کافه کارتونی در سئول که مثل رویاهای دوران کودکی است

کافه کارتونی در سئول که مثل رویاهای دوران کودکی است

این روزها همه کافه‌ها در سراسر جهان سعی می‌کنند تا کاری متفاوت انجام دهند تا بدین واسطه مشتری‌های خاصی برای خود دست و پا کنند. اما در میان همه ایده‌های نو و جالب، بد نیست به کافه‌ای در کره جنوبی اشاره کنیم که شما را به دل کارتون‌های دوران کودکی‌تان می‌برد.

این کافه در شهر سئول واقع شده و به خاطر دکور بسیار بانمک و کارتونی خود شهرت جهانی یافته.

نام کافه هم عجیب و YND239-20 است که وقتی قدم به داخل آن می‌گذارید، گویی وارد دنیای سیاه‌وسفید کارتون شده‌اید. یا در یک نقاشی دو بعدی روی کاغذ قدم می‌زنید. دکور و چیدمان این کافه به معنای واقعی توهم بصری ایجاد می‌کند و این تصور در ذهن شکل می‌گیرد که شما در یک جهان دو بعدی قرار دارید.

کافه YND239-20 به پاتوق بسیاری از اینستاگرامرهای علاقه‌مند به معماری تبدیل شده است.

کافه کارتونی در سئول

همه دیوارها و اسباب و وسایل موجود در کافه سفید رنگ شده‌اند و در اطراف همه آنها یک خط باریک مشکی کشیده شده. نه تنها در و دیوار و می زو صندلی، بلکه لیوان، سینی، قاشق و چنگال و بقیه وسایل هم به همین سبک تزئین شده‌اند. این ایده سبب شده تا حس تماشای نقاشی‌های دو بعدی به بیننده دست دهد.

حتی زمین هم مثل کفپوش چوبی سیاه و سفید نقاشی شده که حس و حال کارتونی بودن کافه به طور کامل حفظ شود.

میز و صندلی‌های کافه به طرز ماهرانه‌ای با دیوارهای کافه و نقاشی‌های دیواری آن اجین و ست شده‌اند. مثل عکس پایین که گویی سگی از بیرون پنجره مشغول تماشای شماست.

کافه کارتونی در سئول

صاحب این کافه گفته ما بدون تبلیغ و فقط با عکس‌هایی که مشتری‌ها گرفته و در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، به شهرت رسیده‌ایم.

این دکوراسیون تک‌رنگ هنری، با الهام از مجموعه تلویزیونی به نام «W» ساخته شده است. در این مجموعه تلویزیونی، شخصیت‌های داستان بین دو دنیای واقعی و فانتزی جابجا می‌شوند.

کافه کارتونی در سئول

تب اینستاگرام

همیشه اینگونه بوده که کاربران شبکه‌های اجتماعی از زیبایی یک مکان عکس و فیلم منتشر می‌کردند و سبب شهرت آن می‌شدند. یعنی سلیقه سازنده یا صاحب کافه برای کاربران فضای مجازی جالب بود و در نتیجه عکس و فیلم‌های آنها باعث معرفی و افزایش بازدید آنها می‌شد.

اما جدیدا جهان روندی جدید در پیش گرفته و صاحبان کسب‌وکار سعی می‌کنند بیزنس خود را بر اساس سلیقه کاربران شبکه‌های اجتماعی، به‌خصوص اینستاگرام پیش ببرند.

مثلا مکان‌هایی همچون موزه بستنی در منهتن اولین بیزنسی بود که چنین پدیده‌ای را پیاده‌سازی کرد و همه خدمات خود را برای جلب رضایت اینستاگرامرهای بین‌المللی ارائه داد.

در مورد کافه « یئون نام دونگ» برخی از منتقدین بر این باورند که مکان‌هایی نظیر این کافه هیچ‌گونه حس زیبایی‌شناسی و مفهوم خاصی را به مخاطب القا نمی‌کنند.

اما این انتقادات نه‌تنها نتوانسته میزان مراجعه افراد به کافه یئون نام دونگ را کاهش دهد، بلکه با توجه به محیط دوست‌داشتنی و گرمش، روزبه‌روز بر تعداد میهمانان آن افزوده می‌شود.

کافه کارتونی در سئول

کافه کارتونی در سئول

کافه کارتونی در سئول

کافه کارتونی در سئول

کافه کارتونی در سئول

کافه کارتونی در سئول

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود