با شغل های عجیب و غریب کاخ سفید و وظایف جالب و درآمد آن ها آشنا شوید

با شغل های عجیب و غریب کاخ سفید و وظایف جالب و درآمد آن ها آشنا شوید

در سرتاسر دنیا شغل های عجیبی وجود دارد که ممکن است تا به حال چیزی درباره ی آن ها نشنیده باشیم. این مسأله در مورد کاخ سفید، مقر ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا هم صدق می کند. در حال حاضر بیشتر از ۴۰۰ نفر در کاخ سفید برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا کار می کنند اما بعضی از این کارکنان شغل های نامتعارفی دارند، که البته از نظر دستمزد از کارکنان دیگر کاخ سفید چیزی کم ندارند.

در ادامه با شغل های عجیب و غریبی آشنا خواهیم شد که در کاخ سفید وجود دارد.

۱- بادی من

شغل های عجیب و غریب کاخ سفید

به دستیار مخصوص و وردست شخصی رئیس جمهور معمولاً «بادی من» گفته می شود. این شخص از بسیاری از جهات مانند یک دستیار است و به امور روزمره ی رئیس جمهور سر و سامان می دهد. در اغلب مواقع، بادی من یکی از اولین افرادی است که صبح ها به پیشواز رئیس جمهور می رود و با او ملاقات می کند. علاوه بر این او شب ها رئیس جمهور را تا اقامتگاهش در کاخ همراهی می کند. بادی من اغلب به همراه رئیس جمهور سفر می کند و علاوه بر این، اگر رئیس جمهور به روزنامه، مدارک و اسناد و حتی خودکاری نیاز داشته باشد، بادی من شخص مورد اعتماد او محسوب می شود و همه ی وسایل مورد نیاز او را پیش خودش نگه می دارد.

اولین بادی من دونالد ترامپ، جان مک انتی بود که در سال ۲۰۱۷ برای این شغل در مجموع ۱۱۵ هزار دلار دستمزد گرفت.

۲- تند نویس ها

بک دوری-استاین، تند نویس سابق کاخ سفید

کار تند نویس های کاخ سفید این است که هر چیزی که رئیس جمهور می گوید را ثبت کنند، به ویژه هنگامی که رئیس جمهور با رسانه ها یا مردم صحبت می کند. بک دوری-استاین، تند نویس سابق باراک اوباما، رئیس جمهور قبلی آمریکا، در مصاحبه ای گفته که او باید رئیس جمهور را «تعقیب می کرد» تا مطمئن شود که حتی یک کلمه از صحبت های او هم از قلم نمی افتد. این صحبت های ثبت شده به آرشیو ریاست جمهوری تحویل داده می شوند و در آنجا باقی می مانند تا اگر زمانی «سوء تفاهم یا سردرگمی» ای در مورد صحبت های گذشته ی رئیس جمهور به وجود آمد، از اسناد ثبت شده برای رفع این مسأله استفاده شود.

در دولت ترامپ، رئیس بخش تند نویسی سالانه ۹۵،۵۰۰ دلار دستمزد می گیرد.

۳- خوش نویس ها

کاخ سفید یک اداره ی خوشنویسی دارد که کار خود را از دهه ی ۱۸۶۰ آغاز کرده. وظیفه ی کارکنان این اداره، دست نویسی دعوت نامه ها، منوها، مجوزها، اسناد و نامه ها برای رئیس جمهور است. علاوه بر این، خوش نویس ها این تخصص را دارند که برای مهمانان و فرهنگ های خاص، از فونت ها و نمادهای مخصوص استفاده کنند.

در دولت ترامپ، خوشنویس ارشد سالانه ۹۹،۴۰۰ دلار حقوق می گیرد.

۴- تیم نامه نگاری

روزانه هزاران نامه و ایمیل از طرف مردم برای رئیس جمهور به کاخ سفید ارسال می شود که تیم نامه نگاری به آن ها پاسخ می دهد. فیونا ریوز، رئیس نویسندگان تیم نامه نگاری ریاست جمهوری در دوران باراک اوباما، رئیس جمهور قبلی آمریکا، گفته او هر روز باید ۲۰۰ تا ۴۰۰ نامه را می خواند. علاوه بر این، او باید از میان این نامه ها ۱۰ مورد را انتخاب می کرد و در پایان روز در دفتر اطلاع رسانی رئیس جمهور قرار می داد. در مورد بقیه ی نامه ها هم او باید همه ی آن ها را از جانب رئیس جمهور یعنی باراک اوباما پاسخ می داد.

در دولت ترامپ، رئیس نویسندگان تیم نامه نگاری ریاست جمهوری، سالانه ۷۲،۷۰۰ دلار از این شغل درآمد دارد.

۵- تحلیلگر مدیریت اسناد

در تعریف این شغل آمده که تحلیلگر مدیریت استاد، اسنادی که به کاخ سفید راه پیدا می کنند را تحلیل، اسکن و دسته بندی می کند و به طور خلاصه وظیفه ی او ساماندهی اسناد مهم است. علاوه بر این، مسئولیت پیگیری اسناد و مدارکی که به ادارات و سازمان های داخل دفتر اجرایی رئیس جمهور و دیگر بخش های دولت فدرال فرستاده می شوند بر عهده ی تحلیل گر مدیریت اسناد است.

در دولت ترامپ، تحلیلگر مدیریت اسناد سالانه ۶۶،۹۰۰ دلار حقوق می گیرد.

۶- سر شیرینی پز

کاخ سفید علاوه بر سرآشپز اختصاصی، یک سر شیرینی پز هم دارد. سوزان موریسون، سر شیرینی پز فعلی کاخ سفید در مصاحبه ای گفته او بیشتر روز را مشغول تهیه ی دسر است که این دسرها می تواند شامل شیرینی های پای یا شیرینی های مینیاتوری باشد.

به گفته ی موریسون، او تمام سال را به فکر و برنامه ریزی درباره ی شیرینی زنجبیلی عظیم و معروف کاخ سفید می گذراند که به شکل یک خانه درست می شود. با فرا رسیدن ماه نوامبر، آماده سازی این خانه ی زنجبیلی به وظیفه ی اصلی او تبدیل می شود. این شیرینی عظیم در تالار غذاخوری کاخ سفید و در حضور ۶۰ هزار میهمان آن به نمایش در می اید.

گرچه دستمزد موریسون به طور عمومی اعلام نشده، اما سرآشپزها معمولاً سالانه ۵۲،۱۶۰ دلار درآمد دارند.

۷- وردست امور اجتماعی

وردست های امور اجتماعی نیروهای نظامی ای هستند که تلاش می کنند مهمانان کاخ سفید در آنجا احساس راحتی کنند. قدمت حضور وردست های امور اجتماعی در کاخ سفید به سال ۱۹۰۲ برمی گردد و آن ها از روش های مختلفی برای سرگرم کردن اشخاص عالیرتبه ای که به کاخ آمده اند استفاده می کنند، از جمله رقص با آن ها در صورت لزوم، انجام مکالمات کوتاه و کمک به تسهیل گفتگو با رئیس جمهور.

وردست های امور اجتماعی داوطلبانه این کار را انجام می دهند و طبق سنت، پولی برای آن دریافت نمی کنند.

منبع: businessinsider
بدون نظر

ورود