هر آنچه در مورد سفر کردن در تابستان باید بدانید

هر آنچه در مورد سفر کردن در تابستان باید بدانید

سفر یعنی زندگی. سفر کردن یکی از واجبات زندگی بشر است زیرا در کنار لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت، با فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شود، در مورد تاریخ مسایل زیادی می‌آموزد و آداب ارتباط با غریبه‌ها را به مرور یاد می‌گیرد.

وقتی انسان سفر می‌کند می‌تواند از گوشه امن و راحتی خود بیرون بیاید، خطر کند و خلاقیت و ابتکارش را افزایش دهد. سفر واقعا یک کلاس درس دوست‌داشتنی است که خستگی‌هایش گذرا و لذت‌هایش دایمی است. بسیاری از روانشناسان به مبتلایان افسردگی توصیه می‌کنند به طور منظم مسافرت بروند. با اسن حساب می‌توان فهمید خارج شدن از شهر تا چه اندازه اثرات مثبت و شگفت‌آوری بدنبال دارد.

تیم روزیاتو در طول سال‌های گذشته مطلب متعددی در مورد آداب و اصول سفر نوشته است و در این مطلب، گوشه‌ای از آموزه‌ها را برایتان گردآوری کرده‌ایم تا با مطالعه آنها برنامه‌ریزی درست‌تری برای مقصد بعدی سفر خود داشته باشید. همراهمان باشید.

راهنمای نوشتن برنامه سفر پیش از مسافرت های داخلی و خارجی

هر آنچه در مورد سفر کردن باید بدانید

در اولین قدم همه اطلاعات مورد نیاز برای سفر را جمع آوری کنید: از اطلاعات پرواز و هتل گرفته تا روز پرواز و ساعت آن.

به جای نوشتن روی کاغذ، در دفترچه یادداشت موبایل یا تبلت خود برنامه سفر را بنویسید تا همیشه و هر لحظه در دسترس‌تان باشد. همچنین در اختیار داشتن نسخه الکترونیکی اطلاعات این مزیت را دارد که می‌توانید نام هتل یا شماره پرواز را کپی کرده و خیالتان راحت باشد که حرف یا عددی را جابه‌جا ننوشته‌اید.

لیستی از وسایل مورد نیاز برای سفر تهیه کنید و هر روز آن را پر کنید تا موعد سفر فرا برسد.

برای اینکه همیشه از در دسترس بودن نوشته‌های خود مطمئن شوید، توصیه می‌کنیم یک نسخه از آن را روی حافظه ابری جی‌میل ذخیره داشته باشید تا اگر موبایل خاموش شد، با دستگاه دیجیتالی دیگری بتوانید در اکانت خود لاگین کرده و نوشته‌هایتان را مشاهده کنید.

ترفندهایی برای بستن یک چمدان جمع‌وجور و کوچک

هر آنچه در مورد سفر کردن باید بدانید

هنگام انتخاب لباس‌ها، توجه داشته باشید که لباس‌ها با هم ست باشند. یعنی به جای برداشتن چند عدد تی‌شرت یا شلوار بدون توجه به لباس‌هایی که قرار است با آنها ست شود، همه اقلامی که قرار است در یک روز بپوشید را در نظر بگیرید و بر اساس آن انتخاب کنید. مثلا اگر پیراهن لی دارید، حتما شلوار جینی که با آن ست است، کفشی که به این تیپ می‌آید، کمربند، عینک، کلاه یا شال متناسب را انتخاب کنید.

در واقع توصیه ما این است که به جای جزئی‌نگر بودن، کلی‌نگر باشید تا خیالتان راحت باشد که هر روز تیپ دلخواه خود را دارید و چیزی را از قلم نینداخته‌اید.

سفر با قطار را برای خود آسان و سرگرم کننده کنید

هر آنچه در مورد سفر کردن باید بدانید

اولین پیشنهاد ما این است که اگر بودجه‌ سفرتان اجازه می‌دهد، یک صندلی در کوپه‌های ۴ نفره به جای ۶ نفره خریداری کنید. این کوپه‌ها امکانات بیشتری همچون تلویزیون دارند و به دلیل کمتر بودن تعداد، ساکت‌تر و تمیزتر هم خواهند بود.

پس از ورود به کوپه، بهتر است صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید. البته شماره صندلی هر فرد روی بلیط آن مشخص شده، اما می‌توانید با همسفرهای خود صحبت کرده و از آنها اجازه بگیرید که کنار پنجره بنشینید.

یا اگر بلیط را از آژانس‌ها خریداری می‌کنید، از متصدی آژانس بخواهید از همان ابتدا صندلی کنار پنجره را برای شما انتخاب کند.

به این صورت در طول مسیر می‌توانید از مناظر متنوع و بعضا جذاب مسیر لذت ببرید و سرگرم باشید.

سبک سفر کنید

هر آنچه در مورد سفر کردن باید بدانید

سبک سفر کردن این مزیت را دارد که کوله‌پشتی یا چمدان خود را می‌توانید همه‌جا با خود حمل کنید و در نتیجه هزینه‌ها و مشکلات کمتری در طول سفر خواهید داشت، مخصوصا در طول سفرهایی که تک‌نفره و تنهایی انجام می‌شوند.

نکاتی که هنگام سفر با خانواده های پرجمعیت باید بدانید

هر آنچه در مورد سفر کردن باید بدانید

وقتی در طول سفر هستید شاید دلتان بخواهد چندین فعالیت تفریحی را با هم انجام دهید. اما وقتی با یک خانواده بزرگ به سفر می‌روید (بالای ۱۰ نفر)، توصیه می‌کنیم بیشتر از یک برنامه در هر روز نچینید. به این خاطر که ممکن است همراهان خسته شوند و انرژی‌شان کاهش یابد.

چه کنیم در سفر بیمار نشویم؟

هر آنچه در مورد سفر کردن باید بدانید

دور شدن از روال عادی زندگی می تواند اضطراب آور باشد. زمانی که به مسافرت می رویم روال روزانه ی زندگی مان بر هم می خورد. در زمان سفر ممکن است دیرتر بخوابیم، زودتر بیدار شویم، جور دیگری غذا بخوریم و کارهای متفاوتی انجام دهیم که باعث اضطراب می شود و ما قادر نیستیم این اضطراب را کنترل کنیم. اضطراب ناشی از تغییر می تواند تولید کورتیزول یا همان هورمون اضطراب را در بدن بالا ببرد که این مسأله منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود. با چند فعالیت ساده در زمان سفر می توانید سطح هورمون کورتیزول را کاهش دهید، مثل: ورزش، مدیتیشن و گوش کردن به موسیقی مورد علاقه ی خود. فعالیت های آرامش بخشی مثل پیاده روی، رفتن به کنسرت یا حتی نوشیدن چای در تراس هتل را هم امتحان کنید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود