بدون نظر

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ در تاریخ بیست و هشتم و بیست و نهم فروردین ماه سال ۱۳۹۹ در حوزه های امتحانی ۳۱ استان کشور برگزار می شود. علاقمندان به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ که شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون را در اختیار دارند، از امروز فرصت دارند تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به ثبت نام الکترونیکی و پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند.

متقاضیان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تا دوشنبه بیست و پنجم آذر ماه سال ۱۳۹۹ فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند. کلیه متقاضیان برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ بایستی دفترچه راهنما را که امروز در سایت سازمان سنجش منتشر شده است مطالعه کرده و پس از اماده کردن مدارک، نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸، ۴۵۴ هزار داوطلب ثبت نام کردند که نسبت به سال ۹۷، بیش از ۱۲۱ هزار نفر کاهش شمار داوطلبان را شاهد بودیم. در سال ۹۷، ۷۳۵ هزار نفر در آزمون ثبت نام کردند که ۱۴۱ هزار نفر کم تر از سال ۱۳۹۶ بود. به نظر می رسد هر سال، شاهد افت شمار تعداد داوطلبان باشیم اما این موضوع، تاثیر زیادی روی شانس قبولی داوطلبان روی رشته های پر طرفدار و دانشگاه های خاص ندارد.

کارشناسی ارشد

تصویر سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از ۱۶ آذر ۹۸

داوطلبانی كه در دو كد رشته امتحانی یعنی كدرشته هایی اول و دوم متقاضی شده اند باید علاوه بر دریافت پرینت كارت آزمون كدرشته امتحانی اصلی نسبت به دریافت پرینت كارت شركت در آزمون كدرشته امتحانی دوم نیز اقدام نمایند.

نتایج اولیه آزمون به صورت كارنامه تنظیم و كارنامه نتایج اولیه همه داوطلبان شركت كننده در آزمون در دهه دوم خردادماه ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور قرار می گیرد. داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته می شوند ضرورت دارد بر اساس برنامه زمانبندی شده در دهه خردادماه ۹۹ نسبت به انتخاب كدرشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود از كدرشته امتحانی مجاز و یا كدرشته های امتحانی مجاز اقدام كنند.

پس از صدور كارنامه برای همه داوطلبان شركت كننده براساس ضوابط و شرایط اعلامی توسط دانشگاه آزاد اسلامی كه از طریق سایت مركز سنجش و پژوهش دانشگاه مذكور به اطلاع متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید، داوطلبانی كه علاقمند به انتخاب كدرشته محل های تحصیلی دانشگاه یاد شده اقدام كنند.

اگر قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ را دارید و می خواهید از مهر سال ۹۹، دانشجوی ارشد در یکی از دانشگاه های ۳۱ استان کشور در گروه های آزمایشی ۶ گانه شوید، بدانید که تحصیل ارشد در کلیه رشته ها به زبان انگلیسی در نروژ رایگان است و مدرک آیلتس ۶.۵ از ۹ آکادمیک نیاز دارد.

برنامه زمان بندی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹

  • ثبت نام آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۹۹ : از ۱۶ آذر تا ۲۵ آذر ۹۹
  • استقرار اطلاعات ثبت نامی برای ویرایش از ۱۶ آذر تا ۲۵ آذر ۹۸
  • انتشار اطلاعیه دریافت کارت و برگزاری آزمون : از ۱۸ فروردین ۹۹ تا ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
  • برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹: پنج شنبه ۲۸ فروردین ۹۹ و جمعه ۲۹ فروردین ۹۹
  • اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹: دهه دوم خرداد ۹۹
  • انتشار معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محل های بورسیه: دهه اول تیر ۹۹
  • اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹: دهه اول شهریور ماه ۹۹

روش ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹

  • به سایت سازمان سنجش بروید.
  • سریال های ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را خریداری کنید. به این لینک بروید.

صفحه اولیه خرید سریال ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۹

به صفحه پرداخت سیستم خرید اینترنتی سازمان سنجش کشور برای ثبت نام در آزمون ارشد ۹۹ مراجعه کنید. مبلغ ۴۵۵۰۰ تومان است.

پس از خرید ثبت نام سریال، وارد صفحه ثبت نام در سایت سازمان سنجش شده و سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کنید

  • پس از ورود اطلاعات بالا و تکمیل ثبت نام، کد رهگیری به شمار موبایل شما ارسال میشود که در نگهداری آن کوشا باشید.

حتما بخوانید: جهت اطلاع دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا

بدون نظر

ورود