استان «آذربایجان مرزی» و «وزارت گردشگری» تشکیل می شود

بورس بازها، سهم «سمگا» را جدی بگیرند

استان «آذربایجان مرزی» و «وزارت گردشگری» تشکیل می شود

در نیمه اول سال نود و هشت که عمر دومین دولت حسن روحانی ازنیمه گذشته است، طرح تشکیل یک استان و یک وزارت خانه جدید، خبر مهمی برای دولت و مجلس شورای اسلامی است. برخی از نمایندگان، طرح تاسیس استان جدیدی به نام آذربایجان مرزی به مرکزیت شهر خوی را به هیات رئیسه مجلس داده اند با پس از طی تشریفات قانونی، در صحن علنی مجلس بررسی شود.

هنوز دولت، واکنشی به طرح تاسیس آذربایجان مرزی نداده است. به نظر می رسد، نمایندگان مجلس قصد دارند تا آذربایجان قهرمان را نیز مثل خراسان، به ۳ بخش تقسیم کنند تا مدیریت آن و تخصیص بودجه ملی به آن، تسریع و افزایش یابد.

البته این طرح،‌‌ قطعا موافقان و منتقدانی دارد که بعدا به آن اشاره خواهیم کرد. مساله بعدی، تاسیس وزارت گردشگری است.

این برای اولین بار پس از انقلاب است که وزارتی تحت عنوان گردشگری تشکیل می شود و نیاز به تشکیل این وزارت خانه مهم و راهبردی، احساس شده است. این که چرا تا کنون، مجلس و دولت به فکر تاسیس چنین وزارت خانه مهم نبودند، از جمله پرسش هایی است که امروزه لابلای تحلیل های بعضی از رسانه ها دیده می شود.

هم تشکیل وزارت گردشگری، ضروری بود هم نیاز به تاسیس کمیسیون جدیدی در مجلس با نام استارت آپ ها، ضرروی تشخیص داده می شود. باید بر اساس نیازهای روز، استراتژی مدیریتی و راهبری کشور، دستخوش تغییر شود و نمی توان با رویکردهای قرن بیستمی، به اداره کشور و استفاده از پتانسیل های گردشگری و دانش بنیان پرداخت.

وزارت گردشگری برای فعالان گردشگری،دانشجویان و دانش آموختگان و کارآفرینان رشته های صنایع دستی، میراث فرهنگی وتوریسم، یک فرصت خوب است. چرا که اکنون نه یک سازمان بلکه یک وزارت خانه با بودجه ای مشخص و با هدایت یک وزیر کابینه، عرصه توریسم ایران را هدایت و راهبری می کند که نقش آفرینی مهم تر و موثر تر از یک سازمان خواهد داشت.

وزارت گردشگری و میراث فرهنگی ایران، بایستی توان عملیاتی و درآمد زایی ایران از صنعت گردشگری جهان را به ۱۰ برابر میزان موجود ارتقا دهد. ما باید تا چند سال آینده، مقصد گردشگری میلیون ها گردشگر از سراسر جهان باشیم تا با رژیم لغو روادید و کاهش ارزش ملی، سرازیر شدن دلارهای گردشگران، بخشی از مشکلات اقتصادی ایران را رفع کند.

وزارت گردشگری را باید در ایران عصر ۱۴۰۰، مثل وزارت ICT، مهم ترین وزارت خانه های ایران دانست که نقش زیادی در درآمد زایی و توسعه ارتباطات بین المللی ایران ایفا خواهد کرد. وزارت گردشگری، نیازمند متخصصانی در عرصه های مختلف گردشگری از بوم گردی تا گردشگری دیجیتال است.

اگر شما قصد تحصیل در رشته هایی در حوزه گردشگری دارید، اکنون با تاسیس وزارت گردشگری، جدی تر به دنبال اخذ مدارک عالیه در صنعت گردشگری باشید تا بتوانید جایگاهی در فرصت های استخدامی عمومی و تخصصی وزارت خانه در سراسر کشور داشته باشید.

تحصیل در گرایش های گردشگری در کشور نروژ به زبان انگلیسی برای ایرانیان رایگان است و در دیگر کشورهای دنیا، در صورت دارا بودن آیلتس ۶.۵ آکادمیک یا تافل ۹۰ از ۱۲۰، قادر به دریافت بورس برای تحصیل در این حوزه از مدیریت میزبانی تا گردشگری دیجیتال و بازاریابی توریسم خواهید بود.

به دوستان فعال در حوزه بورس ایران توصیه می کنیم که با تشکیل وزارت خانه گردشگری از نیمه دوم سال ۹۸، تمرکز روی خرید سهام مربوط به شرکت های فعال در حوزه گردشگری ایران در بازار بورس را جدی بگیرند. بزودی، سهم «سمگا» غول گردشگری ایران ار ۱۰۰۰ تومان عبور خواهد کرد.

وزارت گردشگری

شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی با نماد سمگا، غول گردشگری در بازار بورس ایران و ۳ میلیارد قطعه سهم داشته و در ۲۷ مرداد،‌قیمت هر سهم آن ۷۹۷ تومان بود.

به نظر می رسد گردشگری سلامت ایران، یکی از نقاط مهم درآمد زایی صنعت گردشگری ایران در عصر ایران ۱۴۰۰ باشد که زمینه ورود برخی از بیمارستان های ایران و هتل ها به بازار بورس را فراهم می کند. تاسیس وزارت گردشگری را خوش یمن می دانیم و امیدواریم وزیر این وزارت خانه، به دنبال ایجاد انقلابی در صنعت گردشگری و ارزش آفرینی در توریسم ایران باشد که میتواند، شمار بیکاران ایران را به شدت کاهش دهد.

حتما ببینید: غول های آی تی ایران در بازار بورس ۹۸

دیجیاتو
بدون نظر

ورود