کامبیز با شال سفید آمد؛ آقا داماد هم نامزد انتخابات مجلس شد

ویدیو اظهارات کامبیز مهدی زاده در زمان ثبت نام به زبان ترکی

کامبیز با شال سفید آمد؛ آقا داماد هم نامزد انتخابات مجلس شد

کامبیز مهدی زاده فرساد، داماد رئیس جمهور که انتصاب او به عنوان معاون وزیر صمت در سال ۹۶، بازتاب های گسترده ای پیدا کرد و نهایت وی را به استعفا از این سمت ترغیب کرد، چند روز پیش نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز شد.

کامبیز مهدی زاده فرساد، دبیری ستاد توسعه فناوری و انرژی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور را در اختیار دارد و اخیرا از دانشگاه آزاد اسلامی، درجه دکترا گرفت و با شال سفید، در یک روز بارانی تبریز، به همراه همسرش (دختر رئیس جمهور) وارد فرمانداری شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقی تبریز شد و نامزد انتخابات یازدهم شد. او اعلام  کرد که به پشتوانه رای جوانان آذربایجانی، نامزد انتخابات یازدهم شده است و هدفش را مبارزه با فساد اعلام نمود.

پیش تر این احتمال می رفت که داماد رئیس جمهور، تکلیف را بر خود مسجل دانسته و به کلکسیون افتخاراتش، ردای نمایندگی مردم تبریز را در بهارستان، اضافه کند. اکنون کامبیز مهدی زاده فرساد، دومین فرد نزدیک به رئیس جمهور است که نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی می شود. پیش تر، توحید نوبخت، پسر دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز از حوزه انتخابیه تهران، ثبت نام کرده بود. ویدیوی زیر، سخنان کوتاه آقا داماد را به زبان ترکی در ستاد انتخابات تبریز نشان می دهد که او از آنتی فساد و رای جوانان سخن می‌گوید.

امروز، اخرین روز ثبت نام متقاضیان حضور در رقابت های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. طبق گفته های سخنگوی ستاد انتخابات کشور، بیش از ۹۰۰۰ نفر که اکثریت آن را آقایان تشکیل می دهند، در ۳۱ استان کشور برای حضور در رقابت های ۲ اسفند ۹۸، ثبت نام کردند.

یک ماه دیگر،‌ تکلیف احراز صلاحیت ها مشخص می شود و باید دید که در نهایت تا ۲۲ بهمن ۹۸ که اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان به وزارت کشور ابلاغ می شود و کورس تبلیغات آغاز خواهد شد، چه کسانی به مرحله نهایی انتخابات یازدهم بهارستان، راه پیدا می کنند.

کامبیز مهدی زاده فرساد

لحظه ورود کامبیز مهدی زاده فرساد و همسرش (دختر حسن روحانی) به ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی در یک روز بارانی تبریز

سخنگوی شورای نگهبان دیشب در توییتی، توضیحاتی درباره رد صلاحیت ها اعلام کرد که بعضی آن را به نوعی خط و نشان شورای نگهبان درباره حضور برخی از چهره های قدیم و جدید می دادند.

به هرحال، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور چهره های مطرح قدیمی و جدید هستیم که میرسلیم، بسیاری از نمایندگان مجلس کنونی و بعضی از نمایندگان ادوار مجلس که کم تر از ۷۵ سال سن دارند، از آن جمله هستند. مهم ترین غایب انتخابات مجلس بر خلاف تصورهای قبلی، قالیباف، محمود احمدی نژاد، جلیلی و علی لاریجانی رئیس مجلس است. تا به امروز، برای هر کرسی نمایندگی مجلس، ۳۰ نفر نامزد شده اند. ۳۱ استان کشور، ۲۹۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • انصاری بهمن ۱۳, ۱۳۹۸

    این آقا که تا دیروز ساکن اهر بود و از دوره احمدی نژاد جهت ادامه تحصیل به دانشگاه آزاد تهران رفت پس چگونه به این زودی زبان مادری را فراموش کرده و با تاتی پاپی حرف می زند.! واقعاً احسن بر عملکرد شورای نگهبان