محافظان رهبر کره شمالی؛ از چگونگی انتخاب تا تقلید خنده دار از فیلم های کلینت ایستوود

محافظان رهبر کره شمالی؛ از چگونگی انتخاب تا تقلید خنده دار از فیلم های کلینت ایستوود

در روز دوشنبه گذشته، دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، در سفری تاریخی به کره شمالی، در خاک این کشور با کیم جونگ اون، رهبر جوان بخش شمالی شبه جزیره کره ملاقات کرد. در این سفر بیش از هر چیزی سازوکار محافظت از رهبر منزوی ترین کشور جهان جلب توجه کرد. زندگی کیم جونگ اون با رمز و راز درآمیخته و محافظان او و رفتارهایشان هنگام حضور کیم در انظار عمومی بسیاری را حیرت زده کرده است. در طی سفر کیم جوان به سنگاپور در سال گذشته برای دیدار با دونالد ترامپ، تصویر دویدن محافظان متعدد رهبر کره شمالی در اطراف خودرو در حال حرکت او خبرساز شد.

محافظان رهبر کره شمالی

بر اساس کتابی تحت عنوان «جانشین بزرگ: سرنوشت بی نقص الهی رفیق باهوش کیم جونگ اون» (The Great Successor: The Divinely Perfect Destiny of Brilliant Comrade Kim Jong Un) نوشته آنا فایفیلد از خبرنگاران روزنامه واشنگتن پست، رهبر کره شمالی ایده سپر انسانی را از کلینت ایستوود یاد گرفته است.

محافظان رهبر کره شمالی

در این کتاب چنین آمده است: «به عنوان یک پسربچه، او [کیم جونگ اون] فیلم “در خط آتش” [In the Line of Fire] را تماشا کرده بود که در آن ایستوود نقش یک مامور سرویس مخفی ایالات متحده را بازی می کند که در سال ۱۹۶۳ و هنگام ترور جان اف کندی محافظت از وی را بر عهده داشته است. شخصیت ایستوود و دیگر محافظان در اطراف خودرو رییس جمهوری می دویدند».

محافظان رهبر کره شمالی

به گفته لی یئونگ گوک، از محافظان کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون، رسیدن به مقام محافظ رییس جمهور کره شمالی بسیار دشوار است به نحوی که وی از آن با عنوان «سخت تر از رد شدن از سوراخ سوزن» یاد می کند. به گفته فایفیلد، در این پروسه افراد مستعد از ارتش انتخاب شده و باید از تست های مختلف در زمینه سلامتی، بینایی، ظاهر، شخصیت و پیشینه خانوادگی موفق بیرون بیایند.

محافظان رهبر کره شمالی

در کتاب فایفیلد چنین آمده است: «کسانی که به عنوان محافظ رفیق باهوش [کیم جونگ اون] انتخاب می شوند باید اعتبار سیاسی بی نقصی داشته و از طبقات بسیار وفادار آمده باشند». آن ها باید قدی نزدیک به رهبر کره شمالی داشته و جزو معدود کسانی هستند که اجازه دارند در زمان حضور در اطراف رهبر کشورشان سلاح گرم حمل کنند.

محافظان رهبر کره شمالی

لی، محافظ سابق کیم جونگ ایل در سال ۲۰۱۸ در مصاحبه ای با شبکه ABC ادعا کرد که محافظان «باید در زمینه تیراندازی با سلاح های مختلف عملکرد خوبی داشته باشند. بعد تکواندو، چیزهایی مانند پرتاب چاقو، شنا، و رژه رفتن، این ها اول از همه می آیند. دوم خدمت به کیم جونگ ایل با وفاداری است و سوم و چهارم نیز همین است». این محافظان از اداره اصلی یاوران یا همان اداره مرکزی حزب شماره ۶ می آیند. اگر چه این محافظان مسلح به سلاح گرم هستند اما بیشتر به مهارت های دیداری و روش های غیرمرگباری- مانند استفاده از دست ها و دیگر اعضای بدن- برای مقابله با تهدیدات متکی خواهند بود.

محافظان رهبر کره شمالی

محافظان کیم جونگ اون بخشی از نیروهای گارد رهبری عالی هستند که تقریباً ۱۰۰.۰۰۰ نیرو را شامل شده و تمام تهدیداتی که ممکن است جان رهبر کشور را تهدید نماید رصد می کنند. مقامات کره شمالی برای محافظت از جان رهبر جوان کشور برنامه ریزی های باور نکردنی انجام می دهند؛ از جمله تست غذا پیش از سرو شدن برای او و محافظت گسترده از توالت شخصی او برای این که کشورهای خارجی نتوانند دی ان ای رهبر عزیز را برای اطلاعات مربوط به سلامتی او بدست آورند.

بیشتر بخوانید: دختران شیفته شهرتی که ترور برادر رهبر کره شمالی را با شوخی دوربین مخفی اشتباه گرفتند

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود