سعید فتاحی ، رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ برکنار شد

سعید فتاحی ، رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ برکنار شد

به دلیل اتفاقات که در دیدار فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش گیلانیان رخ داد، سعید فتاحی، رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ از این سمت کنار گذاشته شد.

مرتضی تورک رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: فتاحی تا اطلاع ثانوی حق فعالیت ندارد. حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و عبدالکاظم طالقانی رئیس هیات فوتبال استان خوزستان نیز برای ارائه توضیحات، صبح دوشنبه باید در کمیته اخلاق حاضر شوند. این آقایان باید پاسخگوی بی کفایتی خود در برگزاری دیدار فینال جام حذفی باشند، چراکه این اتفاق موجب بی اعتباری فوتبال ایران شد.

رئیس کمیته اخلاق تاکید کرد وزارت ورزش در این آرا دخالتی نداشته و این کمیته مستقلاً تصمیمات اخیر را گرفته است.

تورک گفت: البته این رأی قبل از شروع مسابقه گرفته شده بود و برگزاری بازی تأثیری در آن نداشت.

سعید فتاحی برکنار شد

در حالی که قرار بود دیدار فینال جام حذفی فوتبال از ساعت ۲۱ در ورزشگاه شهدای فولاد آغاز شود، اما دیدار ۲ تیم با ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه تاخیر و از ساعت ۲۳:۲۰ در ورزشگاه شهدای فولاد آغاز شد. دلیلش هم این بود که مسئولان باشگاه داماش گیلانیان به دلیل اینکه هوادارانش به داخل ورزشگاه شهدای فولاد راه ندادند اجازه بازی به تیم خود را نمی‌دادند. این در حالی بود که بازیکنان در رختکن حضور داشتند اما به زمین نمی‌آمدند.

در این میان، جلال حسینی و بیرانوند جلال حسینی و علیرضا بیرانوند از هواداران خودشان که در جایگاه هواداران داماش نشسته بودند درخواست می کردند که آنجا را خالی کنند تا هواداران داماش بتوانند به داخل استادیوم آمده و در آنجا مستقر شوند.

سعید فتاحی برکنار شد

در میان این همه بی‌نظمی و بلاتکلیفی، حمله سوسک‌ها و ملخ‌ها به کنار زمین نیز باعث شد تا صدای اعتراض بازیکنان بلند شود و فینال جام حذفی به یک شو خنده‌دار بدل گردد.

در نهایت با تاخیر و حواشی بسیار زیاد، تیم‎‍ پرسپولیس که در دیدار نهایی جام حذفی به مصاف تیم داماش گیلان رفته بود موفق شد با نتیجه ۰-۱ داماش گیلان را شکست دهد و جام قهرمانی بالای سر ببرد. ضربه کاشته زیبای علی علیپور در دقیقه ۲۲ به تور دروازه داماش چسبید.

سعید فتاحی برکنار شد

سعید فتاحی و مدیریت پر از اشتباه و حواشی او 

سعید فتاحی، رئیس مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران این روز‌ها حواشی زیادی داشته و فوتبالدوستان حتی او را به دلیل کار‌هایی که انجام داده، بیشتر از فوتبالیست‌ها می‌شناسند. او کمک داوری بوده که ابتدا به عنوان مسئول برگزاری‌ها انتخاب و سپس رئیس مسابقات سازمان لیگ شد و به دلیل اینکه حیدر بهاروند به امور لیگ دخالتی نمی‌کند، او همه کاره فوتبال ایران است.

فتاحی که مسئول سازمان لیگ هم است، در لیگ هجدهم اشتباهات زیادی داشته و به درگیری با اعضای تیم‌های دیگر هم پرداخته است. او مشکلات زیادی به پا کرده، از درگیری با سرپرست خونه به خونه بابل در فینال جام حذفی پارسال که سبب مصدومیت محمودی شد.

در دیدار فولاد خوزستان و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر هم که با حواشی زیادی همراه بود و پرسپولیس شکست خورد، او به اعضای تیم پرسپولیس گفت که برق قطع شده و تا دقایقی دیگر مشکل حل می‌شود که پیام او و برخی مسائل دیگر سبب برهم ریختن تمرکز آن‌ها شد تا شکست بخورند.

همچنین حواشی بلیت فروشی نیز در این سال‌ها همیشه جنجالی بوده و نقش اول آن را هم سعید فتاحی بازی کرده است.

سعید فتاحی برکنار شد

هیچ ماجرایی در فوتبال ایران وجود ندارد که سعید فتاحی در مورد آن اظهارنظر نکرده باشد.

شاید مردم اسپانیا، ایتالیا، انگلیس و … مسئول برگزاری مسابقات لیگ برترشان را ندادند، اما سعید فتاحی به دلیل مصاحبه‌ها و برگزاری نشست خبری در فوتبال ایران معروف شده و او را بیشتر از فوتبالیست‌ها می‌شناسند.

البته باید این را هم بگوییم که هیچ ماجرایی در فوتبال ایران وجود ندارد که سعید فتاحی در مورد آن اظهارنظر نکرده باشد. او بیشتر از سرمربی تیم ملی، رئیس فدراسیون فوتبال و حتی بازیکنان دیده می‌شود و اصرار دارد که در هر شرایطی مقابل دوربین‌ها قرار بگیرد.

فتاحی در تمام دیدار‌های حساس، در کنار زمین حضور دارد و نتیجه این اتفاق، ماجرایی شبیه درگیری فیزیکی با سرپرست باشگاه خونه‌به‌خونه است. این مدیر بعد از بازی‌ها در میکسدزون به استقبال خبرنگار‌ها و پرسش‌های‌شان می‌رود و البته که پاسخگو بودن، یک خصلت قابل‌تقدیر است، اما بدون تردید پاسخگویی با تمایل افراطی به دیده شدن به هر قیمتی تفاوت زیادی دارد.

ادبیات فتاحی در مواردی، بسیار تند و زننده بوده و چه در مواجهه با مدیرعامل باشگاه استقلال و چه روی خط تلفنی برنامه زنده شبکه ورزش با لحن بدی صحبت می‌کند. در همین حال کمتر کسی در فوتبال ایران، نام حیدر بهاروند را شنیده است. شاید بسیاری از هواداران فوتبال ندانند، اما بهاروند، مسئول اصلی سازمان لیگ و در واقع رئیس سعید فتاحی است. پیش‌تر، مهدی تاج و عزیز‌الله محمدی در پست ریاست سازمان لیگ، چهره‌هایی رسانه‌ای به‌شمار می‌رفتند، اما بهاروند همه مسئولیت‌های رسانه‌ای را به سعید فتاحی واگذار کرده است و او همه کاره فوتبال ایران است.

حال با توجه به اتفاقاتی که پیاپی رخ می‌دهد و ماجرای عجیب دیشب سعید فتاحی، رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ از این سمت کنار گذاشته شد. اما آیا این پایانی بر این همه بی‌نظمی و بی‌کفایتی در فوتبال ایران است؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود