جزییات کامل افزایش حقوق سربازان مجرد و متاهل

جزییات کامل افزایش حقوق سربازان مجرد و متاهل

حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال ۹۸ بین ۱۸ تا ۳۶ درصد افزایش یافته است و پایه حقوق سال ۹۸ نیز به نسبت سال ۹۷ با بیش از ۳۰ درصد افزایش همراه بود. حقوق سربازان نیروهای مسلح نیز در سال ۹۸ طبق اعلام ستاد کل نیروهای مسلح، با ۱۸ درصد افزایش همراه شد.

این افزایش حقوق از اول اردیبهشت ماه ۹۸ در فیش حقوقی سربازان اعمال خواهد شد و به حساب مشمولان واریز می شود. حق عائله مندی سربازان متاهل نیز مثل کارمندان دولت محاسبه می شودو ۱۷۱ هزار تومان است. حق اولاد آنان نیز ۴۴۰ هزار ریال به ازای هر فرزند است. معوقه حقوق فروردین و اردیبهشت، تا به امروز پرداخت شده است و اگر شما به هر دلیلی دریافت نکردید، به امور مالی یگان خدمتی مراجعه کنید

طبق قانون، حقوق سربازان وظیفه بایستی بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوق کارکنان رسمی نیروهای مسلح باشد. چون در سال ۹۸، حداقل حقوق کارکنان رسمی پایور، ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال است، ۶۰ درصد این مبلغ حدود ۱۱ میلیون ریال می شود. این مبلغ بر اساس درجه سرباز، به وی اعطا می شود. اگر فردی با درجه سرباز یا ناوی مشغول به خدمت باشد، حقوق ۶۰ درصدی و اگر فردی درجه ستوان یکمی (دارنده مدرک دکترا)، داشته باشد، ۹۰ درصد حداقل حقوق نیروی پایور را به صورت ماهانه دریافت می کند که ۱۸ میلیون ریال خواهد بود.

حقوق سربازان

جزییات کسری خدمت نخبگان برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه

اگر سربازی، متاهل باشد و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، ۱۰۰ درصد شامل این مقررات بوده و بین حداقل و حداکثر که ۱۱ میلیون ریال و ۱۷ میلیون ریال است، حقوق دریافت می کند. مبلغ دریافتی کم تر از افرادی است که تحت پوشش نیستند. چرا که مددجویان کمیته امداد نیز از مقرری برخوردار هستند.

اگر سربازی مجرد باشد و خودش یا خانواده اش تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، ۷۰ درصد مشمول مقررات پرداختی ماهانه نیروهای مسلح به سربازان می شود. بر این اساس سرباز یا ناوی ۷۸۷ هزار تومان حقوق داشته و سربازی با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک نیز یک میلیون و ۱۸۱ هزار تومان حقوق دارد.

حقوق سربازان در مناطق عملیاتی با حقوق افرادی که در مناطق غیر عملیاتی خدمت می کنند، متفاوت است. اگر شما در مناطق عملیاتی خدمت کنید، ۱۸ ماه خدمت خواهید کرد. البته حقوق دراین مناطق، کم تر از مناطق غیر عملیاتی است. در این مناطق کمترین میزان حقوق برای سرباز یا ناوی در بالاتر از سطح گردان ۴۷۲ هزارتومان و از سطح گردان و پایین‌تر از آن ۵۶۲ هزار تومان است و حداکثر آن نیز برای سربازان با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک دربالاتر از سطح گردان ۷۰۸ هزار تومان و از سطح گردان و پایین‌تر از آن ۸۴۴ هزار تومان است.

حقوق سربازان مناطق نوع ۲ که خدمت در آنها ۱۹ ماه است و حداقل حقوق برای این سربازان با درجه سرباز یا ناوی ۳۹۳ هزار تومان و حداکثر آن نیز با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک ۵۹۰ هزار تومان است. حقوق سربازان دیگر مناطق با طول مدت ۲۱ ماه خدمت نیز حداکثر ۲۲۵ هزار تومان برای سرباز یا ناوی و حداکثر ۳۳۷ هزار و ۶۰۰ تومان برای ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک است.

حق تأهل و فرزند به این مبالغ افزوده خواهد شد، و از مبالغ ذکر شده، معادل یک درصد بابت بیمه عمر و حوادث، ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان بیمه تکمیلی و هزینه بهداشت و درمان کسر خواهد شد. حقوق سربازان امریه برای تمام سربازان است و حقوق سربازان امریه نیز از آن تبعیت خواهد کرد.

حتما بخوانید: راهنمای جامع دریافت معافیت سربازی

یک نظر

ورود

  • محمد مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

    حقوق لیسانس مجرد تحت پوشش کمیته امدادچقدره