عجیب ترین شهرهای جهان ؛ از شهری که حق مردن در آن ندارید تا محل ملاقات با ارواح

عجیب ترین شهرهای جهان ؛ از شهری که حق مردن در آن ندارید تا محل ملاقات با ارواح

در قلب بیابان کالیفرنیا یک شهر عجیب و بی‌قانونی وجود دارد که مردم بدون هیچ‌‌گونه آب روانی در آنجا زندگی می‌کنند و حتی چیدمان‌های شهری می‌سازند و میزبان کنسرت هم می‌شوند.

شهر Slab در ایالت کالیفرنیا با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و متفاوت خود گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند، مخصوصا در این زمانه که اغلب ظرفیت‌های گردشگری جهان خصوصیات مشابه به هم دارند.

در میان عجیب ترین‌ها، Thames یک ابتکار بسیار جذاب و خاص است که نمونه‌ی یک شهر انگلیسی را در حومه شهر شانگهای پدید آورده و تمامی ویژگی‌ها و معیارهای انگلیسی بودن همانند خیابان‌های سنگفرش شده و کیوسک‌های قرمز تلفن در ساخت آن به کار رفته است.

یا مثلا در بخش شمالی ایالت نیویورک، Lily Dale به طریقی دیگر عجیب و غریب است، این شهر مدیوم‌ها و مردمی که ادعا می‌کنند می‌توانند با جهان پس از مرگ و مرده‌ها ارتباط برقرار کنند را به خود جذب می‌کند.

یا در نزدیکی ایران، در روسیه شهری به نام الیستا وجود دارد که به طور کلی وقف شطرنج شده. به طوری که در میدان اصلی شهر شاهد یک شطرنج بسیار بزرگ هستیم.

اینها نمونه‌های از عجیب ترین شهرهای جهان هستند که در زیر ۱۰ تا از جالب‌ترین‌هایشان را برایتان معرفی کرده‌ایم.

۱- لانگیربین، نروژ ( Longyearbyen, Norway)

عجیب ترین شهرهای جهان

در این شهر قطبی شما اجازه مردن ندارید – البته، شما می توانید بمیرید اما در این شهر دفن نخواهید شد!

درست خواندید، از یکصد سال پیش تاکنون هیچ مرده ای در گورستان این شهر به خاک سپرده نشده است.

چرا؟ به این دلیل که هوای به‌شدت سرد این منطقه از تجزیه شدن اجساد جلوگیری می‌کند.

داستان این ممنوعیت از شیوع یک آنفولانزا در سال ۱۹۱۷ میلادی شروع شد که بدنبال آن مقامات لانگیربین دفن اجساد را ممنوع اعلام کردند. البته این مساله فقط منحصر به انسان‌ها نیست. تعداد خرس های قطبی این شهر نیز بسیار زیاد است به طوریکه با تعداد ساکنین می توان آن را مقایسه کرد و مردم اجازه دارند برای دفاع شخصی به این خرس ها تیراندازی کنند. البته فقط برای دفاع از خود و شکار در این شهر ممنوع است. جسد این خرس ها هم همچون انسان‌ها  باید در خارج از شهر دفن شود.

۲- مونووی، نبراسکا، ایالت متحده آمریکا (Monowi, NE)

عجیب ترین شهرهای جهان

همه در شهر «السی ایلر» را می شناسند، نه به این خاطر که او شهردار است، بلکه به این دلیل که تنها فردی است که در این شهر زندگی می کند!

جمعیت این شهر از دهه ۱۹۳۰ میلادی در حال کم شدن بود تا زمانیکه شمار شهروندان این شهر نبراسکایی به ۱۵۰ نفر رسید. در نهایت در سال ۲۰۰۰ میلادی، فقط یک زوج در اینجا زندگی می کردند: السی و همسرش رودی؛ که رودی نیز چند سال پیش درگذشت.

در حال حاضر، این بیوه‌ی پیر با مجوز فروش لیکور خود از گردشگران با آبجو پذیرایی می کند. او همچنین مجموعه ۵ هزار جلدی کتاب های همسرش را به یک کتابخانه عمومیکه فقط یک اتاق دارد، تبدیل کرده است.

۳- الیستا، روسیه ( Elista, Russia)

عجیب ترین شهرهای جهان

در این شهر روسی، پادشاه همیشه در خطر مرگ و تهدید است زیرا همه جای شهر پر شده از شطرنج‌های متنوع!

بازی کردن روی شطرنج بزرگی که کف زمین در میدان شهر نقاشی شده، یا بازدید از شهر شطرنج که یک مجموعه گنبدی است که در سال ۱۹۹۸ میلادی میزبان مسابقات بین المللی شطرنج بود، از تفریحات الیستا بشمار می‌رود.

بسیاری از علاقه مندان و قهرمان های شطرنج از سراسر دنیا برای بازدید شهر الیستا به کشور روسیه سفر می کنند. الیستا مرکز جمهوری کالمیکایا است.

از دیگر عجایب این شهر روسی این است که تنها شهر بودایی اروپا نیز به شمار می رود. موزه ای از آثار هنری بودایی نیز در شهر شطرنج الیستا وجود دارد که می توانید از آن بازدید کنید.

۴- گیبسونتون، فلوریدا ( Gibsonton, FL)

عجیب ترین شهرهای جهان

چند ده سال بود که شهر گیبسونتون که با نام مستعار Showtown نیز شناخته می شود، بهترین محل برای بازنشسته ها و اقامتگاه زمستانی برای برگزارکننده های سیرک و کارناوال ها به شمار می رفت.

مجسمه بزرگی از یک چکمه بزرگ در این شهر وجود دارد که به منظور بزرگداشت یکی از ساکنین پیشین این شهر یعنی Al Tomaini است. او غول سیرک بوده و شماره پای ۲۷ داشته است. این شهر به برگزارکننده های سیرک اجازه می دهد تا کانتینرها و فیل های خود را روی چمن ها رها کنند.

در فاصله کوتاهی از تمپا، گیبسونتون همچنین میزبان انجمن مستقل نمایش بین المللی نیز هست.

۵- شهر تامِس، چین ( Thames Town, China)

عجیب ترین شهرهای جهان

چینی ها در تقلید و کپی برداری از محصولات مختلف شهره عام و خاص هستند. دلیل آوازه این شهر که در حومه شانگهای قرار دارد، نیز کپی برداری عالی و شگفت‌انگیز از شهرهای اروپایی با خیابان های سنگفرش شده و باجه های تلفن قرمز رنگ است. می توانید از فروشگاه های مشابه انگلیس، چیپس خریداری و میل کنید یا حتی در کنار مجسمه های جیمزباند و هری پاتر عکس بگیرید.

این شهر قلابی انگلیسی به محلی برای گرفتن عکس‌های عروسی تبدیل شده است.

۶- لی‌لی‌دِیل، نیویورک (Lily Dale, NY)

عجیب ترین شهرهای جهان

این شهر محلی برای ملاقات با ارواح و ارتباط با جهان پس از مرگ است. حتی برخی از فیلم‌های مستند اچ‌بی‌او هم در این شهر فیلم‌برداری شده‌اند. شما می‌توانید در این شهر در معبد Healing با یکی از مدیوم‌ها قرار بگذارید.

وقتی در این شهر هستید احساس می‌کنید با نیروهای فرازمینی در ارتباط هستید. بسیاری از گردشگران برای مدیتیشن کردن به معبد جنگلی این شهر می‌روند.

۷- اسلب‌سیتی، کالیفرنیا ( Slab City, CA)

عجیب ترین شهرهای جهان

در این شهر ایالت کالیفرنیا که محل سربازخانه علوم نظامی در زمان جنگ جهانی دوم در بیابانی در نزدیکی دریای سالتون واقع شده، هیچ قانون و مقرراتی وجود ندارد. زمانی متوجه می‌شوید به شهر رسیده‌اید که کوه رستگاری را می‌بینید. یک چیدمان بزرگ شهری که توسط هنرمندی به نام لئونارد نایت ساخته شده است.

در این شهر هیچ آب روانی وجود ندارد اما در عوض یک کلوب شبانه به نام Range دارد که شب‌های یکشنبه توسط افراد محلی اداره می‌شود.

۸- سوپیلین – استونی ( Supilinn, Estonia)

عجیب ترین شهرهای جهان

خیابان های این شهر با نام مواد غذایی همچون نخود، لوبیا، سیب زمینی نام گذاری شده است. این شهر را با نام  «شهر سوپ» هم می شناسند. سوپیلن در همسایگی شهر تارتو و شهر دیگری قرار دارد که انگار از تاریخ جا مانده است. این شهر دارای خانه های چوبی کوتاهی است که همچون محله های فقیر نشین قرن ۱۹ میلادی دیده می شوند.

۹- سنترالیا – پنسیلوانیا ( Centralia, PA)

عجیب ترین شهرهای جهان

در ۲۷ می سال ۱۹۶۲ میلادی، در معدن این شهر آتش سوزی شد و با اینکه بیش از ۵۰ سال از این واقعه می گذرد، اما این معدن همچنان در حال سوختن است. بیشتر ساکنین این شهر در دهه ۱۹۸۰ میلادی از این شهر نقل مکان کردند. اما برخی دیگر به اطراف آن رفتند و به طور کامل شهر را ترک نکردند. بازدیدکننده ها از دیدن چنین منظره ای دهانشان باز می ماند. این شهر کدپستی یا آدرس شهری ندارد اما بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، چند نفری هستند که اینجا را هنوز خانه خود می دانند.

۱۰- شفیلد، استرالیا ( Sheffield, Australia)

عجیب ترین شهرهای جهان

در دهه ۱۹۸۰ میلادی، محلی ها یک انجمن گردشگری تشکیل دادند و کمپینی برای نقاشی دیواری راه اندازی کردند. در حال حاضر، بیش از ۶۰ نقاشی دیواری در این شهر وجود دارد که صحنه های تاریخی را به تصویر کشیده است. در سال ۲۰۰۳ میلادی جشنواره بین المللی نقاشی های دیواری در این شهر برگزار شد. به طور سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از سراسر دنیا از گالری هنری درفضای بیرون این شهر که کمتر از یکهزار نفر جمعیت دارد، دیدن می کنند.

منبع: travelandleisure
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود