۱۹ رفتار عجیبی که در کشورهای دیگر عادی محسوب می شود

۱۹ رفتار عجیبی که در کشورهای دیگر عادی محسوب می شود

روی کره زمین ۱۹۵ کشور وجود دارد که هر کدام آن ها صدها یا شاید هزاران آداب و رسوم مختلف دارند. بعضی از این آداب و سنت ها بین کشورها مشترک هستند، اما رسوم خاصی هم هستند که منحصر به نقاط خاصی از دنیا هستند و در نتیجه برای بقیه ی مردم دنیا عجیب و غیر قابل درک به نظر می رسند. مثلاً اینکه بعضی از مردم دنیا علامت اوکی را توهین آمیز می دانند و یا معتقدند عروس ها باید قبل از عروسی شان گریه کنند. این ها تنها دو نمونه از این آداب و رسوم عجیب ی هستند که در بعضی از کشورهای دنیا مرسوم هستند و کاملاً عادی محسوب می شوند. در ادامه با تعداد بیشتری از این سنت های عجیب آشنا خواهیم شد.

۱- اهمیت محل نشستن در تاکسی- استرالیا و آمریکا

آداب و رسوم عجیب کشورهای مختلف

در استرالیا، وقتی تاکسی می گیرید، بهتر است صندلی جلو بنشینید. چون اگر عقب بنشینید، ممکن است به راننده بر بخورد. در مقابل، در آمریکا بهتر است صندلی عقب بنشینید، چون آمریکایی ها اهمیت زیادی به حفظ حریم شخصی می دهند.

۲- گریه کردن قبل از عروسی- چین

در بیشتر نقاط دنیا عروس ها با انتخاب لباس، سالن، عکاس و کارهایی از این دست، خود را برای مراسم عروسی شان آماده می کنند، اما مردم قوم توجیا در چین رسم دیگری برای جشن ازدواج شان دارند. از یک ماه قبل از جشن، عروس باید هر شب به مدت یک ساعت گریه کند. مادر، مادربزرگ، خواهران و خاله های عروس هم در این مدت به او می پیوندند و شب های خود را با یک ساعت گریه سپری می کنند. آن ها در حین گریه، یک آهنگ مخصوص گریه ی عروسی هم می خوانند. علاوه بر این، عروس باید در روز مراسم عروسی اش هم گریه کند، در غیر اینصورت به سوژه ی خنده و تمسخر همسایه هایش تبدیل خواهد شد.

۳- پاشیدن دارچین به مجردها- دانمارک

در دانمارک، اگر کسی به ۲۵ سالگی برسد و هنوز ازدواج نکرده باشد، سر تا پایش را غرق دارچین می کنند. اگر هیچ تغییری رخ ندهد و شخص در ۳۰ سالگی هنوز هم مجرد باشد، این بار به او فلفل می پاشند.

۴- شکستن ظروف چینی قبل از عروسی- آلمان

این رسم قبل از برگزاری مراسم عروسی زوج ها انجام می شود، یعنی زمانی که عروس و داماد به دیدن خانواده و دوستان خود می روند که به جشن ازدواج شان دعوت هستند. طبق این سنت، مهمانان عروسی باید چند ظرف چینی را پرتاب کنند و بشکنند. آن ها برای این کار از هر نوع ظرفی جز لیوان می توانند استفاده کنند. بعد از آن، عروس و داماد باید تکه های ظرف های شکسته را با همدیگر جمع کنند. آلمانی ها اعتقاد دارند این کار به تازه عروس و دامادها یاد می دهد با یکدیگر همکاری و اتحاد داشته باشند.

۵- روز مخصوص آبنبات خوری- سوئد

در سوئد، شنبه ها روز مخصوص خوردن شکلات و آبنبات است. این رسم نه فقط برای بچه ها، بلکه برای بزرگترها هم هست. در این روز، مردم سوئد، انواع شکلات و آبنبات را می خرند، با هم مخلوط می کنند و از خوردن آن ها لذت می برند.

۶- سلام و احوالپرسی با بینی- نیوزلند

مردم قوم مائوری در نیوزلند به این صورت با یکدیگر سلام و احوالپرسی می کنند. آن ها بینی های خود را به یکدیگر فشار می دهند و گاهی هم پیشانی خود را به یکدیگر می زنند. مردم مائوری اعتقاد دارند با این کار از نَفَس حیات بخش یکدیگر بهره مند می شوند.

۷- برگزاری دو جشن تولد- اسپانیا

اسپانیایی ها یک بار روز تولدشان و یک بار هم روز اسم شان را جشن می گیرند. در اسپانیا بسیاری از خانواده ها اسم قدیس ها را بر روی فرزندان شان می گذارند. به همین دلیل آن ها علاوه بر روز تولدشان، روزی که به اسم قدیس ها نامگذاری شده را هم جشن می گیرند. در این روز، اعضای خانواده دور هم جمع می شوند و این روز را جشن می گیرند. این جشن گاهی با حضور مهمان و دریافت هدایا از طرف آن ها همراه می شود. بسیاری از اسپانیایی ها این روز را تولد دوم خود می دانند.

۸- ضیافت میمون ها- تایلند

این ضیافت یک فستیوال سالیانه است که در آن از میمون ها با انواع میوه ها و سبزیجات پذیرایی می شود. هر ساله هزاران میمون در محل برگزاری این ضیافت حضور پیدا می کنند. آن ها آزادانه بر روی میزهای مملوء از غذا و نوشیدنی می پرند و از هر چه که می خواهند می خورند.

۹- استفاده از دو جفت دمپایی مختلف در خانه- ژاپن

ژاپنی ها به توجه زیادی که به تمیزی و نظافت دارند معروف هستند. به همین دلیل برخلاف بعضی کشورها، در خانه از دو جفت دمپایی مختلف استفاده می کنند. در حقیقت، در خانه های ژاپنی دمپایی دستشویی از دمپایی ای که برای قسمت های دیگر خانه استفاده می شود، جدا است، چون ژاپنی ها کف دستشویی را کثیف می دانند.

۱۰- مسابقه پنیر غلتانی- انگلستان

این فستیوال هر ساله در محل تپه ی کوپر انگلیس برگزار می شود. شرکت کنندگان از این تپه بالا می روند و تا به حرکت در آمدن یک قالب پنیر گرد صبر می کنند. بعد از غلتاندن پنیر به پایین تپه، شرکت کنندگان شروع به دویدن به دنبال آن می کنند و سعی می کنند آن را بگیرند. هر کسی که زودتر به خط پایان برسد، همان قالب پنیر را به عنوان جایزه دریافت می کند.

۱۱- به تخته زدن- روسیه

به تخته زدن در روسیه یک رسم است و روس ها این کار را انجام می دهند تا ارواح پلید و هر چیز بدی از آن جنس را دور کنند. این حرکت باید سه بار و دقیقاً روی شانه ی چپ انجام شود. بعد از آن معمولاً سه بار به یک وسیله ی چوبی با انگشت ضربه می زنند.

۱۲- مسابقه بین المللی شکلک درآوردن- انگلستان

یکی دیگر از برنامه های جالبی که در انگلستان برگزار می شود، مسابقه ی بین المللی زشت ترین شکلک با صورت است. کسانی که دندان ندارند توانایی بیشتری در شکلک درآوردن و شانس بیشتری برای پیروزی در این رقابت دارند.

۱۳- به هم نزدن لیوان های آبجو- مجارستان

برخلاف دیگر کشورها، در مجارستان زدن لیوان های آبجو به هم مرسوم نیست. طبق افسانه ها، در قرن نوزدهم وقتی اتریشی ها قیام مجارها را سرکوب و رهبران آن ها را اعدام کردند، این پیروزی را با آبجو و به هم زدن لیوان هایشان به هم جشن گرفتند.

۱۴- تابو بودن علامت اوکی- برزیل

بهتر است در برزیل علامت معروف اوکی (OK) را با دست نشان ندهید. برزیلی ها آن را حرکتی توهین آمیز و رکیک می دانند. این حرکت می تواند همان معنی نشان دادن انگشت وسط را هم داشته باشد.

۱۵- خودداری از درخواست نمک- مصر

در مصر اگر جایی غذا می خورید، بهتر است درخواست نمک نکنید. حتی اگر فقط می خواهید کمی نمک غذایتان را بیشتر کنید، این کار ممکن است از طرف میزبان توهین آمیز قلمداد شود و او را برنجاند.

۱۶- خوابیدن حین کار- ژاپن

در ژاپن سنتی به نام اینه موری وجود دارد که به معنای خوابیدن در حین کار و درس خواندن است. علاوه بر این، خوابیدن در مکان های عمومی دیگر هم بی ایراد است. ژاپنی ها این مسأله را نشانه ی سختکوشی و متعهد بودن افراد شاغل می دانند که باعث خستگی زیاد آن ها می شود. در مقابل، آن ها معتقدند اگر کسی مایل به خواب نباشد، معنی اش آن است که به اندازه ی کافی کار نکرده است.

۱۷- ماساژ با جارو- روسیه

در روسیه برای ماساژ دادن از جاروهایی از جنس ترکه های غان، زیرفون یا شاخه های درخت بلوط استفاده می شود. این کار نه برای اذیت کردن شما، بلکه برعکس، به خاطر فایده ای که برای بدن و سلامت شما دارد، انجام می شود. استفاده از این گیاهان گردش خون و عملکرد قلب را بهبود می بخشد، منافذ پوست را باز می کند و خستگی و فشارهای وارده را رفع می کند.

۱۸- خودداری از فرو کردن چاپ استیک ها در برنج- چین

در چین هرگز چاپ استیک هایتان را درون کاسه ی برنج فرو نکنید. چینی ها اعتقاد دارند این کار بد شانسی می آورد. در چین فقط در مراسم های عزاداری چاپ استیک ها را به صورت عمودی در کاسه ی برنج می گذارند و به همین دلیل، این کار برای چینی ها تداعی کننده ی مرگ است.

۱۹- خودداری از دست زدن به سر دیگران- تایلند

در تایلند، دست زدن به سر دیگران کاری توهین آمیز محسوب می شود. تایلندی ها سر را مقدس می دانند و به همین دلیل هر گونه تماسی با آن کاری ناپسند محسوب می شود. اگر هم تصادفاً به سر یا موهای آن ها دست زدید، باید از آن ها عذرخواهی کنید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود