با برنامه‌های هفته گردشگری در تهران آشنا شوید

با برنامه‌های هفته گردشگری در تهران آشنا شوید

تهران برنامه‌های هفته گردشگری را که از پنجم تا ۱۲ مهر برگزار می‌شود را در حالی اعلام کرد که تخفیف ۱۵ درصدی در مراکز اقامتی و پذیرایی منتخب و برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی با ۱۵ درصد در عرضه آثار هنری، از آن جمله است.

پنجم مهر ماه برابر با ۲۷ سپتامبر روز جهانی جهانگردی نام‌گذاری شده است؛ زمانی که فصل گردشگری در نیمکره شمالی پایان می‌یابد و آغاز سفر در نیمکره جنوبی زمین است. شعاری که سازمان جهانی جهانگردی برای سال ۲۰۱۹ برگزیده: «گردشگری و اشتغال؛ آینده‌ای بهتر برای همه» است.

ایران نیز سال جدید گردشگری را با شعار «آموزش، مهارت و اشتغال» از پنجم مهرماه آغاز کرده است.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرده این مناسبت در ایران، یک هفته گرامی‌داشته می‌شود و قرار است ۵۰۰ رویداد برگزار شود. همچنین اعلام شده برخلاف سنت همیشه، میزبان مراسم روز جهانی امسال در ایران، شهر تهران نخواهد بود و مراسم در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

پرهام جانفشان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، نیز اعلام کرده در تهران بیش از ۳۰ برنامه در قالب نشست و کارگاه آموزشی، نمایشگاه صنایع دستی، تورهای تهرانگردی و شهرستان‌گردی با مشارکت و همکاری اصناف و اتحادیه‌های گردشگری برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید: معرفی مکان های دیدنی تهران برای گردشگری

به گفته او، ششم تا دهم مهرماه به کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی اختصاص دارد و تورهایی در شهرستان‌های ری، ورامین، شهریار، قرچک، ملارد و پاکدشت برگزار می‌شود.

همچنین تور پیاده‌روی فعالان صنعت گردشگری در بافت تاریخی تهران قدیم با مشارکت انجمن صنفی راهنمایان و دفاتر خدمات گردشگری روز جمعه ۵ مهرماه برگزار خواهد شد.

وی، تخفیف ۱۵ درصدی در مراکز اقامتی و پذیرایی منتخب از تاریخ ۵ تا ۱۲ مهر را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد و ادامه داد: به منظور توجه حداکثری به رشد اقتصاد هنر در توسعه گردشگری پایدار، نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهر تهران و شهرستان‌های استان با تخفیف ۱۵ درصدی در عرضه آثار هنری برگزار می‌شود.

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد: متقاضیان برای اطلاع و شرکت در تورهای تهرانگردی و شهرستان‌های تابع این استان با ارسال واژه «هفته گردشگری» به سامانه ۵۰۰۰۵۴۲۰۲۰ می‌توانند از برنامه‌های این هفته مطلع شوند.

بیشتر بخوانید: پاتوق های شبانه تهرانگردی از «بام تهران» تا «استریت فود سی تیر»

منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود