۱۰ حقیقت جالب درباره بدن زنان و ویژگی های شگفت انگیز آن

۱۰ حقیقت جالب درباره بدن زنان و ویژگی های شگفت انگیز آن

در یونان باستان، زن ها را به خاطر تفاوت هایشان با مردان، گونه ای متفاوت از مردان می دانستند. گرچه در طی قرن ها تحولات زیادی در خصوص حقوق مدنی زنان صورت گرفته، اما هنوز هم رازهای سر به مهر زیادی درمورد بدن زنان وجود دارد. در ادامه به چند حقیقت جالب درباره ی ویژگی های شگفت انگیز بدن زنان می پردازیم.

۱- تهوع صبحگاهی برای مادران آینده مفید است

ویژگی های جالب بدن زنان

دانشمندان امریکایی پی برده اند تهوع صبحگاهی ای که زنان در دوران بارداری به آن دچار می شوند، در حقیقت نوعی مکانیزم مقابله ای است که به جنین کمک می کند از سموم ناشی از ماهی، گوشت قرمز و مرغ مصرفی مادر، دور بماند. علاوه بر این، تجربه ی تهوع صبحگاهی، نشان دهنده ی قوی بودن جنین است. چون طبق تحقیقات، زنان بارداری که دچار تهوع صبحگاهی می شوند، احتمال سقط جنین در آن ها به میزان قابل توجهی کمتر است.

۲- زنان توانایی زیادی در شنیدن صداهای فرکانس بالا دارند

زنان از سنین بسیار کم می توانند صداهای فرکانس بالا را بشنوند (صدا هر چه فرکانس بالاتری داشته باشد زیرتر است). یک نوزاد دختر یک هفته ای می تواند صدای مادرش را از صدای گریه ی یک نوزاد دیگر تشخیص دهد. این ویژگی نه تنها به کار مراقبت از نوزادان، بلکه به تشخیص دروغگویی دیگران هم می تواند کمک کند. زن ها قادرند کوچک ترین تغییر در زیر و بمی صدا که هنگام دروغ گفتن رخ می دهد را تشخیص دهند.

۳- زن ها باهوش تر از مردان هستند

گرچه مردان مغز بزرگ تری دارند، اما نتیجه ی تست هوش زنان، ۳ درصد بهتر از مردان است. این مسأله و همینطور توانایی انجام همزمان چند کار در زنان، ناشی از تفاوتی است که در ساختار مخچه ی آن ها وجود دارد. در حقیقت، در مقایسه با مردان، اندازه ی مخچه ی زنان بزرگ تر بوده و ارتباطات عصبی آن حدود ۳۰ درصد بیشتر است.

۴- کروموزوم ایکس سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند

به گفته ی دانشمندان بلژیکی، کرموزوم ایکس که عامل تولد نوزادان دختر است، حاوی میکرو RNA بیشتری است. RNA ها سیستم ایمنی نوزاد را قوی می کنند و ریسک بروز سرطان را کاهش می دهند.

۵- زن ها راحت تر از پس بیماری ها بر می آیند

دانشمندان پی برده اند، هورمون استروژن که در بدن زنان بیشتر از مردان است، نقش اصلی را در فرو نشاندن پروسه ی التهاب در بدن دارد، یعنی بدن زنان زودتر و راحت تر از مردان از عهده ی بیماری ها بر می آید. استروژن همچنین از سرعت پیر شدن بدن کم می کند، بنابراین احتمال اینکه زن ها عمر طولانی تری داشته باشند بیشتر است.

۶- فاکتور سن در تجربه ی نشانه های سندرم پیش قاعدگی نقش دارد

احتمال تجربه ی علائم سندرم پیش قاعدگی در زنان، در اوایل نوجوانی و بعد از دهه ی چهل زندگی بسیار بیشتر است، چون شدیدترین تغییرات هورمونی زنان در این دوره ها رخ می دهد. سردرد، تغییرات پوستی و دردهای مفاصل و عضلانی، از جمله ی این نشانه ها هستند.

۷- عامل انگیختگی هر چه که باشد تأثیر یکسانی در مغز زنان دارد

بررسی تصاویر ام آر آی مغز زنان نشان داده، فکر کردن به غذا، همان قسمت هایی از مغز آن ها را روشن می کند که هنگام تحریک شدن به واسطه ی شریک جنسی شان، درگیر می شوند. این مسأله به ویژه در زمان ویارهای دوران بارداری مشهود است.

۸- روش های جلوگیری از بارداری روی جذابیت ظاهری زنان تأثیر می گذارد

تحقیقات نشان می دهد مردان جذب زنانی می شوند که قدرت باروری دارند، حتی اگر داشتن فرزند جزء هدف هایشان در زندگی مشترک نباشد. بوی بدن زنان و دیگر گرایشات بیولوژیکی باعث این مسأله می شود. اما جلوگیری از بارداری از جذابیت زنان کم می کند چون میزان هورمون های مردانه را در بدن آن ها افزایش می دهد و قدرت باروری را از بین می برد.

۹- چرا دست های زن ها سردتر است؟

دمای دست های زنان به طور کلی حدود ۲ درجه ی سانتیگراد پایین تر از مردان است. به گمان دانشمندان، علت این مسأله آن است که زن ها در مجموع توده ی عضلانی کمتر و در عین حال، نسبت سطح به حجم بیشتری در مقایسه با مردان دارند، به همین خاطر است که گرمای بدن شان را زود از دست می دهند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود