ۱۳۹۸

   جناب امین
   نکاتی را صرفا جهت اطلاع شما اعلام میکنم که بقیه دوستان هم مطلع شوند:
   – شرکت یونیک فاینانسی که نام بردید، بنده ۲۴ ماه هست که user وریفای شده این شرکت هستم و به زیر و بم این شرکت آگاهم. من همیشه سعی میکنمدرباره چیزی که میدانم بنویسم. نه تخیلاتم.
   – مشخصات کلیه کارگزارهای بورس هم درایران و هم خارج از ایران، در سایت سازمان بورس همان کشور ثبت شده است. صرفا جهت اطلاع حضرتعالی. یونیک، ثبت نشده است.
   – شرکت یونیک فاینانس که شما سنگش رو به سینه میزنی، دفترش کجاست؟ محل ثبتش کجاست، تلفنش چیه؟ اسم مدیرانش چیه؟ مدیرانش کجا هستند؟
   – شرکت معظم یونیک فاینانسی که سنگش رو به سینه میزنی، چرا با درآمد تضمینی ماهانه ۵۰ تا ۶۰ دلار (تکرار میکنم: درآمدتضمینی ماهانه ۵۰ تا ۶۰ دلار به ازای ۱۰۰۰ دلار آمریکا)، محبوبیتی در وال استریت و نزدک و بورس لندن و برلین و . . . نداره؟ چرا از پاسخ به این سوال، طرفداران یونیک فاینانس، طفره میرن؟!
   – من اگه بخوام پورتفو ۸ سال پیشم رو سودهایی که در این ۸ سال گرفتم رو برای شما نشان بدم که فقط عذرخواهی به بنده بدهکار میشید 🙂
   عزیزم
   سیگنال خوب میخوای بگو. نیاز نیست با پرچم یونیکی بیای که ماه به ماه لیدرهاش توسط وزارت اطلاعات و قوه قضاییه، رصد و دستگیر و بازداشت میشن.
   ما متن و نمودار بورس را کپی نکردیم. تحلیل دادیم و روند و سهام خوب را معرفی کردیم. وگر نه چرا بین ۵۵۰ سهم، تعداد محدودی معرفی شده؟ به هر حال، به نظرم شما با «ذهن فریبکار» بای بای کن. برای مناظره علمی، آمادگی کامل داریم.

 • امين مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

  ضمنا شرکت یونیک هیچ جا نگفته که تضمین میکنه ماهی ۶٠ دلار بابت هر ١٠٠٠ دلار بده و هیچ جا هم نگفته شما مجبور هستین که ورودی بگیرین ، اون کسی که تو رو پرزنت کرده و وارد شرکتت کرده ، اوسکلت کرده پسر جون ! اگه دفتر داشبورد تو یونیک داری ، یکم زبان انگلیسی یاد بگیر اوستا علی و بخون شرکت چی گفته …

  البته بعید میدونم نظر من رو تو سایتت بزاری اوستا علی

  • علی زمانی شهریور ۲, ۱۳۹۸

   شرکت معظم یونیک فاینانس به قول شما، داره به صورت تضمینی، بین ۵۰ تا ۶۰ دلار سود ماهانه به ازای هر ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری به کاربراش میده. این که از ATS داره در میاره یا SHARE پول های پایینی هاست به بالایی ها را من نمیدونم. به هر حال، داره تضمینی میده چون دقیقا، ۲۴ ضرب در ۵۰ تا ۶۰ دلار تا حالا گرفتیم. تعجب هم همین است که یک: چطوری در بورس میشه درآمد تضمینی ادعا کرد؟ دوم: کدام کارگزار در بورس جهان سراغ دارید که اصل پول شما را از طریق GPM بیمه کرده باشه؟!؟!! این یک شوخی نیست در اقتصاد جهان؟ قطعا سابقه شما در یونیک،‌کم تر از بنده است. لذا، توصیه میکنم انتقادات فنی و تکنیکالی فعالان بورس و بازاریابی شبکه ای به شرکت مجهولی چون یونیک را دوباره مطالعه بفرمایید. ما قرار نیست در قرن ۲۱، مثل کورها معامله کنیم. قرن شفافیت و استدلال است. وگر نه فارسی حرف زدن رو که همه بلدن!
   موفق باشید

 • احسان امرایی مرداد ۲۹, ۱۳۹۸

  بنده مدت هاست در شرکت سونیک فاینانس سرمایه گذاری کردم. همیشه پرداخت ها به موقع، با حساب کتاب دقیق و بدون اشکال بوده. حتی یک‌ نفر پیدا نمیکنید که بتونه ادعا کنه این شرکت پول من را خورده. روش جذب سرمایه در این شرکت هم نتورک اینوستینگ هست پس نه نیازی به وام گرفتن داره نه چیز دیگه و‌سرعت حذب سرمایه در این روش خیلی خیلی بالا هست. سودی که به ما کاربرانش میده در مقایسه با سود خودش خیلی خیلی ناچیزه. حالا متاسفانه یا خوشبختانه بعضی ها بدون مطالعه و بدون اینکه بتونن حتی یک شاکی از این شرکت معرفی کنن فقط ادعا میکنن. تا دیروز همه میگفتن ats امکان پذیر نیست. حالا که تمام دنیا رفته به سمت ats, ادعا میکنن یونیک فاینانس ats نداره. باز خوشحالم که حد اقل متوجه شدن ats چیه ??

 • f دی ۱۶, ۱۳۹۸

  سلام در رابطه با شرکت Ai trades اطلاعاتی دارید؟ این شرکت ترید ارزهای دیجیتال با استفاده از ربات های تریدر انجام میده و کوین اختصاصی خودشو بالا اورده میخواستم از صحبت و اوکی بودن شرکت مطلع بشم اگ اطلاعات مفیدید دارید در اختیار بذارید ممنون میشم

 • مجتبی فروردین ۲۷, ۱۳۹۹

  با سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون. یک نکته : دوستانی مثل جناب زمانی و میثم و امین در عین جدل لفظی اطلاعات جالبی ارائه دادند. فقط کاش میتونستین دوستانه بحث کنید که بحث به جایی برسه.
  ممنون

 • مجتبی فروردین ۲۷, ۱۳۹۹

  با سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون. یک نکته : دوستانی مثل جناب زمانی و میثم و امین در عین جدل لفظی اطلاعات جالبی ارائه دادند. فقط کاش میتونستین دوستانه بحث کنید که بحث به جایی برسه.
  ممنون

 • amin خرداد ۱۴, ۱۳۹۹

  سلام
  آقای زمانی من تمام صحبت های شما و اون دوستمون که از فاینانس طرفداری میکرد رو خواندم ولی در آخر متوجه نشدم که شما نظرتون روی چه چیزی هست که مما سرمایه گزاری کنیم؟؟؟
  شما میگید فاینانس خوب نیست؟؟؟اوکی!!!نظرتون روی چیی هست ما سرمایه گزاری روی چه چیزی کنیم؟؟؟؟اون چیزی که مورد تاییدتون هست لطفا بفرمایید

  • نرگس تیر ۲۲, ۱۳۹۹

   سلام قطعا جایی که به ایشون سود برسه
   خیلیها با اومدن یونیک فاینانس متضرر شدن چون به جای دادن سرمایه ه این اشخاص هر شخصی خودش میتونه سرمایه گذاری مستقیم بکنه

   به نظر من وبلاگ اقا احسانو بخونید خیلی کاملتر توضیح دادن
   کافیه نزدک رو سرچ کنید اون سایتی که کنارش n نوشته رو مطالعه کنید

   • علی زمانی تیر ۲۲, ۱۳۹۹

    البته بنده نیز بیش از ۲ سال در یونیک فاینانس بودم و با سود خارج شدم
    سر و تهش مشخص نیست و به نظر قانونی نیست وشفاف

    • عارف شهریور ۲۷, ۱۳۹۹

     سلام جناب زمانی به من یکی ازدوستان که یکی ازعضوگیرهای این شرکت هستن پیشنهاددادن به نظرشماورودکنم یااشتباه هستش ایشون دریک سال ورودی که داشتن وضیعت مالیشون خیلی خوب شده

     • علی زمانی شهریور ۲۷, ۱۳۹۹

      خیر
      بنده هم بعد از ۳ سال از این شرکت خارج شدم

 • رضا شجیرات مهر ۶, ۱۳۹۹

  با سلام و احترام
  جناب زمانی شماره تماس یا ایمیلتون رو میخواستم و یا آیدی تلگرامتون

 • سلام اقای زمانی بهمن ۸, ۱۳۹۹

  سلام اقای زمانی سعی کنید بخاطر منافع خودتون و مطرح کردن موقعیتتون شرکت های دیگه رو تخریب نکنید.
  کارگزاری یونیک اگه پانزی و هرمی بود نمیتونست با روش پولشویی تو این حدودا ۶سال با قدرت به سمت جلو حرکت کنه.
  یا شما برادر شناخت و اطلاعاتی در مورد شرکت های هرمی و پانزی ندارید یا بدون شناخت دارید به یونیک تهمت میزنید.

  • علی زمانی بهمن ۸, ۱۳۹۹

   سلام
   من چند سال برای فهم کار یونیک فاینانس، عضو سیستم بودم. بعد از سیستم آمدم بیرون و اطلاعاتم را در اختیار پلیس بین الملل قرار دادم. قصد ندارم اطلاعات کسب شده را اینجا ارائه کنم که تبلیغ این سیستم بلک پولشویی غیر علمی بشه. به هر حال اگه این سیستم موفق بود، گرگ های وال استریت و HSBC حمایت مالیش میکردن و لنگ دو قرون دوزار روس ها و عرب ها و ایرانی ها و افغانی ها نمیشد.
   موفق باشی

   • سینا مرداد ۲۷, ۱۴۰۰

    کاملا مشخصه از یه جایی کوک شدی داری اخبار منفی میدی دست مردم . اون کسی که از این کمپانی سود گرفته . گرفته . چه از طریق عضو گیری و شبکه سازی چه از طریق سرمایه گذاری . سوال اینجاس که شما از چه چیزی نا راضی بودی اقای زمانی . نمیدونم کی ۳ ساال پیش پرزنتت کرده شایدم حالیت باشه همه اسناد و مدارک قانونی رو ولی از سمت یه جایی کوک شدی ذهن مردم خراب کنی . خدارو شکر توی پروموشن ارز دیجیتال unqt حدود ۱ میلیون سهام دار دیگه به شرکت وارد شد . بازم تکرار میکنم ۵ میلیون سهام دار تو شرکت پانزی به نظرت چقد دوام میاره ؟ یک سال یا دو سال یا ۲۳ سال . خجالت بکش . مردمو خر فرض نکن . تا اون جا که بتونم مردمو اگاه میکنم یه روزی میرسه که تمام مردم توی یونیک سرمایه گذاری میکنن شما میمونی و حوضت .