۱۳ حقیقت جالبی که تا کنون درباره فیلم «تنها در خانه» نمی دانستید

۱۳ حقیقت جالبی که تا کنون درباره فیلم «تنها در خانه» نمی دانستید

بسیاری از ما به دیدن فیلم و سریال علاقه داریم و به شدت آن ها را دنبال می کنیم. فیلم های سینمایی در ژانر های مختلفی ساخته می شوند و علاقه مندان با توجه به سلیقه خود، می توانند به تماشای آن ها بنشینند. در این میان، برخی آثار سینمایی برای قشر خاصی از جامعه در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثال، فیلم های کودک به طور ویژه برای خردسالان ساخته می شود.

ما تا به حال شاهد محصولات بسیار خوبی در این زمینه بوده ایم، اما هیچ یک از آن ها نتوانسته اند همانند «تنها در خانه» نظر ما را به خود جلب کنند. این فیلم محبوبیت بسیار زیادی دارد و هر کسی را میخکوب خود می کند. با وجود آن که بیشتر افراد بارها «تنها در خانه» را دیده اند، اما نکاتی درباره آن وجود دارد که کمتر کسی به آن ها پرداخته است.

ما در این مقاله قصد داریم آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. تا پایان همراه باشید.

pic-140
تصویر مربوط به یک دختر که از دوستان «باز» برادر کوین بود، متعلق به پسر کارگردان هنری فیلم است و اصلا دختر نیست. کارگردان نمی خواسته دختران نوجوان را نا امید کند و به همین دلیل، این کار را انجام داده است.
pic-141
جوزف پشی بازیگر نقش هری اغلب فراموش می کرد که در فیلم مخصوص کودکان باری می کند و مدام ار الفاظ رکیک استفاده می نمود. به همین دلیل کارگردان مرتبا به وی تذکر می داد.
pic-142
به خاطر آن که فیلم واقعی تر جلوه کند، آقای پشی از مکالی کالکین بازیگر نقش کوین درخواست کرد که از او واقعا بترسد. یک بار آقای پسی به طور ناخواسته کوین را زخمی کرد. آن ها در حال تمرین سکانسی بودند که طی آن، دزد ها کوین را از دستگیره در آوریزان می کردند. آقای پشی گفت: “من می خواهم تمام انگشتان کوچک تو را همزمان گاز بگیرم.” سپس بازیگر واقعا این کار را انجام داد و انگشت کوین خون آمد.
pic-143
فیلم «فرشتگان با روح پلید» که کوین در حال تماشای آن بود، وجود خارجی ندارد. این سکانس مخصوص فیلم تنها در خانه ساخته شد و در آن به کار رفت.
pic-144
رتیلی که بر روی صورت یکی از دزد ها راه می رفت، واقعی بود. برای جلوگیری از ترسِ وجود آن، دنیل استرن نقش کسی که از ترس و وحشت جیغ می زند را بازی کرد و صدا بعدا به سکانس اضافه گشت.
pic-145
تنها در خانه تقریبا به طور کامل در شهر شیکاگو فیلم برداری شد و فرودگاه شهر پاریس که در فیلم وجود داشت، در واقع همان فرودگاه شیکاگو بود. صندلی های بزینس کلاس و شیکی که در فیلم دیده اید، در زمین بسکتبال یک مدرسه محلی درست شده بودند. استخر مدرسه نیز برای درست کردن زیر زمین آب گرفته خانه کوین در یکی از صحنه های فیلم مورد استفاده قرار گرفت.
pic-146
خانه ای که خانواده کوین در آن زندگی می کردند، در خیابان لینکُلن منطقه وینتکا در ایالت ایلینوی قرار دارد. این عمارت سه طبقه برای یک خانواده ساخته شد، در سال ۲۰۱۱ تقریبا ۲.۴ میلون دلار قیمت گذاری گشت و در همان سال نیز با قیمت ۱.۵۸۵ میلون دلار به فروش رسید.
pic-147
نقش هری (دزد چاق) اول به رابرت دنیرو و جان لاویتس پیشنهاد داده شد، اما هیچ یک از آن ها قبول نکردند.
pic-148
بازیگر نقش فولر پسر عموی کوین، برادر واقعی مکالی کالکین بود.
pic-149
ضبط کننده صدای «Talkboy» که در دستان کوین قرار داشت، وجود خارجی نداشت و تنها برای فیلم ساخته شده بود. با این حال، بسیاری از طرفداران فیلم دوست داشتند یکی از آن ها را در اختیار داشته باشند. طی سال های بعدی، این دستگاه در فروشگاه ها ظاهر گشت.
pic-150
برخی از مردم اعتقاد داشتند که الویس پریسلی در فیلم بازی کرده است. بسیاری از آن ها مرگ سلطان راک اند رول را باور نکرده بودند و اعتقاد داشتند مردی که پشت سر مادر کوین در فرودگاه ایستاده، همان خواننده سرشناس است.
pic-151
لوازم تزیینی کریسمسی که شخصیت مارو بر روی آن ها پا گذاشت، خوراکی بودند. با این حال، دنیل استرن در صحنه هایی که پا برهنه بود، پوشش پلاستیکی ویژه ای به تن داشت.
pic-152
مکالی کالکین واقعا نقشه محل قرار گرفتن تله ها در تمام قسمت های خانه را نقاشی کرده بود.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
۱۱ نظر

ورود

 • به جهنم دی ۱۰, ۱۳۹۵

  خب که چی حالا

 • reza دی ۱۱, ۱۳۹۵

  به ایفای نقش کوتاه دونالد ترامپ اشاره نکردید

  • amir دی ۲۴, ۱۳۹۸

   من هم همینو خواستم بگم

 • erfan دی ۱۱, ۱۳۹۵

  بدترینش که شما ننوشتین اینه که مکالی کالین عاقبت چنان خوشی نداشته و معتاد شده

 • حمید دی ۱۱, ۱۳۹۵

  ساختمان دونالد ترامپ رو نگفتید در فیلم و اینکه خود ترامپ هم در فیلم هست

  • پرهام دی ۱۵, ۱۴۰۱

   ترامپ و هتلش در قسمت ۲ بود نه قسمت ۱.

 • Saafa دی ۱۱, ۱۳۹۵

  دردنتاک بودن بعضا

 • فری اسفند ۴, ۱۳۹۵

  خو میگی چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • محمد تیر ۱۴, ۱۳۹۹

  همونطور که دوستان گفتند شما به دونالد ترامپ اشاره نکردین که در اون سال بسیار جوان و لاغر رتر و صدای نازکتری داشت.ولی…..از اون جالبتر اینه که وقتی کارگر چمدانهای کوین را به اتاق میبرد میگوید میدانی او کیست و بعد کوین یک جوابی میدهد سپس ان کارگر میگوید نه اون رییس جمهوره…..ینی تو تنها درخانه ام باید شیطنت خودشونو بکنن

 • ۱۲۳۴۵۶ مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

  خب یعنی چی

 • ناشناس اسفند ۲۰, ۱۳۹۹

  آها چه جالب