گشتی در خیابان های معروف پاریس: از «شانزلیزه» تا «ریوولی»

گشتی در خیابان های معروف پاریس: از «شانزلیزه» تا «ریوولی»

چه کسی فکر می کرد که روزهای پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی بخاطر افزایش تعرفه سوخت در فرانسه، پاریس، پایتخت عشاق اروپا و مقصد لاکچری گردی عاشقان دیور و شانل تبدیل شود به پادگان نظامی و انقلاب جلیقه زردها، شانزلیزه پاریس را به خاک و خون بکشد؟ آن هم در زمانی که فرانسه، مقصد شماره یک گردشگری قاره سبز، خود را آماده میزبانی از میلیون ها ژانویه گرد کریسمس ۲۰۱۹ میلادی می کند. پاریس و بسیاری از شهرهای فرانسه، در چند هفته اخیر شاهد شورش و اعتصاب میلیونی مخالفان امانوئل مکرون جوان، سکاندار الیزه است و از حجم گردشگران این شهر زیبا و نوستالژیک کاسته شده است. اما پاریس و اعتراضات، بخش جدایی ناپذیر از این شهر هنری و تاریخی زیبا فرانسه بوده و انتظار می رود تا اوضاع برای گردشگران در سال ۲۰۱۹ میلادی به مرور آرام شود.

اگر قصد سفر به فرانسه در سال ۲۰۱۹ میلادی دارید، یادتان باشد که رویه دریافت ویزا گردشگری و تجاری و دیداری فرانسه نسبت به سالهای قبل اندکی تغییر کرده و شما باید به کارگزاری وی اف اس گلوبال در هروی سنتر تهران مراجعه کرده و مدارک خود را از طریق این کارگزار هندی، تقدیم کرده و نیازی به مراجعه به سفارت نیست. البته قبل از هر اقدامی باید وقت مصاحبه بگیرید تا در ساعت و زمان مقرر، مدارک را به کارگزار تحویل دهد. اعطای ویزا گردشگری مولتی پل فرانسه به متقاضیان ایرانی سفر به این کشور سخت شده است و بعضا افرادی که شنگن اولی نیستند و سابقه دریافت ویزا از سفارتخانه های اروپایی درایران دارند، موفق به دریافت شنگن فرانسه نمی شوند.

حتما بخوانید: راهنمای اخذ ویزای گردشگری فرانسه

گزارش امروز سرویس گردشگری روزیاتو شما را با شماری از خیابان های معروف پاریس آشنا می کند. یادتان باشد که برای تماشای پاریس از لنز دوربین گردشگران و فشن بلاگر ها و توریسم بلاگرها و فود بلاگرها، به هشتگ محبوب #PARIS در اینستاگرام مراجعه کنید.

خیابان های معروف پاریس
فوتوشوت کیارا فراگنی، معروف ترین فشن بلاگر جهان در خیابان های پاریس

حتما بخواید: دیدار با کیارا، معروف ترین فشن بلاگر جهان

با پاریس گردی ما همراه باشید.

پاریس ۲۰۱۹ چه تغییری کرده است؟

پاریس در سال های اخیر به شدت تغییر کرده است. این موضوع را افرادی که بارها در چند سال اخیر به این شهر سفر کرده اند احتمالا تصدیق کنند. مثلا تدابیر شدید امنیتی در اطراف محوطه برج ایفل برقرار شده و کل برج٬ در محاصره گیت های امنیتی الکترونیکی قرار گرفته است.

مترو پاریس به نسبت یک دهه قبل،نو نوار شده و شاهد صندلی های تمیز با روکش های جدید و تغییر حجم کابین و سرعت واگن ها هستیم. شمار دستشویی های عمومی الکترونیکی رایگان در مقصدهای گردشگری مهم این شهر افزایش یافته که بخشی از معضل سرویس بهداشتی تمییز را تا حدی رفع کرده است. بسیاری از سرویس های بهداشتی در فروشگاه های بزرگ و فرودگاه ها و ترمینال های پاریس، مجهز به حسگرهایی شده است تا شما بتوانید کیفیت سرویس بهداشتی را با انتخاب دکمه خوب تا ضعیف، اعلام کنید.

خیابان های معروف پاریس
طاق نصرت پاریس که ابتدای خیابان شانزلیزه است

به دلیل اقدامات تروریستی سال های اخیر در فرانسه، حتی پلیس راهنمایی و رانندگی پاریس هم مجهز به گاز اشک آور و اسلحه و باتوم شده که مسبوق به سابقه نبود. قدم زدن نیروهای امنیتی مسلح به صورت دو تایی در متروها و مراکز خرید و گردشگری این شهر زیبا، هم چون تماشای نقاشان زبردستی که در موزه لوور، مشغول کشیدن تابلوهای نقاشی هستند، عادی تر از همیشه است. بسیاری از کافه ها و رستوران ها و مراکز خرید و ترمینال ها و فرودگاه ها در این شهر، مجهز به اینترنت پر سرعت شده که موهبتی برای گردشگران تازه وارد شهر است. امنیتی شدن پاریس و زیر نظر بودن نامحسوس گردشگران در این شهر، مهم ترین تغییر پایتخت زیبا فرانسه محسوب می شود.

خیابان شانزلیزه

خیابان شانزلیزه (Avenue des Champs-Élysées) تاریخی قرن های متمادی است که با شکوه و افسونگری مخصوص به خودش که در هیچ نقطه ی دیگری از جهان قابل دسترسی نیست، گردشگران خارجی را محصور و شگفت ‌زده می ‌کند. این خیابان را به مناسبت بزرگداشت طاق پیروزی ساخته اند. این خیابان را زیبا ترین و معروف ترین خیابان جهان می دانند. ایران ایر در این خیابان از قبل از انقلاب، شعبه دارد. در شانزه لیزه علاوه بر جاذبه های تاریخی می توانید از انواع مغازه‌ های طراحان معروف، رستوران‌ های مجلل و خاص، مراکز تفریحی و بسیاری از دیگر مواردی که شما را سرگرم می کنند را پیدا نمایید

تصویری از خیابان شانزلیزه، معروف ترین خیابان اروپا

خیابان ریوولی | Rue de Rivoli

خیابان ریوولی (Rue de Rivoli) از آن دسته از خیابان های شلوغ است که هم زنده و پویاست هم پر از جاذبه های بسیار معروف. این خیابان دقیقا در قلب شهر پاریس قرار گرفته است تا موازات رود سن هم نیز امتداد می یابد. نام خیابان ریوولی از یکی از پیروزی‌ های کلیدی و مهم ناپلئون بناپارت در جنگ ریوولی گرفته شده است. در این بلوار زیبا و شلوغ موزه ی لوور و باغ تویلری که از مهم ترین جاذبه های کشور فرانسه هستند قرار گرفته است. البته نا گفته نماند که کاخ سلطنتی هم در مقابل موزه ی لوور و همین خیابان قرار گرفته است.

خیایان ریوولی پاریس که جشنواره برند های لباس در این شهر است

خیابان سوفلو | Rue Soufflot

تصویری از خیابان سوفلو پاریس

تمامی خیابان های پاریس انگار شما را در نهایت به یک جاذبه ی زیبا و دیدنی می رسانند. خیابان سوفلو (Rue Soufflot) هم دقیقا از همان خیابان هایی است که آخرش بازدید از یک جاذبه ی تاریخی را به شما هدیه می دهد! این خیابان شما را از ورودی به باغ لوکزامبورگ و دیگر جاذبه های این خیابان هدایت می ‌کند. همه ی این جاذبه ‌ها را باید در صدر فهرست بازدید خود بگنجانید.

خیابان سن | Rue de Seine

خیابان سن (Rue de Seine) یکی از خیابان های پاریس است که به معنای واقعی فرانسوی است. این خیابان به موازات خیابان بناپارت امتداد دارد و به عنوان یکی از خیابان های اصیل پاریس با زیبایی خیره کننده می باشد. یکی از نکات جالب در این خیابان این است که این خیابان برای شکم گردها مثل یک بهشت شیرین است زیرا، مغازه‌ های شیرینی فروشی در این خیابان بسیار زیاد هستند.

این خیابان همانطور که از نامش پیداست شما را به رودخانه ی سن خواهد برد. خیابان سن از بلوار افسانه ای سن ژرمن هم عبور می ‌کند و به این صورت شما با حضور در آن می توانید با یک تیر چند نشان بزنید. اگر شما هم گردشگری شکم گرد و عاشق شیرینی هستید، پیشنهاد می کنیم که به سراغ شکلات ‌های بهشتی پیر مارکولینی (Pierre Marcolini) بروید و با خوردن از آن ها تازه معنای واقعی شکلات را درک کنید.

شکلات فروشی معروف مارکولینی در پاریس
شکلات های خوشمزه پیر مارکونی

البته اگر به بستنی ‌های ایتالیایی هم علاقه دارید به فروشگاه گروم (Grom) نیز بروید زیرا این خیابان برای شما جای مناسبی خواهد بود.

خیابان آبره ووار | Rue l’Abreuvoir

می دانید که بیشتر نقاشی هایی که می بینید و منظره ای از طبیعت و چیدمان شهری دلربا دارند از کجا الهام گرفته شده اند؟ از خیابان مونمارتر و خیابان آبره ووار (Rue l’Abreuvoir).

این خیابان هنری و کوچک اما بسیار معروف پر از پیچ و زیبایی است. در سرتاسر این خیابان، شیب‌ و سنگ فرش به همراه خانه‌ هایی زیبا و پنجره ‌هایی دلچسب و دلربا خواهید دید که شما را محسور می کنند. در انتهای این خیابان محلی و کوچک، برج ناقوس و گنبد کلیسای ساکره کور در دور دست را خواهید دید. خیابان آبره ووار از آن دسته از خیابان های پاریس است که در هر فصلی که به دیدن آن بروید، با افسون و زیبایی خاصی روبرو خواهید شد.

خیابان های معروف پاریس
رنگ مرجانی زنده، رنگ سال ۲۰۱۹ است

خیابان ویکتور هوگو | Victor Hugo

یکی دیگر از خیابان های پاریس که بسیار معروف است، خیابان خیابان ویکتور هوگو (Victor Hugo) یا همان نویسنده ی معروف کتاب بینوایان است. این خیابان هم مانند بسیاری از خیابان‌ های معروف دیگر شهر پاریس، از بنای طاق پیروزی آغاز می ‌شود. جالب است بدانید که خیابان ویکتور هوگو دومین خیابان بلند در شهر پاریس است. دوست دارید تا بدانید که چرا نام این خیابان ویکتور هوگو است؟ این نویسنده در آخرین روزهای زندگی خود را در هتل پارتیکولیه (Hôtel Particulier) که در این خیابان قرار گرفته است، سپری کرد و در این هتل و این خیابان نیز چشم از جهان فرو بست.

خیابان های معروف پاریس
پاییز رویایی خیابان ویکتور هوگو پاریس که مقصد سلفی باز های اینستاگرام است

حتما بخوانید: توصیه های هیجان انگیز برای ژانویه گردهای ۲۰۱۹

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • کاربر دی ۴, ۱۳۹۷

    ممنون برای این گزارش جالب. لطفا باز هم از این دست مقالات بنویسید؛ عالی بود