جزییات جدید از تغییر در آزمون تافل الکترونیکی (TOEFL iBT) از ۱۰ مرداد ۹۸

تغییر در تعداد سوالات و زمان پاسخ‌گویی در آزمون تافل

جزییات جدید از تغییر در آزمون تافل الکترونیکی (TOEFL iBT) از ۱۰ مرداد ۹۸
بدون نظر

تافل اینترنتی یا همان تافل الکترونیکی یا تافل آی بی تی، همچون آزمون آیلتس، معروف ترین آزمون بین المللی است که هر ماه در صدها سنتر در سراسر جهان برگزار می شود. برای ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان در کشورهای مختلف، در اختیار داشتن مدرک آیلتس و تافل یا PTE یا کمبریج، الزامی است. از اول آگوست ۲۰۱۹ میلادی، برگزاری این آزمون با رویه جدید انجام می گیرد و اگر شما قصد شرکت در آزمون تافل از ۱۰ مرداد ماه نود و هشت به بعد را دارید، باید در جریان این تغییرات باشید.

بر اساس تغییرات اعمال شده در برگزاری آزمون تافل اینترنتی، فرم سوالات و گزارش نمره و ثبت نام در آزمون تافل به نسبت قبل، آسان تر شده است اما این به معنای تغیر در محتوا برگزاری آزمون و ساده تر شدن سوالات نیست. همه چیز برای کسب موفقیت بیش در این آزمون، به سواد انگلیسی (English language proficiency) شما بستگی دارد و شما باید روی مهارت های چهار گانه به صورت موازی کار کنید.

طبق این تغییرات که از ۱۰ مرداد ۹۸ عملیاتی می شود، مدت زمان آزمون تافل اینترنتی به مدت ۳۰ دقیقه کاهش می یابد. این آزمون تا کنون، ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه بود که اکنون ۳ ساعت خواهد بود. سوالات کم تری در بخش خواندن، گوش دادن و صحبت کردن مطرح می شود تا شرکت کننده، کمتر خسته شود. محاسبه نمره تافل اینترنتی نیز دستخوش تغییر شد. مکانیزم نمره آزمون، ترکیبی از نمرات ۲ سال گذشته است.

حتما ببینید: همه چیز درباره آزمون تافل اینترنتی در سال ۲۰۱۹

تغییرات آزمون تافل اینترنتی

همه تغییرات و اخبار و شیوه ثبت نام در آزمون تافل اینترنتی را در سایت ETS‌ دنبال کنید

در بخش ریدینگ‌ به جای ۱۴ سوال ۱۰ سوال خواهد بود پس ۶ تا ۸ دقیقه از کل زمان بخش ریدینگ کم خواهد شد. در بخش لیسنینگ یک یا دو لکچر کمتر وجود خواهد داشت ولی تعداد کانورسیشن ها تغییری نخواهد کرد پس بخش لیسنینگ ۱۹ تا ۳۳ دقیقه کوتاه‌تر خواهد شد.

در بخش اسپیکینگ یک تست تسک independent و یک تست integrated حذف می شود و پس ۳ دقیقه زمان این بخش کم میشود. سیستم  My Best Scores مورد استفاده قرار میگیرد که در کارنامه داوطلبان علاوه بر نمره آزمونشان، بهترین نمره در تسک‌های مختلف از آزمون‌های دیگر رو هم شامل میشود. این برای افرادی است که چند بار در آزمون شرکت دارند. برای کسب اطلاعات تکمیلی به سایت ETS  رجوع کنید.

جزییات تغیر در بخش های  مختلف آزمون تافل  اینترنتی 

  • تغییرات آزمون تافل اینترنتی در بخش READING، تعداد سوالات از ۱۲ تا ۱۴ سوال به ۱۰ سوال کاهش می یابد و زمان پاسخ دهی اینبخش از ۶۰ تا ۸۰ دقیقه به ۵۴ تا ۷۲ دقیقه کاهش می یابد.
  • تغییرات آزمون تافل اینترنتی در بخش شنیداری به این صورت است که ۴ تا ۶ سخنرانی یا LECTURE که در بخش LISTENING بود، به ۳ تا ۴ لکچر کاهش می یابد. پس مدت زمان از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به ۴۱ تا ۵۷ دقیقه کاهش می یابد.
  • تغییرات آزمون تافل اینترنتی در بخش SPEAKING نیز که ۶ بخش (TASK) بود به ۴ TASK کاهش یافته و ۲ سوال مستقل به ۱ سوال و ۴ سوال INTEGRATED به ۳ سوال کاهش می یابد. لذا مدت زمان پاسخ گوی از ۲۰ دقیقه به ۱۷ دقیقه کاهش می یابد.

در تغییرات آزمون تافل اینترنتی هیچ خبری از تغییر در نحوه نمره بندی ایجاد نشده است. هر اسکیل دارای نمره ۱تا ۳۰ بوده و نمره کل نیز از صفر تا ۱۲۰ محاسبه می شود. برای ورود به دانشگاه های دنیا در مقطع ارشد و دکتری، داشتن تافل اینترنتی با نمره کل حداقل ۸۵ از ۱۲۰ الزامی است که معادل آیلتس ۶.۵ از ۹ آکادمیک است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

بدون نظر

ورود