۵ عامل تاثیرگذار بر نرخ اجاره اقامتگاه بوم‌گردی کدامند؟

۵ عامل تاثیرگذار بر نرخ اجاره اقامتگاه بوم‌گردی کدامند؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خیلی از افراد هنگام سفر، اقامت در اقامتگاه‌ بوم گردی را به هتل ترجیح می‌دهند، دلیل هم مشخص است. اقامتگاه‌های بوم‌گردی با آن حس و حال قدیمی دوست‌داشتنی‌شان دست آدم را می‌گیرند و می‌برند به دوران گذشته.

اما برای عاشقان مکان‌های سنتی، قیمت موضوع مهمی است و بیشتر مسافران و به ویژه آن دسته که سفر از برنامه‌های معمول آنهاست، ترجیح می‌دهند که حساب سفر خود را داشته باشند و بدانند که بابت اقامت در یک اقامتگاه سنتی بر چه اساسی باید مبلغ مشخصی را پرداخت کنند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بدانید که قیمت اجاره اقامتگاه‌های بوم‌گردی بر چه اساسی تعیین می‌شود.

قدمت و ارزش  اقامتگاه

برخی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی دارای قدیمت بسیار زیادی هستند و بالطبع ارزش بیشتری هم دارند. فکرش را بکنید، اقامت در یک اقامتگاه که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و از در و دیوار آن گذر تاریخ محسوس است چه حس خوبی دارد و بهای این حس و حال خوب و تجربه اقامت در یک مکان قدیمی و تاریخی هم کم نیست.

همچنین شرایط نگهداری اقامتگاه بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. هر چه اقامتگاه وضعیت ظاهری بهتری داشته باشد و مراقبت بیشتری از ان شده باشد ارزش بیشتری دارد.

وسعت اقامتگاه بوم‌گردی

اقامتگاه‌ها بر اساس وسعت و تعداد اتاق نیز دسته‌بندی مشخصی دارند و هر چه اقامتگاه بزرگ‌تر با تعداد اتاق‌های بیشتری باشد، قیمت بالاتری هم دارد. البته فاکتور وسعت همیشه به تنهایی تعیین‌کننده قیمت اقامتگاه نیست و باید در کنار آن اراستگی ظاهر اقامتگاه و موارد دیگر هم رعایت شود.

امکانات اقامتگاه بو‌م‌گردی

هنگام اجاره اقامتگاه توجه به امکانات اقامتگاه اهمیت زیادی دارد. اینکه اقامتگاه بوم‌گردی دارای اتاق و سرویس خواب، رستوران، حمام و سرویس بهداشتی تمیز و… باشد اهمیت زیادی دارد. پس هنگام اجاره اقامتگاه به این موارد توجه کنید.

موقعیت اقامتگاه بوم‌گردی

اینکه اقامتگاه بوم‌گردی در چه منطقه‌ای واقع شده باشد، دسترسی به شهر و نقاط دیدنی داشته باشد یا خیر و موارد دیگر موضوع مهمی است که بر قیمت اجاره تاثیر می‌گذارد. معمولا اقامتگاه‌هایی که در مناطق با دسترسی آسان هستند قیمت گران‌تری دارند تا آنهایی که در نقاط پرت هستند.

زمان سفر

اگر در ایام پرسفر سال به شهر و روستاهای مختلف سفر کنید باید هزینه بیشتری برای اجاره ویلا یا اقامتگاه پرداختی کنید. پس اگر شرایط زندگی‌تان طوری نیست که ناچار باشید در تعطیلات آخر هفته یا نوروز و … به سفر بروید، پیشنهاد می‌کنیم که برای تجربه سفری ارزان‌تر، ایام غیرتعطیل سال را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید در سفر جدیدتان در اقامتگاه بوم‌گردی، ویلا یا هتل اقامت کنید، پیشنهاد می‌کنیم که سامانه رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه جاباما را امتحان کنید و علاوه بر رزرو آنلاین اقامتگاه، ویلا و هتل از خدمات ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته بهره‌مند شوید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود